20. kolo: VOJVODINA - TSC 0:1 (0:1)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

20. kolo: VOJVODINA - TSC 0:1 (0:1)

Post by Grof Žekula »

Прође зимска пауза и припреме у Турској, те уз једно појачање и нову Управу, крећемо у пролећне битке. Стартујемо у петак, када нам у госте долази ТСЦ, за који ће дебитовати бивши селектор на клупи. Нама се враћа Симић на гол, али је и вероватно да тројица новопечених репрезентативаца НЕЋЕ наступити на отварањеу сезоне.
ДНЕВНИК wrote:Током припрема у Турској, фудбалери Војводине одиграли су пет, од првобитно планираних шест контролних утакмица. Новосађани су у Белеку остварили победу (Славија Софија - 1:0), пораз (Мура - 1:5) и три ремија (Алтај Измир - 1:1, Зорија Луганск – 2:2 и Ахмат – 1:1).
Лалатовић за ДНЕВНИК wrote:- Имамо веома тежак распоред на старту пролећног дела првенства, јер играмо дерби за дербијем – рекао је Ненад Лалатовић. – После сусрета са ТСЦ-ом, гостујемо екипи Чукаричког, потом нам долази Вождовац, па идемо на нимало лако гостовање у Лучане, дочекујемо Напредак и онда нам следи дерби с Партизаном у Београду. Уколико у тој серији будемо на висини задатака и уколико успемо да још више побегнемо ривалима у броби за излазак у Европу, имаћемо довољно простора да разигравамо млађе фудбалере, младиће на којима је будућност нашег клуба.

Због обавеза према репрезентацији неизвесно је учешће на премијери Миљана Вукадиновића, Немање Човића и Аранђела Стојковића с једне и Ненада Лукића с друге стране.

Из поштовања према државном тиму, нисмо правили проблем тројици важних фудбалера за нашу игру. Вукадиновић и Човић решавали су више јесењих сусрета у нашу корист, улога Стојковића такође је била веома значајна, али не верујем да ће они бити спремни до петка. Очекујем да се данас врате у Нови Сад, мораћу да им дам два слободна дана и не верујем да ћу моћи на њих да рачунам за сусрет са ТСЦ-ом. Без обзира на то, убеђен сам да ће сви играчи који истрче на терен уложити максимум и на најбољи начин бранити боје Војводине, казао је тренер.
ДНЕВНИК wrote:Искусни дефанзивац Новица Максимовић због короне није путовао на припреме у Белеку, а по повратку екипе из Турске прикључио се тренинзима. Максимовић је урадио антигенски тест и сада је здрав, тако да не постоји никакав проблем да вежба с екипом, рекао је др Владимир Чолаковић, лекар Војводине.

ФКВ - ТСЦ 0:1 (0:1)
0:1 - Петковић 30'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2020-21/match/2386" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Deep Purple »

Igramo protiv tima koji je promenio stil igre usled promene trenera zbog svima nama poznatog razloga. Još jednom nek' ti je laka crna zemlja Zoltane !

