4. kolo: VOJVODINA - Mladost Lučani 3:0 (0:0)

User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

Vojo, brani ih, pa ce biti i dalje tako.
Tebi niko nije branio da ides na nase utakmice. Sad i da hoces ne mozes, pa zakljuci zasto trebaju prenosi.
Lepo je objasnio Radoye sta je imati exkluzivno pravo na papiru, a sta u stvarnosti. Sta je monopol i sta je antimonopolsko pravo.
A, ti i dalje gledaj takvu arenu, kad ti se dopada, sve zajedno sa prugastim blizancima i uzivaj u panorami snimljenoj dronom.
Ja i bez drona znam kako izgleda Novi Sad. Mene interesuje teren i utakmica Vojvodine. A kako ce arena prenositi i sa koliko kamera, bas me briga. Obicno to bude jedna centralna i dve bocne na, za njih, malim utakmicama.
Ali, nebitno. Bitna je jedino slika sa terena, pa makar amaterska.
Klub mora obezbediti nasim igracima i navijacima vidljivost. Cemu utakmice, ako toga nema?
PS
Tebi je sad vaznije da odbranis arenu, nego da sacuvas topik ,,Igrac sezone" koji si ti inicirao i koji je zaziveo, ne samo na ovom Forumu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3554
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by slanobarac »

gospodinFKV wrote:
slanobarac wrote:Osnovati klupski kanal i onda putem pretplate gledati.
Vojvodina ima ugovor sa Arenom, a to znaci da 99% ne sme da kaci live stream sopstvene utakmice.
Mislio sam na opciju da Voša izađe iz ovog areninog ugovora. Ali treba uzeti 120000€. Začarani krug.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Voja »

Turija wrote: Tebi je sad vaznije da odbranis arenu, nego da sacuvas topik ,,Igrac sezone" koji si ti inicirao i koji je zaziveo, ne samo na ovom Forumu.
A kako da ga sacuvam!? Znam da je glasanje na minimumu,a to moze samo da znaci da ili forum nema forumasa,ili Vosa nema navijaca,ne vidim sta drugo je u pitanju.Sama akcije je minut posla,i 100% nije do nedostatka vremena,nego jednostavno ili niko ne gleda Vosu ili je razocaran ucinkom iste. Neke forumase mogu i da razumem,eto Djumi npr.,zavoleo covek Partizan :mrgreen: i vise ga ne zanimaju ucinci nasih igraca,akcije na forumu.... ali opet on je samo kap u moru,sta je sa ostalima!? Zar su svi presli da navijaju za Partizan i Zvezdu!?

p.s.i ni za ovo nije kriva Arena :mrgreen: ,jer je ovo stanje sa mnimumom glasaca visegodisnji problem
Image
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

@ Voja
Da je arena prenosila utakmice Vose i ranije, bilo bi daleko vise glasaca, medju njima i ti bi redovno glasao, a ne 4-5 puta godisnje, kad nas arena prenosi.
Vojvodina ima navijace i van Novog Sada, koji ne mogu doci na svaku utakmicu u Novi Sad ( razlog : vreme i novac za domicilne i udaljenost za dijasporu).
Tako da problem sa prenosima arene nije od doba korone, ali sad je kulminirao i mora se resavati.

PS
Izgleda, jedino se mogu uzdati u Pazarce, da ce isterati pravdu.
Nama je, kanda, dobro i ovako, tj. kad nas caste par puta godisnje?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by N13 »

Mislim da ste svi u pravu na neki nacin.

Cinjenica je da je arena uvela nesto profesionalnije prenose. Ako se setimo stanja pre arene.
Ali cinjenica je i da su bahati. Eksperimentisali su na kraju prosle sezone sa pustanjem svih prenosa, i verovatno su zakljucili sta im je isplativo prenositi, a sta nije. Cim su se odlucili da prenose TSC - Backa, umesto Vojvodina - Lucani, jasno je da prenose Vojvodine niko ne gleda, dok prenose TSC-a verovatno gledaju svi gradjani madjarske nacionalne manjine. I to je njima jedini kriterijum, jer oni od gledanosti zive.

