16. kolo: Mačva - VOJVODINA 0:1 (0:1)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

16. kolo: Mačva - VOJVODINA 0:1 (0:1)

Post by Grof Žekula »

Срамотно понашање (јер реч играње се не може ни написати) у минулом колу биће превазиђено само уколико "онај мајстор што нас води до титуле" што пре схвати неке ствари (ако то у опште и може). Прилика му је већ у суботу на новом гостовању. Након тога свакако следи пауза, у којој треба добро размислити о свему.
Матић за Званични сајт wrote:У наредном колу, Војводина ће у Шапцу гостовати екипи Мачве, тренутно последњем тиму на табели.

– Мачва стварно игра слабије ове сезоне, али без обзира на то, мислим да није баш толико лоша као што то показује табела. На неким мечевима нису имали среће, а код куће су играма заслужили више бодова него што су их освојили. Уосталом, за викенд су против Чукаричког играли нерешено 0:0, а пре тога су од Младости доживели минималан пораз 0:1… То су све тесни резултати, у којима су ствари врло лако могле да се окрену у њихову корист, тако да сматрам да и нас сигурно очекује јако тешка утакмица тамо. Мачва има тим који је релативно дуго на окупу и у свом саставу има неколико врло искусних фудбалера, које предводи добар тренер Аничић. Међутим, мислим да све зависи од нас играча. Ако ми у меч уђемо на прави начин и будемо правили притисак на противничкој половини као што смо то радили раније, сигуран сам да нећемо имати проблема да дођемо до жељеног резултата – истакао је Матић.
Веселиновић за Журнал wrote:Нешто мора да се предузме. Шта предлажете?

- Да се погледамо у очи и проанализирамо све. Потребни су прави одговори и најсуровија искреност. Овако више не иде – упозорава Ранко Веселиновић, капитен новосадског суперлигаша.

Мачва - ФКВ 0:1 (0:1)
0:1 - Матић у 7'


Извештај са утакмице: https://www.superliga.rs/sezone/2019-20/match/1758" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by N13 »

Ne verujem da Lalatovic moze nesto drasticno da promeni.

Cinjenica je da stil igre koji forsira Lalatovic nije prilagodjen trenutnom kvalitetu i spremnosti igraca.

U prvih par kola smo rutinski igrali, jer su igraci taman zavrsili pripreme, i imali snage. Kako je sezona odmicala, to je sve gore izgledalo.
Ocigledno je da igraci nisu prilagodjeni stilu igre koji zahteva konstantno trcanje i vrsenje presinga.

Koga kriviti za to, tesko je reci u ovom trenutku. Igraci nisu krivi sto nemaju kvalitet ili sto su lose pripremljeni. Strucni stab opet ima opravdani izgovor da nisu bili tu tokom priprema. Mozda su i najveci krivci ljudi koji su dopustili da tim ode na pripreme bez trenera koji ce voditi ekipu u narednoj sezoni.

Ostaje nam da ovaj nesto laksi raspored do kraja odigramo bilo kako, samo da se uzme sto vise bodova, pa na zimu da se dovedu pojacanja tamo gde skripi i da trener odradi kompletne pripreme sa ekipom. Tada cemo videti na cemu smo.

Iako psujem sebe svaki put kada odem da gledam utakmicu sto gubim 2 sata svog zivota gledajuci ovu sramotu, nekako ne mogu da ne odem na sledecu... neizlecivost.

Vidimo se u Sapcu :cheers:
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by slanobarac »

Ovo će se verovatno dobiti ali igra je očajna.
Ne želim tzv. ružne pobede, to nije Voša.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Grof Žekula »

N13 wrote:Ne verujem da Lalatovic moze nesto drasticno da promeni.
Може. Да не седи више на клупи у опште.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Red Marquis »

Nadam se da raspoloženje nije splasnulo, nastavljamo bitku za titulu :whistler:
Io odio Belgrado
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Cane »

