Postavite pitanje za Mirka Poledicu

MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Voja wrote:Posto trenutno "gori" na svim fudbalskim terenima,a uzeleo sam se fudbala posle reprezentativne pauze,samo cu da otvorim topic bez bilo kakve najave. Svi navijaci Vose i forumasi ovde znaju ko je Mirko Poledica,tako da neki uvod nije ni potreban.... Pa ako imate neko pitanje,ovde je mesto gde ga je moguce postaviti
Poštovani, hvala na pozivu i velika mi je čast da komuniciram sa navijačima Vojvodine kojima i lično pripadam. Zahvaljujem se svima na postavljenim pitanjima i potrudiću se da odgovorim na svako, sa velikim zadoviljstvom...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Istocno stajanje wrote:Postovanje za jednog od najborbenijih igraca koji su igrali kod nas.
1) "Poledica Mirko pokazao je svima kako se bori za boje svoga tima" - da li se secas ove pesme sto smo ti pevali dok si igrao kod nas? :)
2) Da li veruje da ce se stanje IKADA promeniti u nasem fudbalu na bolje? Da li je to borba sa vertenjacama?
3) Da li ti je mucno da gledas koliko Zvezdu i Partizan favorizuju sve ove godine od strane sudija, politicara, medija?
:cheers:
Hvala na lepim rečima, imao sam sreću da igram u generaciji Vojvodine koja je bila odana klubu i borili smo se iskreno za svaku pobedu.

1. Sećam se odlično te pesme, nastavak je glasio "on je ljubimac istočne tribine, on je ponos naše Vojvodine"... Sa ove distance moram reći da sam bio počastvovan što sam uopšte bio i primećen od strane navijača zbog toga što su navijači Vojvodine oduvek bili jako zahtevni i probirljivi.

2. Verujem i siguran sam da će doći do promena, da ne verujem verovatno ne bih ni radio u fudbalu. To je proces koji je dugačak ali je moguć ako se napravi jedinstvo i ako se interesi fudbala stave kao prioritet ispred bilo kog pojedinca...

3. Zvezdu i Partizan ne gledam niti imam razloga za to, osim kada igraju protiv Vojvodine. Pogledam samo highlights njihovih utakmica i primetno je da su favorizovani. Gledam samo Vojvodinu, kupim kartu i sednem na zapadnu tribinu, izolovan negde a strane. Tako je bilo sve dok nije krenula pandemija koronavirusa...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

slanobarac wrote:Pozdrav Mirko, slaninaru naš. Pratim te na tw i da samo znaš kako mi srce zaigra kada blizanačkim navijačima saopšti istinu i ne propusti priliku da im kažeš da je Stara dama u tvom srcu. Pitao ih te da li bi pristao ako bi došlo do kopernikanskog obrta u našem fudbalu (privatizacija, nemešanja politike, otklon od huligana) pristao da radiš u fkv? Pozdrav za tebe i časne Čačane.
Nisam nikada krio da sam veliki navijač Vojvodine, za mene je to velika čast. Kao igrač sam najlepše vreme proveo u Vojvodini a veličinu kluba sam shvatio tek kada sam otišao u inostranstvo. Vojvodina je multietnički klub koji podjednako svima pripada i ta tradicija treba da se neguje. Vojvodina je najveći klub u Srbiji samom činjenicom da je klub osnovan 32 godine pre Crvene zvezde i Partizana i da je osvajao trofeje. Nismo najtrofejniji ali smo najveći a istoriju nikada niko nije uspeo da falsifikuje...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

gospodinFKV wrote:Veliki pozdrav za Mirka. Osim sto pripadas generaciji i periodu Vojvodine kada sam porastao dovoljno da ''razumem'' fudbal, izuzetno cenim tvoj trud i rad na tome da momci koji danas trce za loptom imaju makar pristojne uslove za to.

S obzirom da je rad sindikata nezaobilazna tema, probacu da struktuiram pitanja tako da mozes na njih da odgovoris bez da dolazis u neku neprijatnu situaciju da moras preterano da filtriras odgovore. :cheers:

1. Ako me secanje i internet ne varaju, penzionisao si se sa nepune 32 godine. S obzirom na tvoje predispozicije, stice se utisak da si mogao jos koju sezonu na mestu stopera. Da li je povratak u ovaj mulj od fudbala bio najveci uticaj na tu odluku, da li je prosto doslo do zasicenja ili si hteo da izbegnes onaj ''globtroterski'' kraj karijere koji prati gotovo svakog naseg fudbalera (neretko i kroz celu karijeru)?

