26. kolo: VOJVODINA - Javor 2:0 (2:0)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

26. kolo: VOJVODINA - Javor 2:0 (2:0)

Post by Grof Žekula »

Дан после 107 рођендана, они што данас носе дрес Војводине, угостиће на нашем Стадиону тим Јавора.
У нади да "мамурни", након рођендаског славља, не одиграмо "кромпире" са Ивањичанима, а све ишчекујући дуел следећег четвртка у Купу против екипе која је од минулог кола иза нас (јер нас је Чукарички прескочио), како већ у наредних шест дана не би окончали ову сезону.
Зато памет у главу, мало ротације, боље припреме и егзекуције кад то мора, па да следећег четвртка поподне и даље јуримо и треће место и одбрану Купа.
Бралић за ДНЕВНИК wrote:Војводина у недељу игра с Јавором на „Карађорђу“, а онда следи дуел четвртфинала Купа са Спартаком, у Суботици.

- Јавор нас је, по мени, незалсужено савладао у првом делу првенства и намерни смо да тај дуг наплатимо – поручио је Бралић.

Војводини је у дербију и те како недистајао Немања Човић.

- Реч је о одличном фудбалеру, који уме да сачува лопту када је то потребно. Против Јавора ће бити у конкуренцији за екипу, што значи да ћемо на терен моћи да изведемо најбољи састав
ФКВ - Јавор 2:0 (2:0)
1:0 - Гемовић 9'
2:0 - Зукић 30'


Извештај са уртакмице: https://superliga.rs/sezone/2020-21/match/2511" onclick="window.open(this.href);return false;
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by fare »

Znači ništa od Novosadske gledaćemo ukupno 5,6 minuta kada bude neki korner ili ako bude neki penal.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by MiSmoFKV! »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=NwwIQTZ6EUk[/video]
Novinari postavljaju pitanja na konferenciji :o
User avatar
Deep Purple
Posts: 3837
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Deep Purple »

Cukaricki gostuje zvezdi i mislim da bi to morao da bude motiv vise za nas pred utakmicu sa Javorom i da se pobedom vratimo na trecu poziciju i napravimo odlicnu uvertiru pred kup mec sa Spartakom. I da na taj nacin povecamo sanse za Evropu. Jer mi cemo sigurno biti u top 4 ali jos uvek postoji sansa da kup osvoje Spartak ili TSC. I ako nisu velike sanse ipak postoje. Kada se obezbedi Evropa mladim momcima dati sansu da odigraju par zavrsnih kola zaredom i da unesu neki kontinuitet pred evropu i sledecu sezonu jer po svemu sudeci ako ce Kosan da primeni sve ovo sto je rekao onda bi to moralo da bude obavezno. Povratak Medojevica u klub bi morao da se dogodi jer em je izuzetno kvalitetan on je i veliki profesionalac i strasan momak takodje i veliki navijac naseg kluba.
Sve sto je rekao Kosan lepo zvuci ali dok se ne primeni na delu ne treba nikog hvaliti i sl. Ideja je super, sada cekamo pocetak tog projekta. Ako je istina sve ovo sto je rekao za omladinski pogon i stvari koje se rade u SC "Vujadin Boskov" podrzavam !
Produziti ugovore sa Bralicem, Vukadinovicem i Covicem i mozda Bojicem sve ostalo je visak. Posteno je da se Lalatovicu ponudi produzetak saradnje i da se situacija u klubu smiri. Ako Lalatovic odbije ugovor sledeca najbolja opcija je Gacinovic koji nije u idealnoj situaciji u Radnickom iz Nisa a sigurno bi bio najbolja opcija za rad sa mladjim igracima. Kakva je situacija sa ugovorom Arandjela Stojkovica?
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Istocno stajanje »

Mrkaica staviti u odbranu, vise bi doprineo nego u napadu.
Brkica staviti na gol.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by gospodinFKV »

Ono sta je najtragicnije u ovom iznosenju planova je to sto smo mi kao fudbal, drustvo, drzava toliko dugo sistematski izgladnjivani kada je u pitanju transparentnost i dostupnost informacija, da je novinar siroma' onaj plan nazvao svetskim i da je covek izneo na konferenciji ''matematiku za prvi razred'' funkcionisanja sportskog sektora jednog fudbalskog kluba i novinari od toga napravise zurku. Eno, na Mozzartu vec dva teksta od njegove izjave. :frown:

Da me ne shvatite pogresno, ako izuzmemo ove rekla-kazala za Cabulu, nije covek nista lose rekao, bilo je tu i konkretnih informacija, samo ljudi ovde toliko nisu navikli da cuju bilo kakve planove i programe funkcionisanja (jer ih nema), da im je ''2+2=4'' ravno Rimanovoj hipotezi.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:...ljudi ovde toliko nisu navikli da cuju bilo kakve planove i programe funkcionisanja (jer ih nema), da im je ''2+2=4'' ravno Rimanovoj hipotezi.
Tako je, no cak i u tom slucaju izneti program pa makar i tako jednostavan kao 2+2 i sprovesti ga u delo su opet dve razlicite stvari. Naslusali smo se mi svakakvih prica i obecanja u zadnjih ohoho godina pa je malo toga zazivelo i u praksi.

