5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

User avatar
Ponos nizije
Posts: 21
Joined: Fri Aug 14, 2020 8:36 pm
Location: Ulaz 4

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 0:1 (45')

Post by Ponos nizije »

Cucina obavezno odstraniti iz tima, čovek je dobio dva crvena kartona u 7 utakmica što je igrao..., ne govoreći da igra anti-fudbal.
"Sve je to samo stvar kućnog vaspitanja!"
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 0:1 (45')

Post by Maki »

Iskupio se Busnić donekle blokadom na kraju.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 0:1 (45')

Post by fare »

Jel neko rekao Slavoljuba da ima pravo na 5 izmena a ovog Cucina se što pre ratosiljati što je mnogo mnogo je je brate mili jednostavno nije za nas i to je to a kartone skuplja kao konfete.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 0:1 (45')

Post by Deep Purple »

Ponos nizije wrote:Cucina obavezno odstraniti iz tima, čovek je dobio dva crvena kartona u 7 utakmica što je igrao..., ne govoreći da igra anti-fudbal.
Na stranu sto je ispao glup i napravio faul. Ovde je mnogo veca krivica igraca koji je losim dodavanjem ka Cucinu gotovo otvorio kontru Spartaku.
Nisam video ko je poslao pas.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Neizlecivi »

Ne mogu da verujem koliko fizicki izgledamo nespremno.
Ne znam kakve to pripreme imaju igraci po ligama petice, ali sam misljenja da uvek mozes da im pariras fizicki, ukoliko si tehnicki i takticki inferioran. Razumem zaredjalo se utakmica, 3-4 dana od prethodne, ali opet...

Svakako, mnogo toga loseg, ponesto dobro i iznad svega najpozitivnije mi je bilo sto je utakmica bila zanimljiva za gledanje. Ne bas kvalitetna, ali zanimljiva.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Voja »

Omasio sam gol razliku u prvim kolima... imamo 4:4 mimo svih ocekivanja
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Deep Purple »

Neizlecivi wrote:Ne mogu da verujem koliko fizicki izgledamo nespremno.
Ne znam kakve to pripreme imaju igraci po ligama petice, ali sam misljenja da uvek mozes da im pariras fizicki, ukoliko si tehnicki i takticki inferioran. Razumem zaredjalo se utakmica, 3-4 dana od prethodne, ali opet...

Svakako, mnogo toga loseg, ponesto dobro i iznad svega najpozitivnije mi je bilo sto je utakmica bila zanimljiva za gledanje. Ne bas kvalitetna, ali zanimljiva.
Varas se. U evropi se u startu biraju fizicki napredniji igraci. Nema tu nekog velikog pametovanja.
Razlike izmedju velike vecine igraca u Bundesligi i Regionaligi nisu tehnicke i takticke ( cesto ekipe iz Bundeslige i Zweite ispadaju od Regionaligasa iz kupa)
vec cisto fizicke a vecina tih igraca iz Regionalige su i prosli skole nekih ozbiljnih klubova i akademija ali jednostavno njihovo telo ima odredjeni limit dok vrlo cesto ti klubovi i akademije nadju igrace koji su losiji tehnicki i takticki ali prave ozbiljnu razliku fizicki itakvi igraci su danas (nazalost) primamnjiviji. Da se na kraju razumemo to su sve vrhunski igraci ali u danasnjem fudbalu fizika diktira vecinu stvari. Isprati i vecinu meceva statisticki, zacudio bi se da je 80 posto meceva izmedju Regionaligasa i neke ekipe iz prve dve Nemacke lige egal kroz prizmu statistike.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Decko je dijabola najobicnija, a ni Djordjevic nije daleko, kad ga na ivici crvenog drzi 40+ minuta na terenu.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by fare »

Jedina pozitivna stvar danas što smo počeli svečano kroz pas igru iznosimo nije bilo bunarenja (dali to ima veze sa izostankom Kove ne znam). Svi kažu da je Kabić naše suvo zlato (svaka čast dečku) ali ja kažem da je naše suvo zato NEMANJA ČOVIĆ njega da nemamo bili bi stvarno boranija.Simića što pre iz gola a Vukliša vratiti ili čak bi pružio šansu mladom Toromanu. Moliti boga da nam ovi igrači što imamo na okupu da niko ne ode i da nas mimoiđu povrede pošto ja mislim da što se tiče pojačanja to je to. Zašto više ne pruži šansu Neškoviću makar 10,15 minuta za toliko ima snage sigurno.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Turija »

Remi u Subotici moze da prodje. Rezultatski se jos solidno nosimo u domacoj ligi, ali pod hitno moraju stici ozbiljna pojacanja od spica, pa i do golmana ( centarsut za Simica je nocna mora).

