7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by dajbre »

Turija wrote:
dajbre wrote:
Turija wrote:Ice, sto se tice navijaca Vojvodine u NS i sire, za 50e i 60e godine nisi u pravu. Bila je, tada, ogromna vecina uz Vojvodinu i drugaciji je bio imidz Novog Sada.
Televizija je okrenula smer na drugu stranu, a podrzale (beogradske) novinske kuce ( kada su novine imale citaoce i dobro se prodavale).
Novosadski Dnevnik je gubio uticaj na trzistu APV, kao i kvalitet novina i novinara.
Beogradska televizija je uzela stvar u svoje ruke, a novosadska nije pridavala tome znacaj (dok se jos bila dobro kotirala i gledala).
80tih sve je otislo u Honduras. I danas imamo, to sto imamo i trajace jos dugo. Nazalost Vojvodine i njenih navijaca.
TV vise nije relevantan medij za mladju publiku.

Facebook, Instagram, Youtube, TikTok, Snapchat, itd. su danas sve za klince ispod 18 godina.
Slazem se.
Vremena se menjaju, kao i uticaji na mlade generacije.
Ja sam samo dao osvrt na osipanje navijaca Vojvodine u vremenu bivse nam drzave.
Posle su unisteni svi klubovi, osim blizanaca. Fakticki im postali sparing partneri.
A, tribine su sve manje sportske.
Vrh tribine bilo koje poluozbiljne navijacke grupi u Srbiji se svodi na kiminal, u pitanju je centar za regrutovanje.
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by ssnigd »

Osipanje navijaca Vojvodine u NSu je poceo sa nacionalizmom tokom 80ih, kada ko ne navija za cigane prevashodno, nije Srbin uopste. A sa druge strane mi smo im bili autonomasi za ocepljenje.
Svi ljudi koji su izbegli iz Hrvatske ili Bosne, nose to u sebi. Jer tamo si bio Srbin samo ako navijas za cigane. Ili ljudi koji su izbegli iz npr Osijeka. Ista prica. Ako si Srbin, sigurno nisi navijao za Osijek, vec za cigane.
Mene plase mladje generacije, jer sa ovom napalom cigana, mozete zamisliti sta taze roditelji rade svojoj deci. Kakva crna Vojvodina, samo zvezda, i eventualno partizan u manjoj meri.
Sto se mene tice, svaki put kada je zapad bar 50-50 sa njima je ogroman uspeh. Jednostavno, oni su drugi svet za nas, a ne zelim nikada da budem toga deo.
Zato ciganskom smecu zelim da svaku tekmu u ls izgube sa 5:0.
go**a smrdljiva i licemerna
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by icebaby »

Turija pa ne znam bas za 60e 70e .. nijie da sam tada bio ziv hah ,ali opet sumnjam da je u gradu bilo vise Vojvodinasa od bg smradova .. naravno, mozda i jeste na samom stadionu kada je tekma, ali generalno tesko ..
I naravno kako vreme prolazi sve je losije i losije.
I naravno kao i uvek, neizbezno je kod fudbala ne spominjati i politiku, jer kod nas to itekako utice.
Na kraju krajeva bg go**a su i osnovana na politickoj liniji ... sta vise pricati o tome onda??..
Ali od ratova, jogurta, mnogo je ljudi ovdasnjih otislo, i tesko je ocekivati od nekog ko je doso i oklen cityja, da od jednom bude najveci Vojvodinas.. i to je cinjenica.
Meni je nepojmljivo da neko ko se ovde rodio ,ipak zivi u jednom NS, ima klub koji je osvajao titule kup, cak i evropski trofej, koji nije u rangu danasnje LS i LE ali je opet trofej .. kao novosadjanin ovo ono moj grad, i onda najvija protiv kluba iz tog svog grada!...
Meni je to gore od incesta da me jebes... to je kao kad se ozenis, imas zenu, majku svog deteta, ali znas .. ja ipak vise volim Sandricu znas.. ne znam .. i to nema nikakve veze sa onim eeee.. svako ima prava da navija za koga hoce, da .. i ja onda imam prava da takve ljude nazovem govnetom pickom izrodom i tako to .. ako moze jedno onda moze i drugo.

A sto se marketinga tice, dajbre, nzm ti verovatno imas cc 15 20g ... da ti kazem iskreno, jbt tiktok instagram i slicna sranja.. nije to marketing. Jadan je taj koji nesto zavoli ili kupi zato sto je video na instagramu..
A sto se TV tice, pa gledaj, NIKADA TV nece izaci iz mode, nikada, svi prenosi sve sto se gleda je JOS UVEK na TV, cak i u najrazvijenijm drzavama.
Evo ti basket sad npr .. gde se prenosi? preko instagrama ,netflixa ili preko TV? Formula 1? LS LE? ..
TV je majka, jos uvek i bice jos dugo.
To sto ti spominjes INsta i slicno ,moze da koristi kao skretanje paznje, ali je neozbiljno, bas zbog toga sto nije opipljivo.
Kada taj klinac od 10g sedne u svlacionicu, kada dobije dres od nzm .. Matica ,Drincica .. e to je ono sto ga kupuje.
Takodje ono sto sam kazem vec reko u MARKETING delu, kako postoji nacin dovuci i ljudi koji mozda nikad ni nisu gledali fudbal i slicno.
Uostalom , ako si ti u pravu, kako onda objasnjavas da u normalnijim drzavama decenijama ima svega ovog sto pisem, i u Liverpulu ceo stadion navija za liverpul, evo danas je Union Berlin razbio Borusiju .. ceo stadion navija za Union , klub koji nikad nije bio u eliti ako se ne varam ..
Vremena mogu da se menjaju ,ali neke stvari ne.
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by dajbre »

icebaby wrote:Turija pa ne znam bas za 60e 70e .. nijie da sam tada bio ziv hah ,ali opet sumnjam da je u gradu bilo vise Vojvodinasa od bg smradova .. naravno, mozda i jeste na samom stadionu kada je tekma, ali generalno tesko ..
I naravno kako vreme prolazi sve je losije i losije.
I naravno kao i uvek, neizbezno je kod fudbala ne spominjati i politiku, jer kod nas to itekako utice.
Na kraju krajeva bg go**a su i osnovana na politickoj liniji ... sta vise pricati o tome onda??..
Ali od ratova, jogurta, mnogo je ljudi ovdasnjih otislo, i tesko je ocekivati od nekog ko je doso i oklen cityja, da od jednom bude najveci Vojvodinas.. i to je cinjenica.
Meni je nepojmljivo da neko ko se ovde rodio ,ipak zivi u jednom NS, ima klub koji je osvajao titule kup, cak i evropski trofej, koji nije u rangu danasnje LS i LE ali je opet trofej .. kao novosadjanin ovo ono moj grad, i onda najvija protiv kluba iz tog svog grada!...
Meni je to gore od incesta da me jebes... to je kao kad se ozenis, imas zenu, majku svog deteta, ali znas .. ja ipak vise volim Sandricu znas.. ne znam .. i to nema nikakve veze sa onim eeee.. svako ima prava da navija za koga hoce, da .. i ja onda imam prava da takve ljude nazovem govnetom pickom izrodom i tako to .. ako moze jedno onda moze i drugo.

