9. kolo: Inđija - VOJVODINA 0:2 (0:0)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

9. kolo: Inđija - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Grof Žekula »

Стандард нам је синоћ наметнуо стандард да се надмећемо само по домаћим теренима до следећег лета. Да би поново могли у Европу тада, овакве мечеве, какав нам следи у понедељак од 16 часова, морамо (почети) да добијамо.
Последње гостовање у Срему, пред крај прошле сезоне, беше неуспешно и време је да наплатимо тај дуг.
Неки у Лијежу показаше да су и бољи него што очекивасмо (Вуклиш пре свега), а неки да морају мало да предахну од обавеза које намеће игра. Године чине своје и ту љутње нема.
Нисмо се обрукали у Белгији, па немојмо ни у Инђији, поново!!! Победа најбоље лечи ране са синоћњег меча! Морамо даље...


Инђија - ФКВ 0:2 (0:0)
0:1 - Бојић 58'
0:2 - Човић 70'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2020-21/match/2171" onclick="window.open(this.href);return false;
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, nedelja u 16h

Post by srkins »

Igramo u ponedeljak u 16 h
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Turija »

Odlican uvod Grofa za povratak u realnost i drastican pad interesovanja za LLSL.

Ispadanje iz evropskog takmicenja uzeo nam je najmanje nekoliko godina ozbiljnijeg interesovanja za domace takmicenje, u kojem neki igraci moraju da igraju po sili pravila, a neki ne mogu, zbog istih (iako su bolji od ovih sto igraju na domacim terenima).

Bez radikalnih promena u trange frange ligi, nema buducnosti ovdasnjeg fudbala.
Kako je, vec, napisao Rabba :
Alibi ekipa, sa alibi trenerom, odigrala je alibi utakmicu.
Sad samo nastavljamo niz u Indjiji.

Propala je jos jedna godina, a utakmica u Indjiji me zanima samo utoliko sto igra Vojvodina, pa usled dugogodisnje inercije.
30 godina ne mozemo da napravimo tim koji se ne muci sa loptom i igra fudbal. Tim koji moze rado gledati i navijati za Klub.

Menjaju se, kao na traci, uprave, treneri, igraci, a sve ostaje isto.
Daleko od igre, daleko od uspeha na ino sceni. Ispada se od drugog do cetvrtog kola u kvalifikacijama za LE.

I Konferenicja ce biti prejaka za FKV, bez sustinskih promena u nacinu rada, funkcionisanja i odgovornosti u Klubu, Gradu i Pokrajini.
To sto su se borili nije dovoljno da budu deo FKV.
Kako je napisano u jednom komentaru na netu ove nase utakmice:
Nije bio oktagon u Lijezu, vec fudbalski teren, sto je potpuno tacno. Borbemost je nesto sto se podrazumeva

Po naslovima ispada da smo odigrali vrhunski, a kad pogledas statistiku - uzas.
Dokle god slavimo i branimo poraze, nema nam napretka.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by slanobarac »

Turija wrote:Odlican uvod Grofa za povratak u realnost i drastican pad interesovanja za LLSL.

Ispadanje iz evropskog takmicenja uzeo nam je najmanje nekoliko godina ozbiljnijeg interesovanja za domace takmicenje, u kojem neki igraci moraju da igraju po sili pravila, a neki ne mogu, zbog istih (iako su bolji od ovih sto igraju na domacim terenima).

Bez radikalnih promena u trange frange ligi, nema buducnosti ovdasnjeg fudbala.
Kako je, vec, napisao Rabba :
Alibi ekipa, sa alibi trenerom, odigrala je alibi utakmicu.
Sad samo nastavljamo niz u Indjiji.

Propala je jos jedna godina, a utakmica u Indjiji me zanima samo utoliko sto igra Vojvodina, pa usled dugogodisnje inercije.
30 godina ne mozemo da napravimo tim koji se ne muci sa loptom i igra fudbal. Tim koji moze rado gledati i navijati za Klub.

Menjaju se, kao na traci, uprave, treneri, igraci, a sve ostaje isto.
Daleko od igre, daleko od uspeha na ino sceni. Ispada se od drugog do cetvrtog kola u kvalifikacijama za LE.

