Kup Srbije 2020/2021

User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by MiSmoFKV! »

ernesto wrote:Ljudi sta je sa vama!!!
Boljeg trenera od Lalata necemo naci ni u narednih 10 godina!
I takve rezultate imati!
Brate, pa on za dve godine nema nijednu uigranu akciju iz prekida, igra se svodi na Drinčića, stvarno ne vidim njegov kvalitet osim što mu dobro da motiviše igrače, što smo videli u finalu kupa, ali i žestoko da omane u tome, što smo videli preksinoć.

I pitanje za tebe: da li se kod jednog našeg igrača video neki napredak u odnosu na ono kakav je bio kad je došao u Vojvodinu?
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Mala ispravka - mi boljeg trenera od Lalatovica iz prvog mandata necemo imati narednih 10 godina. Ta ekipa je mlela protivnike, osim mezimice, naravno.

Lalatovic iz ovog mandata je pomenuti Ivanovic za Lalatovica iz prvog mandata, a i za Kizu Milinkovica recimo, kad vec pricamo o trenerima sa 20 pobeda u prvenstvu. Nista nismo videli ove sezone, fudbal je na momente toliko bio nemoguc za gledati, da se nije moglo ni nazvati fudbalom, a i tih 20 pobeda je doslo posle 32 odigrana kola, za razliku od nekih prethodnih sezona. Najlakse je zameniti teze tako i kao alternativu ponuditi najmutavijeg coveka koji je seo na nasu klupu u novijoj istoriji. Ima tu par strucnjaka izmedju, koji svojim ponasanjem, znanjem i/ili predjasnjim odnosom prema Vojvodini zasluzuju nasu klupu. Vignjevic, Rastavac, zasto ne i Kiza,...

Ponavljam, okej, dajte mu sredstva i jasne ciljeve s istim, ili ga pustite da ide napolje. Samo cemo tako videti da li je trener ili paljevina koja se krije iza finansijskih (ne)mogucnosti klubova koje vodi. Sve ostalo je mlacenje prazne slame i pricanje u prazno, s obe strane ove rasprave.

Jedno je sigurno, u njegovim ocima ovo nije ljubav medju jednakima, jer on sebe smatra boljim od Vojvodine, a na nama kao navijacima je da ne dozvolimo da Vojvodina upadne u zamku toga da bude zadovoljna sto je ''skoro'' ponovio rezultate iz prethodne sezone, uz vise nego ocigledan pad u igri. Najgore je kad te neko ubedi da su te mrvice uspeh zapravo. Vojvodina mora da stremi ka boljem, a ne da sluzi Lalatovicu da ovaj gradi CV i da se busa u grudi kako nas spasao ispadanja, posto smo sad dotle dosli u njegovim izjavama, da smo sezonu pre njega umalo bili u situaciji da se ''borimo za opstanak'' time sto smo umalo ispali u plej aut. Treba njega pitati da li se on borio za opstanak onda kad je Cukaricki s njim ispao u plej aut.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by slanobarac »

ernesto wrote:Ljudi sta je sa vama!!!
Boljeg trenera od Lalata necemo naci ni u narednih 10 godina!
I takve rezultate imati!
Može malo detaljnije o ovome.
Čisto da znamo šta je sa nama.
Neki argument.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Istocno stajanje »

Lalatovic je i sam rekao da zeli u inostranstvo, pa neka ide! Mada jedino je Bosna za njega. Zamisljam kako govori kako mu ne trebaju stranci i mladi fudbaleri u nekoj normalnoj ligi haha leteo bi posle dva dana.
Kapiram da se klincima( a i odraslima) dopada to njegovo ponasanje i da vide u njemu kao neku velicinu, ali ima i nas mnogo vise kojima se njegova izlaganja ne svidjaju. Ima rezultat? Da je otisao posle osvojenog kupa bio bi po dobru upamcen. Nakon toga slede kzn cirkus, ispadanje odmah iz Evrope, prijateljske sa ciganima, brukanja protiv Javora, Pazara i narocito Rada, Mrkaic?!...
Nisam od onih kojima je filozofija da cilj ne bira sredstva. Takvih se nakupilo u ovoj zemlji i zato mi se on ni najmanje ne svidja. I sam je rekao da zbog rezultata nece da da vecu minutazu mladim fudbalerima. Ok, ali zasto onda kukas na stanje u klubu?! Sto se mene tice, novi trener, podmladjivanje tima, a rezultat neka dodje posle nekoliko godina, ovo na sta sada licimo da zavisimo od politicara i drugih mutnih likova...
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Djisa »

