24. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Turija »

Obeshrabrujuce pred derbi.
Totalno negledljiv fudbal sa mnogo nedopustivih gresaka za najvisi rang domaceg takmicenja.
Osim Bjekovica ( iznudjen penal), Bralica ( spasen cist gol) i beka Djordjevica ( najopasniji nas napadac), niko ne zasluzuje prelaznu ocenu, kao ni ceo strucni stab.

Jako, jako lose u svim elementima igre.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by ssnigd »

I ne treba nikako zaboraviti idealan termin petkom u 15:30.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by gospodinFKV »

Molite se cemu god mozete da u Beogradu ne povedemo pre 85. minuta, inace ce nas crna :shit: olesiti s ovakvom kukavickom igrom na 1:0. :frown:
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by naseljekolumbija »

Чуј да поведемо, чини ми се да ће да нам наплате са каматом за три везана пораза
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by MiSmoFKV! »

Od 90 minuta koliko je trajao mec, fudbal se mogao gledati nekih 15. Ona sansa kad je Bojic ubacio loptu u 16, a Covic uleteo u prazan prostor i nazalost promasio je po meni detalj utakmice i tako nesto sam pominjao u nekom mom prethodnom postu.
Sto se igraca tice:
Golman Simic: Pre nego sto bude kasno treba da bude zamenjen. Neko rece da on dobro igra nogom, a on brat ni to ne ume.
Bjekovic/Djordjevic: Dobro su odigrali, Bjekovic malo slabiji u defanzivi, ali zato iznudjen penal. Po mom nekom utisku, trebali bi biti za nijansu ofanziviji.
Bralic/Devetak: Jako dobra partija, Bralic cak i skinuo onu sa gol linije. Ono sto bi trebalo da poprave je pas kad iznesu loptu do pola, uglavnom je zavrsavao kod protivnika.
Stojkovic: Dobra defanziva, pitanje je da li nam je uopste bio potreban protiv ovoliko defanizvno orijentisanog protivnika.
Drincic: Iskreno, po meni njegova losa partija. Svaka cast za borbenost, ali pasovi u napred su bili ocajni. Ili preslabi ili prejaki.
Simic: Vidi se zelja i trud, al nekako mi ima jako losu tehniku.
Vukadinovic: Promasio onu 1 na 1 situaciju u prvom poluvremenu, i nekako bezopasan. Slaba utakmica za njega danas
Covic: Gol, ta jedna sansa koja mi se svidela, ali opet nedovoljno
Bojic: Fino se otvarao bez lopte, al je van forme.
Gemovic: Isto kao Simic, imao onaj dobar sut.
Mrkaic: Plac. Upropastio onu jednu kontru. Gomila pogresnih dodavanja.
Zukic: Isto jako los. Ne znam zbog cega je uopste usao na krilo, kad to nije njegova pozicija.
Kovacevic: Kratko igrao. Alibi izmena naseg trenera.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by gospodinFKV »

MiSmoFKV! wrote:...
Vise nego korektna analiza. Ono sta bih dodao jeste i to da je Bralic jedan od nasih kreativnijih igraca, sto je kriminalno i za svaku osudu, ne igraca, naravno, nego veznog reda i napada, da im stoper objasnjava neke stvari plejmejkinga. Covek igrao na 70 metara od svog gola, odigravao lopte, pokusavao da se ubaci,...
Od onih nekih kikseva s pocetka, covek postaje jedan od kljucnih igraca ove ekipe. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Turija »

@MiSmoFKV

Slazem se sa svim napisanim, osim delom za napadaca Simica.
Doneo je iz zvezdinih evropskih utakmica veliku pokretljivost i otvaranje bez lopte. Malo je tehnicki slabiji u napadu, ali ume odlicno da iscacka loptu u defanzivi. Prilicno je i brz. Za ovu nasu ekipu je pojacanje.