I Konferenicja ce biti prejaka za FKV, bez sustinskih promena u nacinu rada, funkcionisanja i odgovornosti u Klubu, Gradu i Pokrajini.
To sto su se borili nije dovoljno da budu deo FKV.
Kako je napisano u jednom komentaru na netu ove nase utakmice:
Nije bio oktagon u Lijezu, vec fudbalski teren, sto je potpuno tacno. Borbemost je nesto sto se podrazumeva

Po naslovima ispada da smo odigrali vrhunski, a kad pogledas statistiku - uzas.
Dokle god slavimo i branimo poraze, nema nam napretka.
Slažem se Turija sa određenim konstatacijama ali da 30 godina nemamo tim koji igra fudbal se nikako ne slažem. Ispadanje iz Evrope je bio bolan ali i očekivan. Treba se okrenuti domaćim timovima i tu braniti ono malo ugleda što je ostalo.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Radoye »

Od g... se pita ne pravi, kratko i jednostavno. Ovo u Lijezu takvo kakvo je bilo je apsolutni maksimum ove ekipe s ovim igracima, oni bolje od ovog ne mogu i ne umeju, a treba pohvaliti zalaganje i borbenost iz prostog razloga sto cesto cak ni toliko ne vidimo od superligaskih igraca. To je sve logicna posledica visegodisnjeg sistematskog upropascivanja fudbala u Srbiji gde Savez sluzi kao servis za opsluzivanje blizanaca a svi ostali klubovi su samo kulisa u jednom namestenom takmicenju, treneri i uprave u talu sa menadzerima guraju poluproizvode u tim i skidaju % sa plata, golobradi klinci cim pokazu neke naznake talenta bivaju prodati za tepsiju ribe samo da se nesto sto brze mune... U takvoj bolesnoj atmosferi ne moze stasati igrac spreman za moderan fudbal i od ovih momaka ni ne treba ocekivati vise, nerealno je. Koliko para toliko muzike. Barem su zelju pokazali, i to je nesto. Kad bi i ovi u foteljama pokazali makar 5% takve zelje za dobrobit kluba mnoge stvari bi bolje stojale. Ali sta ces kad su oni u Vosi samo po kazni dok ih srce vuce ka Beogradu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Turija »

@Slanobarac
Mozda izgleda prestrogo preterivanje u mojoj kritici, ali za klub kao sto je Vojvodina, i grad Novi Sad, to nije.
Imali smo u tom periodu ( tri decenije) dobrih pojedinaca, ali nikad tim sposoban da preskoci prosecnost u Evropi. Tim nam je bio solidan ili los, ali je cinjenica da nikad nismo mogli da prodjemo play off u kvalifikacijama. Od Mitropa kupa smo nepoznati Evropi.
Verovatno bi '89 imali zapazen rezultat, da nam nije razbijen Klub i ocerupan tim. Zato kazem 30 godina, jer ne smatram to krivicom Kluba. Inace, bilo bi 43.
Mislim da je to vise nego previse za FKV.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Voja »

Turija wrote: Imali smo u tom periodu ( tri decenije) dobrih pojedinaca, ali nikad tim sposoban da preskoci prosecnost u Evropi.
Tu ti je stvar vise nego prosta,da neko ima garanciju da ce biti 15 godina bog i batina u klubu,imali bi mi klub za taj evro iskorak,ali ovako kada niko ne zna koliko ce dana provesti u klubu,mora na vreme da se obezbedi. Nasi klubovi su jednostavno kanal za izvlacenje love i to treba tako i da shvatimo,pa ce nas manje boleti evro porazi.
Image
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by fare »

Kako neko već napisa nema ljutnje godine čine svoje kada je već Drini duša u nosu zameni ga brate nemora čovek da igra svaki minut evo tu je Maksa a mislim da je krajnje vreme da i Kova dobije šansu da ne završi kao Stepanov.
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Душан »

@Tурија не слажем се баш са твојом констатацијом. Ово није тема пред меч са Инђијом, али ми се чини да се овде претерује и ствари представљају црњим него што јесу. Прво у првој половини деведесетих имали смо увек солидан тим који се носио равноправно с близанцима, због санкција нисмо играли европу. Кад смо коначно заиграли урнисао нас је ГАК, али су нам тад већ сви бољи играчи отишли, дошло је до смене. Кад смо се мало консолидовали направили смо солидан тим, и после лета у интертото купу сви смо мислили да смо главни кандидати за титулу. Тукли смо Бастију, играли егал са Вердером. Ипак мислим да прави суноврат почиње 1999. Штрајк играча, доста сумњивих прича, афера са Шапуром...
До 2007 катастрофа, онда долазак Бате почиње нека консолидација, избацујемо играче из наше школе, шта би било да је он жив не знам, али од његове смрти у ситуацији смо дај шта даш. Свако ко удели неку цркавицу он је добродошао, али поставља своје услове, а у таквој ситуацији склапаш тим онакав какав можеш. Сви клубови у Србији осим близанаца живе од данас до сутра, и како се ко снађе и то ће на жалост потрајати јер нико нема намеру да нешто мења.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Voja »

mislim da je sada pravi momentum za iskorak u ovom prvenstvu,raspored nam itekako ide na ruku i treba se potruditi da u narednih 5 kola osvojimo maksimalnih 15 bodova. Ako za to nismo spremni,onda nam Evropa i ne treba
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Turija »

@Dusan
Stvar je razlicitog licnog vidjenja. Znam da se dosta ljudi nece sloziti sa mnom, ali ja smatram da dokle god nalazimo opravdanja za neuspehe, necemo imati uspeha, ni u narednih 100 godina Kluba.

