20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Voja »

Turija wrote: Ali kakav je Meri, po tom pitanju, pa daje golove i omiljen ti je cfor. Zasto?
Zato sto je gol masina,koja iz 3 sanse daje 2 gola,zato sto je po odlasku iz Vose dao golova sto mnogi nasi centarfori nisu dali u karijeri (preko 70),zato sto ume da koristi svoje predispozicije,zato sto nije lencuga,zato sto se bori za sebe,klub i karijeru.... Inace cisto da ostane zabelezeno,Merijev Shenzhen je ispao iz lige... :mrgreen:

Bilo kako bilo,sledi pauza treba dovesti dobrih igraca... jedva cekam da krenu transferi pa da se prisetimo ko je sve od nasih gastosa upropastio karijeru vani,pa mu treba dati sansu za spasavanje :mrgreen:
Image
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Душан »

Како се видело с трибина? Па ево ја други гол нисам видео уопште, јер се од магле Роцков није видео са трибина само нека силуета. Иначе стадиончић није лош само се налази на крај Сенте у некој шумици поред Тисе, или је оно нека каналчина, обрасла шибљем. Иначе има доста места за паркинг, али ништа није избетонирано, нити асфалта и бехатона искаљали смо се као свиње док нисмо ушли на стадион.Што се саме игре тиче маглуштина је била велика и стварно на ивици регуларности, али како нама тако и њима, оправдања нема. Видело се од старта да се нећемо наиграти фудбала, стисли су нас и буквално сатерали на 30 метара од гола у првих пола сата. Гол је буквално висио у ваздуху. Кад су га дали мало смо се тргли, али ништа специјално. Друго полувреме смо одиграли много боље, напали смо их, али осим једне шансе, нисмо могли боље. У принципу не могу много да се љутим на њих јесу се борили и покушавали зато су и награђени од нас на крају утакмице, али бар да смо постигли један гол ако ништа друго. Не треба сад нешто много туговати због пораза јер објективно ови су боља екипа од Воше, и као што је неко написао само захваљујући победама над екипама које су лошије од нас тренутно држимо друго место. Неопходна су нам 3,4 права појачања ако желимо да будемо испред Тополе, Чуке и Вождовца, па и Радничког.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Turija »

Dusane, hvala ti na izvestaju iz prve ruke i sto si bio u Senti.
Svaka cast :cheers:
Definitivno, treba nam tih 3-4 pravih pojacanja, ali ono sto meni nije jasno, kako je to Topola toliko bolja od nas, a ima skoro sve igrace iz nizeg ranga takmicenja od LLL?
Imaju manje bodova, samo zato sto su imali manje sportske srece na utakmicama od nas.
Taktika, kondicija, selekcija, trener, organizacija kluba, motiv...?
Zasto bi mi, u tom svemu, bili slabiji od novog superligasa?
Verovatno nema te lojalnosti Klubu? Ne vidim drugi razlog. Mozda jos eventualno mesetarenje, kojeg u Topoli nema, jer se zna ko je gazda?
Nemam sta vise napisati - cekamo prelazni rok. Valjda su se nasi pripremili za njega?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Voja »

Turija wrote:kako je to Topola toliko bolja od nas, a ima skoro sve igrace iz nizeg ranga takmicenja od LLL?
Nasa liga je takvog kvaliteta da je dovoljno imati samo malo veci motiv i da pobedjujes u nizu,nema tu velike razlike medju rangovima.U prvoj ligi moras dati bodove jednoj ekipi,u Superligi drugoj,sa ostalim ekipama das maksimum i to je to.Ko vise zapne obicno pobedi. Verujem da u TSC ipak imaju dobru organizaciju i strategiju,hijerarhiju u klubu... recimo znam za vec par klinaca odavde koji su 10+ godina,a vec su u TSC akademiji i treniraju tamo,sto mi govori da su vec sad u klubu ozbiljni i studiozni
Image
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Dragojlo »

Al poređenje Džon Merija sa nekim tamo Nemanjom Nikolićem.... :shock:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Voja »

Dragojlo wrote:Al poređenje Džon Merija sa nekim tamo Nemanjom Nikolićem.... :shock:
Samo da dodam da je Conseisao (Selektor Kameruna) pozvao Merija u reprezentaciju za dva meca koji su igrali pre nepunih mesec dana. Jeste da je Meri pozvan (zato sto se jedan pozvani igrac povredio i nije mogao da dodje na okupljanje),i da je oba meca presedeo na tribinama,ali neka ostane zabelezeno :wink:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Turija »

Ne shvatam otkuda toliki animozitet i podcenjivanje Nikolica, koga verovatno niste pratili ni u Spartaku, ni u Partizanu, a ni pazljivije, u to malo minuta, u Vojvodini?
Komentar kao da sam ga poredio sa Mesijem, a ne Merijem?
I dalje tvrdim da je najkorisniji cfor u nasoj ligi, ako je trener pametan i zna da ga iskoristi.
Mozda se Nikolic verbalno sukobio sa trenerom, ali malo ko ne bi, ako zna da je bolji od konkurencije, a ne igra?
Nije Lazetic laik za fudbal, kada je jako zeleo da ga vidi u Vosi i doveo ga tek tako.
Isto vazi i za Vucica, cak i Djurica.
Ostali ( uslovno Lazeticevi) nisu pokazali (za provedene minute na terenu) da su pojacanja ( sto zbog povreda, fizicke spremnosti i forme), te se o njima ne moze ozbiljnije komentarisati da li treba da ostanu u Vosi. Da li su letosnji transfer promasaji?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by slanobarac »

Meni se Nikolić dopada ali je dobijao jako malo vremena. Mislim da bi morao malo smršati da bi pružao partije kao u Spartaku. Tamo je u tandemu sa Ivanovićem razbijao. Bolje da i Ivanovića dovedemo pa da ih opet uparimo. Samo maštam. :D
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Djisa »

Turija wrote:Ne shvatam otkuda toliki animozitet i podcenjivanje Nikolica, koga verovatno niste pratili ni u Spartaku, ni u Partizanu, a ni pazljivije, u to malo minuta, u Vojvodini?
Komentar kao da sam ga poredio sa Mesijem, a ne Merijem?
I dalje tvrdim da je najkorisniji cfor u nasoj ligi, ako je trener pametan i zna da ga iskoristi.
Mozda se Nikolic verbalno sukobio sa trenerom, ali malo ko ne bi, ako zna da je bolji od konkurencije, a ne igra?
Nije Lazetic laik za fudbal, kada je jako zeleo da ga vidi u Vosi i doveo ga tek tako.
Isto vazi i za Vucica, cak i Djurica.
Ostali ( uslovno Lazeticevi) nisu pokazali (za provedene minute na terenu) da su pojacanja ( sto zbog povreda, fizicke spremnosti i forme), te se o njima ne moze ozbiljnije komentarisati da li treba da ostanu u Vosi. Da li su letosnji transfer promasaji?
Lazetic je doveo i Filipovica, a taj je zalutao u fudbal, tako da to nije argument.

Svako ima pravo na svoje misljenje, I ja postujem svacije, ali se ne slazem, ni po pitanju Bojica, ni po pitanju Nikolica. Nikolic apsolutno nije najbolji napadac u Vojvodini, a posto imamo samo 2, onda je drugi najbolji. Ja od njega nista nisam video, I svakako ne zasluzuje da se za njega plati bilo sta (a ni plata mu sigurno ne bi bila mala). A to ako je on uvrteo sebi u glavu nesto, pa ga ti opravdas sto se sukobio sa trenerom, to je tek super. Ja svakako ne mislim da je on bolji od Matica, a to sto ti mislis, ne znaci da si u pravu.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Душан »

Turija wrote:Dusane, hvala ti na izvestaju iz prve ruke i sto si bio u Senti.
Svaka cast :cheers:
Definitivno, treba nam tih 3-4 pravih pojacanja, ali ono sto meni nije jasno, kako je to Topola toliko bolja od nas, a ima skoro sve igrace iz nizeg ranga takmicenja od LLL?
Imaju manje bodova, samo zato sto su imali manje sportske srece na utakmicama od nas.
Taktika, kondicija, selekcija, trener, organizacija kluba, motiv...?
Zasto bi mi, u tom svemu, bili slabiji od novog superligasa?
Verovatno nema te lojalnosti Klubu? Ne vidim drugi razlog. Mozda jos eventualno mesetarenje, kojeg u Topoli nema, jer se zna ko je gazda?
Nemam sta vise napisati - cekamo prelazni rok. Valjda su se nasi pripremili za njega?
Хвала Турија, ствар добија на тежини што смо се нас петорица исцимали колима до Сенте 35 км јужније од Новог Сада :D Није ми жао било је лепо гостовање, недостајао је резултат али шта да се ради. Хорор нас је чекао кад смо кренули кући пошто се није видело буквално на два метра, једва смо стигли некако до ауто пута,где је видљивост била боља.
Е сад ја не знам да ли овај ТСЦ само против Војводине игра овако, играли су са 120 %, и нису нашима дали да дишу, јако досадна и незгодна екипа.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Turija »

Djiso, ne znam gde si pronasao Filipovica (u kvotovamom mom postu), kao moj navedeni argument, takodje i da sam napisao da sam u pravu?
Ja sam izneo svoje misljenje i vidjenje, bez namere da nekog ubedjujem da sam u pravu ( ne mogu ni Voju da ,,ubedim" godinama da je Pavkov u cz greska naseg Kluba, cak i kad da 2 gola Liverpulu :wink: ).
Salu na stranu, ocekujem da ce Lazetic izneti u javnost zbog cega - koga je dosao u sukob sa Lalatovicem, pa da ne nagadjamo vise.
To sto na forumima i komentarima pise da je ovaj ili onaj igrac Lazeticev, a drugi Lalatovicev (ili zelja), ne mora da znaci da je tacno.
U svakom slucaju za igrace koje smo, bar malo, videli na terenu mozemo donekle komentarisati kakav su ostavili utisak, a za ostale ne. Niko od njih nije bez neke fudbalske biografije, samo je pitanje koliko su spremni i u kakvoj formi.
A da godine nisu presudni kriterijum, najbolji primer za to su Drinciceve i Topiceve.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by pedjans »

Mislim da je stvar sa TSC-om jednostavna - reč je o timu sastavljenom od čvrstih i borbenih igrača, jakih u duelu, ekipa je tako selektirana. Lično volim takve ekipe, prava borba i trčanje su mi uvek bili draži od umiranja u fudbalskoj umetnosti - umetnika je u našem fudbalu uvek bilo na izvoz a boraca premalo.

Mi smo, s druge strane, pomalo metiljavi (da se niko ne uvredi), iako za naše prilike prilično kvalitetni. Kao što i naš trener kaže, završili smo meč sa 5-6 igrača mlađih od 21 godine.

Dakle, oni su nas jednostavno na snagu, borbenost, trčanje i disciplinu dobili. U Novom Sadu sam gledao meč protiv njih, i bili su bolji, pogotovo na tom planu.

Iz ovog se vidi da su nam pojačanja neophodna, i kakva. Voleo bih da smo i mi fizički snažniji i borbeniji tim.

Neko je dobro primetio da je naš bilans sa ekipama iz prvog dela tabele u stvari vrlo loš: ciganima se sklonili, grobari nas razmontirali, od Voždovca izgubili, sa Čukom nerešeno i jedino Radnički dobili u gostima, što je za nas u stvari meč dosadašnjeg dela sezone.

Ako ne bude pojačanja i ako ne budu adekvatna, biće teško izboriti se za Evropu, jer se u drugom delu opet sastajemo sa ekipama iz gornjeg dela tabele, odnosno završili smo sa gotovo svim slabim ekipama do kraja ove sezone. Sadašnja bodovna prednost je varljiva.
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Djisa »

