4. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (2:0)

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja 18.55

Post by Rabba »

Jako vodim računa o tome šta nam rade novajlije, jer pokušavam da vidim njihovu korist na terenu u odnosu na nekoga ko je već tu. Busnića sam intenzivno pratio po terenu, i da, pokušava on čovek više, al to ni na šta ne liči. Pogrešno predate lopte, loši faulovi i generalno nemogućnost da prevladamo na sredini sa njim u ekipi je vrlo izražena. Novica intenzivno prati igru, često je podrška, ume da napravi par kvalitetnih koraka sa loptom i generalno samopouzdanje i iskustvo isijavaju iz njega. Ništa još nisam od Busnića video, osim onog očekivanog a to je da je taman dovoljno dobar da nas povede u niži rang, k'o svoj prethodni klub...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja 18.55

Post by Danilo »

Ne znam sta vi gledate ako tako crnite Busnica.Decko je za sad odlican , ponasanjem, disciplinom, odnosom prema dresu i igrama ,a vremenom ce biti jos bolji , polako,ne moze odmah sve ....malo strpljenja , treba decku dati podrsku i vetar u ledja,koliko ima 23 , 24g.
U prvih 5 utakmica video nisam Novevskog, rralno danas je imao 2 asistencije za gol, al opet mislim da je najslabija karika .Bice to sve ok , 5,6 smo ekipa u ligi
Vidim ovde da svi ocekuju od Kabica da je licno mesi i da daje po 3 gola na utakmici....polako ljudi....ima 17g.,genetalno on nije ni napadac, on se jos igra, i imace puno padova al nek ima ......danas da je Mrkajic imao toliko izgubljenih loptu spominjali bu mu svi rodbinu...ne svidja mi se takv odnos prema Mrkajicu koji kad igra daje celog sebe, dal ima limite ima, al sta sad treba da ga pljujemo...
Imamo sto imamo i treba dati vetar u ledja tim momcima
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (2:0)

Post by Turija »

Danilo, generalno se slazem sa napisanim. Medjutim, po mom misljenju, Kabic je uz sve to opasniji napadac od Mrkajica. Jeste izgubio dosta lopti, ali deluje sa svojih 17 godina vrlo ,,nezgodan" u napadu.
Sva nasa deca su slabija u remplovanju i duelu, sto je logicno zbog njihovih godina i seniorskog neiskustva.
Vise bih, kao i Voja, iskritikovao Zukica, koji ima dosta utakmica i minuta medju seniorima. Vise je izgubio lopti od Kabica, gledajuci naspram sinocnih minuta na terenu.

Meni je, sinoc, Busnic bio korisniji i bolji od Topica. Da Topic nije dao onaj gol, ne bih ga primetio. Ne svidja mi se njegova igra, zbog izbegavanja duela i izbegavanja dodavanja unapred. Mlad je i to moze on da popravi. Verovatno i povreda ima uticaja?

Vuklis mi deluje sigirnije na golu od Simica, iako je Simic dobro branio do sada. Medjutim, takav mi utisak ostavljaju njihove odbrane i pojave.

Jelicic nije ostavio los utisak, iako je nenaviknut na poziciju desnog beka, ali je dobar defanzivac.. U Austrijji i ne mora ici u napad, jer bice tu Vukadinovic, pa Simic, Kabic, mozda Neskovic i neko ce valjda pobeci odbrani. Najvaznije je da ne primimo gol.
Devetak dobar defanzivno, ali ofanzivno svaku loptu mu izblokiraju ili ide napamet. Mladene, napravi koji laznjak i bice ok i oslobodi se grca u igri. Imas prirodno dobru brzinu.

Sve u svemu, sinoc mnogo bolje, nego do sada.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (2:0)

Post by MiSmoFKV! »

Meni ova ekipa ima potencijala. Želeo bih da dam svoje viđenje nekih igrača. Juče smo videli da Kabić bez obzira na lošiju fizičku građu, bolje zadržava loptu od Mrkaića te se nadam da ćemo ga više videti u prvih 11. Novevski, dve asistencije, al nekako mi je idalje u grču, kao da se plaši da donosi odluke. Topić po meni dobar, u toj ulozi kao box-to-box veznjak.

Po meni, najveći problem ove ekipe je što trojka Stevanović-Kovačević-Busnić ne ume da iznese loptu po zemlji, te zbog toga se forsiraju duge lopte i Mrkaić zbog visine. Kada se nađe rešenje za to, mislim da će ova ekipa igrati mnogo bolje. Podrška treneru i igračima.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:0 (2:0)

Post by Deep Purple »

Vazna pobeda, treba istaci novi "cleansheet".
4/6 meceva bez primljenog gola.
Kao sto sam vec rekao mnogo bi bolje misljenje vladalo o ekipi samo da smo umesto zvezde i partizana igrali sa neke dve losije ekipe. I da smo odneli 6 vodova umesto ovog jednog iz ta dva duela. Ekipa izlazi iz prakticno "boxing-day" ritma gde je svaki vikend bila minimum jedna ozbiljna utakmica protiv ekipe kvalitetnije od nas.
Posle meca sa Laskom u slucaju da ispadnemo nece biti vise takvih meceva vec ce u najgorem slucaju protivnicka ekipa biti egal sa nama do drugog dela sezone ili nesto ranije zbog zreba u kupu. Bice i ove godine borba za kup i top 4.
Problem je taj sto nama na poluspicu i spicu fale igraci i samo dovodjenjem ta dva igraca mi bi bili kvalitetniji za 40% ta dva igraca bi povukla ekipa a i drugi igraci bi se vise oslobodili. Covic bi recimo prodisao a neki drugi fudbaleri se dodatno oslobodili.
Uz povratke Bjekovica, Djordjevica i tek oporavljene Vukadinovica i Neskovica plus ta dva igraca i eventualni dolazak spominjanog Andrica o kom realno niko nema lose misljenje jer je stvarno odradio posteno dve sezone kod nas, nije super kvalitet ali za nase uslove provereno resenje. Pitanje je zasto je onda doveden Cucin a ne jednostavno produzen Andric.
Meni mirise da bi (ce) Andric kod Djordjevica vise bio pojacanje u centru odbrane nego na beku a da na beku uskace kada se dodje do ovakvih situacija sa povredama i kartonima igraca. Konacno ce nakon povratka igraca biti i vise prostora za rotaciju koju nas trener realno i koristi. Svidja mi se sistem rotacije Busnic-Topic-Maksimovic. Trener je spomenuo i Miletica i da ce on dobiti sansu i da se ozb racuna na njega. Mozda je Topic trenutno kvalitetniji igrac ali je Miletic kompletniji igrac i mislim da ako bude radio i napredovao kako se ocekuje od njega da ce biti jos bolja zamena u odnosu na Topica kada dodje vreme za Topicev odlazak iz kluba.

Bastajic se malo oslobodio i imao je par pokusaja juce definitivno ima vise kvaliteta nego sto je do sad pokazao nadam se da je mentalno jak da iznese dres ovog kluba jer koliko god da smo se srozali ipak jos ivek nesto znaci ograti za ovaj klub a on defitivno moze i mora vise da pruza.

Cukaricki se u par meceva provlacio. Recimo protiv Vozdovca tesko da bi kod kuce osvojili tri boda da nije bilo crvenog kartona za igraca Vozdovca.
Bice interesantno da se pogleda utakmica izmedju Radnickog i TSC-a mislim da je TSC zreo za prvi poraz.
Locked