27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by naseljekolumbija »

Деветак и Бјековић! То је та наша чувена школа. Боже сачувај. Кад неком тај Бјековић каже да игра бека у Војводини сигурно мисле да их зајебава
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Deep Purple »

Ovom timu fale tri ozbiljna stranca i dva dobra povratnika za vece domete. Nasi domaci igraci bi se pobili sa zvezdinim i partizanovim ali nam fale njihovi skupo placeni i kvalitetni stranci. Spominju ljudi Prestiza po portalima u smislu kako je Kosanovic resen da isplati sestocifreno obestecenje i kako je ubedjen da ce visestruko zaraditi na njemu. Dovodjenje tog momka bi bio nas najbolji transfer jos od Oumarua. Lalatovic je bio odusevljen njim posle utakmice u Milanovcu. Zukic je gotovo prodat i dobice se lepo obestecenje za njega. Ceka se transfer Savica i tu nekoliko miliona. Itd... Ako se dobiju te pare i ako se dovedu igraci kao sto su Prestiz, Cabula, Medojevic i onaj veznjak sto je igrao Africku LS onda bi se moglo reci kako konacno uprava radi u interesu kluba. Ali da ne idem u fantaziju.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by MiSmoFKV! »

naseljekolumbija wrote:Деветак и Бјековић! То је та наша чувена школа. Боже сачувај. Кад неком тај Бјековић каже да игра бека у Војводини сигурно мисле да их зајебава
Čemu takvi komentari?
Bjeković ako dovode fiziku na viši nivo, biće ekstra igrač.
Drugi gol je došao posle njegove centaršuta.
Oscilacije su normalne u tom periodu.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by CRD FCV »

Тврда утакмица, очекивао сам мало голова. Не бих никога издвојио посебно, друго полувреме знатно боље од првог. Макса добија већу минутажу што је охрабрујуће. Да ли смо играли са три играча назад када је Макса заменио Ђорђевића?
Елем, остаде још 11 кола до краја, сада имамо 5 лакших противника за редом па онда Металац који уме бити незгодан. Полако смо кренули и са причама о потенцијалним противницима у Европи, надам се да ће се те приче оверити и на терену.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Beonic »

MiSmoFKV! wrote:
naseljekolumbija wrote:Деветак и Бјековић! То је та наша чувена школа. Боже сачувај. Кад неком тај Бјековић каже да игра бека у Војводини сигурно мисле да их зајебава
Čemu takvi komentari?
Bjeković ako dovode fiziku na viši nivo, biće ekstra igrač.
Drugi gol je došao posle njegove centaršuta.
Oscilacije su normalne u tom periodu.
Imao sam prilike da gledam Bjekovića u dosta utakmica. Voleo bih da se svi igrači trude kao i taj dečko, ali lično mislim da od njega nikada neće biti "ekstra" igrača. Prosto nema taj kapacitet i ima sreće što igra na beku koji je deficitarna pozicija u čitavoj ligi. Želim mu sve najbolje, ali sam pesimista što se tiče bilo kakvog napretka.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Deep Purple »

CRD FCV wrote:Тврда утакмица, очекивао сам мало голова. Не бих никога издвојио посебно, друго полувреме знатно боље од првог. Макса добија већу минутажу што је охрабрујуће. Да ли смо играли са три играча назад када је Макса заменио Ђорђевића?
Елем, остаде још 11 кола до краја, сада имамо 5 лакших противника за редом па онда Металац који уме бити незгодан. Полако смо кренули и са причама о потенцијалним противницима у Европи, надам се да ће се те приче оверити и на терену.
Odgledao sam poslednjih deset minuta i po onome sto sam video Maksa je igrao u zoni od trideset metara od protivnickog gola. Tako da smo verovatno igrali sa tri igraca. Strim je seckao pa nisam sto posto siguran.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote:
naseljekolumbija wrote:Деветак и Бјековић! То је та наша чувена школа. Боже сачувај. Кад неком тај Бјековић каже да игра бека у Војводини сигурно мисле да их зајебава
Čemu takvi komentari?
Bjeković ako dovode fiziku na viši nivo, biće ekstra igrač.
Drugi gol je došao posle njegove centaršuta.
Oscilacije su normalne u tom periodu.
Potpuno se slazem.
Previse smo kriticni prema nasim mladim igracima. Kada stariji naprave slicnu gresku, brzo im zaboravljamo.
Po meni, kad Bjekovic poboljsa fiziku, bice OK bek. Brz je, smisleno se krece, ima dobar centarsut, stalno je aktivan. Danas je imao los dan, na losem terenu.

Svaki nas igrac ima vidnu manu, pa to trenutno ima i Bjekovic.
Recimo, Devetak je stoper u rangu Pankova, samo sto Pankov ima bolji pas. Devetak ima jako los tajming pasa i slab centarsut ( za bekovsku poziciju i nedovoljnu visinu u skok igri), ali je brz stoper. Pa, recimo, Djordjevic, dobar tajming dodavanja, ideju
i centarsut, ali je slabiji u defanzivi, kao i Bjekovic.
Andric snazan defanzivno, slabiji ofanzivno itd itd.
Za svakog naseg igraca ima ono ALI.

Medjutim, ako su fizicki spremni i borbeni mnoge mane se mogu sakriti. Problem je sto smo brzinski spori, pa su svi individualni nedostaci jako vidljivi. Dok je npr Vukadinovic brz, pa i Gemovic, ali tehnicki i idejno problematicni.

Sa 3-4 igraca, nedostajuceg profila ( brzina, snaga u duelu i tehnika), mogla bi se skockati lepa ekipa.
Ovo sto se sada izvlaci od aktuelnog tima je vise od svakog individualnog maksimuma naseg igraca.

Makaric nam je danas bio tesko resiv problem, a Radnik ima samo njega kao istaknutog pojedinca, sto bi trebalo da nam je olaksavajuca okolnost. Ono sto me je jos zacudilo, to je da je uspevao da i u trku pobegne nasim igracima, a nije igrac velike brzine. Ocekivao sam da je jaci u duelima i skoku, ali da bezi odbrani ne. Dosad mi se cinilo da nismo toliko spori u odbrani.

Sve u svemu, s obzirom na teren i puno faulova Radnika, nereseno nije neuspeh, iako smo morali pobediti, prema stvorenim sansama. Procenat realizacije je nedopustivo nizak.
O Mrkaicu ne bih komentarisao, jer sve je vec davno receno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Deep Purple »

Turija wrote:
MiSmoFKV! wrote:
naseljekolumbija wrote:Деветак и Бјековић! То је та наша чувена школа. Боже сачувај. Кад неком тај Бјековић каже да игра бека у Војводини сигурно мисле да их зајебава
Čemu takvi komentari?
Bjeković ako dovode fiziku na viši nivo, biće ekstra igrač.
Drugi gol je došao posle njegove centaršuta.
Oscilacije su normalne u tom periodu.
Potpuno se slazem.
Previse smo kriticni prema nasim mladim igracima. Kada stariji naprave slicnu gresku, brzo im zaboravljamo.
Po meni, kad Bjekovic poboljsa fiziku, bice OK bek. Brz je, smisleno se krece, ima dobar centarsut, stalno je aktivan. Danas je imao los dan, na losem terenu.

Svaki nas igrac ima vidnu manu, pa to trenutno ima i Bjekovic.
Recimo, Devetak je stoper u rangu Pankova, samo sto Pankov ima bolji pas. Devetak ima jako los tajming pasa i slab centarsut ( za bekovsku poziciju i nedovoljnu visinu u skok igri), ali je brz stoper. Pa, recimo, Djordjevic, dobar tajming dodavanja, ideju
i centarsut, ali je slabiji u defanzivi, kao i Bjekovic.
Andric snazan defanzivno, slabiji ofanzivno itd itd.
Za svakog naseg igraca ima ono ALI.

