Postavite pitanje Željku Brkiću

BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

srkins wrote:Prvo pozdrav za Brkica a sad par pitanja 1. Vosa sada i Vosa kada je odlazio kad je bila jaca i da uporedi stanje u klubu tada i sada 2 Ako bi bilo potrebe da vec za vikend brani da li bi bio 100 posto spreman 3. Kako mu se cini konkurencija za mesto u timu.
Поздрав!

1. Не могу да будем објективан по овом питању. Чини ми се да је она Војводина била нешто искуснија, ова поседује младост и неку другу енергију.. Стање у клубу је сада боље него онда!
2. Нисам још регистрован, тек од понедељка. За 100% ће требати још мало времена.
3. Сјајни голмани, плус физички веома спремни! Са Симићем сам тренирао у неком претходном периоду и он је млад и одличан голман. Као и Вуклиш који поседује искуство и који је одлично искористио шансу.
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

Beonic wrote:Brko, dobrodošao nazad! Ne znam koliko si u formi i da li ćeš do kraja sezone braniti u zvaničnoj utakmici, ali mi je svakako drag čin okončanja karijere u klubu u kojem si je i započeo. Svakako si jedna od najvećih legendi Vojvodine od kako je pratim, bez obzira što nisi osvojio ni jedan trofej sa njom. Svrstavam te u grupu fudbalera koji bi imali daleko zapaženije karijere da nije bilo toliko povreda, a i sa njima statistički jedna ispunjena karijera.

1. U većini izvora na internetu ne stoji da si igrao za Kabel, dok na sajtu reprezentacije stoji sledeće: "Jedno vreme proveo na kaljenju u novosadskim klubovima RFK Kabel i FK Proleter." Za Proleter znamo, ali se Kabela ja lično ne sećam. Da li se sećaš koja je to sezona (ili koje su to sezone) bile i da li si branio za Kabelov prvi tim?

2. Za koje si fudbalere iz tvoje generacije siguran da navijaju za Vojvodinu (računajući i one koji možda nikada nisu nosili naš dres, verujem da ima i takvih koji zbog svog kvaliteta ili menadžerskih kombinacija nikada nisu došli do nas ili zaigrali za prvi tim)?

3. Bio si mnogo puta blizu trofeja, ali je uvek izmicao. U sezonama 2006–07, 2009–10 i 2010–11 bili smo drugi u Kupu, dok smo u sezoni 2008–09 bili drugi u SuperLigi. Koji od tih timova je po tebi bio najjači?

4. Tri najbolja igrača po tebi sa kojima si igrao u Voši i tri najbolja igrača sa kojima si igra u reprezentaciji Srbije?
Хвала!

1. Бранио сам за први тим ФК Кабел на позајмици 2004/2005. Тренер је био Зоран Грујић.
2. У ту групу спадају : Пекарић, Игор Ђурић, Качар, Тадић, Мојсов, Мереба, Медојевић. Вероватно сам неке изоставио али нек ми се не замери молим. А ако је питање у вези моје генерације ‘86..већина је стварно навијала за Војводину.
3. Мислим да је најјачи тј. најкомплетнији био онај из 2011. Генерација Ћирибу, ћириба.
4. Ово је баш незахвално за одговор..Смем ли да не одговорим? Има ли џокер да заменим? Рецимо играче са којим/против сам играо у иностранству? Хвала!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Turija »

Brko, ako mogu i ja jedno dopunsko pitanje:

Koliko Te Simic na golu Vojvodine podseca na Tebe, pojavom i stilom?
Izdaleka kad gledam, kao da si Ti na golu Vose :D
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by MiSmoFKV! »

BrŽe wrote:
Stexman wrote:Brko, dobrodošao kući! Jako lepo od tebe što si se vratio.

Pitanje:
- Da li postoji šansa da na tvoju reč ili nagovor vratimo još koju legendu kući?
- Da li si pričao sa nekim od tvojih starih saigrača o povratku?

Hvala i još jednom dobro nam došao!
Хвала!
-За сада тешко. Покушао сам са Гојком на ту тему али он је дефинитивно завршио каријеру. За неки наредни период постоји та могућност да можда Дућу или Меду анимирам , али мислим да то неће бити скоро!

