1. kolo: TSC - VOJVODINA 2:2 (1:1)

User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by N13 »

Sve to stoji Vojo sto si rekao, ali je pravilo besmisleno za prvi tim u prvoj ligi.

To ce doprineti samo da nekvalitetna liga jos vise izgubi na kvalitetu. Ima 20 timova u ligi, da bi mogli rotirati 2 igraca, svaki tim mora imati makar 4-5 tih mladih igraca u rotaciji. Dakle dolazimo do brojke od oko 100 igraca u celoj ligi.
Da se ne lazemo, niti Brazil, a niti mnogo fudbalski razvijenije zemlje od nas u Evropi ne mogu da stvore 100 u21 igraca koji ce doprineti kvalitetu. I racunam da makar 70% tih u21 igraca sledece godine nece ispunjavati taj uslov (jer ce napuniti 22 godine), znaci sledece godine na silu ubicivanje jos 70 igraca zbog pravila, i tako u krug svake godine. To jednostavno nije realno... ako nasa cela liga proizvede 5 u21 igraca godisnje koji imaju vrhunski kvalitet, treba da budemo srecni... sve ostalo je cisto narusavanje kvaliteta, i tako nesto se NE RADI u prvoj ligi.

Za takve stvari postoje nize lige, ili cak lige B timova... pa i kombinacija ta dva (nesto poput italijanske primavere, koja ima suprotno pravilo... igraju mladi igraci, ali je dozvoljeno da bude 4 igraca u timu koja mogu biti starija).
A supertalentovani klinci ce svoje mesto naci u prvom timu i bez ikakvih ogranicenja (Sergej, Radoja, Mijat, Ranko... itd).
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Voja »

N13 wrote: A supertalentovani klinci ce svoje mesto naci u prvom timu i bez ikakvih ogranicenja (Sergej, Radoja, Mijat, Ranko... itd).
Svaka situacije je drugacija u zavisnosti iz kog ugla je gledas... to gore sto si napisao,moze da se analizira i iz ovog ugla: da li bi Sergej,Mijat,Radoja imali istu karijeru da su bili pod recimo Lalatovom komandom!? Ili je jednostavno njihovom kvalitetu doprinelo to sto su rano ubaceni u vatru!?
Kazes necemo napraviti 100 kvalitetnih igraca,ali iz mog ugla gledano nece vise biti ni kojekavih Parkera,Kanjasa,Sumaila,ili kako se zove onaj iz engleske sto bio u Zvezdi,igrao covek ligu sampiona.... sa ovim pravilom mislim da ce svi profitirati,i otvara se i nase trziste,jer eto Indjija morala potraziti Neskovica.... da nije tog pravila verovatno bi imao sat vremena u ovoj polusezoni na terenu,ovako ce mnogo vise da bude na radaru.... ali ponovo kazem,sve zavisi iz kog ugla posmatramo situaciju
Image
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Brane »

Mislim da je ovo pravilo sa dva U21 igraca odlicno. Isplatice se klubovima koji imaju dobru omladinsku skolu. Direktno kroz promociju mladih igraca u prvi tim a indirektno kroz slanje na pozajmicu klubovima koji to nemaju. Mi ne bi trebalo da se bojimo. Zapravo, trebali bi da u potpunosti iskoristimo sansu i jos vise ojacamo rad u mladjim kategorijama. To je dosta jeftin pristup kad se zna da ce igraci na kraju dobiti svoju sansu. Za prave rezultate ove mere trebalo bi izdrzati bar desetak godinai iskreno se nadam da ce FSS istrajati u nameri.
Prvi rezultat mere bi trebao biti da se mladi igraci vise ne prodaju budzasto napolje.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by gospodinFKV »

Voja wrote:Nismo ga zaboravili nego pored Novice,Drine,Arandjela...
Sta ja znam, meni logicnije da stavim njega nego Devetka, jer je Djordjevic jedan od nasih najboljih igraca, ako ne i najbolji.

Iskreno, ako necemo dovoditi napadaca, ja bih mozda probao Zukica kao laznu devetku, prema Tadicevom modelu. Morao bi da ojaca, doduse. Alternativa - zasto ne Bogdanovic u prvih 11? Mrkaic se nece nesto ubiti od golova, a toliko moze i klinac. Deluje da je jak i da moze da iznese to.
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by milancl »

gospodinFKV wrote:
Voja wrote:Nismo ga zaboravili nego pored Novice,Drine,Arandjela...
Sta ja znam, meni logicnije da stavim njega nego Devetka, jer je Djordjevic jedan od nasih najboljih igraca, ako ne i najbolji.