Nasi igraci mnogo stoje i cekaju loptu u noge. Takav fudbal je davno prevazidjen, a narocito sto jos imaju sijaset nepreciznih dodavanje i slab dribling. Nemaju ni dobru ideju, predugo razmisljaju i namestaju se sa loptom. Kasne u reakciji i generalno su spori.
Sa takvim falinkama ne mozemo u Evropu.
Mora se napraviti ozbiljan strateski remont na leto, ako uspemo da se stabilizujemo kao klub.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by slanobarac »

Bralić jedini u ovoj ekipi zaslužuje svaki evro koji dobije. Tokom celog prvenstva je naš najkonstantniji igrač. Ostali ponekad bljesnu ali on prikazuje korektne partije stalno. Bravo momak. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Deep Purple »

Ne bih se slozio sa vama. Po meni je Simic vrhunski tehnicki potkovan ali ima problema prilikom prijema jer se cesto ne razume sa saigracima ili krene prerano ili prekasno vidi se da jos uvek nije maksimalno uigran i onda nekad ili pridje ranije ili zakasni i onda mu lopta malo bezi ali je odlicno potkovan tehnicki pa to ispravi.
@slanobarac Slazem se od reci do reci u vezi Bralica momak mora da dobije novi ugovor jer tesko da cemo naci kvalitetnijeg.
Da li bi mogla administracija da otvori temu za mec protiv partizana bilo bi interesantno da podelimo neka razmisljanja u vezi utakmice. Hvala.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Turija »

Ukoliko se dobro secam, u zvezdi su Simicu zamerali losu realizaciju sansi. I kod nas je imao par nerealizovanih, ali ja bih bio prezadovoljan da se nasi ostali napadacii nadju u toliko sansi, kao on za ovo vreme.
Po meni, Simic je disciplinovaniji, odgovorniji i korisniji igrac od Vukadinovica, a sto se brzine tice tu su obojica podjednaki.
Simic je kreativniji, konstantniji i tehnicki bolji od naseg prvog strelca.
Vukadinovica vadi brzina i snaga, ali mu nedostaje ideja, tehnika i pas igra. Tip je igraca kojem treba neko da namesti sansu, a on da iskoristi brzinu. Simic to moze sam, uz to ume i da ubaci saigraca u priliku za gol.
Po meni je Simic odlicno pojacanje.
Za Bralica, takodje, reci hvale za partije u nasem dresu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Ukoliko se dobro secam, u zvezdi su Simicu zamerali losu realizaciju sansi. I kod nas je imao par nerealizovanih, ali ja bih bio prezadovoljan da se nasi ostali napadacii nadju u toliko sansi, kao on za ovo vreme.
Po meni, Simic je disciplinovaniji, odgovorniji i korisniji igrac od Vukadinovica, a sto se brzine tice tu su obojica podjednaki.
Simic je kreativniji, konstantniji i tehnicki bolji od naseg prvog strelca.
Vukadinovica vadi brzina i snaga, ali mu nedostaje ideja, tehnika i pas igra. Tip je igraca kojem treba neko da namesti sansu, a on da iskoristi brzinu. Simic to moze sam, uz to ume i da ubaci saigraca u priliku za gol.
Po meni je Simic odlicno pojacanje.
Za Bralica, takodje, reci hvale za partije u nasem dresu.
Vukadinovic je visi i drugacije fizicki gradjen i samim tim ima drugacije lateralno kretanje. I jedan i drugi su vrhunski igraci za Superligaske uslove ali i potpuno drugaciji profili igraca. Vukadinovicu ako se posalje pravovremeni pas u prostor on moze da "pojede" svakog beka jer je fizicki neverovatan. I veoma malo mu treba. Simic ima nisko teziste, laksi je igrac i drugaciji potpuno tehnicki (ne mislim da je bolji tehnicki vec da su potkovani na drugaciji nacin)
Voli da igra sa loptom dok Vukadinovic igra od lopte. Simic je nesto izmedju poluspica i krila ali moze podjednako da popuni obe pozicije. Period u zvezdi nije reper Simicevih kvaliteta jer on je tamo igrao danas recimo mec u Ligi Sampiona a sutra ne bi igrao u prvenstvu i obratno. Treba ispratiti situaciju sa Vukanovicem u zvezdi jer je to jos jedan igrac koji bi mogao da napravi preokret u karijeri kod nas. Po mom misljenju sa Aleksom Vukanovicem, Markom Docicem i Nemanjom Nikolicem ovaj tim bi bio kadar za titulu. Ali nam uvek tako fali nekoliko igraca za neki veci iskorak.
EDIT: Vukanovicu istice ugovor za 6 meseci. Nemanja je koliko sam upoznat dobio raskid ugovora. Dok je Docic jedini fudbaler za koga bi morali da se finansijski otvorimo jer je ipak vazan sraf u igri Cukarickog ali je ipak u godinama a Cukaricki ne moze da racuna na neko astronomsko obestecenje. Ali naravno ne postoji ni promil sanse vec je to samo neko moje razmisljanje sta fali ovoj ekipi. Nikolica svakako trener ne bi ni zeleo.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by gospodinFKV »

Problem je sto nijedan od njih nije klasican napadac, pa ni Vukanovic. Svi ''mogu'' da odigraju i spica, ali nam to nece doneti 15+ golova od strane napadaca.
Vukanovica bih doveo tek kad se resimo Gemovica i Bojica, jer smo na krilnim pozicijama i dalje prenatrpani.

Ne sporim da bi bio pojacanje, ali mi znatno moramo da smanjimo igracki kadar pre nego sto bilo koga dovedemo da bismo ga ojacali.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Turija »

gospodinFKV wrote:Problem je sto nijedan od njih nije klasican napadac, pa ni Vukanovic. Svi ''mogu'' da odigraju i spica, ali nam to nece doneti 15+ golova od strane napadaca.
Vukanovica bih doveo tek kad se resimo Gemovica i Bojica, jer smo na krilnim pozicijama i dalje prenatrpani.

Ne sporim da bi bio pojacanje, ali mi znatno moramo da smanjimo igracki kadar pre nego sto bilo koga dovedemo da bismo ga ojacali.
Da i ja mislim tako.
Nama treba da postane projekat na krilu mladi Novevski.
Zukic nikako nije krilo, ali u kakvoj je formi i kako sada igra, ne znam sta je. Tesko da ima mesto u timu.

Tu je jos i Kabic, kojem isto treba prilika, da se vidi koliko moze od njega ocekivati.

Dovesti pravog spica, koji moze dati 15 golova u sezoni, da li kao klasican centarfor, tipa Levanfovski, ili okretan, brz i snalazljiv u 16m. Sve zavisi kakvog profila bi bili nasi vezni i krilni igraci.

Trenutno imamo mnogo viska igraca slicnog profila i kvaliteta, ali ne dovoljnog za evropsku Vosu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Rabba »

Ne znam što se zaboravlja da je Čović špic? To što ga trener trpa svuda osim gde treba da igra nije razlog da se o njemu ne govori kao o jako dobrom prvom izboru za najisturenijeg igrača ekipe. Isti je tip igrača kao Nikolić, a već je ovde. Zukić ne da nije krilo, nego onome ko mu je rekao da sme da se pomeri iz širine 16 treba zabraniti bavljenje fudbalom.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Napredak, petak 15:30 (Arena 1)

Post by Deep Purple »

Rabba wrote:Ne znam što se zaboravlja da je Čović špic? To što ga trener trpa svuda osim gde treba da igra nije razlog da se o njemu ne govori kao o jako dobrom prvom izboru za najisturenijeg igrača ekipe. Isti je tip igrača kao Nikolić, a već je ovde. Zukić ne da nije krilo, nego onome ko mu je rekao da sme da se pomeri iz širine 16 treba zabraniti bavljenje fudbalom.
Covic nije spic ali moze da odigra u toj ulozi nekad. On je ili poluspic ili napadac iz senke (Shadow striker) i to je to. Zukic ima taj golgeterski instikt ali on nije ni krilo, ni spic a ni poluspic vec nesto izmedju. Nesto je izmedju 9 i 10ke. Specifican igrac. Imamo specifican tim dosta igraca koji mogi da igraju sve u napadu. Najveci nam je nedostatak klasicnog spica.
Locked