Da li kriviti Arenu sto nece da prenose Vojvodinu? Ne... jer da ima masa ljudi koja ce to da gleda, prenosili bi sigurno. A zbog sacice nas koji bismo gledali, ne isplati im se, vise troska imaju nego koristi. Arenu krivim samo za bahatost, sto nece da pustaju drugim TV kucama da rade prenos utakmica koje oni ne zele.

Da li kriviti klub sto nemamo nacin da vidimo utakmicu protiv Lucana? I da i ne. Kao sto je razjasnjeno, klub u ovom trenutku ne moze ama bas nista da ucini po tom pitanju. Bice drasticno kaznjen i da se na 5 minuta ukljuci sa utakmice na youtube, a kamoli da radi prenos ili jos da naplacuje pretplatu. Ugovori su validni, bez obzira na pandemiju. Klub je krivac sto nije uspeo izboriti bolje uslove (klauzula o broju utakmica), dok sa druge strane ni jedna druga TV kuca sigurno nije ponudila ni 120 evra, tako da mislim da klub nije bio u poziciji da previse pregovara...

Da li kriviti RTV? Ne, ako je istina da su ponudili Areni da prenose one utakmice koje Arena ne zeli da prenose, a ovi odbili, uradili su sta su mogli.

Pouka? Ne sklapati ubuduce ugovore sa TV kucama o ekskluzivnim pravima TV prenosa... vec sklapati obicne ugovore, gde ce moci da prenosi utakmice ko god to zeleo, pa makar i tv kuca iz Bangladesa.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Radoye »

Voja wrote: p.s.i ni za ovo nije kriva Arena :mrgreen: ,jer je ovo stanje sa mnimumom glasaca visegodisnji problem
Ovo je istina - nekad si na najbezveznijim utakmicama u Novom Sadu protiv totalno neatraktivnih protivnika znao da imas i preko 5-6 hiljada publike jer su ljudi dolazili da gledaju Vosu, a sad je retkost kad se prebaci 1500 a da ne gostuju blizanci. Nekad je stadion (kapaciteta skoro duplo veceg nego sada) bio pun bar 5-6 puta godisnje a sada ga ne napunimo ni kad igramo Evropu. Ocigledno je da je fudbalska publika nestala, a nije ni cudno s obzirom na (ne)kvalitet, (ne)regularnost i predvidljivost domacih takmicenja da ljudi gube interesovanje i ne zele da ucestvuju u svemu tome. Ja zato ne mogu da ih krivim.

Jbg nasi problemi krecu od samog kluba, koji se uhvatio u to kolo kreiranja privida fudbala u Srbiji a ustvari sve stavljeno u sluzbu blizanaca. Naravno posto su nam finansijski zavrnuli jajca sto se tice dugova i blokada na racunima mi i nismo u situaciji da previse talasamo ali mi deluje kao da i ne postoji zelja u klubu da se to resi dugorocno nego samo da se sadasnje stanje odrzava i produzava. Sto rece moj zemljak Slanobarac, mogao je klub i da ne pristane na ekskluzivni ugovor s Arenom al' jbg trebalo je munuti 120 hiljada.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

@ N13
Cekaj, cekaj, kako pandemija ne menja stvari?
Npr, da li mozes da odes na unapred uplaceno i rezervisano letovanje ili nesto sto si pre mogao, a sad ne? Npr za te arazmane trazi se adekvatno resenje, tako i ovde.
Ne razumem kako arena zavisi od gledanosti, kad je sama vlasnik televizije, a nikom ne prodaje prenose? Mozda Telekomu i Sat- traktu ili je mozda sam Telekom vlasnik te televizije? A Telekom je jos uvek u vecinskom vlasnistvu drzave Srbije i mora voditi racuna o svim gradjanima, a ne samo komercijalno gledati na stvari. Drustveni interes postoji i za druge klubove. Koliko ima tv stanica kod kablovskih operatera i kolika im je gledanost, pa ipak, emituju program i dalje?
Ko je pravio statistiku gledanosti Vose u tv prenosima. Mi samo nesto pretposatavljamo, sto ne mora biti tacno.
To sto nema ljudi na stadionu Vojvodine, kao nekad, ne znaci da se ona ne gleda na tv.
Evo kontra primera: koliko partizan ima gledalaca na stadionu u Beogradu? Pa koliko to utice na tv prenose?
Last edited by Turija on Fri Aug 14, 2020 6:28 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Voja »