Iskreno, ako necemo dovoditi napadaca, ja bih mozda probao Zukica kao laznu devetku, prema Tadicevom modelu. Morao bi da ojaca, doduse. Alternativa - zasto ne Bogdanovic u prvih 11? Mrkaic se nece nesto ubiti od golova, a toliko moze i klinac. Deluje da je jak i da moze da iznese to.
Apsolutno se slažem. Mrkaić definitivno najslabija karika u timu, ako bude prvo rešenje za napadača Bože daj da me demantuje... Juče je bilo 5 godina od meča sa Sampom, gledam one Ožegovićeve golove... :beg:
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by newnowapv »

Je l onda prenos samo na areni?
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Pera Centar »

newnowapv wrote:Je l onda prenos samo na areni?
Ima:

https://www.tvarenasport.com/tv-program" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Red Marquis »

Pera Centar wrote:
newnowapv wrote:Je l onda prenos samo na areni?
Ima:

https://www.tvarenasport.com/tv-program" onclick="window.open(this.href);return false;
To znamo. Pitao je jel ima prenosa negde drugde, to jest na RTV, po satnici nema.
Io odio Belgrado
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by newnowapv »

Red Marquis wrote:
Pera Centar wrote:
newnowapv wrote:Je l onda prenos samo na areni?
Ima:

https://www.tvarenasport.com/tv-program" onclick="window.open(this.href);return false;
To znamo. Pitao je jel ima prenosa negde drugde, to jest na RTV, po satnici nema.
Pa to, bilo je reci da ce biti i valjda na RTV, ali izgleda nista od toga... Kao i uvek, snalazenje, vijanje linkova, zatvaranje pop up prozora, refreshovanje i trazenje zivog linka u sred tekme... :dance2: :unnormal:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Radoye »

newnowapv wrote:Kao i uvek, snalazenje, vijanje linkova, zatvaranje pop up prozora, refreshovanje i trazenje zivog linka u sred tekme... :dance2: :unnormal:
Dobrodosli u moj svet. :deal:

I sve ovo dok sam na poslu pa se sakrivam da me ne uhvate :mrgreen:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Voja »

25 SIMIĆ Nikola (G)
03 DEVETAK Mladen
05 SANIČANIN Siniša
07 ČOVIĆ Nemanja
10 ZUKIĆ Dejan
15 ANDRIĆ Nikola
18 DRINČIĆ Nikola
23 MRKAIĆ Momčilo
24 BOJIĆ Petar
29 BRALIĆ Slavko
30 STOJKOVIĆ Aranđel

klupa


13 VUKLIŠ Goran (G)
32 TOROMAN Nemanja (G)
02 BJEKOVIĆ Marko
08 TOPIĆ Mirko
20 ĐURIĆ Đorđe
28 GEMOVIĆ Miodrag
41 STOJSAVLJEVIĆ Lazar
80 ĐURIČIN Ognjen
90 VUKADINOVIĆ Miljan
Image
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by Djisa »

Pa, mi nemamo krilo, ni levo ni desno?
Pa da se ne ljubimo!
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by fare »

Voja wrote:25 SIMIĆ Nikola (G)
03 DEVETAK Mladen
05 SANIČANIN Siniša
07 ČOVIĆ Nemanja
10 ZUKIĆ Dejan
15 ANDRIĆ Nikola
18 DRINČIĆ Nikola
23 MRKAIĆ Momčilo
24 BOJIĆ Petar
29 BRALIĆ Slavko
30 STOJKOVIĆ Aranđel

klupa


13 VUKLIŠ Goran (G)
32 TOROMAN Nemanja (G)
02 BJEKOVIĆ Marko
08 TOPIĆ Mirko
20 ĐURIĆ Đorđe
28 GEMOVIĆ Miodrag
41 STOJSAVLJEVIĆ Lazar
80 ĐURIČIN Ognjen
90 VUKADINOVIĆ Miljan
Koji će nam đavo 2 golmana na klupi? A gde je Đorđević?
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by naseljekolumbija »

Шта је овај свирао лептејебо?!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 1. kolo: TSC - VOJVODINA, petak u 19h

Post by MiSmoFKV! »

Primili go nesrećno, dali gol srećno. Ajmo ispočetka.
Locked