8. kolo, VOJVODINA - Metalac 2:2 (1:2)

User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by gospodinFKV »

ssnigd wrote:
Turija wrote:Mi smo i bez golmana. Dobija gol sa peterca u akciji gde lopta leti li leti, a on zalepljen za gol liniju.
Vracajte Vuklisa ili Toromana na gol.
Na sta nam lici odbrana treneru?
Nije do Simica. Oba gola smo primili zbog Kopitovica, koji je bio uzasan u svakom smislu danas.
Prvi gol, igrac mu prolazi lagano iza ledja. Drugi gol, bio je otresen u duelu i posle povratna na penal.
Obojice ste donekle u pravu.
Da li je trebao izaci to da pokupi? To nijedan golman ne kupi, jer je zabica koja ide od gola, pada prvi put maltene u liniji s penalom. Da ne spominjem to sto je bila dijagonala i takve lopte nije lako pokupiti na izletanje cak i ako nisi alibi linijas kao sto je Simic.

Da li je trebao da se odvoji od stative s kojom je srastao kao da su sijamski blizanci? Apsolutno. Gol je na dusu Kopitovica, ali cemu ti sluzis, braso??? Covek ti je u padu iz vrlo nezgodnog ugla dao gol. Jasno, pogodio je dalji ugao, u situaciji iz koje nije lako dati gol, ali bas zato sto nije lako, imao si dovoljno vremena da taj ugao skratis.

Jasno se vidi na snimku: Lopta na 00:57 pada prvi put i vec se tu jasno vidi da ide od gola, dakle, nije za pokupiti. S druge strane, vec se tu vidi da je Kopitovicu igrac pobegao, da ide na sut, a on i dalje uuuukopan uz stativu. Kad se igrac namesta za sut iz tako teske pozicije, tu se koristi prilika da dok je pri kraju trka izadjes i skratis ugao. To ipak zahteva odredjenu dozu sahovske inteligencije, jer imas najbolji pregled igre, a za razliku od dobrog dela igraca, imas i vremena da dobro promislis i odreagujes.

https://www.youtube.com/watch?v=8w9qTZr7DFY" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Radoye »

[quote="Minja"][/quote]

:lala: To je to, manje-vise.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by N13 »

Minja wrote:....
Slazem se sa svime osim dela za Djordjevice.
Ruku na srce, on je trenutno jedan od manjih problema u klubu, ali da je (po do sad prikazanom) katastrofa trener, jeste!
To sto on radi prolazi kod klubova koji ce da se brane protiv svakog protivnika, pa svaki bod se smatra uspehom. Igre u ofanzivi nema, a u odbrani se svodi na bunarenje.

Istina, resursi su i vise nego limitirani. Medjutim taktika njegova je problem. Kada nas igrac suta iz nemoguce situacije, a imao je 5 drugih, boljih resenja, Djordjevic mu aplaudira? A njegov prethodnik (kojeg necu imenovati da ne nastane rasprava o njemu) je u takvim slucajevima dreknuo na igraca, pa ovaj to vise nije ponavljao. Isto tako u odbrani, nasi stoperi i kada imaju i kada nemaju resenja, panicno bunare loptu napamet, samo da ode na drugu polovinu... i Djordjevic SVAKI taj potez nagradi aplauzom. Vecina trenera to nece podrzati, pogotovo kada igras protiv ekipe koju treba pobediti, treba od odbrane graditi napad, a ne podrzavati bunarenje napamet!

Resursi jesu ograniceni, igraci limitirani... ali ako pogledamo nasu ofanzivnu cetvorku Kabic, Covic, Simic, Vukadinovic, to i nije toliko lose. Nije idealno, ali siguran sam da ta 4 igraca jesu sposobna da odigraju neku smislenu akciju, dupli pas, kontru, ili sta god dopadljivo, ali to smo videli ove sezone tacno 0 puta. Zasto? Jer je treneru ok da predamo loptu protivniku i da jurimo njihove greske, umesto sami da gradimo akciju.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Turija »

Za N. Simica sam napisao da smo bez golmana, zato sto je dobio gol sa peterca, kad je vec bilo jasno da Kopitovica prolazi lopta, a ne sto nije izasao na centarsut na penalu. Nije on najveci problem, ali je problem, kao i cela odbrana.
Nije ni trener najveci problem, ali je problem, zato sto ne igramo nista, a primamo golove u njegovom omiljenom tkzv bloku. Kakav je, onda, to blok?
Nisu igraci najveci problem, ali su problem. Kad vidim kako barataju loptom i kondicijom, sve je jasno. Kopitovic nije nista bolji od Kovacevica. Nije Stevanovic nista bolji od Devetka; i tako redom, dok ne dodjemo do cetvorice igraca, koji jedino mogu da igraju u Vojvodini: Covic, V Simic, Vukadinovic i Kabic, ali nemaju s kim.
Glavni problem je: uprava, skupstina i oba direktora. Njihove procene i ucinak su katastrofalni po Klub. Ako im je cilj da ugase Vojvodinu, na pravom su putu. Jeste da je nas domaci fudbal takav kakav je, sto je vec napisao Minja, ali nije ni za jednog supeligasa tako poguban kao za Vosu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by vdn slaninar »