2. Da li se stanje u srpskom fudbalu promenilo na polju tvog trenutnog delovanja, u odnosu na period kada si igrao u Vojvodini, ili kada si se krajem pretprosle decenije vratio u srpski fudbal, ili je to jedina konstanta u svemu tome?

3. Kad sam se vec dotakao globtrotera u fudbalu, bili smo svedoci tragicnog dogadjaja ove godine vezanog za Miljana Mrdakovica. Koliko se radi sa fudbalerima na polju mentalnog zdravlja u, uslovno receno, ''manjim'' profesionalnim sredinama? Stice se utisak da se na ovom jako malo radi s fudbalerima, pogotovo ako nije vezano za trenutne rezultate i performans, te da niko sa njima ne radi nista po pitanju ''zivota posle''.
Veliki pozdrav,

1. Zvanično sam prestao da igram kada sam napunio 31 godinu ali sam sa nepunih 29 praktično odigrao poslednju važnu utakmicu, to je bilo u Borcu 2008. kada smo izborili istorijski plasman u kvalifikacije za UEFA LE. Interesantno je da nikada u karijeri nisam imao nikakvu ozbiljniju povredu, bio sam zdrav i u najboljim godinama ali sam odlučio da ne budem saučesnik u organizovanom kriminalu koji se zove nameštanje utakmica. Za mene je to bilo ponižavajuće i sa ove distance siguran sam da nisam pogrešio. Nisam se zasitio fudbala već prevaranata u fudbalu, upisao sam fakultet i posvetio se obrazovanju i projektu stvaranja sindikata fudbalera kako neke nove generacije ne bi doživljavale nepravde...

2. U formalno pravnom smislu sve se promenili, danas su igrači zaštićeni na istorijskom maksimumu. Niko ne može biti registrovan bez ugovora o radu koji mora biti overen kod notara, sistem kontrole je solidan, postoji tipski ugovor za sve igrače, Arbitražni sud itd... U vreme kada sam igrao u Vojvodini ništa od toga nije postojalo ali smo imali sreću da klub vode dobri ljudi koji su poštovali datu reč.

3. Mentalno zdravlje podjednako pogađa i velike igrače kao i one koji preživljavaju. U tom smislu fudbaleri nisu ništa manje pogodjeni nego običan čovek. Postoje brojna istraživanja koje je sprovodio FIFPro a koja su poražavajuća. Miljana Mrdakovića sam poznavao i jako sam ga cenio kao čoveka, nažalost o njegovim problemima nisam puno znao. Mislim da je jako važno da i sami igrači shvate da treba da se obrate stručnim licima ako osete bilo kakve simptome. Istraživanja kažu da čak 39% aktivnih igrača boluje od pojedinih oblika depresije.
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Turija wrote:Iskren pozdrav i postovanje za sve vidjeno u dresu Voivodine, a i kasnije za ocuvanje zdravog i postenog ligaskog takmicenja i zastite igraca u Srbiji.
Malo ko ima hrabrosti da se upusti u otvorenu borbu sa nepravdom ( u poslednjih nekoliko decenija) u okruzenju u kojem zivimo.
Svaka cast za hrabrost i istrajnost, kao i veliko hvala za izjavu da je Vojvodina, Tvoj bivsi klub, klub za koji i dalje navijas :lala: :thankyou:

Pitanja:

1. Kako ocenjus rezultat(e) Tvoje dosadasnje borbe za pravednost i regularnost u domacem fudbalu? Koliko smo se pomerili sa ,,pocetne tacke".

2. Da li ce ukljucivanje fudbalskih legendi, poput Vidica, Matica... doprineti da se uspesno fokusiramo na promene u ,,odnosima snaga" u domacem fiudbalu i da li ocekujes da Ti se pridruze u borbi za zdrav sport? Da li su Te kontaktirali?

3. Da li ocekujes da se i nasi treneri probude i krenu u borbu za zastitu Struke, svog rada i profesije?

4. Da li ocekujes da se domaci sportski mediji prikljuce borbi za ravnopravnost svih supeligasa i regularnost takmicenja, a ne samo da su usmereni na dva kluba, kao da ostali ne postoje?
Tako da, do sada, samo citamo, gledamo i slusamo kojekave gluposti, tipa sta je koji blizanacki fudbaler doruckovao, isao kod frizera i slicno, a da prikrivaju i pravdaju ocito ucinjene stete ostalim klubovima ,nasuprot zdrave pametii njihove profesije?
Cast, vrlo retkim, izuzecima.

Hvala i sve najbolje :cheers:
Hvala na lepi, rečima,

1. Teško mi je iz ličnog ugla oceniti to što radim. Siguran sam u to da sam puno energije uložio da zajedno sa istomišljenicima popravimo stanje u srpskom fudbalu. To je dugačak proces i potrebno je da institucije budu aktivnije, rekao bih da je to ključ svih problema. Sve dok institucije ne rade svoj posao srljaćemo u propast kao društvo...

2. Samom činjenicom da su se tako dva velika igrača i čoveka uključili u borbu govori nam da smo na dobrom putu. Nisam razgovarao sa njima na ovu temu ali imaju moju veliku podršku i poštovanje za sve izgovoreno.

3. Alex Ferguson je rekao da su treneri 70% rezultata, sa čime se naravno slažem. Imamo sjajne trenere ali ih većina ne radi zbog toga što nisu podobni. Njihov glas je od velikog značaja i nadam se da će se probuditi iz višedecenijskog sna zato što su oni najviše poniženi u ovom sistemu...

4. Kada je sport u pitanju mišljenja sam da su mediji dosta korektni. Nisam imao neka loša iskustva iako smo svedoci da su i oni dosta podeljeni. Podrška medija je jako važna i ne sumnjam da neće izostati. Što se tiče Crvene zvezde i Partizana, očekivano je da imaju najviše prostora u medijima ali ne mogu oni o njima toliko pisati koliko ih ja mogu ignorisati :)
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Radoye wrote:Hvala Mirko sto ste se odazvali da odgovorite na nasa pitanja.

Da li je moguce izleciti fudbal u Srbiji bez da se rasformira samo srce korupcije i svega zlog sto u njemu postoji - sijamski blizanac crvena zvezda - partizan i sve sto ide uz njih? Ima li u njihovim redovima ljudi koji su u stanju da interes srpskog fudbala u celini pretpostave svojim uskim klubaskim interesima i koji nece smatrati za neregularno samo ono sto ide u korist protivniku nego i ono sto se neregularno radi i u njihovu sopstvenu korist? Ja sam nazalost ubedjen da tamo vise nema nikoga s integritetom i obrazom i da je jedini nacin iz ovog mulja da se svima njima dozivotno zabrani bavljenje funkcijama u sportu jer ono sto je sustinski pokvareno i neposteno se ne moze popraviti.
Sve je moguće ukoliko se napravi kritična masa. Da bi smo došli do toga potrebno je da postoji opšti koncenzus po pitanju pravnih regulativa koje bi uredile način finansiranja klubova i jednaka prava za sve. Crvena zvezda i Partizan ne bi bili toliko dominantni da im se ne daje 80% državnog novca dok su drugi samo statisti koji postoje da bi ovi imali protiv koga da igraju. Zbog toga kada se steknu isti uslovi za sve, tada se nadam da ćemo se mi navijači Vojvodine radovati tituli :dance2:
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Danilo wrote:Mirko da li podrzavate privatizaciju fudbalskih klubova i da li time nas fudbal dobija ili gubi
Podržavam privatizaciju klubova ali nisam optimista da će se uskoro i desiti iz veoma jednostavnog razloga, neće imati gde da uvaljuju polupolitičare i njihove satelite. Drugi razlog je taj što još uvek nemamo ni nacrt zakona o privatizaciji klubova niti postoji politička volja...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

N13 wrote:Veliko postovanje za Mirka i njegov rad!

- Kako ocenjujete trenutno stanje u FK Vojvodina? Sta je dobro, a sta bi moralo da bude bolje?
- Misljenje o treneru Lalatovicu?
- Da li vidite sebe jednog dana kao clana uprave Vojvodine?
Nisam uključen u rad kluba i ne znam puno o stanju u klubu, osim što sam informisan kao i većina navijača. Jedno vreme sam bio dosta aktivan u sekciji veterana i predlagao sam određene promene koje se nisu desilo pa sam se malo sklonio sa strane. Ne sviđa mi se to što Vojvodina u poslednje vreme ne stvara više igrača iz svoje škole i za uslove srpskog fudbala Vojvodina bi po meni trebalo da ima mlađu ekipu.

Lalatović je moj prijatelj i bez konkurencije najbolji superligaški trener. Ako bude želeo da napreduje i ide dalje, moraće da radi više na sebi. Jako je temperamentan što u trenerskom poslu nije baš poželjno ali je pošten i iskren. Napravio je sa Vojvodinom sjajne rezultate čime se upisao u istoriju kluba. Da ima više razumevanja i podrške od samog kluba siguran sam da bi Vojvodina bila još uspešnija. Veliki respekt za Nenada i želim mu još mnogo uspeha...

Sebe trenutno ne vidim niti u jednom klubu u Srbiji, način na koji razmišljam i radim je potpuno suprotan od onoga što se trenutno dešava.
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

ssnigd wrote:1. Da li smo svi mi koji pratimo, komentarisemo, gledamo, idemo na utakmice direktni saucesnici u unistavanju srpskog fudbala?
2. Da li stvarno mislis da ce Vidicevo pismo promeniti iz korena nas fudbal? I da ce gomila izroda zauvek nestati iz istog i odgovarati za svaki ukradeni dinar?
3. Da li slazes sa svime sto je Koroman rekao u emisiji na N1?
4. Odakle ljubav prema Vojvodini? Sta te je toliko privuklo ka nama?
5. Najbolji saigrac sa kojim si igrao (i u Vosi i napolju)? Najtezi protivnik protiv koga si igrao? (I u Vosi i napolju)?
6. Zasto klinci Vojvodine ne navijaju iskreno za Vojvodinu i zasto jedva cekaju da predju u titove blizance?

Pozdrav i sve najbolje.
1. Navijači nisu saučesnici u uništavanju srpskog fudbala. Navijači su ogledalo svakog kluba a tu je Vojvodina i stekla kultni naziv "Stara dama". Navijači su identifikacija jednog grada i okruženja i bez navijača fudbal ne bi imao nikakav smisao.

2. Vidićevo oglašavanje daje nam svima nadu da dolaze bolje dani. Radi se o čoveku jakog karaktera koji ima svoj stav i koji nikada u karijeri nije imao niti jednu mrlju. Siguran sam da nam može doneti puno dobrih stvari i ima moju bezrezervnu podršku...

3. Malo je poznato navijačima da je Ognjen Koroman pre dolaska u OFK Beograd bio u Novom Sadu na dogovoru sa Vojvodinom, zapravo bili smo zajedno istog dana. Nikada ga nisam pitao zašto se predomislio i otišao u OFK Beograd. Uglavnom sam saglasan sa svim što je rekao...

4. Proveo sam u Vojvodini najlepše igračke godine, stekao puno prijatelja. Kada sam igrao za Borac prvu seniorsku utakmicu odigrao sam u NS protiv Vojvodine, maja 1997. Bio sam oduševljen klubom iako smo izgubili smo 2-0. Novi Sad me je oblikovao kao čoveka i uticao na moj razvoj i razmišljanje. Verovatno malo ljudi zna da živim u Novom Sadu iako sam poslom vezan za Bg, nije mi teško da putujem. Novi Sad doživljavam kao svoju kuću i nemam nameru da se selim.

5. Najteže pitanje, u Vojvodini sam igrao sa sjajnim igračima ali definitivno su Lane Jovanović i Miloš Krasić bili najbolji, što su i dokazali u inostranstvu i noseći dres reprezentacije. Što se tiče inostranstva tu se Robert Levandovski sa kojim sam igrao u Legiji i Karel Poborski sa koji mi je bio kapiten u Sparti iz Praga. Najteži protivnih u Vojvodini mi je bila Vojvodina, ako bi pobedili u glavama sami sebe niko nam ništa nije mogao. U inostranstvu najteži protivnik je bio AC Milan. Zakacio sam onu sjajnu generaciju koju su činili Maldini, Pirlo, Ševčenko, Inzagi itd...