Sada pod Krstajićem igraju dosta defanzivnije, čini mi se da igraju u formaciji 4-3-3 i igra im se svodi na brze kontre i polukontre. Moramo izvršiti pritisak na Banjca koji i ako je izuzetno talentovan često pod pritiskom greši jer je malo sporiji u odlukama. Krstajić je na pripremama više "gurao" Banjca od Santrača u 11 i mislim da će tako biti i u petak. Jug Stanojev je možda i najopasniji igrač TSC-a uz Lukića. TSC je pripreme odradio bez Lukića koji se odmah priključio reprezentaciji (Stojković, Čović i Vukadinović odradili su dva meča sa nama i nekoliko dana treninga) Đuro Zec i Borko Duronjic su dva opasna brza fudbalera i mogu nam napraviti probleme. Očekujem da bar naša dva od tri reprezentativca počnu utakmicu (Čović i Vukadinović). Nebojša Skopljak možda i najvažniji defanzivac TSC-a se povredio na poslednjem meču u Turskoj i sigurno neće igrati protiv nas. Doveli su napadača Milana Đokića iz Zlatibora koji je inače bio njihov bivši polaznik škole i koliko znam prošao je njihovu celu školu od petlića do prvog tima i sad se nakon nekoliko godina vratio u TSC. Bekovi su im iskusni (Petrović i Petković bivši fudbaleri BG blizanaca). Biće sve u svemu teška utakmica ne znamo još šta možemo očekivati od Krstajićevih pulena u takmičarskom mečevima. U ovom trenutku smo sigurno kvalitetniji od njih ali to moramo pokazati na terenu. Mislim da ih trebamo napasti iz svih raspoloživih snaga i da me treba kalkulisati već ići na pobedu jer msm da je došlo vreme za rutinsku pobedu posle dva nerešena ishoda od 2:2. Pišem na poslu pa sam malo istumbao ovaj tekst ali mislim da će te se snaći.

P.S Stigao je i vezista Zlatibora Ifet Đakovac. I moram još jednom da spomenem Vasilija Đurića koji je po meni veoma kvalitetan igrač
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Turija »

Trener je najavio da nece biti nasa reprezantativna trojka u timu protiv Topolcana, sto je i logicno.
S obzirom na to, voleo bih da vidim na terenu, prvenstveno, Novevskog.

Momak je stasao za prvotimca i da se Lalatovic mane svoje nakaradne filozofije ,,polako s mladim igracima", pa tako sve do 22+ godine je premlad igrac za seniora, dok u velikim evropskim klubovima mogu igraci i od 16-17 godina na teren. Pa sad, ko je tu ,,lud"?

Novevski je konstitucijom, tehnikom, brzinom, eksplozivnoscu i voljom, zreo za prvotimca Vojvodine, pogotovo, ako nece biti na terenu Vukadinovica, a cak i da je on u timu.
Momak je rodjeni Novosadjanin i i videli smo, u nedavnom intervjuu iz Beleka, koliko mu je stalo do Vosinog dresa.

Ja bih voleo da vidim ovaj tim u petak i najzad pobedu nad TSCom:

Simic
Bjekovic, Bralic, Sanicanin ( Devetak), Djordjevic
Drincic, Topic
Novevski, Zukic, Bojic, Simic

A, skoro sam ubedjen da ce na kriticnim mestima u nasem timu, biti trenerovi miljenici.

PS
Pa i SD, u danasnjem Dnevniku, kaze kako trazimo napadaca kompatibilnog Mrkaicu.

Ja stvarno ne razumem da se koncepcija napada Vojvodine zasniva na Mrkaicu ili ja ne znam sta znaci ,,kompatibilan napadac Mrkaicu"? Pa, ne bih rekao da i Mesi ima takav tretman u Barseloni? Bas ceo napad okrenut prema njemu???

Jos jednom, ponavljam, nemam nista protiv Mrkaica ili bilo kog igraca Vojvodine, ali njegova efektivnost je veoma slaba.
To sto ga sruse i ponekad iznudi faul na 40m od protivnickog gola ili poneko odlaganje lopte u stranu, nema nikakve koristi. Ne moze da pobegne, ne moze da izdrzi duel, ne moze da da gol.
Moze da bude rezervni igrac, ako treba da trazimo pobedu nasumicnim ubacivanjem lopte u sesnaesterac protivnika, pa da se tamo rve sa stoperima.

Kazem, zao mi je momka, ali sa njim u spicu Vosa nema probojnost, ni efikasnost,
,,Drag mi je Platon, ali draza mi je istina" sto bi rekli:
Draza mi je Vosa.
Last edited by Turija on Wed Feb 03, 2021 12:15 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Trener je najavio da nece biti nasa reprezantativna trojka u timu protiv Topolcana, sto je i logicno.
S obzirom na to, voleo bih da vidim na terenu, prvenstveno, Novevskog.

Momak je stasao za prvotimca i da se Lalatovic mane svoje nakaradne filozofije ,,polako s mladim igracima", pa tako sve do 22+ godine je premlad igrac za seniora, dok u velikim evropskim klubovima mogu igraci i od 16-17 godina na teren. Pa sad, ko je tu ,,lud"?

Novevski je konstitucijom, tehnikom, brzinom, eksplizivnoscu i voljom, zreo za prvotimca Vojvodine, pogotovo, ako nece biti na terenu Vukadinovica, a cak i da je on u timu.
Momak je rodjeni Novosadjanin i i videli smo, u nedavnom intervjuu iz Beleka, koliko mu je stalo do Vosinog dresa.

Ja bih voleo da vidim ovaj tim u petak i najzad pobedu nad TSCom:

Simic
Bjekovic, Bralic, Sanicanin ( Devetak), Djordjevic
Drincic, Topic
Novevski, Zukic, Bojic, Simic

A, skoro da sam ubedjen, da ce na kriticnim mestima u nasem timu, biti trenerovi miljenici.

PS
Pa i SD, u danasnjem Dnevniku, kaze kako trazimo napadaca kompatibilnog Mrkaicu.

Ja stvarno ne razumem da se koncepcija napada Vojvodine zasniva na Mrkaicu ili ja ne znam sta znaci ,,kompatibilan napadac Mrkaicu"? Pa, ne bih rekao da i Mesi ima takav tretman u Barseloni? Bas ceo napad okrenut prema njemu???

Jos jednom, ponavljam, nemam nista protiv Mrkaica ili bilo kog igraca Vojvodine, ali njegova efektivnost je veoma slaba.
To sto ga sruse i ponekad iznudi faul na 40m od protivnickog gola ili poneko odlaganje lopte u stranu, nema nikakve koristi. Ne moze da pobegne, ne moze da izdrzi duel, ne moze da da gol.
Moze da bude rezervni igrac, ako treba da trazimo pobedu nasumicnim ubacivanjem lopte u sesnaesterac protivnika, pa da se tamo rve sa stoperima.

Kazem, zao mi je momka, ali sa njim u spicu Vosa nema probojnost, ni efikasnost,
,,Drag mi je Platon, ali draza mi je istina" sto bi rekli:
Draza mi je Vosa.
Dobrih 11 si naveo samo ne vidim način da počnemo bez Gemovića jer je bio standardan na pripremama. Da se razumemo ja bih raskinuo ugovor sa Gemovićem i gurao Novevskog jer je po meni je Gemović prosek i da Novevski kao mlad igrač može isto da pruži kao Gemović a može i da se razvije u vrhunskog igrača.
Što se tiče Mrkajića slažem se i ako se vidi da čovek zna fudbala i da je dobar tehnički ali jednostavno može da bude džoker sa klupe i ništa više. Pod kompatibilnim misle valjda na špica sa drugačijim karakteristikama (brz, dobar dribler itd ) Bojić i Topić još uvek nisu u formi i ne znam kolike su šanse da njih dvojica počnu. Inače veoma bih voleo da vidim duel Topića i Banjca jer sam ubeđen da bi Topić izašao kao pobednik iz tog duela jer je kao što sam već naveo Banjac trom prilikom donošenja odluka na terenu i mislim da bi to Topić iskoristio. Što se tiče bonusa msm da sto posto izlazimo sa Zukićem i Devetkom i možda se nađe još jedan eventualno u vidu Topića. Najbitnije je da budemo tu negde to prvo poluvreme (najbolje bi bilo i da vodimo) i da ulaskom "reprezentativaca" završimo meč u našu korist.
Protiv TSC-a i Čukaričkog bih što manje eksperimentisao sa bonusima jer sa dve pobede mi bi gotovo sigurno završili bar kao treći a onda nakon te dve utakmice gurao bih bonuse u zavisnosti od rezultata.