Какво давање шансе младима кад игра Бастајић и Копитовић,по чему су бољи од Кабића и Јеличића,још и
Бјековић заврши на клупи,па кренули смо у назад.А знам шта је сад, гори јер нема резултата па стављањем искусних је покушао да победом смири навијаче и јавност.По мени је Јеличић ону шансу што је игром случаја добио сасвим добро искористио,највише ће испаштати довођењем два штопера.Где је Зукић?Па Металац има млађу екипу од нас па опет играју фудбал,нема ту оправдања за тренера.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Voja »

vdn slaninar wrote:Па Металац има млађу екипу од нас па опет играју фудбал,нема ту оправдања за тренера.
Eee... o tome sam pokusao pisati,al se niko nije "upecao" :) Ljudi imaju veoma,veoma mlad tim,al se iz aviona vidi da imaju sistem. Meni licno drazi tim od idealno "organizovanog" Cukarickog. Tacno se zna ko sta radi u timu,i dosao sam u situaciju da im igrace po pozicijama znam bolje nego Vosine. Kod nas jos nisam siguran koje su uloge Devetka,Covica,Kabica,Bastajica,Simica.... Mi smo ipak najbolji u jednom... u postavljanju maski.Ovu sezonu se eto krijemo iza maske podmladjivanja tima.
Sto se golmana tice,nije njegov kvalitet samo utakmica od juce. Inace u deeebelom smo zaostatku po pitanju golmana za mnogim klubovima u ligi
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by churguzijanac »

Otprilike me sve ovo podseća na period kad je pumpadzija vodio klub, što i nije bilo tako davno. To malo sto vredi će da ode kolko još u januaru ili prosto neće biti u stanju da iznese kojekakve busniće, cucine, kopitoviće i druge i možemo da očekujemo gore rezultate i ranije. Možda je pumpadžija i dalje tu.Iza paravana diriguje :greenbutt:
Napredno propadamo.
Koje pare mi možemo dobiti za malog Kabića kad klub nema rezultate.Samo siću.
Nemož da dovedemo nekog igrača iz Afrike i krštenog veznog koji zna da stane na loptu i doda.O kojim novcima mi pričamo za 2-3 igrača koji bi napravili razliku!?
Ovi što vode klub nemaju veze sa poslom koji rade.O tome se tu radi.Plus mora da se drpne za sebe kolko god moze i kad god je moguće.
Ne znam više ni šta da pišem.Sve je već napisano.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Voja »

Minja wrote:. Vojo, Metalac ima 4 (5) bodova, mi imamo 8 (9). Kako oni mogu da budu bolji?
pa u Srbiji odavno bodovni saldo ne predstavlja nikakav odraz kvaliteta. Meni onako na oko deluje da imaju sistem,sto kod nas pored sveg truda ne vidim. Cesto uhvatim sebe kako razmisljam koliko bi mi lepse bilo da se o Vosi informisem samo iz sportskih medija,jer bih verovatno jos uvek na nju gledao kao na veliki klub
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Deep Purple »

Voja wrote:
Minja wrote:. Vojo, Metalac ima 4 (5) bodova, mi imamo 8 (9). Kako oni mogu da budu bolji?
pa u Srbiji odavno bodovni saldo ne predstavlja nikakav odraz kvaliteta. Meni onako na oko deluje da imaju sistem,sto kod nas pored sveg truda ne vidim. Cesto uhvatim sebe kako razmisljam koliko bi mi lepse bilo da se o Vosi informisem samo iz sportskih medija,jer bih verovatno jos uvek na nju gledao kao na veliki klub
Odgledao sam prvo poluvreme meca Metalac - TSC i u prvih 20 minuta Metalac je odigrao na nivou ekipa iz LS.
Bez ikakve sprdnje, pojeli su u svakom fudbalskom segmentu ekipu TSC-a i onda nakon primljemog gola su poceli da padaju sto je i normalno jer su bas mlada ekipa. Drago mi je sto Vasilije Djuric igra jer momak zna dosta fudbala i kada je dobio nogu od Krstajica zeleo sam da ga vidim kod nas jer je kod pokojnog Zoltana Saba igrao ozbiljan fudbal. Metalac ako bi ostavio ovu ekipu na okupu za 2-3 sezone bi to bila jedna strasno ozbiljna ekipa. Mnogo bolje igraju nego sto to rezultati pokazuju. Nas jedini sto mora da raduje je to da smo i ovako losi uz potencijalnu pobedu nad ekipom Mladosti blizu pozicije koja vodi u Evropu. Ja sam ubedjen da na fali igrac koji bi preokrenuo sezonu a meni trenutno samo Taki Nikolic pada na pamet. Jer proverenije i bolje resenje ne bi doveli koliko god da nisam njegov ljubitelj jer je igrac samo za lokalno odnosno domace prvenstvo.
Ali sam ubedjen da bi samo sa njegovim dolaskom ovo bio potpuno drugaciji tim.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Turija »

@Deep, ja sanjam Nikolica u Vosi godinama. Njega samo treba pustiti da igra fudbal. Zadovoljan Nikolic, znaci fudbalski preporodjen tim na terenu. Bas me briga za atmosferu u svlacionicu. Svi su oni profesionalci i moraju slusati trenera, kao pre 30+ godina Ljupka. A kad krenu rezultati, najbolje se dize i atmosfera u svlacionici.

Sa njim u ekipi bi Covic, Simic, Kabic i Vukadinovic razbijali u napadu, a ovi nasi mladi momci naucili da igraju fudbal.
Nikolic bi bio ono sto je bio Sestic u Vojvodini. I Sestica su otpisali u zvezdi i Grckoj, ali je najbolju svoju sezonu odigrao u Vojvodini, kad je dobio potpunu slobodu na terenu.
Na kraju, Nikolic je imao i zelju da dodje u Vosu. Bio u njoj u pogresno vreme ( gde ce mozes sa Lalatovicem usaglasiti? On ne moze ni sam sa sobom da se dogovori). Nikolicu bi mogla biti kruna karijere u Vojvodini, gde bi svima dokazao fudbalsko umece i vrednost. I gde su drugi gresili i ogresili se o njega, jer nisu znali da iskoristi njegov fudbalski potencijal, a on da ga kanalise.
Ne vidim nijednog drugog igraca koji bi mogao, odmah, toliko fudbalski podici Vosu.

Medjutim, nece valjda struka i uprava da poslusa forumase. Sta ce Vojvodini uspeh i konkurentnost blizancima? Opekli se oni dvaput. Treci put nece, nikako, dozvoliti.
No, ne moramo biti prvaci, ali u Evropi bi bili , sto smo nekad bili. I kad god smo krenuli sa rezultatima po Evropi, odmah su nas rusili organizaciono i cerupali igracki sa pozicije sistema.
Last edited by Turija on Mon Sep 13, 2021 10:01 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by gospodinFKV »

Mislim da je tu najveci problem psiholoska barijera uzrokovana defanzivom.
Branio sam ga i njegov sistem kad su svi zivi bili povredjeni. Sada nije tako, ali mi jos uvek igramo na bunarenje, i kad u startu pocnes tako, sve zive boranija ekipe sad hoce da nas rastrgnu kao besni psi. Onda dodje to toga da vola ne mozes da ubodes jer igras odvratan fudbal, a odbrana nije ni blizu toliko kvalitetna koliko bi trebala da bi ti sad igrao taj tvrdi defanzivni blok. Kad igras samo da se branis, odbrana mora da gori, a ova nasa je samo okej. Cucin nije fudbaler, Kopitovic nije spreman, Stevanovic je suv prosek, Kova je kiksara. Bjekovic, Devetak i Djordjevic jedino vrede cemu, od toga su dvojica na jednoj poziciji.

Nama izmedju pristojne odbrane i pristojnog napada, koje realno imamo, fale kreator i promena filozofije. Zukic to ocigledno nije i mislim da nije fer ni prema njemu, a ni prema ekipi, da sad forsiramo nesto sto ne ide. Em prosipamo bodove, em ga unistavamo.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo, VOJVODINA - Metalac, subota 16h

Post by Turija »

@ gospodinFKV
Slazem se. Svi mi ovde vidimo gde je glavni problem, samo uprava i struka ne vidi ili bas tako hoce da drzi Vosu vezanih ruku(nogu)?

Kad bi imali igraca, koji moze da poveze redove ( a to je, trenutno jedini, onaj iznad tvog posta), vrednost ekipe i trenera bi skocila za 30-40% individualno i kolektivno. Sto je jako puno. Tada bi bilo, kad ne znas sta sa loptom, daj je Nikolicu.

Nas napad je veoma dobar, samo fali jedan igrac.
Odbrana jeste busna, ali ne bi bila toliko, kad bi mogla da predahne i vrati koncentraciju.
Kada bi bekovi imali vecu pomoc veznih defanzivaca i suzeniji prostor za protivnicke napadace, bili bi OK. Onda ne bi protivnicka krila toliko lako lomili ledja nasim bekovima, a stoperi se bolje namestili.
Jos i sigurniji golman ( ipak Vuklis, bar tako deluje) na nasem golu i lepa ekipa bi se napravila. A, trener i Sportski direktor karijerno iskoracili, kao ondasnji tandem Ljupko Petrovic- Milorad Kosanovic.
Ali, ali, ali...sujeta i novac nas unistise.

Jedino gde se sada vidi napredak, to su nasi prekidi u napadu. Promenjen izvodjac i nacin izvodjenja i mnogo smo opasniji i dajemo golove iz prekida.
Ono sto je cudno, bar meni, to je da Devetak odlicno izvodi prekide, tj kad lopta miruje, a tako slabo, kad je u pokretu??? Tu je Djordjevic mnogo bolji, ali sto si vec napisao, imamo od 3 igraca, 2 da se bore za istu poziciju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked