11. kolo: TSC - VOJVODINA 1:0 (0:0)

User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by gospodinFKV »

Sto se tice Simica i gola, nije to bas tako crno-belo. Neko ko nije golman bas i nema uvid u to kako izgledaju ovakve situacije iz perspektive golmana. Cini se da je lopta dobila nagli pad nakon sto je preletela ovu cetvoricu na prvoj. Vrlo nezahvalna situacija za izleteti, jos pogotovo u tu guzvu. Za to treba dosta sigurnosti. S druge strane, njegovo ponasanje nakon centarsuta je jezivo i treba da bude predmet analize, kao deo psiholoske barijere kada su u pitanju centarsutevi/korneri. U trenutku udarca on stoji na liniji, za razliku od trenutka kada je korner izveden, kada on stoji na pola peterca. Udarac nije odbranio zato sto je dragoceno vreme za pozicioniranje izgubio na povratak na liniju. On nije stigao da se namesti za sut i lopta mu prolazi ispod ruke. Sam udarac je bio smesan.

Gol je Kopitovicev, cist, ali ovako defanzivnom timu treba golman koji moze da napravi razliku. Simic taj golman nije, a mogao bi da bude, jer su njegove mane psiholoska stvar, cemu svedoce odbrane koje napravi.

Jedna stvar koju su me treneri ucili jeste da je uvek lakse da ides napred nego nazad. Ako je vec tako neodlucan, morao bi kornere poceti blize gol liniji, jer ocigledno ne ceni let lopte dovoljno dobro za tu startnu poziciju u kojoj je. Zato je morao unazad ka liniji. Kad bi kornere pocinjao tu gde ih zavrsi, lakse bi mu bilo da iskoraci malo ka sutu, nego da se baca unazad. Da je on golman koji izlece do penala kad treba, tu gde je stajao kad se ovaj korner izvodio bi imalo smisla. Ovako nema. :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by Voja »

Na njegovu visinu i gradju smatram da bi trebao da kupi 80% centarsuteva. A nije problem samo taj gol TSCa jednostavno Simic ima blokadu kad su centarsutevi u pitanju. Krenuo je na jedan u mecu sa TSCom,pa bio kratak,lopta ga preletala,al sreca bez posledica po nas.Nisam nikad bio golman,al mi nejasno kako mnogi golmani imaju probleme sa tim centarsutevima,nelogicno mi da skok igrac glavom lakse proceni let lopte nego golman koji na nju ide rukama. Da li je to bas psiha u pitanju? Da budem do kraja iskren,ni Vuklis mi ne uliva neko poverenje kad je na golu,ali opet kad je on na golu mnogo sam mirniji na centarsutevima,dok on ume da kiksa kod lopti kod kojih kad krecu ka nasem golu ja okrecem glavu da uzem vodu,pice,grickalice,skoknem do WCa... jer smatram da su bezopasne,a kad vratim pogled vidim... usla :roll:
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by gospodinFKV »

Ma da, ne krivim ja njega primarno za ovaj gol, vec upravo pricam generalno za njegovo ponasanje prilikom visokih centarsuteva. Protiv Kolubare mu je covek u peterac usao, ovaj jos nije izleteo. Onaj gol Metalca isto - odlepi se od stative, covece!!!

Ne mogu da kazem za druge, ali iz licnog iskustva, svaka potencijalna psiholoska barijera najcesce proizilazi iz cinjenice da ako lopta zavrsi iza mene u takvoj situaciji, u 9 od 10 slucajeva nema vise nikog i to je to. Igrac koji napada loptu glavom ne moze nista da izgubi, moze samo da dobije, dok je na golmanu ipak tu mnogo veca odgovornost. Sto se procene tice, to ni ne mozemo ocekivati, dok ne stvori kontinuitet izletanja, a to se nece desiti dokle god ne bude imao dovoljno samopouzdanja. Malo je kasno da se s njim radi na takvim stvarima sad, pogotovo kad vidi da moze i ovakav da brani u klubu koji je tu negde pri vrhu srpskog fudbala (dok jesmo), a ocigledno za nesto vise ambicija nema.