Red Marquis wrote:Nadam se da raspoloženje nije splasnulo, nastavljamo bitku za titulu :whistler:
Pitanje - komentar je na mestu. Samo što bi na njega odgovor trebali dati oni što su Lalatoviću vadili oči jer nakon par pobeda nije na sav glas najavljivao borbu za titulu, nego je imao drugačiju i realniju priču. Kanda je on tu ipak nešto video i uočio, s čim se raspolaže i šta se može s tim.
Kao što onda nije trebalo praviti neutemeljenu euforiju, tako ni sada ne treba padati u očaj. Stvari su takve kakve jesu, nisu sjajne ali ni potpuno crne, treba gledati šta se s ovim može najviše izvući i ako Bog da na zimu popravljati nešto od onoga što ne valja.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by naseljekolumbija »

Grof Žekula wrote:
N13 wrote:Ne verujem da Lalatovic moze nesto drasticno da promeni.
Може. Да не седи више на клупи у опште.
А ко ће да седи? Ђуми сланинар?
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4786
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by gospodinFKV »

Cane wrote:Samo što bi na njega odgovor trebali dati oni što su Lalatoviću vadili oči jer nakon par pobeda nije na sav glas najavljivao borbu za titulu, nego je imao drugačiju i realniju priču. Kanda je on tu ipak nešto video i uočio, s čim se raspolaže i šta se može s tim.
Evo, ja sam mu vadio oci, ali ti ne dam da menjas teze budes general posle bitke.
Jedino sta se njemu oko tih izjava zameralo jeste to sto je govorio kako nas to ne zanima jer je zvezda ovakva i onakva. Ako vec pamtis, pamti sve, nemoj pamtiti ono sta tebi odgovara. Ziveli... :cheers:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Red Marquis »

Ja još čekam od Caneta da nam pojasni šta se desilo sa brojnošću publike, mislio sam da je prepoznat rad Lalatovića i na to je odgovoreno nezampamćenom brojnošću u poslednjih nekoliko godina i to samo možda nekoliko ljudi na forumu ne konta? Ja držim širom otvorene oči i uvek dođem sat vremena ranije na tekmu u strahu da ne ostanem bez mesta...ali nikako da skontam kad će da nagrnu...

Mada verovatno su navijači krivi jer je ponukan forumaškim komentarima Lalat izjavio da idemo na titulu, pa se sad mi silno iznenadili i razočarali i prestali da dolazimo.
Io odio Belgrado
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by PelezinhoFkv »

Minja wrote: Ovo nije fudbal. Nasa liga krece od treceg mesta.
Suština našeg "fudbala", kratko i jasno. :lala:
Minja wrote:Daj da neko ostane duze od tri meseca, pa mi smo Vojvodina, kakvi god da smo trenutno, ne tamo neki bezimeni i besmisleni projekat.
Upravo zato što smo Vojvodina, ne bi ni čudilo da dođe do promene trenera. Vest od pre godinu dana - "Voša čeka 11. trenera u razmaku od samo tri godine"...

ili ova

-" za 18 godina - 36 stručnjaka: Vojvodina neslavan rekorder po smenama trenera". :frown:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Cane »

I dalje ostajem pri tome da je Lalatović tu izjavu o nenapadanju titule izrekao na osnovu uvida u realne domete raspoloživog igračkog kadra, uključujući pretpostavljam i spoznaju o tome kako stoje stvari u FSS, koliko je ko uticajan u tim strukturama i slično. Izjava je po meni 100% na mestu i sad je svima valjda jasno da bi 4.mesto objektivno predstavljalo uspeh u ovim okolnostima. To što će neko sve što on izgovori tumačiti u kontekstu njegove emotivne vezanosti za cz je već nešto drugo, ali ne bih sad da ovde širimo tu priču po hiljaditi put, može pod drugom temom.

Brojnost na stadionu je definitivno porasla s pojavom Lalatovića na klupi, a trajala je (ako zanemarimo aspekt vremenskih prilika) onoliko koliko je bilo dobrih rezultata kući, što je opet sasvim logično. Ja nisam nikad tvrdio da ce on ili bilo koji trener sam po sebi biti magnet za publiku i da će ljuditi hrliti na stadion zbog njega bez obzira što igramo slabo i gubimo svako malo kod kuće, nego da će njegov povratak pobuditi veći interes, a što se i desilo.
Poseta na svim našim stadionima je posebno pitanje, koreni te apatije i nezainteresovanosti su mnogo dublji od pitanja nekog trenera, pa i trenutnih igara i sličnih stvari. Eto recimo Čuka igra sasvim solidno i ima rezultate pa koliko ih ljudi prati? Partizan ima tim s par igrača extra klase, igraju LE, pa im je opet stadion u domaćem prvenstvu poluprazan. Čak ni cigani u ligaškim utakmicama nemaju posetu koja išta predstavlja. A onda bi se valjda očekivalo da nas protiv nekog Javora, Lučana, Spartaka i sličnih gleda po 5 hiljada ljudi.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Turija »