Edit: ne vidim zašto bi bilo nelogično da bar 2/3 reprezentativca počnu utakmicu jer koliko znam mi smo napravili samo rokadu Đuričin/Simić tako da nam je ceo tim uigran i svi znaju kako ko "diše". Niko se nije sa sa reprezentacijom povredio, svi su trenirali i igrali mečeve tako da ne vidim razlog da ne počnu meč. I mislim da je greška ako bar Čović ne bude u igri.
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Turija »

@ Deep Purple

Znajuci koliko je Lalatovic predvidljiv, na terenu ce se, skoro sam siguran, naci Andric, Mladenovic Mrkaic i Gemovic.
Na kojim mestima to je jos neizvesno. Ne verujem ni da je Lalatovic to odlucio?
Tako da, da li ce na klupu Bjekovic, Topic, Bojic i Novevski, zavisi na koju poziciju ce Andric i Mladenovic.

Ocekujem da ce na klupi biti reprezentativci, jer su umorni od dugog puta, promene vremenskih zona, mozda i fizicke spremnosti, pa i zbog izostanka finalne uigranosti sa ekipom.
Verovatno i bez Vuklisa, zbog povrede.

Trebalo bi da imaju mesto na klupi i Miletic i Kabic.
Oni mi izgledaju najblizi prvom timu, posto Toromana pozajmljujemo Kabelu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Deep Purple »

Turija wrote:@ Deep Purple

Znajuci koliko je Lalatovic predvidljiv, na terenu ce se, skoro sam siguran, naci Andric, Mladenovic Mrkaic i Gemovic.
Na kojim mestima to je jos neizvesno. Ne verujem ni da je Lalatovic to odlucio?
Tako da, da li ce na klupu Bjekovic, Topic, Bojic i Novevski, zavisi na koju poziciju ce Andric i Mladenovic.

Ocekujem da ce na klupi biti reprezentativci, jer su umorni od dugog puta, promene vremenskih zona, mozda i fizicke spremnosti, pa i zbog izostanka finalne uigranosti sa ekipom.
Verovatno i bez Vuklisa, zbog povrede.

Trebalo bi da imaju mesto na klupi i Miletic i Kabic.
Oni mi izgledaju najblizi prvom timu, posto Toromana pozajmljujemo Kabelu.
Čisto sumnjam u vezi Mladenovića da će se naći u 11. Mora on još da se dokazuje, to što je ranije bio igrač ozbiljnog potencijala danad to ništa ne znači. I na pripremama je uglavmom ulazio u drugom delu igre, tako da čisto sumnjam da će startovati kod Lalatovića u prvom kolu. Andrić bi trebao da se nađe jer je čovek najbolji igrač defanzivno 1 na 1 u našoj ekipi i sem baš loše partije protiv crvenog blizanca nije odigrao neku slabiju partiju, uvek je na visini zadatka.
User avatar
N13
Posts: 2030
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by N13 »

Zaista muke sa nasim bekovima. Na obe strane imamo dobrog u21 igraca i dobrog starijeg. Sa jedne strane Djordjevic i Devetak, sa druge Bjekovic i Andric.
Od svih nasih u21 momaka, mislim da je Bjekovic najvise pokazao do sada (vise i od Zukica i od Topica i Devetka). Ostali su samo na momente odskakali, kad su imali svoj dan, pa onda nekoliko utakmica ih nema. Dok je Bjekovic iskoristio svaki minut koji je dobio... kad god je igrao, bio je zapazen i vrlo koristan. Ja bih ga nagradio igranjem u prvi 11 celo prolece.
E sad, mislim da cak time ne bismo morali da gubimo Andrica, jer Bjekovic i po stilu igre i gradji i brzini vise lici na krilo nego na beka. Ja jedino od njega vidim da pokusava da pretrci protivnika, i ujedno i uspeva u tome. Zasto ga onda drzati na definzivnoj poziciji, pogotovo kada se uzme u obzir da je vrlo lagan, pa bi desko dobijao duele na snagu. Voleo bih da vidim nasu desnu stranu gde bi Andric igrao beka, a Bjekovic krilo.

Po meni ova ekipa bi trebala poceti mec.

Simic
Andric, Bralic, Sanicanin, Djordjevic
Drincic, Topic
Bjekovic, Zukic, Simic
Bojic


Sto se tice reprezentativaca, oni su tek juce stigli u NS (pojma nemam zasto, kada je utakmica odigrama pre nekoliko dana). I Lalatovic je rekao da moraju dobiti 2 dana slobodno, zbog odmora i razlike u vremenu.
Dakle, nece odraditi niti jedan trening sa timom, tako da nije za ocekivati da budu spremni za ovu utakmicu, ali ih ocekujem na klupi, za ne daj boze.
User avatar
slanobarac
Posts: 3498
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by slanobarac »

Hoće li novosadska tv prenositi, zna li neko?
Ne mogu da slušam ove sa arene i ono:"Loptu ima Simić bivši igrač :shit:, strašan udarac Drinčić, dete :shit: itd..... "
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Turija »

slanobarac wrote:Hoće li novosadska tv prenositi, zna li neko?
Ne mogu da slušam ove sa arene i ono:"Loptu ima Simić bivši igrač :shit:, strašan udarac Drinčić, dete :shit: itd..... "
Nadam se da hoce. Bilo bi pametno da nastave sa tom praksom.
Nemaju svi arenu na kablovskoj i zaista da ne slusamo svaki put ,,bivsi igrac ..." dok to isto nikad ne cujemo za Kataija, Ivanica, Pankova, Pavkova....

PS
Ako ste primetili, isto je i u stampi i na portalima.
A, kad je u pitanju Tadic, Sergej, Radoja, Gacinovic...onda je samo srpski reprezentativac ili Srbin, nikad bivsi igrac Vojvodine.

I ja nisam rad da slusam te komentatore sa Arene, ali novosadska ima bas losu rezoluciju slike, pa mi onda bolje da utisam ton na areni.
Kurtes bolje komentarise, samo je na ,,33 obrtaja".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Grof Žekula »

slanobarac wrote:Hoće li novosadska tv prenositi, zna li neko?
Ne mogu da slušam ove sa arene i ono:"Loptu ima Simić bivši igrač :shit:, strašan udarac Drinčić, dete :shit: itd..... "
Стоји у наслову топика!
ДНЕВНИК wrote: Утакмицу ће моћи да прати шири аудиторијум путем ТВ екрана, јер ће дуел преносити ТВ Арена спорт 1 и Новосадска ТВ.
User avatar
slanobarac
Posts: 3498
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by slanobarac »

Moj previd. :oops:
Video sam tek kad sam napisao ali bilo je kasno. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Turija »

Jako losa partija Stojkovica i Zukica, pa i Vukadinovica.
Mrkaic ,,standardno". Sanicanin nervozno ( nije i izasao za ofsajd zamku Zeca u akciji kod primljenog gola i time ,,nasankao" Bjekovica).
Nabrojanih nema nigde, sto nam pravi problem u organizaciji napada i odbrane.
TSC mnogo cvrsci i u duelima. Zasluzeno su poveli.
Last edited by Turija on Fri Feb 05, 2021 6:23 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by gospodinFKV »

Ono kad ti jedna jezivo jajarska individua poput Krstajica drzi cas fudbala. :oops:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Radoye »

Turija, ajd' molim te napisi sastav, ne mogu da gledam na poslu sam? Hvala!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20 kolo: VOJVODINA - TSC, petak 16:30 (Arena, Novosadska

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Jako losa partija Stojkovica i Zukica, pa i Vukadinovica.
Mrkaic ,,standardno". Sanicanin nervozno.
Nema ih nigde, sto nam pravi problem u organizaciji napada i odbrane.
TSC mnogo cvrsci i u duelima.
Bjekovic isto ispod svakog nivoa.
Raduje to što smo uvej bolji u drugom delu.
Tsc ništa iskoristili šansu posle odbitka i postigli gol.
Možemo da okrenemo.
Locked