MiSmoFKV! wrote:
ernesto wrote:Ljudi sta je sa vama!!!
Boljeg trenera od Lalata necemo naci ni u narednih 10 godina!
I takve rezultate imati!
Brate, pa on za dve godine nema nijednu uigranu akciju iz prekida, igra se svodi na Drinčića, stvarno ne vidim njegov kvalitet osim što mu dobro da motiviše igrače, što smo videli u finalu kupa, ali i žestoko da omane u tome, što smo videli preksinoć.

I pitanje za tebe: da li se kod jednog našeg igrača video neki napredak u odnosu na ono kakav je bio kad je došao u Vojvodinu?

Pa evo recimo Mrkajic je napredovao. U Javoru 3 gola za sezonu, kod nas cetiri. To je napredak za 25% odsto. Pa to nema ni kod Nemaca!
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Radoye »

Djisa wrote: Pa evo recimo Mrkajic je napredovao. U Javoru 3 gola za sezonu, kod nas cetiri. To je napredak za 25% odsto. Pa to nema ni kod Nemaca!
:lol: Uh sad kad pocnu da se otimaju za njega klubovi Petice ima silne meleone da namlatimo! :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Dragojlo »

Da napomenem da sam bio sarkastičan u prizivanju Ivanovića... On mi je pao na pamet kao sušta suprotnost u svemu u odnosu na ovde omraženog Lalata... Ali i dalje mi nije jasno KAKO većina vas, posle onih 2-3 (2-0) protiv Mezimice kad je pomenuta trenerčina vodila tim, nije osula drvlje i kamenje na njega... Pa da je Lalatović tad bio trener, na temi o toj utakmici bi bilo bar 40 stranica pljuvanja, hejta i teranja iz Kluba... :frown:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

Dragojlo wrote:Da napomenem da sam bio sarkastičan u prizivanju Ivanovića... On mi je pao na pamet kao sušta suprotnost u svemu u odnosu na ovde omraženog Lalata... Ali i dalje mi nije jasno KAKO većina vas, posle onih 2-3 (2-0) protiv Mezimice kad je pomenuta trenerčina vodila tim, nije osula drvlje i kamenje na njega... Pa da je Lalatović tad bio trener, na temi o toj utakmici bi bilo bar 40 stranica pljuvanja, hejta i teranja iz Kluba... :frown:
Lalatovic je svojim ponasanjem koji ne prilici treneru Vojvodine doprineo tome. Nema on lose rezultate koliko ima neki egoisticki stav kako se klub vrti oko njega. Da ne pricamo o super naprednoj drzavi koju spominje svaki put a na kraju ce ga "njegovi" iz te Srbije oterati iz kluba. Ako se gledaju iskljucivo rezultati retko ko bi njega terao iz Vojvodine. Cinjenica je da mi nemamo neki budzet i da smo bolje plasirani nego sto finansijski stojimo. Na kraju krajeva trenutno nam je i pored svih ekscesa Lalatovic najmanji problem u klubu a to je porazavajuce stanje. Ja sam za opstanak Lalatovica i to ne krijem ali to je samo iz razloga sto ce nas on drzati u vrhu i sto cemo ipak biti u centru nekih desavanja i zavrsnica. Zelim jos od ispadanja iz kupa da napravim neku analizu utakmice sa partizanom, ove sezone i drugog mandata Lalatovica ali se na pola pisanja iznerviram i ne mogu da zavrsim zapoceto.
Plus se napravio neki jaz izmedju navijaca sa viber grupe, navijacke gruoe i ljudi sa foruma zbog misljenja o Lalatovicu a ipak imamo mnogo vece probleme od Lalatovica koji radi u nehumanim uslovima.