Drugi potencijalni problemi mogu biti strah od povrede. Primera radi, drugar je kad smo bili klinci izgubio bubreg na utakmici, jer je dobio na izletanje krvnicki djon. Mislim, takve stvari su stvarno stvarno retke, ali bilo koji psihicki slabiji fudbaler moze imati velikih problema da prebrodi takvu barijeru.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by slanobarac »

gospodinFKV wrote:
Drugi potencijalni problemi mogu biti strah od povrede. Primera radi, drugar je kad smo bili klinci izgubio bubreg na utakmici, jer je dobio na izletanje krvnicki djon. Mislim, takve stvari su stvarno stvarno retke, ali bilo koji psihicki slabiji fudbaler moze imati velikih problema da prebrodi takvu barijeru.
Da, ovo je nešto što mi koji nikada nismo stali između stativa uopšte i ne razmatramo kao potencijalno opasno. Neki dan je jedan golman tako izgubio bubreg.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by Voja »

slanobarac wrote:
gospodinFKV wrote:
Drugi potencijalni problemi mogu biti strah od povrede. Primera radi, drugar je kad smo bili klinci izgubio bubreg na utakmici, jer je dobio na izletanje krvnicki djon. Mislim, takve stvari su stvarno stvarno retke, ali bilo koji psihicki slabiji fudbaler moze imati velikih problema da prebrodi takvu barijeru.
Da, ovo je nešto što mi koji nikada nismo stali između stativa uopšte i ne razmatramo kao potencijalno opasno. Neki dan je jedan golman tako izgubio bubreg.
Pa po toj logici nijedan fudbaler ne bi trcao,svi bi stojali u mestu. Ili ako se vec zaista plasis povrede,onda lepo zavrsis pravo i sedis u kancelariji...
Trenutno imamo tim kojem treba dobar golman da ih vadi... steta. Najvise mi zao kad vidim kako Simic izgleda,po meni fantasticno gradjen za golmana... a ono nista...
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by gospodinFKV »

Voja wrote:
slanobarac wrote:
gospodinFKV wrote:
Drugi potencijalni problemi mogu biti strah od povrede. Primera radi, drugar je kad smo bili klinci izgubio bubreg na utakmici, jer je dobio na izletanje krvnicki djon. Mislim, takve stvari su stvarno stvarno retke, ali bilo koji psihicki slabiji fudbaler moze imati velikih problema da prebrodi takvu barijeru.
Da, ovo je nešto što mi koji nikada nismo stali između stativa uopšte i ne razmatramo kao potencijalno opasno. Neki dan je jedan golman tako izgubio bubreg.
Pa po toj logici nijedan fudbaler ne bi trcao,svi bi stojali u mestu. Ili ako se vec zaista plasis povrede,onda lepo zavrsis pravo i sedis u kancelariji...
Trenutno imamo tim kojem treba dobar golman da ih vadi... steta. Najvise mi zao kad vidim kako Simic izgleda,po meni fantasticno gradjen za golmana... a ono nista...
A nije bas tako ili-ili. Meni su ligamenti zgloba pasteta, imam problem s donjim ledjima, prsti na rukama kao Uvac koliko su puta iznabijani i/ili polomljeni, a pre jedno sad vec 8 godina mi je onaj klasican seoski spic od 95kg uklizao s dve noge u grudi kad smo krenuli na istu loptu u prostor. Bez namere, samo je seoski djidjan. Mogao me je izlomiti, a na kraju sam iz toga izasao sa par modrica od krampona. Do sada bih jedno 99 puta ostavio fudbal. Pred svaki mec postoji doza straha, a opet igram, jer volim. Pritom, pricam o amaterskom fudbalu, a gde je intenzitet i odgovornost profesionalnog. Nismo roboti i stvar nije binarne prirode. Strah je podjednako prirodna stvar koliko i nedostatak istog, samo treba raditi na tome da te ne paralise. Kao i na svakom drugom poslu.

