4. kolo: VOJVODINA - Mladost Lučani 3:0 (0:0)

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

4. kolo: VOJVODINA - Mladost Lučani 3:0 (0:0)

Post by Radoye »

Zamolio me Grof Žekula da otvorim temu jerbo je on odsutan. Dolazi nam u goste ekipa sa maksimalnim učinkom u prva tri kola, ali koja je imala i dosta lakši raspored u odnosu na nas. Naš trener je nedavno izjavio da će nam zbog nedostatka pripremnih utakmica biti potrebno 3-4 prvenstvene za uigravanje, evo to bi sad trebalo biti to, hajde da vidimo koliko ova ekipa stvarno može jer bliži nam se i nastup u Evropi a i derbi protiv crnog blizanca.

Utakmica će se zahvaljujući koronavirusu i TV Areni opet igrati u tajnosti, bez mogućnosti da navijači i šira javnost prate njen tok...

ФКВ - Младост 3:0 (0:0)
1:0 - Бојић 70'
2:0 - Саничанин 84'
3:0 - Ђуричин 87'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2020-21/match/2073" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

Radoye wrote: Utakmica će se zahvaljujući koronavirusu i TV Areni opet igrati u tajnosti, bez mogućnosti da navijači i šira javnost prate njen tok...
Ovo sam napisao u rubrici ,,Igrac sezone,,- komentari:
Nama ce ove godine propasti ovaj topik, ako arena i rtv, pa i sam klub FKV ne prenose nase utakmice. I necemo imati igraca sezone 2020/21.
Publika ne moze na stadion, a prenosa nema.
Krajnje je vreme da FK napravi svoj kanal i radi prenos nasih utakmica na internetu ili da se primora arena da ispunjava svoje obaveze u vezi super lige.
Da li je taj ugovor javan i gde je objavljen? Znali to, uopste, neko?

Kako moze arena ucenjivati nekog drugog zainteresovanog za tv prenos onih utakmica koje ona ne prenosi? Totalni apsurd i nonsens.
Ne razumem, kakvo je onda pravo na tv prenose cele super lige arena otkupila?
Vojo, morali bi da prezentuju ugovor, ako ga imaju, a ne da mi nagadjamo koja prava su otkupili, na koji nacin, za koliko novca.
E, onda mozemo diskutovati o ugovoru, a ne da pretpostavljamo sta je otkupljeno.
Proletos su prenosili sve utakmice. Znaci mogu za 16 ekipa, ali pitanje je da li mogu za 20? To je vec mnogo.
Medjutim, ako ne mogu, neka puste i druge zainteresovane za te prenose.
Isla je ovde prica da je RTV htela, ali da su zacepili cenu, ne znamo da li i visetruko od onog sto oni placaju, jer nema objavljenog ugovora.
Mozda su i neke lokalne televizije zainteresovane da prenose utakmice iz svojih gradova?
Sada to nije tehnicki nemoguce i skupo, a imaju kapacitet za direktan prenos, ne vrhunski, ali dovoljan za domace uslove.
FK Vojvodina isto treba da izvrsi pritisak na arenu i FSS da omoguci prenose njenih utakmica ( i svih drugih klubova)), kao na kraju prethodne sezone.
Zasto Lalatovic ne trazi prenos na konferencijama?
Vidimo da sve ono sto on zatrazi, to glat prolazi.
Ako voli Vosu, kako kaze i da je Ona velik Klub, onda neka kaze i zatrazi tv prenos Vosinih utakmica.
Zar to nije veoma vazna tema za zivot kluba i navijace?

PS
Trebalo bi otvoriti ovu, veoma vaznu, temu u grupi AKTUELNOSTI.
Ovde se, mozda, slabo cita.
Klubovi, gradovi, lokalne televizije, navijaci treba da pokrenu inicijativu-peticiju FSS i tv areni da ne drzi u mraku fudbalsku javnost Srbije.
Pa, mi vise prenosa imamo svih drugih liga, nego nase domace.
Zbog cega?
To nije uredu i u interesu domaceg fudbala, cak i da nema korone i da se moze otici na stadione.
A tek ovako, bruka. Najblaze receno.
Nisu samo ,,blizanci,, sportska Srbija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by lexa »

Koliko god nije fer, ne znam zasto se cudimo.

Arena je komercijalna televizija, njih interesuje samo gledanost i profit. Da je nekim cudom Radnicki Nis najprimamljiviji
tim za gledanost (i njihov profit) oni bi samo peglali Radnicki.
Od nas, nazalost, nemaju nikakvu korist.
Ko ce gledati Vojvodina - Lucani? Jedan deo nasih navijaca, rodbina i prijatelji igraca Mladosti i poneki pasionirani kladionicar
i to je to.
Ne mogu Areni nesto preterano zamerati, problem je na drugim adresama.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

@lexa
Nije stvar sto oni ne prenose druge klubove (od volje im i interesa), vec sto ne daju drugim TV kucama da prenose utakmice Super lige.
To je problem, a oni neka prenose samo blizance (komercijalno, kako ti kazes), nema nikakvih problema. Neko ce ih gledati, neko nece.