@Slanobarac i ja imamo sto se tice nekih stvari dijamentralno suprotna misljenja ali itekako postujem njegovo misljenje i za neke stvari je u pravu. Previse je direktan u kritikama sto nuzno nije uvek dobra stvar , pogotovo jer je kod nas u klubu rasulo na delu pa nije korektno sve svaljivati na jednog coveka.
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Djisa »

Deep Purple wrote:
Dragojlo wrote:Da napomenem da sam bio sarkastičan u prizivanju Ivanovića... On mi je pao na pamet kao sušta suprotnost u svemu u odnosu na ovde omraženog Lalata... Ali i dalje mi nije jasno KAKO većina vas, posle onih 2-3 (2-0) protiv Mezimice kad je pomenuta trenerčina vodila tim, nije osula drvlje i kamenje na njega... Pa da je Lalatović tad bio trener, na temi o toj utakmici bi bilo bar 40 stranica pljuvanja, hejta i teranja iz Kluba... :frown:
Lalatovic je svojim ponasanjem koji ne prilici treneru Vojvodine doprineo tome. Nema on lose rezultate koliko ima neki egoisticki stav kako se klub vrti oko njega. Da ne pricamo o super naprednoj drzavi koju spominje svaki put a na kraju ce ga "njegovi" iz te Srbije oterati iz kluba. Ako se gledaju iskljucivo rezultati retko ko bi njega terao iz Vojvodine. Cinjenica je da mi nemamo neki budzet i da smo bolje plasirani nego sto finansijski stojimo. Na kraju krajeva trenutno nam je i pored svih ekscesa Lalatovic najmanji problem u klubu a to je porazavajuce stanje. Ja sam za opstanak Lalatovica i to ne krijem ali to je samo iz razloga sto ce nas on drzati u vrhu i sto cemo ipak biti u centru nekih desavanja i zavrsnica. Zelim jos od ispadanja iz kupa da napravim neku analizu utakmice sa partizanom, ove sezone i drugog mandata Lalatovica ali se na pola pisanja iznerviram i ne mogu da zavrsim zapoceto.
Plus se napravio neki jaz izmedju navijaca sa viber grupe, navijacke gruoe i ljudi sa foruma zbog misljenja o Lalatovicu a ipak imamo mnogo vece probleme od Lalatovica koji radi u nehumanim uslovima.

@Slanobarac i ja imamo sto se tice nekih stvari dijamentralno suprotna misljenja ali itekako postujem njegovo misljenje i za neke stvari je u pravu. Previse je direktan u kritikama sto nuzno nije uvek dobra stvar , pogotovo jer je kod nas u klubu rasulo na delu pa nije korektno sve svaljivati na jednog coveka.
Ja bih mu mogao dosta toga oprostiti, jer naravno ima Lalatovic svojih kvaliteta, ali guranje toliko drva umesto Vosinih omladinaca i ksenofobiju ne mogu!
Pa da se ne ljubimo!
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by CRD FCV »