Поздрав!
Uf šteta za Gojka, baš bi se uklopio u ovu fajtersku ekipu.
Nemoj Duću ili Medu, nego i Duću i Medu, da se malo našalim :mrgreen:
1. Razlike u treninzima, utakmicama i generalno klupskoj organizaciji u Srbiji, Italiji i Grčkoj?
2. Da li postoji nešto što se npr radi u Italiji i ti misliš da bi bilo da se radi i kod nas?
3. Utisci o familiji Pozzo? Da li više vole Watford ili Udinese?
Sve najbolje, Brko!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Voja »

Turija wrote:Brko, ako mogu i ja jedno dopunsko pitanje:
Turija znam da ti je Brx jedan od najomiljenijih,pa ajd da te potam po cemu ga pamtis u dresu Vose,ima li neka specijalna utakmica,detalj.... Ja sam Kocarin fan i secam se svakog njegovog minuta u Vosi,Italiji,Spaniji,na Kipru,Zvezdi... :D A Brxa najvise pamtim po onom jednom cupanju ispod same precke na JNA,vec sam se bio pomirio da je usla,i onda Brx kao Fenix,al stilski,sa pregrst elegancije... Ta odbrana mi ostaje zauvek u secanju... Inace,hvala na odgovorima...
Image
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by Beonic »

BrŽe wrote:4. Ово је баш незахвално за одговор..Смем ли да не одговорим? Има ли џокер да заменим? Рецимо играче са којим/против сам играо у иностранству? Хвала!
Naravno da ne moraš da odgovoriš, mislio sam čisto neki objektivan sud ko je po tebi igrao najkvaliteniji fudbal, svakako taj spisak možeš i da produžiš na više imena, ali ako misliš da su fudbaleri sujetni, nemoj da te guram u neprilike.

Ne znam da li si bacio pogled na odgovore iz 2008. sa ovog foruma, evo ja bih izdvojio neke:

Znao si tada gde želiš da živiš, bar tako deluje. Na pitanje gde bi voleo da nastaviš karijeru:
brx wrote:U bilo kom dobro organizovanom klubu u kom ću moći ostvariti još veći napredak. A ovako, nek bude Italia! ;)
brx wrote:...jer samo bez povreda i sa dobrim zdravljem može se napraviti uspeh
U više odgovora si ponavljao to, "ako bude zdravlja", što iz ovog ugla sada dosta tužno deluje. Nije te poslužilo, ali eto, napravio si ti još tada veliki uspeh, kojeg verovatno nisi bio svestan.

Na pitanje koje strane klubove gotiviš, odgovorio si:
brx wrote:A od stranih simpatišem Sampdoriu, Malagu, Rozenborg, Bajern.
Nameće se pitanje, kakav je bio osećaj kada smo izbacili Sampdoriju i dobili je tako ubedljivo u gostima?
Takođe, sem Bajerna, po meni ostala tri kluba su sasvim bila realna u trenutku kada si bio u najjačoj formi, zašto nikada nisi otišao u jedan od njih? Posebno u Sampdoriju koja je italijanski klub i usudiću se reći, čak u nekim trenucima bila i slabija od klubova u Seriji A u kojima si ti boravio.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by Turija »

Voja wrote:
Turija wrote:Brko, ako mogu i ja jedno dopunsko pitanje:
Turija znam da ti je Brx jedan od najomiljenijih,pa ajd da te potam po cemu ga pamtis u dresu Vose,ima li neka specijalna utakmica,detalj.... Ja sam Kocarin fan i secam se svakog njegovog minuta u Vosi,Italiji,Spaniji,na Kipru,Zvezdi... :D A Brxa najvise pamtim po onom jednom cupanju ispod same precke na JNA,vec sam se bio pomirio da je usla,i onda Brx kao Fenix,al stilski,sa pregrst elegancije... Ta odbrana mi ostaje zauvek u secanju... Inace,hvala na odgovorima...
Po posvecenosti, odgovornosti, smirenosti, rezonu, refleksu, ljubavi prema dresu Vojvodine. Za njega sam bio siguran da je Nas.
Dok ga drugi pamte po 2 greske( jedne u dresu reprezentacije, a druge u Austriji u nasem dresu) ja ga pamtim po odbranama.Jedina zamerka mi je bila redji izlasci na centarsut.

