14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Rabba »

Za Mićevića treba platiti obeštećenje, a za Kopitovića ništa, tako da nema tu iznenađenja. Ništa nismo dobili, vraćamo Čukine defanzivce iz inostranstva(počeli sa Đurićem) i prezentujemo ih kao velika pojačanja. Ovaj ceo prelazni rok je urađen ekstremno loše. Mada ni prethodni rokovi nisu baš nešto odskočili kvalitetom.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Maki »

Đorđević je u uvodu za TV prenos rekao da Kabić ima povredu iz Omladinske repke i da nije trenirao nedelju dana, „a da li će ući večeras, videćemo”.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Turija »

@Rabba
Kad bi znali platu Kopitovica, mogli bi praviti racunicu sa placenim transferom i platom za Micevica. Mislim da bi to bio daleko manji trosak, jer bi Micevica mogli dobro prodati, a igrao bi za manju platu.
Ako se dobro secam, Kopitovic je potpisao visegodisnji ugovor sa Vosom? Pa, kad se saberu sve njegove plate u Vosi i to da ga ne mozemo nikom prodati, racunica je vise nego jasna.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Rabba »

Odmah na pamet pada Saničanin... Belog dinara za njega nismo videli. Tako da taj deo sa prodajom ne pije baš vode. A i Kopitovića bismo morali moći prodati, naravno kad bi njegova igra na išta ličila. Da se razumemo, ja sam u potpunosti za Mićevića pre Kopitovića, ali siguran sam da je Mladost tražila ozbiljne pare, a da naši pacovi nisu bili raspoloženi da odvade iz tanjira iz kojeg besomučno žderu. Tako da je računica prilično jasna. Dobiješ "veće" ime, mnogo manje para si dužan da daš sada i to predstaviš kao uspeh i dobro poslovanje. To što će ti taj igrač, kad se sve sabere i oduzme, verovatno na kraju biti čist gubitak, jeb*ga, to će neko sledeći morati provući kao optužbu na račun prethodne uprave. Ne znam ni što pišem ovo, svi ovo znamo, ovako klub posluje decenijama.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Danilo »

Od proslosti se ne zive dok je igrao za Čuku Kopitovic je bio odlican igrac ,ima dobar Cv.Uzmite u obzir da on nema pripreme i da se vraca posle godinu dana ne igranja za Bate.Ako se vrati i bude na nivou igara kao iz Cuke bice top pojacanje.
Ono sto mene buni je da li guramo mlade igrace i po cenu rezultata ili ne.Meni se ipak cini da gadjamo i rez.Sad protiv KG na kraju utakmice je bilo 8 igraca iz skole sto je stvarno za neverovati.
Mislim da je Kova precrtan
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Rabba »

Iskren da ti budem Danilo, Kovačević u top formi je bolji i svestraniji igrač od Kopitovića... Ima bolji CV, ponikao je kod nas, ne zauzima mesto stranca, sličnih su i godina... Znači, Kopitović nam ništa nije doneo, neće nam doneti ni u perspektivi, a opet je doveden. Kad se podvuče crta, mi imamo ograničenog trenera, koji ne radi u interesu kluba, nedovoljno je stručan i lako je zapaljiv. Trenira strogoću(što je samo po sebi, ok, nemojte pogrešno da me razumete, ali to mora biti utemeljeno u nečemu osim da je sirovina) i time je klubu za sada doneo više štete nego koristi. Pojačanja koja je tražio su gotovo svi potpuni promašaji, a i onaj koji nije u potpunosti podbacio, nikako nije uložio uloženi novac.

Problem je što se ovakvo ponašanje ponavlja sa svakim novim trenerom, osim možda dela sa treniranjem strogoće, ali svaki trener ima neki svoj pokušaj autentičnosti, koji realno samo izgleda smešno. Dugo niko nije doneo kvalitet klubu i neki objektivno dobar rezultat, ili da se pravilnije izrazim, kvalitativni iskorak. Jer, navući 20 igrača, osvojiti kup(svaka čast Tralalatoviću na tome i pored svega) i ostaviti klubu čist minus, bez bilo kakvog nagoveštaja profita, nikako nije kvalitativni iskorak, a to je ono što nama treba, tačnije za čime klub i zbog čega klub umire. I tu je i suština problema a to je nesposobno i korumpirano partijsko rukovodstvo.