Cane, gde mozes porediti Cukaricki i Vojvodinu u bilo kom pogledu?
Pa, Cukaricki je bio bg zonas u SFRJ. Danas je vestacka zamena,unistenom, OFK Beogradu - nazalost. OFK je bio cenjen klub medju beogradskom gospodom, slican Vojvodini.
Takvim argumentima postovi ti gube na tezini i blize se misljenju o zameni teza. Zato neki forumasi ponekad pomisle da si bot. Ja ne mislim, ali sa takvim argumentima se tesko odbraniti.
Sve sam blizi pomisli da su ovako lose igre i rezultati Vojvodine na domacem terenu smisljeni ( vec godinama) i da se bodovi nadoknadjuju u gostima, sve u cilju da nema mnogo publike na stadionu Vojvodine.
Inace, na svakoj utakmici Vose u NS bi bilo oko 5000, a na derbijima 10k - 15k, samo da imamo igru i rezultate kod kuce i u Evropi.
Drugo, kad god se priblizimo nekom znacajnijem uspehu, sledi nam ,,hladjenje".
Trece, videli ste onomad, protiv Proletera, koliko je zvezda imala navijaca u NS, a koliko kad igra protiv Vose.Zasto, jasno je.
Proleter je novosadski cukaricki i nije magnet ni za Novosadjane, a ni za zvezdine navijace. Samo Vosa, ali ona Vosa koju ce lako pregaziti i osramotiti. Pobeda nad Proleterom, ne znaci im nista.
Zato sam Cane i napisao ono na pocetku posta.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Cane »

Turija, izvini ali nismo se izgleda razumeli, niko ne poredi Vošu sa Čukaričkim, nego se radi o tome da se nivo fudbala u našoj tužnoj ligi toliko spustio, što je uz sve zakulisne stvari, kriminalizaciju, razne lobi uticaje i slično, dovelo do toga da je interes publike gotovo zamro. Tu i tamo, kad se nešto desi (tipa naših boljih igara u kvalifikacijama za LE) onda se malo podigne interesovanje ali s prvim lošijim igrama ono prestaje. To manje više važi za sve, pa čak i za blizance uprkos svemu što im duva u leđa u ovoj državi, obrati pažnju koliko njih neko gleda kući protiv Mačve, Javora, Radnika ... , za Beograd i ono što "predstavljaju za državu" :mrgreen: mizeran broj.
Čuku sam samo uzeo za primer, kao pokazatelj da ni trenutno dobri rezultati sami po sebi ne dovode publiku, nego da je to slozenija stvar i naravno da se slažem da su oni instant klub i da nikad neće imati težinu. Zanemarimo njih, evo Radnički, Napredak, oni su ipak klubovi s kakvom takvom tradicijom, ali i tamo su stadioni jadno popunjeni.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by Turija »

Cene, i njih (Radnicki i Napredak) saplicu, samo malo manje, nego nas.Mi smo, ipak, trn u oku dvojcu. Dvaput smo se u Jugi izmakli kontroli projektovanom cetvercu.
Podmetnu neke likove da se ljudi udalje od kluba.
Da su uprave valjane i postovane, da nema namestanja rezultata, bilo bi u Srbiji navijaca u Novom Sadu, Nisu, Krusevcu.... za lokalne klubove.
Ali, to bi umanjilo crveno-crni navijacki korpus, a time ogromni novac.
Tako da, samo izuzetnom selekcijom i radom, se moze izdici toliko da ne mogu da te pokradu, osim brutalnom otimacinom, ali to vec ne bi proslo tek tako.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 16. kolo: Mačva - VOJVODINA. subota u 14h

Post by churguzijanac »

Nema zbora, nesto je trulo u drzavi Danskoj,a skoro pa sve u drzavi Srbiji. :mrgreen:
Locked