Kocica ( i Zivkovica, posto su dosli zajedno iz Dubocice u Vosu) sam prestao da pratim, kada je obukao blizanacki dres ( kao i mnoge druge, poput Mihajlovica, Jokanovica...da ne nabrajam vise, bio bi sramotno dug spisak, a narocito posto su tada imali i druge opcije u ino klubovima). A oni su bas hteli tamo.
Kocica pamtim i po neslavnom prvom nastupu na golu Vojvodine. Dugo me je drzao taj prvi utisak.
Medjutim, za to se iskupio kasnije odbranama u Vosi. :lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by ernesto »

Jel Nemanja Radoja nas???
Zna li neko
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

Turija wrote:Red je bio da Voja otvori ovaj topik i objasnio je sam zasto :D
( Ja cu ako se Kocic uloguje :wink: Voja i ja smo ovde vodili ceste diskusije po pitanju vasih odbrana - ponekad i subjektivno pristrasne :D ).

Drago mi je da si se vratio u Tvoju i Nasu Vosu i ostao dosledan da je Vojvodina Tvoj jedini klub, kao i nas.
Jako bi bilo lepo i vazno da nasi igraci, rasuti po inostranstvu, slede tvoj primer i jednog dana se vrate u maticni klub.

Pitanja:

1. Kakva je danas situcija sa Tvojim ranijim sportskim povredama, koje su te omele da branis u kontinuitetu tokom ino karijere?

2 Sta je bio razlog tih povreda?

3. Da li bi mogao ponovo stati na gol Vojvodine?
Za golmana 34 godine nije mnogo. Sto se kaze: golmani su kao vino.U tim godinama su u punoj zrelosti.

Iskren pozdrav i sve najbolje :cheers:
Хвала!

1. Неке сам решио, неке су да тако кажем залечене, што значи да морам бити обазрив и водити максимално рачуна о свему.
2. Већина мојих повреда је била због истрошености материјала. А запто се тако брзо трошио не знам, ни доктори не могу да буду сасвим сигурни. Можда зато што сам јако рано кренуо да тренирам, лоши и тврди терени, генетика..
3. Ако буде требало да станем на гол у било ком тренутку , ја ћу то учинити и биће ми задовољство.

Поздрав!!
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Zeljku Brkicu...

Post by BrŽe »

milancl wrote:Veliki pozdrav Brko, dobrodošao kući!!!

Od mene samo jedno kratko pitanje: Koji meč u dresu Vojvodine ti je ostao u najlepšem sećanju?
Поздрав!

Било је доста лепих момената ал ето нека буде победа над Партизаном у Београду 0:1 , у априлу 2011. чини ми се.

Хвала!!
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

ssnigd wrote:Kao prvo veliki pozdrav i dobrodosao kuci.
Kao drugo, da ti pozelim sve najbolje u zivotu, kako profesionalno tako i privatno.

1. Uporedi partizan 2011. I cz u zadnjih par godina, u smislu "organizacije" i "podrske".
2. Finale Kupa 2011., ako moze kratak opis dogadjaja iz tvog ugla sa terena. Utisci nasih igraca posle utakmice i tvoj odnos sa igracima partizana u reprezentaciji posle (Petrovic i Stojkovic)?
3. Zasto su igraci u nasoj ligi fizicki nespremni u odnosu na Evropu? Trkacki i brzinski. Sta nam to fali, da dostignemo taj nivo. Jesu li samo finansije i uslovi ili je i do nacina treniranja i profesionalizma i kod trenera i kod samih igraca.
4. Sta nam fali da udjemo u te grupe konacno? I da li se slazes, da je ova sezona bila najbolja prilika do sada. Cak i veca od one protiv Serifa.

Sve najbolje jos jednom.
Поздрав и хвала!