N13 wrote: Da li kriviti Arenu sto nece da prenose Vojvodinu? Ne... jer da ima masa ljudi koja ce to da gleda, prenosili bi sigurno. A zbog sacice nas koji bismo gledali, ne isplati im se, vise troska imaju nego koristi. Arenu krivim samo za bahatost, sto nece da pustaju drugim TV kucama da rade prenos utakmica koje oni ne zele.
Upravo sam gledao deo danasnje Telekomove konferencije iz Media centra na kojoj su najavili da ce uskoro krenuti vikend emisija,nesto kao vreme sporta i razonode svojevremeno.Iako je informacija bila stura,pretpostavljam da ce se raditi mozda ukljucivanja sa utakmica,nesto kao multiprenosi... Za sada nagadjam....
i jos nesto,pogledajmo samo ovo kolo... imamo 3 prenosa i gledamo 6 klubova,od toga samo dva iz Beograda i cak tri iz Vojvodine.
Imamo Vosu direktno sigurno preko 10 utakmica u sezoni,pa malo li je!? Pre samo par godina smo mogli da sanjamo da odgledamo JEDAN prenos Vose po sezoni. Ne moze sve preko noci,polako.... Drugo,gde su bili ostale televizijske kuce da kupe prava na Superligu? Ko je verovao u nas fudbal,ko je bio spreman uloziti dinar u njega!?
Ljudi su platili prava za par sezona i jednostavno,ako oni ne zele da nekom prodaju ili poklone pravo na prenos,to je deo njihove politike na koju imaju pravo i tu se zavrsava svaka prica. A to da smo se mi prodali za 120 000,pa iskreno ne verujem ni u tu pricu,savez je taj koji je dogovorio prava prenosa,a na klubovima je samo da dignu ruku,kao i uvek,a nekima je bitnije da imaju vecinu nego briga o njihovim navijacima.Sad ce me neko ubediti da je i glasanje protiv VARa zaista ono sto vecina klubova zeli!? Jednostavno,digni ruku i imaces nekad neku pomoc,povlasticu,ne talasaj.... kao da ne znamo gde zivimo i kako sve funkcionise.Pitanje je da li su klubovi i dobili tu lovu.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

Vojo, od tih 10 meceva odbi Vojvodinu u utakmicama sa blizancima. Tu nas ne prenose zbog Vose.
Uskoro ces, verovatno moci i sa TSCom? Oni ce se izboriti za sebe.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Voja »

Turija wrote:Tu nas ne prenose zbog Vose.
A sta me briga zbog koga prenose,ja svejedno nikad protivnicke igrace i ne primetim na terenu :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3921
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Deep Purple »

Dinamo Zagreb i Hajduk Split imaju baš lošu posetu A vi ocekujete da 3ći klub drzave koja vrednuje i zna za samo dva kluba da ima podrsku... Bilo je prošle sezone lepih poseta ali je problem i do lige ne samo do Vojvodine i navijača. Smanji ligu na 12 klubova. Biće više derbija, zanimljivije zavrsnice sto automatski dovodi i do vece posete. Arena je Amaterska televizija na jaslicama drzave. Sport klub je bio u borbi za tv prava cak sam nacuo i da su ponudili vise ali je drzava onemogućila Sport Klub i sredili su Areni. Problem je na mnogo većem nivou jer Arena ima ekskluzivna prava i izivljava se nad svima. Najveci nivo je izivljavanja da prenose sve mečeve Hrvatske Lige i čak 5 mečeva po kolu Bosanske koja je zvanično polu-profesionalna liga znači formalno nivo San Marina i Maltežana.
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Turija »