6. Svako ima neke svoje razloge i teško je dati pravi odgovor. Rekao bih da pripadnost klubu morate da doživite lično mada treba biti iskren i reći da se Vojvodina ogrešila o dosta svoje dece, kao na primer o Tedića i Mićina koji su najsvežiji primeri...

Pozz...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Stexman wrote:Auuu bre, koliko vidim tema je postavite pitanje a ne pitanja Mirku Poledici... malo ste preterali a svi skoro isto pitate. :)

Ajde da malo uprostimo:
-Da li si ti Mirko imao neki konkretan rezultat u smislu da je neko odgovarao na osnovu nekih dokaza koje si prikupio? Dokaza o korupciji ili tako nesto. Ne racunajuci ona maltretiranja igraca kad su im klubovi branili da treniraju i sl.
Rezultat je relativna stvar, za mene je rezultat i to kada se otvori neka važna tema. Postoji nekoliko sudskih procesa koji su u toku ali nisam primetio neku veliku zainteresovanost države da se iskoreni korupcija u fudbalu, rekao bih da je to najveći problem...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Voja wrote:Pozdrav Mirko,dobrodosao na forum. Verujem da nisi ni svestan koliko pozitivno misljenje forumasi imaju o tebi iz vremena dok si nosio nas dres,a i koliko te gotive zbog stavova koje zastupas i branis po okoncanju karijere.Evo tri kratka pitanja,da ne pravim guzvu...

1.Da li znas za ovaj forum,da li ga ponekad citas,da li si upucen da je ovde dolazio jedan Djumi (Milan Djuricic) i godinama aktivno ucestvovao u njegovom radu,da su se mnogi igraci odazvali da ovako odgovaraju na pitanja,i da li ima sanse da ostanes aktivan ovde,pa makar povremeno napises neki svoj stav i razmisljanje

2.Cesto mnogi fudbalski funkcioneri imaju obicaj da kazu da Mirko Poledica ima svoju (profitabilnu) matematiku,pa me zanima,da li zaista iskreno i iz srca zastupas sve svoje ideje

3.Ono sto bih ja voleo da se desi... Mirko Poledica predsednik fudbalskog saveza Srbije... pitanje je... ne da li je izvodljivo,nego da li bi prihvatio tu ulogu kada bi se ukazala prilika!?

Hvala na svemu sto si do sada uradio za Vojvodinu i srpski fudbal :thankyou:

Hvala na pitanjima,

1. Znam za forum ali nisam do sada bio aktivan, sada sam deo ovog foruma i biću svima na raspolaganju ako to bude neophodno.

2. Za mene nema većeg komplimenta nego kada me fudbalski funkcioneri optužuju javno. Nedavno su me čelnici Crvene zvezde i Partizana nazivali lopovom pa će 09.03.2021. imati prilike da se izjasne u Sudu, zbog toga što sam ih tužio za klevetu. Verovatno sam jedini bivši fudbaler i fudbalski radnik u istoriji koji je tužio beogradske klubove :)

3. Problem srpskog fudbala ne leži u predsedniku FSS već u nadležnim komisijama FSS koje donose sve odluke. Godinama gledamo samo kozmetičke promene i ništa više od toga. U takvim okolnostima sebe ne vidim u FSS.
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

milancl wrote:Pridružujem se pozdravima Mirku, uz zahvalnost na svemu što čini za srpski fudbal. Žalosno je što je on bukvalno "Don Kihot", izuzev sporadičnih nastupa pojedinaca koji su kasnije završavali u foteljama naprasno promenivši svoje stavove.

Manje više većina pitanja su ista, mene najviše zanima odgovor na pitanje "Šta misliš o Nenadu Lalatoviću kao treneru i kao čoveku i kako ocenjuješ pristup utakmicama koje vodi protiv fkcz bgd"?