Slabo se trci, svi osim V Simica. Odbrana je tanka i mnogo slobodnog prostora ostavlja protivniku.
Topic nikako da udje u formu. Kod prvog gola Spartaka je zakasnio da isprati strelca ( on ili Busnic), a pogresnim pasom doprineo da Cucin dobije drugi zuti karton.Takodje mi nekako i ostavlja prazninu ispred 16m izmedju desnog beka i desnog stopera ( kod gola Sreckovica). Mozda bas ne vidim sve dobro u tv prenosima, ali mi se cini da je tako? Meni je Busnic korisniji, bez obzira na neke greske.
Mislio sam da je Jelicic bolji na desnom stoperu, ali mi postaje jasnije zasto Djordjevic trazi stopera ( pogotovo, ako su tacni komentari na portalima o nespotskom zivotu naseg prvog desnog stopera?).

Sve o svemu, nalazimo se plasmanom u domacoj ligi na mestu kojem, objektivno, pripadamo sa ovakvim igracima, fizickoj spremii i nacinu igre.
Nece valjati, ako tako ostane i ako ne stignu 3-4 kvalitetna igraca.
Last edited by Turija on Mon Aug 16, 2021 10:24 pm, edited 4 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Simic neodoljivo podseca na Supica, svojim linijasenjem. On ima po par efektnih odbrana po mecu, ali u 70% slucajeva su to odbrane koje su mogle da se preduprede ranijim izletanjem.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Voja »

gospodinFKV wrote:Simic neodoljivo podseca na Supica, svojim linijasenjem.
Kocaru i Supica mi ne diraj :mrgreen:
Inace u mojim procenama ovaj mec je bio predvidjen da se zavrsi pobedom Spartakusa od 2:1,tako da bodom moram biti zadovoljan
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Mi vec jako dugo nemamo vrhunskog golmana.
U poslednjih 20ak godina, najblizi tome je bio Todic, ali je ostatak ekipe uglavnom bio jeziv, pa je klub uvek muku mucio da ga isprati, i skoro nikad nije uspevao.
Epizodiste poput Canovica, Delaca, Babalja, Vanje itd nema potrebe da racunam. Vecina su bili korektni, nedovoljno da ih pamtimo po ucinku na terenu. To sta je Delac uradio van terena cemo pamtiti svi.

Kahriman - ne pamtim stvarno nista posebno. Okej on, okej mi.
Brks - strasna lobanja, prava slaninarcina, ali nije da nije kiksao. Mozda broj 2 u ovom veku, posle Todica.
Supic - linijas, retko nesiguran za visinu koju ima. Ono sta ga recimo vadi u odnosu na Kordica npr, je ono sto sam rekao gore. Znao je da se iscupa.
Kordic - ne daj boze nikom, osim eventualno blizancima.
Perke - solidan, pamtimo partizan 0:2.
Rockov - vrlo slican Brkicu, malo manja lobanja, 5-10cm ga deli od prvog golmana za reprezentaciju, sto zbog visine, sto zbog psihologije.
Simic - pogledaj pod ''Supic''.
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Djisa »

Od igraca starijih od 2000 godista, samo trojica zasluzuju dres Vojvodine, svi ostali su suvi prvoligaski, pardon SUPERLIGASKI, prosek.
Pa da se ne ljubimo!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Dragojlo »

gospodinFKV wrote:Mi vec jako dugo nemamo vrhunskog golmana.
U poslednjih 20ak godina, najblizi tome je bio Todic, ali je ostatak ekipe uglavnom bio jeziv, pa je klub uvek muku mucio da ga isprati, i skoro nikad nije uspevao.
Epizodiste poput Canovica, Delaca, Babalja, Vanje itd nema potrebe da racunam. Vecina su bili korektni, nedovoljno da ih pamtimo po ucinku na terenu. To sta je Delac uradio van terena cemo pamtiti svi.

Kahriman - ne pamtim stvarno nista posebno. Okej on, okej mi.
Brks - strasna lobanja, prava slaninarcina, ali nije da nije kiksao. Mozda broj 2 u ovom veku, posle Todica.
Supic - linijas, retko nesiguran za visinu koju ima. Ono sta ga recimo vadi u odnosu na Kordica npr, je ono sto sam rekao gore. Znao je da se iscupa.
Kordic - ne daj boze nikom, osim eventualno blizancima.
Perke - solidan, pamtimo partizan 0:2.
Rockov - vrlo slican Brkicu, malo manja lobanja, 5-10cm ga deli od prvog golmana za reprezentaciju, sto zbog visine, sto zbog psihologije.
Simic - pogledaj pod ''Supic''.
Sa Todićem smo primali po 15 - 17 golova u sezoni, al kao što reče, napad je jedva uspevao dati duplo više od toga... Nekim čudom, ni Supić nije bio nešto posebno izbušen kod nas, umeo je da veže nekoliko clean sheetova, kao i Vukliš (u kog ja i dalje imam najviše poverenja od svih trenutnih golmana ovde)... Žakula tu i tamo, a ko se još seća Čanovića i Bude Janoševića? :D
Rockova od reprezentacije deli i to što je peti golman u tamo nekom Fehervaru.... I da, treba da se podsetimo i jedne od većih rupa na našem golu (pored Mijanovića i Korde) - Vlade Avramova! Bez obzira na neki njegov status...
Locked