Turija wrote:Djiso, ne znam gde si pronasao Filipovica (u kvotovamom mom postu), kao moj navedeni argument, takodje i da sam napisao da sam u pravu?
Ja sam izneo svoje misljenje i vidjenje, bez namere da nekog ubedjujem da sam u pravu ( ne mogu ni Voju da ,,ubedim" godinama da je Pavkov u cz greska naseg Kluba, cak i kad da 2 gola Liverpulu :wink: ).
Salu na stranu, ocekujem da ce Lazetic izneti u javnost zbog cega - koga je dosao u sukob sa Lalatovicem, pa da ne nagadjamo vise.
To sto na forumima i komentarima pise da je ovaj ili onaj igrac Lazeticev, a drugi Lalatovicev (ili zelja), ne mora da znaci da je tacno.
U svakom slucaju za igrace koje smo, bar malo, videli na terenu mozemo donekle komentarisati kakav su ostavili utisak, a za ostale ne. Niko od njih nije bez neke fudbalske biografije, samo je pitanje koliko su spremni i u kakvoj formi.
A da godine nisu presudni kriterijum, najbolji primer za to su Drinciceve i Topiceve.
:cheers:
Nisam u tvom postu pronasao Filipovica, nego si rekao da
Turija wrote:Nije Lazetic laik za fudbal, kada je jako zeleo da ga vidi u Vosi i doveo ga tek tako.
Isto vazi i za Vucica, cak i Djurica.
Pa je ispalo da je to sto ga Lazetic doveo, sinonim za dobrog igraca ili neki plus. Izvinjavam se ako sam pogresno shvatio.
Niko nije rekao da si u pravu, ali na svakoj strani ti hvalis Nikolica, a zaista nisam nista video od njega, kao ni od Kokira, Vucica I sl koje ti stalno istices.

Po meni, malo preterujes. Svi smo culi tvoje misljenje i ja cu ti licno cestitati ili se izviniti, ako Nikolic, Kokir (Vucica sam premalo gledao, da bih imao misljenje) ili jos neki naprave nesto pozitivno u karijeri. Nikolic ima neki kvalitet (vidi se po potezu) ali premalo za superligaski fudbal, a kamoli za Vojvodinu. Mozda je van forme, mozda ima visak kilograma, mozda mu ne odgovara taktika, mozda se ne slaze sa Lalatovicem, mozda…….Ali to ne menja cinjenicu da nije nista pokazao. :lala:
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Turija »

Djiso, svestan sam da pisem vise puta o tome, ali samo iz jednog razloga, a to je da svakom nasem igracu treba dati jednaku priliku da pokaze koliko i sta moze.
To je korektan odnos Kluba prema svakom svom clanu. Postena konkurencija, bez favorizovanja iz bilo kog razloga.
Jer, zasto smo doveli te igrace, ako im necemo dati postenu sansu u nekoliko utakmica, pa onda (pre)suditi da li su za Vosu ili ne. Mnogo puta smo se vec zestoko opekli u proceni, precrtali igrace bez date minutaze na utakmici.
Ne znaci mi nista da li sam u pravu ili ne, ako, opet, ispustimo igraca kojeg smo imali.
PS
Kokira sam pomenuo jedanput, da je mlad i da ima neke fudbalske pokrete, ali on je jos imao i najvise prilike od gore pomenutih. Da ih je dobro iskoristio, bas i nije, ali videce se. Tu je na klupi i oko klupe.
Za Nikolica i Vucica, skoro da se moze reci, da sansu nisu dobili. U tome je stvar.
Ova diskusija izmedju nas dvojice nije licna i ne shvatam je tako, vec za korist Vose.
Ziveli :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 20. kolo: TSC - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by Djisa »

Turija wrote:Djiso, svestan sam da pisem vise puta o tome, ali samo iz jednog razloga, a to je da svakom nasem igracu treba dati jednaku priliku da pokaze koliko i sta moze.
To je korektan odnos Kluba prema svakom svom clanu. Postena konkurencija, bez favorizovanja iz bilo kog razloga.
Jer, zasto smo doveli te igrace, ako im necemo dati postenu sansu u nekoliko utakmica, pa onda (pre)suditi da li su za Vosu ili ne. Mnogo puta smo se vec zestoko opekli u proceni, precrtali igrace bez date minutaze na utakmici.
Ne znaci mi nista da li sam u pravu ili ne, ako, opet, ispustimo igraca kojeg smo imali.
PS
Kokira sam pomenuo jedanput, da je mlad i da ima neke fudbalske pokrete, ali on je jos imao i najvise prilike od gore pomenutih. Da ih je dobro iskoristio, bas i nije, ali videce se. Tu je na klupi i oko klupe.
Za Nikolica i Vucica, skoro da se moze reci, da sansu nisu dobili. U tome je stvar.
Ova diskusija izmedju nas dvojice nije licna i ne shvatam je tako, vec za korist Vose.
Ziveli :cheers:
Naravno, cenim tvoje zasluge i trud oko foruma i znam da zelis Vojvodini najbolje, nema svadje nikako, samo razmena misljenja.
Pa da se ne ljubimo!
Locked