Ja za gomilu Simicevih poteza nemam apsolutno ni trunku razumevanja, ali kada je ovaj konkretan centarsut u pitanju, tu sam iskren pa kazem da ni sebe ne vidim da izlecem u cetvoricu na prvu stativu da bih mozda pokupio loptu. Ja u Zakulu ne sumnjam ni najmanje, jer covek ima golmanski posao u malom prstu, ali sa Simicem mora da se radi u paru sa nekim ko ce mu na psiholoskom planu ukloniti tu barijeru. Na osnovu nekih odbrana ja iskreno mislim da on ume, ali ga ta bezmudost kosta dosta i prima golove koje bi iole pristojan golman poskidao.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by Voja »

gospodinFKV wrote: Ja u Zakulu ne sumnjam ni najmanje, jer covek ima golmanski posao u malom prstu,
Ne razumem se toliko u treninge,ali onako laicki... moze li Zakula da utice sa vise od 5% na vec formiranog golmana?
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by slanobarac »

Voja wrote:
gospodinFKV wrote: Ja u Zakulu ne sumnjam ni najmanje, jer covek ima golmanski posao u malom prstu,
Ne razumem se toliko u treninge,ali onako laicki... moze li Zakula da utice sa vise od 5% na vec formiranog golmana?
Talenat je 30% a sve ostalo rad, rad i rad. Trening.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by Pera Centar »

slanobarac wrote:
Voja wrote:
gospodinFKV wrote: Ja u Zakulu ne sumnjam ni najmanje, jer covek ima golmanski posao u malom prstu,
Ne razumem se toliko u treninge,ali onako laicki... moze li Zakula da utice sa vise od 5% na vec formiranog golmana?
Talenat je 30% a sve ostalo rad, rad i rad. Trening.
Kako se frljate sa procentima. Nema načina da izmeriš da li je neko u nečemu napredovao 5%. Odakle ti to da je talenat 30%. Ima talenta naravno i talenat je važan, kao i motivacija. Trenirao sam momke koji su rođeni za neki drugi sport, neki su kasnije u tom sportu, osvajali olimpijade i svetska prvenstva. Razlika između talentovanog i netelentovanog je što ovaj prvi odmah ukapira šta treba da radi, a drugi se muči i ni iz 100 ponavljanja ne može da ponovi neki elemenat. E, sad ako je neko profesionalni sportista, posle 10-15 godina treniranja, sve elemente treba da radi iz prve.
Veliki je problem što u FK Vojvodina ima onih koji nisu profesionalni sportisti, a imaju 25-30 godina.
Mnogo su bliži i mogli bi biti profesionalci svi klinci što su prošli fudbalsku školu Vojvodine, samo treba da se radi dobro sa njima.
Kod Simića je problem što je on oformljen igrač (poluprofesionalac), koji je naučio da drži liniju i teško ga bilo šta može naterati da je napusti. Kao u Rokiju(kad mu Miki veže desnu ruku, pa ovaj vežba da udara levom), Simić treba da mesecima trenira drugi stil.
Mada nešto ne vidim da bilo ko pokušava da ga promeni, a i da pokuša pitanje je da li je to moguće u 25-oj, po meni je bolje isforsirati Toromana koji je valjda imao neku golmansku školu u FK Vojvodina.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by slanobarac »

Zaboravi %. Poenta je da se samo krvavim radom dolazi do određenog nivoa. Naravno da je talentovanijem za isti nivo uspešnosti potrebno manje rada. Ali ako onaj što je manje talentovan više radi i uz stručni nadzor može ostvariti bolji rezultat. To važi za sve ne samo u sportu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo, TSC - VOJVODINA, subota 16:00

Post by Voja »

Pera Centar wrote: Kod Simića je problem što je on oformljen igrač (poluprofesionalac), koji je naučio da drži liniju i teško ga bilo šta može naterati da je napusti. Kao u Rokiju(kad mu Miki veže desnu ruku, pa ovaj vežba da udara levom), Simić treba da mesecima trenira drugi stil.
Mada nešto ne vidim da bilo ko pokušava da ga promeni, a i da pokuša pitanje je da li je to moguće u 25-oj, po meni je bolje isforsirati Toromana koji je valjda imao neku golmansku školu u FK Vojvodina.
Pa to i ja pitam.Procenti su tu samo figurativno. Po meni (laicki) je nemoguce da Zakula promeni bilo sta kod Simica vec formiranog golmana.Mozda moze da mu unapredi nesto sto vec radi solidno ili dobro,ali da ga uci da istrcava,po meni je kasno za to
Image
Locked