RTV, kao Javni servis ima obavezu i da sportski, potuno i na najbolji nacin, informise gradjane, bez komercijalnog interesa, jer placamo tv pretplatu, a iz APV ima 5 klubova u najvisem rangu.

Na kraju, sam Klub, tj FK Vojvodina bi imala obavezu prema svojim navijacima da radi prenose, bar na svom youtube kanalu, ako drugi nece.
Pogotovo sto nas ocekuju utakmice u Evropi.

FSS treba da intervenise u interesu domaceg fudbala, to im je i institucionalna i drustvena obaveza.
Ne moze arena ,,zarobiti,, srpski fudbal u svom interesu.
PS
@radoye
Zamolio bih te da najavu ove nase naredne utakmice prebacis na vrh topika, kako to, vec, Grof radi.
Hvala ti. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Limanac FKV
Posts: 49
Joined: Mon Mar 19, 2018 11:58 pm

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Limanac FKV »

Moze li se sa promenade gledati posle 21h?
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by newnowapv »

Limanac FKV wrote:Moze li se sa promenade gledati posle 21h?
To sam.i ja hteo da pitam. Sta posle 21h?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Radoye »

Turija wrote: @radoye
Zamolio bih te da najavu ove nase naredne utakmice prebacis na vrh topika, kako to, vec, Grof radi.
Hvala ti. :cheers:
Nemam moderatorska ovlastenja na ovom delu foruma (samo na "igracu sezone") pa ne mogu to da uradim. :sorry:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by novosadjanin »

Sto je najgore, ta ista Arena, za teritoriju Srbije je proslo kolo prenosila 4 utakmice prvenstva Bih. Znaci liga koja je dosta losije rangirana od nase i broji 12 ekipa se prenosi 4 od 6 utakmica, a nasa liga 2-3 od 10 utakmica. Cist bezobrazluk.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Voja »

Kao sto sam vec pisao u prva tri kola smo dali 7 golova,sto je izuzetno efikasno,pogotovo s obzirom na imena protivnika,ali smo i primili 5 komada sto odbrana Vojvodine ne bi smela da dopusta,tako da u ovom mecu ocekujem da se napad malo vec istrosio,a odbrana da ce se popraviti i ocekujem pobedu od 1:0 :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

Samo da ispravim podatak o broju klubova sa teritorije APV.
Greskom sam napisao 5, a radi se o 6 klubova ( Vojvodina, Proleter, Spartak, TSC, Indjija i Backa), tako da se nadam da ce se RTV ukljuciti da pomogne u tv prenosima.
Ocekujem da ce razum i zajednicki interesi preovladati i biti tv prenosa sa domacih terena.
Mozda bi vec mogla biti i utakmice Vojvodina - Lucani?
Mora se sa tv prenosima podici i motiv nasim igracima i prezentovati ih sportskoj javnosti pred nastup u Evropi. A, ne kao da se utakmice Super lige igraju u ilegali na Severnom polu.
Ne samo da nema tv prenosa, vec nema skoro nikakvog izvestaja sa tih utakmica na domacim portalima Svi klubovi, osim zvezde i partizana su, potpuno, skrajnuti.
Ono sto se prikazuje kao video izvestaj sa superligaskih terena je bruka. Od kvaliteta snimka, duzine i svega drugog. Tu se gotovo nista ne vidi, nema titla, nema zvuka, kamera kasni... Sve izgleda kao da su snimala deca iz zabavista.
Dok se, sa druge strane, ocekuje da nasi klubovi donose bodove za Srbiju na rang listi UEFA, kao i razvoj domaceg fudbala. Na osnovu cega?
Mora se domacim igracima dati vidljivost na TV i u svim drugim medijima. Bez ulaganja se ne mogu ocekivati rezultati.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Cane »

Turija, apsolutno si u pravu, do poslednje reči. Pošto sve naše "ustanove" reaguju isključivo na pritisak, a na čelu im se po pravilu nalaze partijski klimoglavci, treba naći načina da ih se "pritisne" koliko god je to moguće jer jedino tako podižu glavu iz ustajalosti u kojoj konstantno obitavaju. Za početak, ajde da ih počnemo prozivati na svim forumima, a posebno pisati na stranici RTV, jer to sigurno prate i čitaju. Znam da nije nešto ali bar za početak da vide da postojimo.
Inače, nezainteresovanost i nesposobnost ljudi u klubu da realizuju i najjednostavniji i najskromniji live prenos na Facebook stranici kluba, ili nam bar ponude odgovor zašto je to neizvodljivo, zaista više ne zaslužuje ni komentar.
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by lexa »

Turija je sve objasnio i podsetio me na jednu stvar...