Samim tim, da je doveden neko sem Kopitovića i Stevanovića i to pod za pare za koje su dovedeni, na tim pozicijama, e to bi bilo veliko iznenađenje. Ovako, ni malo nisu iznenađujući. I očigledno su pravi, na pravom mestu.
Last edited by Rabba on Tue Oct 26, 2021 8:53 pm, edited 1 time in total.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Voja »

Danilo wrote:Sad protiv KG na kraju utakmice je bilo 8 igraca iz skole sto je stvarno za neverovati.
Ukoliko igrac ne igra bar pola sata i ne racunam da je igrao mec,bez obzira na ucinak.A igrati minut... to je samo alibi za nekog
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Turija »

Voja wrote:
Danilo wrote:Sad protiv KG na kraju utakmice je bilo 8 igraca iz skole sto je stvarno za neverovati.
Ukoliko igrac ne igra bar pola sata i ne racunam da je igrao mec,bez obzira na ucinak.A igrati minut... to je samo alibi za nekog
Sta ce ovo biti, kad se nas dvojica pocinjemo, skoro potpuno, slagati u misljenju????
Dakle: +1 za post. :cheers:
Sto se mene tice, bar 20 minuta igrac mora provesti na terenu, da bi se nesto moglo videti i reci o njegovom ucinku i to da dobije posten tretman od saigraca. Ne da ga cusnu uz aut liniju i ne dodaju mu loptu ili mu dodaju kad ne moze nista sa njom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Danilo »

Voja wrote:
Danilo wrote:Sad protiv KG na kraju utakmice je bilo 8 igraca iz skole sto je stvarno za neverovati.
Ukoliko igrac ne igra bar pola sata i ne racunam da je igrao mec,bez obzira na ucinak.A igrati minut... to je samo alibi za nekog
Slazem se ,i po meni ako guramo mlade mora ih od pocetka vise igrati,pa bar pola sata.....stavio sam ovo kao konstataciju jer stvarno ne pamtim kad je na terenu pa i nekolimo minuta bilo toliko nasih momaka....nek me neko ispravi ako gresim.....protiv Jagodine 8 igraca ispod 23 mora poceti
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by fare »

Danilo wrote:Vukadinovic je nezadovoljan jer je uprava stopirala njegov transfer u Partizan....mislim da im vise i nije interesantan jer onaj mali Terzic razbija
Ma jebo ih i partizan i zvezda lepo na tribine do kraja isteka ugovora i ovako se nećemo opariti na njemu a plus toga realno nije ni bleda senka od prošle sezone.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by fare »

N13 wrote:I meni je potpuno neshvatljivo neigranje Kabica.
Sa tim da bi po meni on trebao ostati na spicu / poluspicu / krilnom napadacu. Ali nikako da igram po cistom krilu da igra, ne dolaze do izrazaja njegovi kvaliteti ako igra samo po strani... mora ofanzivnije i blize sredini. Taj decko je biser koji moze da dostigne vrednost od nekoliko miliona, cak i u ovakvoj raspadnutoj Vojvodini. I mi to ne koristimo.
Generalno sam bio kritican prema nasim klincima, govoreci da je nasa skola posle bate u teskom raspadu, da nemamo ni jednog bisera koji odskace kvalitetom jos od Sergeja i Mijata. Evo, za Kabica tvrdim da je upravo novi biser koji ima kvaliteta da jednog dana igra u najjacim ligama na svetu. Ali mi to ne koristimo.

Takodje, po meni najvece (pijatno) iznenadjenje ove sezone je veliki napredak Topica. Nekako je stagnirao u prethodnom periodu, nije se ni malo izdvajao. Ali u nekoliko utakmica ove sezone me je obradovao. Decko uma da primi loptu, smiri je, bez panike, napravi potez-dva, pretrci protivnickog igraca. Fali mu jos malo osecaja za predaju lopte, da pravi pametnije odluke prilikom dodavanja.

Sto se Zukica tice, nazalost, ja tu ne vidim neki napredak, niti odskakanje kvalitetom. Daj Boze da gresim. Decko ima stofa, to je jasno, ali mu fali fudbalska inteligencija. Ima jako cudne i nerazumne odluke na terenu, od kretanja
njegovog, do dodavanja, suta, driblinga. Cak i sad protiv Kragujevca cini mi se da je imao dobru kontru, gde je potpuno nerazumno isao u dribling dalje od gola umesto ka golu, sto je uprskalo celu akciju. Njemu na primer fali ta fudbalska inteligencija koju ima ovde cesto spominjani Nemanja Nikolic (ne smatram ga nekim natprosecno kvalitetnim igracem, ali mora se priznati da ima tu lucidnost i inteligenciju koji mnogi protivnicki igraci, pa i treneri, ne mogu da razumeju, pa to u pravi razliku na terenu). Po meni bi spoj Zukica i Nikolica proizvelo novog Sergeja. Nisam siguran da li je to nesto sto Zukic moze da popravi svojim radom, ili su to ipak neki uredjeni kvaliteti/nedostaci.