1.Мислим нема ту шта, велики фонд квалитетних играча, логистика, подршка са свих нивоа..Остали клубови то немају те је нормално је да то ствара разлику која пресуђује у њихову корист.
2. Мислим да је оно била крађа века, оно није било лоше суђење већ тендециозно и фаворизујуће дељење (не)правде! Можда смо требали да одтанемо на терену тих 10 , 15 монута и покушамо да сустигнемо предност. Чинило ми се тада да имамо мотив и снагу и квалитет да и у тој завршници преокренемо меч , наравни ако нам се дозволи. Саакако ако не , то би после била највећа брука икада. После је испало да је већа вест и догађај од значаја у јавности била то што смо изашли са терена , и само се о томе причало, него сам разлог тог изласка, односно што нам није омогућемо да имамо исте услове као и играчи Партизана, веч смо скрајнути. Жестока неправда! Сви су били после тога јако разочарани! Са Стојковићем и Петровићем сам увек имао веома коректан однос.
3. Мислим да нису неспремни, већ да су лимитирани својим физичким могућностима. Сви ти солидни и већи европски клубови доводе странце гладијаторе са невероватним физичким способностима(наравмо који знају и са лоптом). То су све јаки момци са невероватним способностима брзином, снагом, издржљивошћу..да не дужим у питању је селекција која је уско повезана са генетиком.
4. Фали нам то искуство првенствено, да се чешће играју тако јаке и захтевне утакмице, а и да тим буде мало дуже на окупу. Али ни то не гарантује 100% успех. Увек је пожељна и једна мала доза среће. По мом мишљењу шанса против Шерифа је била најбоља до сада.

Хвала још једном!
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

gospodinFKV wrote:Dobrodosao kuci, legendo. :cheers:
Pre svega, da ti se pohvalim da su rukavice koje si mi ostavio onomad kod profesora na faksu, kad si branio diplomski, trajale maltene do pretprosle godine. Jedva me je naterao trener da promenim. Drzale su se prilicno dugo i odbranile neke nemoguce stvari. :lala:

Da li si razmisljao da se vratis na faks i nastavis skolovanje?
Koji je najnezgodniji napadac u Seriji A protiv kojeg si branio, a koji u Srbiji?

Posto je neko vec pitao da li planiras da se bavis trenerskim poslom, ja cu samo da dodam da se iskreno nadam da ovo nije tvoj poslednji profesionalni kontakt sa Vojvodinom.
Хвала!

Драго ми је да су се толико одржале у животу!

Последњих годину дана сам размишљао о много тога па и о томе. Није ми било лако. Мора се нешто радити и пронаћи се у нечему али свуда само препреке..
У Серији А против мене су блистали Едер и Златан, а у Србији Адрија Калуђеровић. Како шутну лопту она у гол. А као најнезгоднији издвојио бих Тото Ди Натале!

Имам планиве у вези тога , ал као што сам написао већ, наилазим (не само ја) на много препрека, тако да је све то у некој почетној фази. Завршио сам Б лиценцу, требало је да будем примљен на А лиценцу...

Поздрав!
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Voja wrote:Jbg mene zdrmala trema dok sam otvarao topic pa zaboravih najvaznije pitanje. Brx,za koji klub u Srbiji navijas? :D
Навијам и волим 3 клуба у Србији!
1. ФК Војводина
2. ФК Кабел
3. ФК Пролетер
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Djisa wrote:Pozdrav,

Voleo bih da znam da li je u vreme kad je Brka branio bilo igraca koji su dosli u Vojvodinu, da su navijali za neke druge klubove, a da su po dolasku poceli da navijaju za Vojvodinu i da dan danas (koliko on zna, naravno) I dalje navijaju za Vosu? I ako ih je bilo da ih nabroji.

Hvala unapred
Поздрав!

Нисам сигуран али покушао бих да нагађам..Рецимо Ловрић, Меребашвили, Мојсов, и наравно Нино Пекарић!!! Пекара је по мом мишљењу највише од свих играча у последњих 20 година урадио за Вошин дрес!
Вероватно их има још али не могу баш свих да се сетим.
BrŽe
Posts: 19
Joined: Thu Oct 01, 2020 7:03 pm

Re: Postavite pitanje Željku Brkiću

Post by BrŽe »

Turija wrote:Brko, ako mogu i ja jedno dopunsko pitanje:

Koliko Te Simic na golu Vojvodine podseca na Tebe, pojavom i stilom?
Izdaleka kad gledam, kao da si Ti na golu Vose :D

Није да ме не подсећа. Слична грађа, висина, висок став код брањења лопти..
Locked