Sto znaci da je kod nas cesto i tih 2+2 beskrajno slozeno i komplikovano, narocito spram kapaciteta likova koji to treba sa sprovedu a ciji se kapaciteti i interesovanja uglavnom zavrsavaju u tacki "a koliko sam ja tu dobar?"
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Turija »

Ovo sto prica Kosanovic, mene brine, jer je to vizija kluba kao sto je Cukaricki (Trgovacki). To znaci cist biznis i klub bez navijaca.

Vojvodina nije to.
Zasto blizanci ne usvoje tu koncepciju i viziju, kad je ona kao dobra???

Vojvodina ima, i treba da ima, generalnog sponzora iz naftne ili preradjivacke industrije na podruciju APV ( sve dok to imaju i blizanci u Bg), ali i red i transparentnost u Klubu.
Osnivaci, sigurno, nisu zamislili Vosu kao cist biznis, a takvu je ne vide ni iskreni navijaci.

Da, treba razvijati mlade igrace u Klubu, ali ne kao robu, vec kao dobre fudbalere koji ce afirmisati Klub, Grad, Pokrajinu, Srbiju. Ti mladi da stasaju u domacem i evropskom takmicenju, donesu rezultate i Klub ucrtaju na mapu Evrope, pa tek onda se prodaju vecem klubu, kao zreli igraci.
Ta prica da, danas, prodju imaju samo igraci do 21 godine je ,,macku o rep". Vidimo mi koliko imaju godina igraci u ozbiljnim evropskim transferima. Nisu to 20ogodisnjaci.

Preko Generalnog sponzora Vosa dobija sigurnost i stabilnost a time i uslove da stvori jak tim, koji moze da se uhvati u kostac sa timovima iz boljih evropskih liga.

Kad smo mogli nekad da pobedimo Atletiko, Sampdoriju, Seltik, Rapid...pod takvim uslovima, zasto ne bi mogli danas?
Naravno da mozemo. Ima Vojvodina kapacitet, samo treba domacinsko poslovanje u klubu.

Vojvodina nije Cukaricki, pardon, Trgovacki. Cukaricki nikad nece imati navijace, bez obzira koliko novca zaradjivao. Klub nema identitet.
Ako Vosa postane cist biznis, to je kraj nekadasnjeg Kluba i gubljenje preostalih zaljubljenika u Klub.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3837
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Ovo sto prica Kosanovic, mene brine, jer je to vizija kluba kao sto je Cukaricki (Trgovacki). To znaci cist biznis i klub bez navijaca.

Vojvodina nije to.
Zasto blizanci ne usvoje tu koncepciju i viziju, kad je ona kao dobra???

Vojvodina ima, i treba da ima, generalnog sponzora iz naftne ili preradjivacke industrije na podruciju APV ( sve dok to imaju i blizanci u Bg), ali i red i transparentnost u Klubu.
Osnivaci, sigurno, nisu zamislili Vosu kao cist biznis, a takvu je ne vide ni iskreni navijaci.

Da, treba razvijati mlade igrace u Klubu, ali ne kao robu, vec kao dobre fudbalere koji ce afirmisati Klub, Grad, Pokrajinu, Srbiju. Ti mladi da stasaju u domacem i evropskom takmicenju, donesu rezultate i Klub ucrtaju na mapu Evrope, pa tek onda se prodaju vecem klubu, kao zreli igraci.
Ta prica da, danas, prodju imaju samo igraci do 21 godine je ,,macku o rep". Vidimo mi koliko imaju godina igraci u ozbiljnim evropskim transferima. Nisu to 20ogodisnjaci.

Preko Generalnog sponzora Vosa dobija sigurnost i stabilnost a time i uslove da stvori jak tim, koji moze da se uhvati u kostac sa timovima iz boljih evropskih liga.

Kad smo mogli nekad da pobedimo Atletiko, Sampdoriju, Seltik, Rapid...pod takvim uslovima, zasto ne bi mogli danas?
Naravno da mozemo. Ima Vojvodina kapacitet, samo treba domacinsko poslovanje u klubu.