gospodinFKV wrote:Ponavljam, okej, dajte mu sredstva i jasne ciljeve s istim, ili ga pustite da ide napolje. Samo cemo tako videti da li je trener ili paljevina koja se krije iza finansijskih (ne)mogucnosti klubova koje vodi. Sve ostalo je mlacenje prazne slame i pricanje u prazno, s obe strane ove rasprave.
Мислим да је овим речено све. Овде је достигао максимум, барем уз овакву управу и организацију клубу. Можда би неко прошао боље, можда не. Можемо сазнати ако он оде или ако оде управа која ће моћи да да одрежене новце и нормалност у раду.
Но све је то небитно јер се увек враћамо на чињеницу да је овде немогуће осовјити титулу, једноставно такмичење не постоји. Као што би она планирана суперлига европе била без испадања тј имала би сигурна места. Где је ту драж такмичења. Тако и овде код нас. Самим тим се поставља питање мотивације играча и тренера. Ко жели да дође да ради овде осим оних који немају где. Једино чему се надају је да освоје место које води у борбу за Европу у којој су у старту аутсајдери јер постоји гомила уређенијих клубова са већим буџетом и поткованијим играчима којима основе фудбала нису стране (пријем и предаја лопте, октривање, кондиција..)
Осврнуо бих се на нашу скорашњу историју, последњих 30 година.
На почетку девете деценије прошлог века било је забрањено, као и сада, освојити титулу. То је изјавио Беквалац или Косановић, заборавих већ. Имали смо борбу у Интертото купу која се памти и дан данас јер нам је то највећи домет за период о коме причам.
Почетак века и борба за голи живот. Чувено прасе и ОФК који нам помаже да опстанемо у лиги.
Долазак Бате. Човек који је у роду са Милом Ђукановићем, човек из подземља. Улаже новце али их и узима. Клуб постаје стабилан али опет вечито трећи и једном други, колико је могуће у овој лиги. Чак ни он није могао тачније смео више од тога што се најјасније видело 11.05.2011. Финале купа 2013. и његова смрт.
Долазак комбиноване управе уз довођење разноликих играча и Марка Николића на клупи. Фалио нам проклети гол против Шерифа. Победили Бурсу која је била пројекат склепан на брзину па јој је таква и судбина.
Онда спашавање клуба, терање управе и пумпаџија први део ако се не варам. Сампдорија побеђена на блицкриг и једва сачувана предност од 4 гола. Чеси нас одучавају од фудбала.
Збиљић и Лалатовић први део. Клуб постаје стабилнији, из Европе нас избацује АЗ. Као и сваки пут чим дође неки организованији клуб са већим буџетом и нормално школованим фудбалерима ми немамо шта да тражимо.
Терање Збиљића и пумпаџија сцена друга. Нове менице, претња пуштања циганије на јна и потонуће клуба уз руку спаса од црних да опстанемо у плеј офу.
Одлазак пумпаџије и долазак неких "нових" лица и Лалатовић други пут. Домет исти и резултати исти.
Закључак - боље не можемо јер не постоје услови овде да нам буде боље. Можемо да маштамо о томе како би уредили клуб и не знам ти ја шта ал све док је радно место фудбалског радника место са повећаним ризиком и могућност од трагичног исхода реална нема бољитка. Максимални домет је последње коло кквалификација за лигу европе, то је неких 8 евро утакмица ако нам се жреб отвори.
Фудбал у Србији стоји у месту. Док се цео свет у том погледу разивјао ми смо не смао остали у месту него направили и пар корака у назад. Играчи не знају основе фудбала, о чему више причати.
Ко би то хтео да дође овде да игра или ради у тим условима?
Можда сам погрешио редослед управа или сам неку превидео, било их је много тешко је све их се сетити.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

CRD FCV wrote:
gospodinFKV wrote:

Играчи не знају основе фудбала, о чему више причати.
Sa svime se slazem sem sa ovim delom.
Srpski fudbaleri su itekako talentovani, problem je sto fudbaler ne sme da igra. Pritisak nenormalan, pretnje, losi uslovi, dosta namestaljki, plate kasne ili ih nema uopste, povreda dignu ruke od tebe, operaciju placas o svom trosku i mnogi odustanu ali i pored svega toga izbacimo veliki broj za evropu dobrih i sjajnih fudbalera. Kada se na to doda da su vecinom ljudi koji zive u Srbiji iskljucivo ljubitelji uspeha a ne izvornog sporta i tradicije klubova. I pored svega toga kancerogenog mi izbacimo dosta sjajnih fudbalera, sta bi bio tek da smo uredjena drzava?
Nije Mamic (za kog nemam ni zrno respekta) dzabe rekao kako je Srpsko trziste jos bogatije od Hrvatskog.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by CRD FCV »

Deep Purple wrote:
CRD FCV wrote:
gospodinFKV wrote:

Играчи не знају основе фудбала, о чему више причати.
Sa svime se slazem sem sa ovim delom.
Srpski fudbaleri su itekako talentovani, problem je sto fudbaler ne sme da igra. Pritisak nenormalan, pretnje, losi uslovi, dosta namestaljki, plate kasne ili ih nema uopste, povreda dignu ruke od tebe, operaciju placas o svom trosku i mnogi odustanu ali i pored svega toga izbacimo veliki broj za evropu dobrih i sjajnih fudbalera. Kada se na to doda da su vecinilom ljudi kojizive u Srbiji iskljucivo ljubitelji uspeha a ne izvornog sporta i tradicije klubova.
Nije Mamic (za kog nemam ni zrno respekta) dzabe rekao kako je Srpsko trziste jos bogatije od Hrvatskog.
Таленат је кључна реч. Наши играчи то и јесу, таленти али вечити таленти. Зашто је то тако, има доста разлога. Прво у најмлађим селекцијама не игра ко заслужи него ко треба. Тиме су убијени у појам већ на старту. Други део је кад догурају до неке прве стипендије већ престану да гризу. Крећу мало изласци, мало опијања, зезање и престанак рада на себи. Гледају како да оду негде преко за неке паре јер је циљ да се обезбеди нека егзистенција. Узео бих за пример Данијела Алексића. Невероватан таленат и чим је постигао славу престао је да ради на себи. Тек јако мали број њих тежи да буде у самом врху фудбала. Рецимо као Новак Ђоковић у тенису или Јокић у кошарци, најсвежији примери.
Док играчи из неких других средина, често сиромашнијих од нас, имају другачију перспективу. Они и кад обезбеде егзистенцију настављају да гурају даље. Дали је то можда јер имају узоре који су гурали даље и јаче па постали највећи на свету? Могуће.
Који је број наших играча који тренутно чине окосницу у својим клубовима? На памет ми падају само Тадић и Сергеј евентуално. Мали број игра у великим клубовима, одређен број у осредњим, ови остали су и негде и нигде. Па имамо и честе повратнике у наш фудбал.
Да имамо богатије тржиште од Хрватског ме не чуди јер смо и бројнији по становништву. Само што смо ми мајстори да правимо дефанзивне играче а они офанзивне. И то нас скупо кошта.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Turija »

@ CRD FCV za post iznad :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

@CRD FCV
Postoji jedan ogroman problem u nasem fudbalu a to je da nasi mladi igraci promene od skolice do omladinaca pet ili sest trenera koji Imaju razlicite nacine rada, razlicit pogled na fudbal.
Jedini ispravan nacin rada je da svaki trener dobije svoju generaciju sa kojom ce on da radi od skolice pa sve do izlaska igraca do seniora a to je ono sto je Ofk Beograd radio sa Dzevadom Prekazijem.
Prekazi je recimo imao generaciju pionira od 25 igraca i kod prelaska u kadete on bi 3-4 igraca iz te generacije za koje misli da nemaju dovoljan kvalitet/potencijal pustio u druge klubove i doveo nova 3-4 igraca koji bi dodali kvalitet u tu generaciju i tako je radio sve do izlaska njegove generacije.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 1/2 Kupa 20/21: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:1)

Post by CRD FCV »

Апсолутно. Нема континуитета. Зато ми је белгијски систем можда и најбољи. Писано је о њему, отприлике су донели одлуку на нивоу нације да сви клубови од најмлађих селекција па до оних најстаријих играју у истој формацији и под истим системом. Мислим да томе има 20 година и резултати су и више него очигледни. Репрезентација им је страх и трепет последњих 10 година, пре тога су били противник за пожелети. Усваком већем клубу игра један њихов играч. Велики расадних талената али негованих талената који дају огромне резултате.
Такав систем нама треба и то јесте решење. Здрав систем. Од врха до дна. Али здрав систем не може да се направи у нездравој држави па нам треба и здрав политички систем тј управљачки систем. Овде је труле све од корена. А можемо да будемо и сигуран сам у то, барем једнако добри као Белгија.
Locked