Eto samo sam malo preformulisao pitanje od, čini mi se N13.
Hvala na pitanju,

Nenada Lalatovića izuzetno cenim i kao čoveka i kao trenera. Autentičan je i jedinstven iako za moj ukus često zna da pretera. Voleo bih da ga vidim u nekom velikom klubu u inostranstvu, mislim da je naš fudbal prevazišao...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

fruskogorac wrote:Postovani Mirko,
upoznali smo se pre dvadesetak godina na Veterniku. Privilegija je tada bila "pratiti kroz plajvaz i hartiju" tadašnju generaciju fudbalera NAŠE VOŠE. Evo par pitanja:
1. Tvoje mišljenje o g-dinu Vislavski Miroslavu ?
2. Kakve utiske nosis iz Poljske, poljski klupski fubal u odnosu na fudbal u Srbiji ?
3. Znaš li možda gde su danas, i šta rade Bojan Neziri, Darko Anić, Vujica Dragutinovic (Ivicin brat) ?
4. Postoji li realna šansa u nekom vremenu pred nama da se organizuje turnir prijateljskog karaktera (Borac, Voša, Čuka, Legija, Sparta, Sartid) ?
Pozdrav,

1. Miroslava Vislavskog poznajem 20 godina, mogu slobodno reći da ga doživljavam kao oca. Čovek satkan od poštenja i veliki navijač Vojvodine. Nekoliko njegovih dokumentarnih filmova koje je napravio o Vojvodini ostaće zapisano u istoriju kluba. Posle pola godine od mog dolaska u Vojvodinu jedan trener je hteo da me se reši ali me Vislavski spasao, nije dao da me se reše, kasnije se Vojvodina i o njega ogrešila ali to smo odavno svi prevazišli..

2. Nosim sjajne utiske iz Poljske, igrao sam u dva najveća Poljska kluba, Lech i Legija. Imaju neverovatne navijače a fudbal su odavno očistili od korupcije. Imaju ligu u kojoj su svi klubovi bogati i nema velike razlike u kvalitetu. Takođe, imaju sjajne stadione koji su medju najboljim u Evropi...

3. Bojan Neziri živi u Novom Sadu, srećemo se povremeno na Keju na rekreaciji, Boki je sjajan dečko. Darka Anića nisam dugo video i nismo u kontaktu kao ni Vujicu Dragutinovića koji mi je bio kapiten u Borcu. Znam da živi u Beogradu i ništa više od toga...

4. Interesantna ideja ali nerealna. Poljaci imaju jaku dijasporu i uglavnom idu samo tamo gde ima njihovog naroda. Turnir omladinaca već bi mogao da se organizuje ali je problem što Borac i Sartid kao klubovi više ne postoje, nažalost...
MirkoPoledica
Posts: 17
Joined: Sat Nov 21, 2020 3:51 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by MirkoPoledica »

Brane wrote:Pozdrav Mirko. Hvala ti sto odvajas vreme za odgovore.
Prijatelji forumasi, svaka cast na pitanjima. Ja imam samo jedno, da se ne bih ponavljao.

Mirko, da li je moguca institucionalizovana borba za bolji fudbal u Srbiji? Da li Sindikat moze da pocne borbu od dole? Koliko znam u FSS se ljudi na funkcije biraju. Naizgled demokratska institucija kojoj se nema sta zmeriti. Pa ako je do biranja onda da se zna ko i kako bira. Finansijska nezavisnost je kljucna da bi se izbegle ucene i pritisci. Tu bi clanarine bivsih i sadasnjih clanova sindikataodigrali kljucnu ulogu. Mislim, ako vec Vidic and co. hoce da pomognu, da im se pruzi nacin.

FSS je make up za javnost a iznutra organizacija koja nema nikakvu demokratiju. Dovoljno je navesti primer da je glasanje javno a ne tajno. To se radi da se zna kome da se svete ako bude neophodno. Sindikat ima primaran posao a to je zaštita prava igrača, za nešto više potreban je opšti konsenzus na svim nivoima...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Voja »

Mirko hvala na ucescu u ovoj akciji i na odgovorima,mada se provuklo jedno pitanje na koje ne dobismo odgovor (a verovatno bi ga svi ovde rado procitali) ,ali donekle i razumem(o) zasto ne :wink:
milancl wrote:Šta misliš o Nenadu Lalatoviću kao treneru i kao čoveku i kako ocenjuješ pristup utakmicama koje vodi protiv fkcz bgd"?
Evo,u ime svih te pozivam da ostanes aktivan na forumu i jos jednom hvala za izdvojeno vreme.Sve najbolje u daljoj borbi za pravdu :cheers:
Image
Locked