I sam sam napisao da smo u nekim periodima imali i odlicnih igraca, ali nismo mogli da skockamo tim za znacajan iskorak.

Kosan je pokusao da stvori jos jednu sampionsku generaciju Vojvodine, kao trener, u doba tih prokletih sankcija, ali niko u gradu nije stao iza toga. Bili smo i jesenji sampioni. Meni nije bilo najbitnije da zadrzimo to mesto do kraja takmicenje, vec da stvorimo tim i kontinuitet dobrih igraca i rezultata. Umesto toga, sto sam kazes, mi smo izgubili i te igrace koje smo imali.

I Sapuric je bio na dobrom putu da iselektira kvalitetan tim. Medjutim i to se zavrsilo fijaskom, umesto nadogradnjom, posle te Bastije i Werdera.

Uvek je falio taj kljucni korak doselekcije tima, pa i uprave.
To isto je falilo i onomad za Lijez.


Nije problem i da se pomirimo da ne mozemo biti prvaci drzave, posto znamo domace okolnosti, ali ne smemo da se mirimo da stalno ispadamo u Evropi. Na to ne uticu blizanci.

Novi Sad je danas dosta velik grad i u evropskim merilima. Mnogo manji gradovi skockaju timove da se cuje za njih.
Drugi smo grad u Srbiji, administrativni, privredni i univerzitetski ( kulturuni ne bih spominjao) centar Vojvodine, a imamo FKV kao palanacki klub.
Da li je vama uredu da u svom tom ambijentu FK Vojvodina nema trenutno ni Predsednika, ni Sportskog direktora, na primer? Da ne idemo dalje.

Ljudi, Evropa nije samo promocija, Evropa je ozbiljan novac. A bez ozbiljnog novca, nema kvalitetne FKV.
Ostajemo, cak i u domacim okvirima, klub koji se nista ne razlikuje od npr Javora...uz svo postovanje Ivanjicana.

Pa, npr. Indjija je igrala neuporedivo bolje od nas protiv cz i osvojila sve moje simpatije za pristup i prikazanu igru, kakvu mi davno nismo imali. Lako je pobedila i nas. U sutra cemo da strepimo za rezultat u Indjiji. Sto je sportski i uredu, ali ipak treba da smo veliki favoriti u tom duelu.

Dozvoljavamo da i nekadasnji drugoligasi i gradski ligasi budu bolji od nas ( Cukaricki ,Vozdovac...).

I tako, 20-30 godina.
Ako je to vizija i vizura FK Vojvodine, sa kojom se slazemo i prihvatamo je - onda OK. Dzabe ,,krecimo". Za mene je sramota takva FKV.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Душан »

@Турија
Водити Чукарички и Вождовац с једне и Војводину с друге стране није исто. Овде требају далеко већа финансијска средства, а што их нема то је питање за град Нови Сад и његове житеље.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Voja »

A na Areni Vorkapic,ukljucuju se Sapuric,Ljupko... tema Vosina titula :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Turija »

Voja wrote:A na Areni Vorkapic,ukljucuju se Sapuric,Ljupko... tema Vosina titula :cheers:
Valjda ce ta medijska zastupljenos FKV, najzad, podici interes Novog Sada za za klub koji je jedan od simbola grada?

Sramota je da su samo iskreni navijaci i forumasi zainteresovani za rezultate i sudbinu Vose.

PS
Vojo, kako ti je izgledala emisija i prica aktera te druge sampionske titule Vojvodine?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 9. kolo: Inđija - VOJVODINA, ponedeljak u 16h

Post by Voja »

Turija wrote:PS
Vojo, kako ti je izgledala emisija i prica aktera te druge sampionske titule Vojvodine?
Ma kasnio sam dosta premotacu posle pa pogledati... al za mene najvaznije je da ce verovatno veliki deo gledalaca ostati zabezeknut kada cuje da su Jokan,Tanjga,Vorkapic,Mihajlovic,Vujacic,Ljupko... prvo predstavljali Vojvodinu,a tek onda blizance...
Nego Turija,slazes li se da je sve sem 15 bodova u narednih 5 kola za Vosu neuspeh!? E da,na Areni su rekli da je VOSA nastalo kao skracenica od Vosa Sampion :cheers:
Image
Locked