Postavite pitanje za Mirka Poledicu

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Voja »

Posto trenutno "gori" na svim fudbalskim terenima,a uzeleo sam se fudbala posle reprezentativne pauze,samo cu da otvorim topic bez bilo kakve najave. Svi navijaci Vose i forumasi ovde znaju ko je Mirko Poledica,tako da neki uvod nije ni potreban.... Pa ako imate neko pitanje,ovde je mesto gde ga je moguce postaviti
Image
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Istocno stajanje »

Postovanje za jednog od najborbenijih igraca koji su igrali kod nas.
1) "Poledica Mirko pokazao je svima kako se bori za boje svoga tima" - da li se secas ove pesme sto smo ti pevali dok si igrao kod nas? :)
2) Da li veruje da ce se stanje IKADA promeniti u nasem fudbalu na bolje? Da li je to borba sa vertenjacama?
3) Da li ti je mucno da gledas koliko Zvezdu i Partizan favorizuju sve ove godine od strane sudija, politicara, medija?
:cheers:
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by slanobarac »

Pozdrav Mirko, slaninaru naš. Pratim te na tw i da samo znaš kako mi srce zaigra kada blizanačkim navijačima saopšti istinu i ne propusti priliku da im kažeš da je Stara dama u tvom srcu. Pitao ih te da li bi pristao ako bi došlo do kopernikanskog obrta u našem fudbalu (privatizacija, nemešanja politike, otklon od huligana) pristao da radiš u fkv? Pozdrav za tebe i časne Čačane.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4786
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by gospodinFKV »

Veliki pozdrav za Mirka. Osim sto pripadas generaciji i periodu Vojvodine kada sam porastao dovoljno da ''razumem'' fudbal, izuzetno cenim tvoj trud i rad na tome da momci koji danas trce za loptom imaju makar pristojne uslove za to.

S obzirom da je rad sindikata nezaobilazna tema, probacu da struktuiram pitanja tako da mozes na njih da odgovoris bez da dolazis u neku neprijatnu situaciju da moras preterano da filtriras odgovore. :cheers:

1. Ako me secanje i internet ne varaju, penzionisao si se sa nepune 32 godine. S obzirom na tvoje predispozicije, stice se utisak da si mogao jos koju sezonu na mestu stopera. Da li je povratak u ovaj mulj od fudbala bio najveci uticaj na tu odluku, da li je prosto doslo do zasicenja ili si hteo da izbegnes onaj ''globtroterski'' kraj karijere koji prati gotovo svakog naseg fudbalera (neretko i kroz celu karijeru)?

2. Da li se stanje u srpskom fudbalu promenilo na polju tvog trenutnog delovanja, u odnosu na period kada si igrao u Vojvodini, ili kada si se krajem pretprosle decenije vratio u srpski fudbal, ili je to jedina konstanta u svemu tome?

3. Kad sam se vec dotakao globtrotera u fudbalu, bili smo svedoci tragicnog dogadjaja ove godine vezanog za Miljana Mrdakovica. Koliko se radi sa fudbalerima na polju mentalnog zdravlja u, uslovno receno, ''manjim'' profesionalnim sredinama? Stice se utisak da se na ovom jako malo radi s fudbalerima, pogotovo ako nije vezano za trenutne rezultate i performans, te da niko sa njima ne radi nista po pitanju ''zivota posle''.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Turija »

Iskren pozdrav i postovanje za sve vidjeno u dresu Voivodine, a i kasnije za ocuvanje zdravog i postenog ligaskog takmicenja i zastite igraca u Srbiji.
Malo ko ima hrabrosti da se upusti u otvorenu borbu sa nepravdom ( u poslednjih nekoliko decenija) u okruzenju u kojem zivimo.
Svaka cast za hrabrost i istrajnost, kao i veliko hvala za izjavu da je Vojvodina, Tvoj bivsi klub, klub za koji i dalje navijas :lala: :thankyou:

Pitanja:

1. Kako ocenjus rezultat(e) Tvoje dosadasnje borbe za pravednost i regularnost u domacem fudbalu? Koliko smo se pomerili sa ,,pocetne tacke".

2. Da li ce ukljucivanje fudbalskih legendi, poput Vidica, Matica... doprineti da se uspesno fokusiramo na promene u ,,odnosima snaga" u domacem fiudbalu i da li ocekujes da Ti se pridruze u borbi za zdrav sport? Da li su Te kontaktirali?

3. Da li ocekujes da se i nasi treneri probude i krenu u borbu za zastitu Struke, svog rada i profesije?

4. Da li ocekujes da se domaci sportski mediji prikljuce borbi za ravnopravnost svih supeligasa i regularnost takmicenja, a ne samo da su usmereni na dva kluba, kao da ostali ne postoje?
Tako da, do sada, samo citamo, gledamo i slusamo kojekave gluposti, tipa sta je koji blizanacki fudbaler doruckovao, isao kod frizera i slicno, a da prikrivaju i pravdaju ocito ucinjene stete ostalim klubovima ,nasuprot zdrave pametii njihove profesije?
Cast, vrlo retkim, izuzecima.

Hvala i sve najbolje :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Radoye »

Hvala Mirko sto ste se odazvali da odgovorite na nasa pitanja.

Da li je moguce izleciti fudbal u Srbiji bez da se rasformira samo srce korupcije i svega zlog sto u njemu postoji - sijamski blizanac crvena zvezda - partizan i sve sto ide uz njih? Ima li u njihovim redovima ljudi koji su u stanju da interes srpskog fudbala u celini pretpostave svojim uskim klubaskim interesima i koji nece smatrati za neregularno samo ono sto ide u korist protivniku nego i ono sto se neregularno radi i u njihovu sopstvenu korist? Ja sam nazalost ubedjen da tamo vise nema nikoga s integritetom i obrazom i da je jedini nacin iz ovog mulja da se svima njima dozivotno zabrani bavljenje funkcijama u sportu jer ono sto je sustinski pokvareno i neposteno se ne moze popraviti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Danilo »

Mirko da li podrzavate privatizaciju fudbalskih klubova i da li time nas fudbal dobija ili gubi
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by N13 »

Veliko postovanje za Mirka i njegov rad!