Vojvodina nije Cukaricki, pardon, Trgovacki. Cukaricki nikad nece imati navijace, bez obzira koliko novca zaradjivao. Klub nema identitet.
Ako Vosa postane cist biznis, to je kraj nekadasnjeg Kluba i gubljenje preostalih zaljubljenika u Klub.
Ima istine Vojvodina nikad nece i ne moze biti kao Cukaricki ili Vozdovac ali ti klubovi rade na svoj nacin i to treba postovati. Sredjeni su finansijski, igraci samo o fudbalu razmisljaju i sve im je redovno isplaceno a mladi se tu naigraju fudbala i posle odlaze i dodatno napreduju. Nisu ti klubovi losi za Srpski fudbal vec naprotiv odlicni su ali to nisu klubovi koji imaju navijace jer nisu takmicarski koliko god da nekad Cuka iznenadi. Msm da je Kosan dobro zamislio sistem za nas jer ipak ako neko zna sa mladim fudbalerima to je on. Ako bude u klubu 5-6 odlicnih mladih fudbalera u 18 i recimo dva koja se istaknu se prodaju i odu za recimo 3 mill (pojedinacno)
onda se ubaci jos 2-3 najtalentovanija iz sledece generacije i opet smo na tih 6 mladica u ekipi. Vojvodina postaje samoodrziva plus pomoc sponzora i jos ako stoji neko jak kao Srbija gas pravi se dobra perspektiva. I onda dodas na tim 2-3 kvalitetna stranca i pravis tim. I pre ili kasnije poklopice se jedna sjajna generacija. Jednim dobrim transferom Vojvodina moze da finansijski pokrije sebi sve troskove za jednu sezonu. Kljuc je da se nadje sistem u kom si aktivan u vrhu Super lige i u kom si kompetetivan u Evropi. A cini mi se da Kosanov sistem nije los (nije to neka mudrost) ali 4 mlada, 4 iskusna domaca i tri kvalitetna stranca mogu to da pokriju. Imas kvaliteta a imas i samo odrzivost. Ali je kljucno da se radi u interesu kluba ali cim se to spomene odmah cela ova moja prica pada u vodu.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by slanobarac »

Da bi ponovo nešto značili i bili poštovani u Srbiji i šire za početak moramo obezbediti najmanje 10 milki budžeta. Naravno bez ovih pijavica što se vrzmaju u i oko uprave.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by gospodinFKV »

Debeli je u pravu, nazalost. Kao sto rekoh, nije nista novo otkrio, dao nam je gole osnove funkcionisanja jednog kluba u ovakvom okruzenju i fudbalskoj i ekonomskoj situaciji, ali je u pravu. Mi smo razvojna liga. Ako zelimo da budemo samoodrzivi, moramo da prodajemo klince.
Turija wrote:Zasto blizanci ne usvoje tu koncepciju i viziju, kad je ona kao dobra???
Blizanci vec neko vreme imaju ovu strategiju, samo su i pored toga na drzavnoj sisi, dobijaju novca preko evropskih takmicenja, a i PR masinerija radi punom parom da se svaki odlazak mladog igraca nadomesti nekom ''bombom''. Cinjenica je da su zvezdi glavni prihodi od Evrope, ali ako gledamo iskljucivo transfere, najvise su ubedljivo zaradili na klincima.
Samo u poslednje tri sezone blizanci su prodali Joveljica, Adzica, Racica, Terzica, Radonjica, Vlahovica, Pavlovica, Stevanovica, Markovica, a da ne spominjem ko je sve otisao mlad u prethodnih deset godina. Radonjic je tu zaista redak slucaj, jedan u milion, da je prodat za toliko para, sa vise od 21 godine. Lako ih je prodati u tim godinama kad su talentovani, ne kostaju razvoj, za petinu transfera se plati godisnja plata nekom da ozivi karijeru kod njih i odvede ih u Evropu odmah, umesto da cekaju da ovi talenti dodju do tog nivoa, kad ce ih teze prodati posle.

Iluzorno je pricati o planu i napretku, kad nam u upravi sede krimosi, pijavice i partijski poslusnici. Mi sutra da prodamo Topica i Zukica i za 120 miliona, necemo dinar videti od toga, kad se naredjaju sve blanko menice i ljudski oblici blanko menica. Dok se stvari sustinski ne promene u ovoj drzavi, nece ni fudbal, pa tako ni status i reputacija lige.

Isto tako je iluzorno pricati o generalnom sponzoru, u drzavi u kojoj svaki dinar sponzorstva dolazi sa ''procentom'', pranjem novca i hiljadu politickih uslova. Da smo cista drzava, uz generalne sponzore ne bismo vise bili razvojna liga, tako da Vojvodina trenutno ima dva iole prihvatljiva izlaza - gasenje ili prilagodjavanje trzistu. Sve ostalo (citaj: cekanje da Srbijagas ili neko treci pljune neku crkavicu) nas ne cini nista boljim od ostalih koji cekaju da im se sipa novac ovog opljackanog naroda. :cheers:
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Neizlecivi »

Jel ima prenosa na Novosadskoj?
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by newnowapv »

Neizlecivi wrote:Jel ima prenosa na Novosadskoj?
Ima prenosa, slika uzasna...
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by Turija »

Neizlecivi wrote:Jel ima prenosa na Novosadskoj?
Ima prenosa na Novosadskoj tv
Vodimo 1:0 Gemovic strelac.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Javor, nedelja 15h (Multiprenos Ar

Post by N13 »

2:0 poluvreme.

Moglo biti i ubedljivije. Solidna igra, dosta sansi. Gemovic i Zukic dali golove, ali i promasili po zicer.
Vuklis na golu, napokon... Ceo tim automatski izgleda mnogo sigurnije sa njim na golu!
Locked