Medjutim, ako su fizicki spremni i borbeni mnoge mane se mogu sakriti. Problem je sto smo brzinski spori, pa su svi individualni nedostaci jako vidljivi. Dok je npr Vukadinovic brz, pa i Gemovic, ali tehnicki i idejno problematicni.

Sa 3-4 igraca, nedostajuceg profila ( brzina, snaga u duelu i tehnika), mogla bi se skockati lepa ekipa.
Ovo sto se sada izvlaci od aktuelnog tima je vise od svakog individualnog maksimuma naseg igraca.

Makaric nam je danas bio tesko resiv problem, a Radnik ima samo njega kao istaknutog pojedinca, sto bi trebalo da nam je olaksavajuca okolnost. Ono sto me je jos zacudilo, to je da je uspevao da i u trku pobegne nasim igracima, a nije igrac velike brzine. Ocekivao sam da je jaci u duelima i skoku, ali da bezi odbrani ne. Dosad mi se cinilo da nismo toliko spori u odbrani.

Sve u svemu, s obzirom na teren i puno faulova Radnika, nereseno nije neuspeh, iako smo morali pobediti, prema stvorenim sansama. Procenat realizacije je nedopustivo nizak.
O Mrkaicu ne bih komentarisao, jer sve je vec davno receno.
Nasa odbranbena linija nije nista losija od zvezdine i partizanove samo je nasa vise na "udaru". Cak sta vise rekao bih da imamo najkompletniju zadnju liniju u Ligi. Nama su problem vezni red i ofanzivni deo tima. Novica je trebao da bude taj igrac koji ce nas uciniti jos kvalitetnijim pogotovo u iznosenju lopte, presingu u vezi i zatvaranjem defanzivnih rupa
Novica za to ima kvalitet ali je imao i previse problema odnosni manjka srece jer ruku na srce to je svakom pojedincu moglo da se desi. Nama upravo fale ta 3-4 igraca jer bi sa tim akvizicijama resili sve nedostatke u ekipi. Mi vrsimo los presing koji na svakom mecu deluje na visokom nivou 5-10 minuta i to je malo. Protivnicke zadnje linije sa lakocom iznose loptu i samim tim prave problem nasoj zadnjoj liniji. Tuga je sto mi u tih 5-10 min veoma cesto i preokrenemo ili se odlepimo rezultatski u odnosu na protivnika. Nama trenutno fali veznjak, krilo i napadac. Imamo besplatnu opciju u vidu Sise-a iz Pazara koji moze da igra "sve" na terenu. Skuplju Medojevica kojem bi sigurno bilo bolje da igra kod kuce nego na Kipru ali je pitanje koliko ga finansijski cene tamo. Napadac Cabula i krilo Prestiz mozda i najskuplja nasa potencijalna akvizicija ali em sto bi nas podigao kvalitetom vec bi se i zaradilo na njemu jer je 2000 godiste. Sledeci prelazni rok je maturski rad Kosanovica i pokazatelj da li ume ili ne ume. Zaradice se prodajom Zukica. Zaradice se transferom Savica iz Lacija. I sigurno jos nekom prodajom. Klub nece imati ovakve finansijske probleme koji ce praviti turbulencije u toku sezone. Novac mora da se iskoristi na pravi nacin.
Neskovica i Pantelica vratiti iz Indjije. Jedan da zameni Gemovica drugi Mrkajica. Ne razumem zasto se nije potpisao neki sponzorski ugovor u doba korone jer su reklame mogle da se stave na tribine ali nije jos uvek kasno jer je upitna i sledeca sezona sa publikom. Svaki dinar je vazan.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Radoye »

To je tacno, da smo mi kadri nekog ljudski da pritisnemo ofanzivno i odbrana bi nam sigurnije delovala. Mnogo smo predvidljivi napred, tesko ulazimo u sanse a i kad udjemo najcesce promasimo. A ako to vidimo mi laici iz publike onda protivnicki treneri to jos bolje vide i tako postavljaju igru protiv nas. I kad nema naseg pritiska na njihovu zadnju liniju onda su oni slobodni da pritiskaju nasu koliko im je volja, i nije cudo da nasi odbrambeni ponekad i kiksnu pod tolikim pritiskom. Ne kaze se dzabe da je napad najbolja odbrana.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by gospodinFKV »

Ono sta je najtragicnije od svega jeste to da smo ga doveli zbog prepoznatljivog fudbala i jakog presinga, a on nije ni L od Lalatovica iz prvog mandata.
Iskreno, nisam siguran da je onaj tim bog zna koliko bio jaci (ili uopste), pogotovo ako uzmemo u obzir da mu je Stanisavljevic grejao klupu maltene dva meseca dok nije otisao, da je Melegu dugo trebalo da udje u takmicarski ritam, isto tako i Malbasicu, a da je u napadu forsirao Ascerica kad smo prodali Ozegovica.

Slicni tipovi igraca, slicne godine, samo drugacija imena. Na kraju, ovakva igra mu donese kup i novo polufinale, cisto da te dodatno baci u dubiozu - da li namerno igramo tako kako igramo ili je liga objektivno mnogo slabija od sezona 15/16 i 16/17... :frown:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote:Ono sta je najtragicnije od svega jeste to da smo ga doveli zbog prepoznatljivog fudbala i jakog presinga, a on nije ni L od Lalatovica iz prvog mandata.
Iskreno, nisam siguran da je onaj tim bog zna koliko bio jaci (ili uopste), pogotovo ako uzmemo u obzir da mu je Stanisavljevic grejao klupu maltene dva meseca dok nije otisao, da je Melegu dugo trebalo da udje u takmicarski ritam, isto tako i Malbasicu, a da je u napadu forsirao Ascerica kad smo prodali Ozegovica.

Slicni tipovi igraca, slicne godine, samo drugacija imena. Na kraju, ovakva igra mu donese kup i novo polufinale, cisto da te dodatno baci u dubiozu - da li namerno igramo tako kako igramo ili je liga objektivno mnogo slabija od sezona 15/16 i 16/17... :frown:
Liga nije slabija vec ovaj tim igra tacno onoliko koliko mu treba (nekad to jako iritira) za razliku od ekipe iz prvog Lalatovicevog mandata. Inace komentator sa SK je pricao kako smo mi najbolje konstruisan tim u Srbiji ako se pogleda profil igraca i nacin na koji tim igra i da trener to koristi do maksimuma a i kako za veci iskorak trebaju kvalitetniji individualci koji se u sistem uklapaju. Mislim da i svi mi na forumu vidimo kako imamo kvalitetan kostur tima i da bi sa 3-4 pojacanja ovaj tim mogao stvarno dosta. I zato po meni Kosanovic mora da odradi sledeci prelazni rok kako treba ili se gasi jedna sasvim dobra generacija sto bi bila velika steta. Treba podmladiti sastav ali da se ne ide u kompletan "ribilding"
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote:ovaj tim igra tacno onoliko koliko mu treba (nekad to jako iritira)
Mene recimo iritira to sto ekipa igra tako u prvom poluvremenu, pa onda iznivelise to u drugom, samo sto ne upali uvek.
Mislim da bismo svi ovde bili mnogo zadovoljniji kad bi ekipa preselila tu igru u prvo poluvreme. Uzmes, pocepas, pa onda odmaras. Ovako to jako deluje nesigurno, kampanjski, pa se onda izvlacimo na kraju i prosipamo bodove.
S komentatorom bih se slozio da recimo krila i poluspicevi imaju jos po 3-4 gola na saldu, pa moze da se kaze da onaj hrast koristi necemu u napadu. Ovako to sve deluje nedoreceno - niti smo dovoljno efikasni, niti smo dovoljno sigurni nazad. Treci smo samo bodovno, i to mozda moze da potvrdi da igramo koliko treba, ali i mi cekamo tekmu sa zvezdom i jos uvek postoji minimalna sansa da ni cetvrto mesto ne vodi u Evropu. Kraj sezone je jedino merilo toga da li su igrali ''koliko im je trebalo''. :lala:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote:
Deep Purple wrote:ovaj tim igra tacno onoliko koliko mu treba (nekad to jako iritira)
Mene recimo iritira to sto ekipa igra tako u prvom poluvremenu, pa onda iznivelise to u drugom, samo sto ne upali uvek.
Mislim da bismo svi ovde bili mnogo zadovoljniji kad bi ekipa preselila tu igru u prvo poluvreme. Uzmes, pocepas, pa onda odmaras. Ovako to jako deluje nesigurno, kampanjski, pa se onda izvlacimo na kraju i prosipamo bodove.
S komentatorom bih se slozio da recimo krila i poluspicevi imaju jos po 3-4 gola na saldu, pa moze da se kaze da onaj hrast koristi necemu u napadu. Ovako to sve deluje nedoreceno - niti smo dovoljno efikasni, niti smo dovoljno sigurni nazad. Treci smo samo bodovno, i to mozda moze da potvrdi da igramo koliko treba, ali i mi cekamo tekmu sa zvezdom i jos uvek postoji minimalna sansa da ni cetvrto mesto ne vodi u Evropu. Kraj sezone je jedino merilo toga da li su igrali ''koliko im je trebalo''. :lala:
Slazem se bilo bi mnogo bolje kada bi u prvom poluvremenu dosli do rezultatske prednosti i kontrole desavanja na terenu.
Mislim da je najveci krivac Lalatovic sto se toga tice jer rotira veliki broj igraca u startnih 11 od utakmice do utakmice i samim tim ekipa nema tu rutinu i trazi se u prvom poluvremenu. Mora se priznati da mu ni bonusi nisu pomogli jer ne igraju na zadovoljavajucem nivou iz razno raznih faktora koji direktno uticu na njihovu igru. Iz Evrope nas jedino moze izbaciti Radnik osvajanjem kupa (finalista od 2015 ne ide u Evropu). Uz svo postovanje za ostale ekipe u LLSL tesko da mi mozemo ispustiti jedanaest bodova prednosti a da ostale ekipe ne kiksnu negde. Tako da jedino nas kup moze izbaciti iz Evrope u slucaju da budemo cetvrti a Radnik osvoji kup. A kad sam se vec dotakao kupa vec vidim kako igramo sa zvezdom na Karadjordju u polufinalu. Sve mi mirise na tako nesto. Savez ce da izbegne duel partizana i nas jer protiv njih imamo nesto vece sanse. Nama ce dati zvezdu i domaci teren jer smo tokom celog takmicenja bili gosti. Da ne idem u teorije ali sve mi nesto mirise na takav splet okolnosti. Bilo bi previse da se dve godine zaredom igra finale bez blizanackog duela. Ali i mi se nesto pitamo valjda. :whistler:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote:(finalista od 2015 ne ide u Evropu).
Znam, zato kazem da su sanse minimalne, s tim da je po meni situacija u prvenstvu opasnija nego situacija u kupu. Bice blizanacko finale. Sve te serije sto karikaju ce kulminirati u prvenstvenom duelu i finalu kupa. Ima jos 11 utakmica i sanse su minimalne, ali nemamo jednu pretnju vec barem 3 (Spartak, Radnik i TSC). Dovoljno je da pored cigana izgubimo jos jednu ili dve i voda je vec u usima, pogotovo kad se uzme u obzir da ova uprava ni prividno ne radi u interesu Vojvodine, te su dalji mafijaski (citaj: medjustranacki) obracuni itekako moguci preko grbace ovog napacenog kluba. Vise nego dovoljno da se udje u neku jezivu seriju, a nije da su nam nesto strane...
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 27. kolo: Radnik - VOJVODINA 2:2 (2:1)

Post by Istocno stajanje »

Samo bih dodao da finalista kupa ne ide u Evropu mnogo duze od te 2015. Mi kada smo bili finalisti 2010. nismo isli u Evropu.
Locked