Prvo da kazem, ja inace pratim sve ex-yu lige osim CG i makedonske (bilo bi previse da i to pratim :mrgreen: )

Sto se tice hrvatske lige, mislim da oni prenose skoro sve utakmice. Masu puta sam odgledao utakmice
tipa Slaven Belupo - Istra, Gorica - Zapresic itd.
U pitanju je isto Arena, hrvatska Arena ali to je svakako regionalni kanal, cak sam nedavno na srpskoj Areni
gledao Istra - ...ne mogu da se setim drugog tima, nebitno.
Dakle, ako HR Arena moze, moze i SRB Arena.

Doduse, da ne zaboravimo, HR liga ima 10 klubova, dakle, 5 utakmica po kolu pa to nije toliko puno i lako je
napraviti raspored, tipa, jedna u petak, po dve u subotu i nedelju mada to opet ne iskljucuje cinjenicu da su
aktivniji od nasih. I uz to imaju poseban kanal HNTV (ili tako nekako) koji je posvecen samo hrvatskom fudbalu,
cak i nizeligaskom.

Znam da nekima to nije lepo cuti ali mislim da bi trebali iskopirati njih po mnogim fudbalskim stvarima, kao sto bi
oni trebali nas po kosarkaskim.
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Istocno stajanje »

Arena je Telekomov kanal, Telekom je sponzor blizancima. Njih ce uvek prenositi, a nas ce ubaciti kada igramo protiv njih i jos par derbi utakmica.
Tesko da ce nas uskoro prenositi ponovo osim protiv Partizana. Evo recimo ovo kolo prenose Backu, a mi igramo mnogo zanimljiviji mec protiv neporazenih Lucana.
Dakle, prenosice nas vise tek kada oni budu nas sponzor, a to ce biti nikad!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

To sa srpskom arenom je vrlo nejasna stvar ( barem meni).
Da li je komercijalna televizija, drzavna, privatna, Telekomova, zvezdina i partizanova... kao sto je nejasno i to otkupljeno pravo tv prenosa? Recimo, tu arenu ima i provajder Sat-trakt, nije samo Telekom.
Na kraju krajeva, nama je to nebitno, bitno nam je da prenose utakmice cele Super lige.
Ako ne zele ili ne mogu( razumem da 10 utakmica i ne moze prenositi za vikend, a tek sredom), neka onda te utakmice preuzmu druge tv kuce. Tada je sve ok.
Arena ce prenositi blizance, druge tv kuce ce da prenose one utakmice koje interesuju njihove gledaoce.
Pa, ne bih rekao da su na areni gledanije lige iz okruzenja, nego u Novom Sadu Vojvodina, u Topoli TSC, u Nisu Radnicki, u Krusevcu Napredak, u Bg Cukaricki i da ne nabrajam dalje.
Jednostavno, to nije tacno i argument da druge utakmice Super lige nemaju gledanost ne stoji. A, da stoji velika gledanost Zapresica, Belupa...je suplja prica.
Ne, nego nece da se angazuju, jer moze im se tako.
Eto, cak i u pandemiji, kad je zabranjen dolazak gledalaca na stadione.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by gospodinFKV »

lexa wrote:kao sto bi oni trebali nas po kosarkaskim.
Da dovedu sve kosarkaske klubove, osim dva, do amaterizma i samog ruba egzistencije, pa da im se celokupna skauting mreza i filozofija svede na to da kanalisu igrace kroz 2-3 kluba? :mrgreen:

Da ne skrecem dalje s teme, iako apsolutno nemam problem da ucim bilo sta od bilo koga, nemamo mi sta puno da naucimo od njih, osim ako ne zelimo da pustimo zvezdu da bude ovde dinamo i da vedri i oblaci narednih deceniju i nesto. Onda tako ''podigne nivo lige'', jer ce se svi resursi ikada upumpati u jedan klub, pa da cekamo da ostvare kontinuitet kao dinamo. Takodje, jedan od razloga zasto oni sad prodaju igrace za mnogo vise para jeste i taj sto su to EU igraci i ne zauzimaju mesto stranca u ligama petice s pravilima za nonEU igrace. Jedino sta su oni uradili drugacije od nas jeste to sto im liga ima 10 ekipa. Sve ostalo je isti ku***. Krimos bio na celu kluba, pa izgradio neki kontinuitet i nikad nije napravio neki iskorak sa svim tim novcima. :cheers:

Sto se ove utakmice tice, mislim da je krajnje vreme da ih nagruvamo. :cheers:
Locked