Kad i na forumu navijaca Vojvodine vecini odgovara status quo, zadovoljni su i nista ne bi menjali, onda uredu.
Ako vam je dobro, povlacim se.
Uzivajte.
PS
Gledajte utakmicu protiv Lucana iz prikrajka, svercujuci se na platou u Promenati, dok vas ne isteraju napolje, jer, valjda, u 21h zatvaraju ducan? Lep osecaj za dostojanstvenog coveka i Kluba.
Last edited by Turija on Fri Aug 14, 2020 6:56 pm, edited 3 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3921
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Deep Purple »

I najvažnije pitanje zašto Arena otkupljuje prenose cele lige ako im je izgovor da ostale klubove ne prenose jer nema ko da ih gleda?!? Što onda ne otkupe prenose samo za blizance a ovako daju po 120 k eur svakom klubu. Gde je tu isplatljivost ko je tu lud?? Pare se peru ljudi a ide preko ledja nas zaljubljenika u fudbal. RTV i Tv Novi Pazar su već pokušali. Neka lepo svaki grad prenosi svoj klub ako smo dotle došli organizaciono. Rtv bi siguran sam oberučke prihvatio da prenosi sve Vojvođanske ekipe. I ako ne mogu da prenose gostujuće mečeve mislim da im niko za zlo to ne bi uzeo jer bi u svakom kolu imali bar 3 prenosa. I sad dolazi pitanje ko će prenositi Vošu u Evropi jer sam čuo da Arena nije otkupila prenose čak ni za blizance. Valjda će tu Rtv reagovati...
milancl
Posts: 479
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by milancl »

Voja wrote:
Turija wrote: Tebi je sad vaznije da odbranis arenu, nego da sacuvas topik ,,Igrac sezone" koji si ti inicirao i koji je zaziveo, ne samo na ovom Forumu.
A kako da ga sacuvam!? Znam da je glasanje na minimumu,a to moze samo da znaci da ili forum nema forumasa,ili Vosa nema navijaca,ne vidim sta drugo je u pitanju.Sama akcije je minut posla,i 100% nije do nedostatka vremena,nego jednostavno ili niko ne gleda Vosu ili je razocaran ucinkom iste. Neke forumase mogu i da razumem,eto Djumi npr.,zavoleo covek Partizan :mrgreen: i vise ga ne zanimaju ucinci nasih igraca,akcije na forumu.... ali opet on je samo kap u moru,sta je sa ostalima!? Zar su svi presli da navijaju za Partizan i Zvezdu!?

p.s.i ni za ovo nije kriva Arena :mrgreen: ,jer je ovo stanje sa mnimumom glasaca visegodisnji problem
Ne bih se uplitao u ovu temu sa Arenom, Rtv-om i prenosima... Samo bih se osvrnuo na glasanje za igrača sezone... Npr ja glasam samo i isključivo ako odgledam ceo meč, u prenosu ili još bolje uživo... Meni je samo to merodavno, nikakvi "highlightsi" ne mogu da mi daju kompletnu sliku sa utakmice...

Što se tiče same utakmice, mislim da neće biti lako, Mladost nije naivan tim. Nekako mi se čini da ćemo ove godine puno lakše donositi bodove sa gostujućih terena...

Daj već jednom da sačuvamo mrežu... :beg:
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: Vojvodina - Mladost Lučani, nedelja 16.08.2020

Post by Voja »

Turija wrote:Kad i na forumu navijaca Vojvodine vecini odgovara status quo, zadovoljni su i nista ne bi menjali, onda uredu.
Ako vam je dobro, povlacim se.
Uzivajte.
Niko nije rekao da smo zadovoljni i da nista ne bi menjali,ne obrci :mrgreen: ali jednostavno ne odlucujemo ni ti ni ja,ni ceo forum,ako me razumes... odoh uzivati u majstorijama Nikolica :cheers:
Image
Locked