- Kako ocenjujete trenutno stanje u FK Vojvodina? Sta je dobro, a sta bi moralo da bude bolje?
- Misljenje o treneru Lalatovicu?
- Da li vidite sebe jednog dana kao clana uprave Vojvodine?
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by ssnigd »

1. Da li smo svi mi koji pratimo, komentarisemo, gledamo, idemo na utakmice direktni saucesnici u unistavanju srpskog fudbala?
2. Da li stvarno mislis da ce Vidicevo pismo promeniti iz korena nas fudbal? I da ce gomila izroda zauvek nestati iz istog i odgovarati za svaki ukradeni dinar?
3. Da li slazes sa svime sto je Koroman rekao u emisiji na N1?
4. Odakle ljubav prema Vojvodini? Sta te je toliko privuklo ka nama?
5. Najbolji saigrac sa kojim si igrao (i u Vosi i napolju)? Najtezi protivnik protiv koga si igrao? (I u Vosi i napolju)?
6. Zasto klinci Vojvodine ne navijaju iskreno za Vojvodinu i zasto jedva cekaju da predju u titove blizance?

Pozdrav i sve najbolje.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Stexman »

Auuu bre, koliko vidim tema je postavite pitanje a ne pitanja Mirku Poledici... malo ste preterali a svi skoro isto pitate. :)

Ajde da malo uprostimo:
-Da li si ti Mirko imao neki konkretan rezultat u smislu da je neko odgovarao na osnovu nekih dokaza koje si prikupio? Dokaza o korupciji ili tako nesto. Ne racunajuci ona maltretiranja igraca kad su im klubovi branili da treniraju i sl.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Voja »

Pozdrav Mirko,dobrodosao na forum. Verujem da nisi ni svestan koliko pozitivno misljenje forumasi imaju o tebi iz vremena dok si nosio nas dres,a i koliko te gotive zbog stavova koje zastupas i branis po okoncanju karijere.Evo tri kratka pitanja,da ne pravim guzvu...

1.Da li znas za ovaj forum,da li ga ponekad citas,da li si upucen da je ovde dolazio jedan Djumi (Milan Djuricic) i godinama aktivno ucestvovao u njegovom radu,da su se mnogi igraci odazvali da ovako odgovaraju na pitanja,i da li ima sanse da ostanes aktivan ovde,pa makar povremeno napises neki svoj stav i razmisljanje

2.Cesto mnogi fudbalski funkcioneri imaju obicaj da kazu da Mirko Poledica ima svoju (profitabilnu) matematiku,pa me zanima,da li zaista iskreno i iz srca zastupas sve svoje ideje

3.Ono sto bih ja voleo da se desi... Mirko Poledica predsednik fudbalskog saveza Srbije... pitanje je... ne da li je izvodljivo,nego da li bi prihvatio tu ulogu kada bi se ukazala prilika!?

Hvala na svemu sto si do sada uradio za Vojvodinu i srpski fudbal :thankyou:
Image
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by milancl »

Pridružujem se pozdravima Mirku, uz zahvalnost na svemu što čini za srpski fudbal. Žalosno je što je on bukvalno "Don Kihot", izuzev sporadičnih nastupa pojedinaca koji su kasnije završavali u foteljama naprasno promenivši svoje stavove.

Manje više većina pitanja su ista, mene najviše zanima odgovor na pitanje "Šta misliš o Nenadu Lalatoviću kao treneru i kao čoveku i kako ocenjuješ pristup utakmicama koje vodi protiv fkcz bgd"?

Eto samo sam malo preformulisao pitanje od, čini mi se N13.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by fruskogorac »

Postovani Mirko,
upoznali smo se pre dvadesetak godina na Veterniku. Privilegija je tada bila "pratiti kroz plajvaz i hartiju" tadašnju generaciju fudbalera NAŠE VOŠE. Evo par pitanja:
1. Tvoje mišljenje o g-dinu Vislavski Miroslavu ?
2. Kakve utiske nosis iz Poljske, poljski klupski fubal u odnosu na fudbal u Srbiji ?
3. Znaš li možda gde su danas, i šta rade Bojan Neziri, Darko Anić, Vujica Dragutinovic (Ivicin brat) ?
4. Postoji li realna šansa u nekom vremenu pred nama da se organizuje turnir prijateljskog karaktera (Borac, Voša, Čuka, Legija, Sparta, Sartid) ?
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Brane »

Pozdrav Mirko. Hvala ti sto odvajas vreme za odgovore.
Prijatelji forumasi, svaka cast na pitanjima. Ja imam samo jedno, da se ne bih ponavljao.

Mirko, da li je moguca institucionalizovana borba za bolji fudbal u Srbiji? Da li Sindikat moze da pocne borbu od dole? Koliko znam u FSS se ljudi na funkcije biraju. Naizgled demokratska institucija kojoj se nema sta zmeriti. Pa ako je do biranja onda da se zna ko i kako bira. Finansijska nezavisnost je kljucna da bi se izbegle ucene i pritisci. Tu bi clanarine bivsih i sadasnjih clanova sindikataodigrali kljucnu ulogu. Mislim, ako vec Vidic and co. hoce da pomognu, da im se pruzi nacin.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Postavite pitanje za Mirka Poledicu

Post by Turija »

Video, kao bonus za topik:

https://twitter.com/i/status/1330493501482602496" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked