7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by slanobarac »

Turija wrote: PS
Protiv Standarda mozemo doziveti pravu katastrofu. Ne znam imamo li nacina da to sprecimo?
Jedino da ne odemo u Belgiju i izgubimo samo 3:0 službenim rezultatom.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by Sasa1969 »

A Zukic?
0 poena...nigde ga nema
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by Turija »

lexa wrote:
Dragojlo wrote:UVEK kad pomislimo da je sve koliko - toliko u redu i kad se i najmanje opustimo i ponadamo, neko mora da se oglasi sa ovakvim informacijama..... :roll:
I sta je problem? Da, imam rodbinu u samom vrhu FKV i ne vidim problem u tome.
Ja ovde nisam da bih "spijunirao" niti odavao bilo koga. Ovde smo svi jednaki (kao navijaci Vojvodine) i nema veze
ko je ciji tata, stric ili brat.
Potpuno se slazem. Zar treba da se krije istina i na ovom forumu? Pa, bezanje od istine imamo na toliko drugih mesta.
A ja, posle ovog saznanja, drugim ocima gledam na poraz u Ivanjici, kao na celokupni utisak igre ekipe, mada na individualni ne menjam misljenje.

@Voja
Poklapa nam se misljenje o analizi centarsuteva, ali recimo ne o Devetku. Mozda je odigrao najbolje poluvreme, medjutim, Djordjevic je bio mnogo opasniji po Javor, samo da je imao sa kim da odigra dupli pas. Devetak se juce ubacivao u napad, ali svi centarsutevi su bili traljavi, kao i Andricevi. Trude se mnogo, ali ne ide taj centarsut ( ne ide ni krilima, nazalost).Dok u defanzivnom delu nemam primedbu za Devetka (ali i u tom delu smatram da je Djordjevic bolji).
Devetak je mlad i verovatno ce napredovati, ali za sada je takvo stanje. Na poziciji levog beka imamo boljeg igraca.
A za Bralica, mozda je dobro probati ga na centarforu? Na prvi pogled je glupost, ali mi nemamo skakaca u napadu. Covic je dobar u skoku, medjutim, fali mu visina, a Bojicu skok igra.
Tako da si mozda u pravu da treba nesto izrotirati na stoperima?
Nadam se da su Kovacevic i Maksimovic usli u takmicarsku formu, pa da cemo sa njima delovati sigurnije u odbrani sa loptom i bez nje.
' ajd sad, kad igraci i mi mislimo na Standard, da to i potvrde i naprave prvorazredno, prijatno, iznenadjenje navijacima.
Valjda ce, dotle, uprava uraditi svoj posao i obezbediti plate? Jer, ovako ne stoji konstatacija da nasi igraci ne rade posao za koji su placeni.
I sam primecijem da je u postu previse ,,medjutim" i ,,ali" koje ,,devojci udaju kvari". Valjda ce biti bolje do Belgije?
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by Voja »

Turija wrote: Na poziciji levog beka imamo boljeg igraca.
Nisam rekao da nemamo,ali ako osetis da neko ima dan onda ga ne moras po svaku cenu menjati,ako razumes sta hocu reci...
No nema veze,treba sportski cestitati Javoru (kao sto su trebali Partzan i jos neko nama :mrgreen:) i poci dalje,a ovaj poraz Javora ne zaboraviti vec cekati prvu prliku da im vratimo sa kamatom :)
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by Turija »

Malo i o Mladenovicu. Skrenuo mi je paznju golom protiv crnog blizanca.
Ja nisam ocekivao nesto puno od njega, kada je pristigao u Vojvodinu. A onda, kakav sut i gol protiv partizana i poceo sam malo da menjam pocetno misljenje o njemu.
Medjutim, juce udje u igru i sve vrati na pocetak (svojim sutevima i igrom).
Verovatno, koliko su sva ta ,,pojacanja" placena, toliko i vrede. A i nasa deca sa FCVB ne mogu da doprinesu boljem kvalitetu i utisku. Nazalost.

PS

Kao i Voji, Gemovic bi mi seo na sam kraj klupe za rezervne igrace ( iza i Toromana ili Vuklisa, takvu bi sansu dobio da udje u igru, posle prikazane neodgovornosti). Ne moze stalno ziveti na slavi ,,panenke" i ne pruzati nista.
Vreme je da vidimo Pantelica i vratimo na teren Djuricina.
Dobicemo na brzini i prodornosti.
Mozda i Bjekovicu dati priliku?
Svojevremeno sam napisao, da mi se u jednom tv prenosu dopala igra naseg Mandica u Kabelu, jer je brz i prodoran sa dobrim centarsutem. Potom je bio skrajnut, a sada standardan u Kabelu. Zasluzeno. Momka treba ozbiljno pratiti.
Svaka cast Kabelu - 100% tni ucinak do sada. Dosta nase dece tamo i dobro igraju. Vidakov, ponovo strelac. Jelacic standardan.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA, nedelja 18h (Arena 4)

Post by Turija »

Voja wrote:
Turija wrote: Na poziciji levog beka imamo boljeg igraca.
Nisam rekao da nemamo,ali ako osetis da neko ima dan onda ga ne moras po svaku cenu menjati,ako razumes sta hocu reci...
No nema veze,treba sportski cestitati Javoru (kao sto su trebali Partzan i jos neko nama :mrgreen:) i poci dalje,a ovaj poraz Javora ne zaboraviti vec cekati prvu prliku da im vratimo sa kamatom :)
Slazem se da je, mozda, bilo bolje Devetka pomeriti na mesto Sanicanina, koji juce nije imao dan, a Devetak jeste u defanzivi i tako omoguciti ulazak Djordjevica na poziciju levog beka.
Devetak je i poceo kao stoper, ali je malo nizak za tu poziciju, pa je prebacen na beka. To me jako podseca na karijeru naseg Stosica.
No, sve u svemu, treba cestitati Javoru.
Posteno su nas pobedili, a mi da stavimo prst na celo blagovrememo i okrenemo se sledecoj utakmici u Novom Sadu, tj Radniku iz Surdulice.
Da vidimo gde smo, pred najvazniju utakmicu ovogodisnje sezone i da se maksimalno posvetimo Standardu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Turija »

Nije meni glavni problem sto smo izgubili utakmicu, vec je problem sto nikako ne mozemo da preskocimo tu stepenicu, koja odvaja veliki klub od proseka.

Kad god smo imali tu priliku, propustili smo je i u domacem takmicenju i u Evropi.
Dodjemo pred cilj i onda se spotaknemo na najnespretniji nacin. I to se redovno ponavlja 30 godina, cak i kad imamo dosta dobru ekipu.
Jedino smo dosli do kraja u ovogodisnjem kupu, ali i to pod vrlo srecnim okolnostima. Onaj prethodni kup ( za nasu stogodisnjicu) se ne moze bas svrstati u neki veliki uspeh?

Ne mozemo da napravimo kontinuitet i stabilnost, da bi nas ( i mi sebe) smatrali velikim klubom, bar u Srbiji.
Nije bitno koliko smo utakmica izgubili, da li smo prvi drugi, treci..peti, ali je jako bitno da smo stalno u trci za ta mesta. Pa, kad imamo sansu da npr. budemo drugi ( kao onomad) da dodamo energiju i iskoristimo je i dokazemo vrednost. Da Klub stekne respekt javnosti, a ne da se drugi sokole pobedama na Vosom i ostre maksimalno za te meceve. Podizu svoje samopouzdanje, a nas vracaju u prosek ( umesto da smo sada drugi, mi smo sedmi). Sta to govori - dosta je jasno.

Nije bitno koliko cemo imati poraza, ali je bitno na koji nacin i u kom tajmingu. Pobede i tajming karakterisu veliki klub.
Dok to ne napravimo, malo se razlikujemo od Javora, Indjije, Vozdovca ... uz svo moje sportsko postovanje tih klubova.

Tu je problem Vojvodine, a ne u porazu protiv Javora. Poraza mora biti, ali Vojvodina ih ne sme imati puno i ne u vaznim trenucima za Klub. Za takve meceve se mora maksimalno angazovati, skoncentrisati psihicki, fizicki, takticki i organizaciono pripremiti. Velik klub mora imati sve te nivoe. Ako ih nema, suvi su prosek, gornji ili donji nije nesto bitno.
Novi Sad je drugi grad u drzavi, glavni grad Pokrajine i sramota je da je FKV prosecan klub, uz retka iskakanja iz matrice. Vujke je ostavio FCVB da FKV bude i dalje veliki klub i prevazidje ranije generacije koje su trenirale i osvajale trofeje u mnogo gorim uslovima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Radoye »

Turija wrote:Nije meni glavni problem sto smo izgubili utakmicu, vec je problem sto nikako ne mozemo da preskocimo tu stepenicu, koja odvaja veliki klub od proseka.
Nije ni to najveci problem vec uocene manjkavosti u igri tima (koje su se videle i protiv partizana ali njih smo uspeli da pobedimo pa nas je ponela euforija).

Zalaganje i zelja sve 5, nemam sta da zamerim, momci se trude i daju sve od sebe. Svaka cast za to!

Napred smo jalovi i bezidejni. Sve zavisi od Drincica i ako njemu ide slabije nego obicno mi smo 50% slabiji u ofanzivi i sve ide na silu. Centarsutevi su nam losi. Puno se lopti potrosi dok se ne napravi rezultat. Nekad udje koja, nekad bas nece, ali u svakom slucaju realizacija mora biti mnogo bolja cak i kad pobedjujemo a narocito kad izgubimo nakon 3-4 100% sanse.

Nazad smo spori, brzi timovi nas lako pretrcavaju, svaka kontra protivnika je jako opasna. Usput jos i kiksamo po par puta po utakmici i primamo jeftine golove iz prekida.

Nije frka izgubiti pa ni od uvek nezgodnog Javora, ali ovo su neke elementarne manjkavosti koje ce prva ozbiljnija ekipa da iskoristi i da nas demontira tako da ce usi da nam bride. Ustopovace Drincica, napad ce biti odsecen a to malo upotrebljivih lopti sto i dodje do njega nece umeti da iskoriste, pretrcace nas pozadi i lagano nas napuniti. I nece nam onda biti kriv ni sudija ni ovaj-onaj. Jednostavno je kvalitet fudbala kod nas toliko srozan.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Deep Purple »

Radoye wrote:
Turija wrote:Nije meni glavni problem sto smo izgubili utakmicu, vec je problem sto nikako ne mozemo da preskocimo tu stepenicu, koja odvaja veliki klub od proseka.
Nije ni to najveci problem vec uocene manjkavosti u igri tima (koje su se videle i protiv partizana ali njih smo uspeli da pobedimo pa nas je ponela euforija).

Zalaganje i zelja sve 5, nemam sta da zamerim, momci se trude i daju sve od sebe. Svaka cast za to!

Napred smo jalovi i bezidejni. Sve zavisi od Drincica i ako njemu ide slabije nego obicno mi smo 50% slabiji u ofanzivi i sve ide na silu. Centarsutevi su nam losi. Puno se lopti potrosi dok se ne napravi rezultat. Nekad udje koja, nekad bas nece, ali u svakom slucaju realizacija mora biti mnogo bolja cak i kad pobedjujemo a narocito kad izgubimo nakon 3-4 100% sanse.

Nazad smo spori, brzi timovi nas lako pretrcavaju, svaka kontra protivnika je jako opasna. Usput jos i kiksamo po par puta po utakmici i primamo jeftine golove iz prekida.

Nije frka izgubiti pa ni od uvek nezgodnog Javora, ali ovo su neke elementarne manjkavosti koje ce prva ozbiljnija ekipa da iskoristi i da nas demontira tako da ce usi da nam bride. Ustopovace Drincica, napad ce biti odsecen a to malo upotrebljivih lopti sto i dodje do njega nece umeti da iskoriste, pretrcace nas pozadi i lagano nas napuniti. I nece nam onda biti kriv ni sudija ni ovaj-onaj. Jednostavno je kvalitet fudbala kod nas toliko srozan.
Napad zavisi od Čovića. Drinčić ima više dodavanja u nazad nego u napred. Ja bih čak probao brz Drinčića koji meč jer msm da je Novica trenutno bolji izbor. Drinčić je veliki karakter igra dobro ali mora i on da se rotira.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Radoye »

Od Drincica svaka akcija pocinje a cuje se i u prenosu kako se Lalat stalno dere na igrace "daj Drini, daj Drini". A interesantno je da smo partizan polomili u finisu kad je Drincic vec potpuno kalirao i ostao bez snage i nije vise mogao da uputi precizan pas duzi od 15m.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Turija »

Minja wrote:
Ni na kraj pameti mi nije bilo da prozivam ili da kontriram, jednostavno, to je fudbal. Malo ja preterujem, vise zbog licnog oduska i onoga sto ja smatram da je lepo u fudbalu, a nama u Srbiji nedostupno od 1945.
Minja nisam ja to ni shvatio tako. :cheers:

Jesmo mi napadali Javor, hteli pobedu, stvorili i nekoliko sansi i polusansi, ali sve je to islo tesko i sporadicno i bez jasne ideje u napadu.
Po meni smo morali dobiti tu utakmicu, u ovom trenutku, iz mnogo razloga. Taj pritisak na gol Javora je morao biti veci, da ne govorim o onome, koje je u analizi Radoye napisao i sa kojom se potpuno slazem..

Slazem se i sa forumasem Deep Purple za Drincica ( nesto slicno sam i ja napisao jos podosta ranije) Previse nam igra zavisi od njegove partije i ako nema dan, mi smo u problemu. Tako je bilo i u NS protiv Javora 0:1 kada je Bondzulic postavio flaster na Drincica i raspao nam se napad. Maksa je dobro resenje, cak i da zajedno igraju, kao i Stojkovic, delom i Covic u vezi ili samom spicu. On i Bojic.

Imamo alternativa i moramo ih koristiti, a treba i osetiti trenutak, kad kog igraca staviti u ekipu i gde ( kako je vec pisao Voja, ovde, povodom igre Devetka u Ivanjici). Cekaju i Pantelic, Djuricin, Bjekovic...svoj trenutak da se nametnu Lalatovicu.
Sta je bilo, bilo je. Cekamo Radnik i bolje izdanje Vojvodine.

PS
Sta se desava sa Kovacevicem?
Da li je realno da je dosao toliko nespreman, pa i da jeste, do sada se morao vratiti u takmicarsku formu????
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 7. kolo: Javor - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:do sada se morao vratiti u takmicarsku formu????
Nije se naigrao u poslednje dve sezone. Mislim da je on doveden da zameni Sanicanina, pa da se priprema i tempira za njegov odlazak. Sumnjam da ima snage za 90 minuta, a i mislim da Lalatovic vise cilja da otkloni sve nedostatke trenutnom stoperskom paru, nego da sad menja.

Lalatovic ume da ubode s izmenama, ali mislim da ih nerado pravi i da se boji, pa tek kada prebrodi strah, napravi dobru izmenu.
Otuda verovatno i oklevanje da se vadi Drincic. Klupu imamo. Momci su dobri. Treba promesati karte nekad.

Ne bih ja preterano zagledao u ovaj poraz. Nisu usle sanse koje su trebale, Lazovic imao dan, oni iskoristili kontre i mislim da je to sve sto mozemo izvuci iz ove utakmice. U principu, dosao je u pravo vreme, jer je samar i podsetnik da se sanse moraju iskoristiti. Popravni protiv Radnika, pa da izbacimo one papke. :cheers:
Locked