Za Novevskom ne znam sta da kazem. Delovao mi je u pocetku kao dosta talentovan igrac, ali vremenom sam izgubio to misljenje. Slazem se da mora na pozajmicu, mozda ga to preporodi, kao sto je bio slucaj sa Ivanicem nekada.
Mene mali Bjeković oduševljava.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by fare »

Turija wrote:Kovacevic i takvoj formi, kakvoj je sada u Vosi, bolji je od Kopitovica.
Dobro je da je Djordjevic dao sansu mladom Jelicicu, pa da se vidi koliko momak moze. U svakom slucaju perspektivniji je od Kopitovica van forme.
Nekako meni je Kopitovic i fizicki slab za stopera, a nije ni brz. Cini mi se da je promasaj to sto je doveden u Vosu.
Verovatno nema malu platu. A, za te novce trebalo je dovesti boljeg stopera. Toga bar ima na domacem trzistu.Npr. Micevic iz Lucana.
Kova i Maksa su dovedeni na lično Lalatovićev zahtev nisu se nadigrali kod njega a izgleda Kova nije baš sa Slavoljubom u ljubavi kakav crni Kopitović pa Kova je za njega Dr, imamo Devetka, malog Jeličića i Kovu za štopere koji će nam moj Kopitović? :shock:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

@Minja
I za to je potreban pocetni kapital da se ulozi u ekipu i da ti mladi fudbaleri budu okruzeni kvalitetnijim fudbalerima i da se istrpe. Da se pronadje adekvatan trener koji moze to da ukomponuje i za koga ce postojati strpljenje od strane navijaca i uprave da se sve to iznese.
U ovom trenutku Zukic, Topic, Bjekovic i ostali nista ne odskacu od momčadije iz Metalca ili Cukaričkog.
Veci je pritisak kod nas jer ipak postoji neka baza navijaca i cesto se cuju kritike dok igraci Metalca i Cukarickog nemaju tu vrstu presije ali to moze biti samo plus za nase fudbalere u daljoj karijeri. Upravo zato sto vise i nemamo najkvalitetnije klince moramo da ih okruzimo sa sto boljim igracima iz okruzenja.

Nama nista vise ne treba od dva igraca iz omladinske skole plus jos dva mlada stranca. Ali ipak moze doci do generacije koja ce izbaciti i vise igraca u prvi tim odnosno do generaciie koja nece izbaciti, nema pravila.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by ssnigd »

Pa zato i treba sportski direktor.
Da se novac ulozi u prave igrace i pravog trenera, a ne da se dovodi buljuk prosecnih igraca, od kojih klub nema koristi. Tj., imaju samo pojedinci.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički (Kg) 3:1 (0:1)

Post by MiSmoFKV! »

Deep Purple wrote:@Minja
I za to je potreban pocetni kapital da se ulozi u ekipu i da ti mladi fudbaleri budu okruzeni kvalitetnijim fudbalerima i da se istrpe. Da se pronadje adekvatan trener koji moze to da ukomponuje i za koga ce postojati strpljenje od strane navijaca i uprave da se sve to iznese.
U ovom trenutku Zukic, Topic, Bjekovic i ostali nista ne odskacu od momčadije iz Metalca ili Cukaričkog.
Veci je pritisak kod nas jer ipak postoji neka baza navijaca i cesto se cuju kritike dok igraci Metalca i Cukarickog nemaju tu vrstu presije ali to moze biti samo plus za nase fudbalere u daljoj karijeri. Upravo zato sto vise i nemamo najkvalitetnije klince moramo da ih okruzimo sa sto boljim igracima iz okruzenja.

Nama nista vise ne treba od dva igraca iz omladinske skole plus jos dva mlada stranca. Ali ipak moze doci do generacije koja ce izbaciti i vise igraca u prvi tim odnosno do generaciie koja nece izbaciti, nema pravila.
Ništa lično protiv tebe, ali naježim se kad čujem ovakvu rečenicu. To uglavnom forsiraju cigani i grobari, kako ne možeš postati igrač, ako nisi osetio pritisak derbija ili tako neko gluposti. A vamo Duća Tadić najbolji igrač reprezentacije i skoro legenda Ajaksa, Jokić MVP najjače lige na svetu, ali ne nisu igrali derbi, ne znaju šta je pritisak.

Ko nije siguran u sebe, neće biti siguran ni kad ga rodbina gleda.
Locked