A sto se marketinga tice, dajbre, nzm ti verovatno imas cc 15 20g ... da ti kazem iskreno, jbt tiktok instagram i slicna sranja.. nije to marketing. Jadan je taj koji nesto zavoli ili kupi zato sto je video na instagramu..
A sto se TV tice, pa gledaj, NIKADA TV nece izaci iz mode, nikada, svi prenosi sve sto se gleda je JOS UVEK na TV, cak i u najrazvijenijm drzavama.
Evo ti basket sad npr .. gde se prenosi? preko instagrama ,netflixa ili preko TV? Formula 1? LS LE? ..
TV je majka, jos uvek i bice jos dugo.
To sto ti spominjes INsta i slicno ,moze da koristi kao skretanje paznje, ali je neozbiljno, bas zbog toga sto nije opipljivo.
Kada taj klinac od 10g sedne u svlacionicu, kada dobije dres od nzm .. Matica ,Drincica .. e to je ono sto ga kupuje.
Takodje ono sto sam kazem vec reko u MARKETING delu, kako postoji nacin dovuci i ljudi koji mozda nikad ni nisu gledali fudbal i slicno.
Uostalom , ako si ti u pravu, kako onda objasnjavas da u normalnijim drzavama decenijama ima svega ovog sto pisem, i u Liverpulu ceo stadion navija za liverpul, evo danas je Union Berlin razbio Borusiju .. ceo stadion navija za Union , klub koji nikad nije bio u eliti ako se ne varam ..
Vremena mogu da se menjaju ,ali neke stvari ne.
To sto kazes "nije to marketing" mi dovoljno govori o tvom razumevanju materije. Da li uopste znas koja je definicija marketinga? Retoricko pitanje, ocigledno ne.

"NIKADA TV nece izaci iz mode", stvari koje su MNOGO duze postojale su izlazile i izlazice iz mode. TV je popularan svega 6,7 decenija.

To sto su svi sportski prenosi jos uvek na TV-u govori samo jedno, da su trenutno svi prenosi na TVu.
U narednih 5 godina ce velika tehnoloska kompanija - Google(Youtube), Netflix, Apple, Facebook ili neko peti, otkupiti prava prenosa za ogroman sportski dogadjaj(superbowl, liga sampiona, olimpijada).
Ne pratim toliko detaljno stvari u smislu da znam dokle imaju potpisane ugovore i sa kojim tv kanalima trenutno..
Samim tim za neke od dogadjaja koje sam naveo to prosto nece biti moguce zbog ugovora koji je potpisan na duzi vremenski period.

Blockbuster je bio ogromna kompanija za rentiranje filmova na dvdu, oni su imali identicno razmisljanje kao i ti. U jednom trenutku su drzali citavu industriju, 5 godina kasnije su bankrotirali - netflix ih je izbacio iz posla.

"To sto ti spominjes INsta i slicno ,moze da koristi kao skretanje paznje, ali je neozbiljno, bas zbog toga sto nije opipljivo."

"neozbiljno", ok.. znaci brendovi koji ce ove godine potrositi $334 milijarde dolara na digitalni marketing su budale?

"Kada taj klinac od 10g sedne u svlacionicu, kada dobije dres od nzm .. Matica ,Drincica .. e to je ono sto ga kupuje."

Naravno da ces kupiti za citav zivot nekoga kada oseti energiju ljudi oko sebe kada nas tim postigne gol, ali tog klinca prvo treba dovuci do stadiona.

"Takodje ono sto sam kazem vec reko u MARKETING delu, kako postoji nacin dovuci i ljudi koji mozda nikad ni nisu gledali fudbal i slicno."

Fudbal je najpopularniji sport na svetu, naravno da postoji neki ultra mizeran procenat ljudi koji nisu gledali fudbal, ali to nije uopste realan primer.
Ali ajde da uzmemo da nam je to ciljna grupa, za takav tip ljudi treba da se pravi skroz drugaciji sadrzaj.
Kao sto treba da se pravi drugaciji tip sadrzaja za nase navijace u odnosu na one koji su culi za fudbal, ili su "cak" culi i za nas.
To je lepota digitalnog marketinga u odnosu na TV reklame, mozes da segmentiras svoju publiku i posaljes poruku sa mnogo vise konteksta relevantnog za taj tip publike.

"Vremena mogu da se menjaju ,ali neke stvari ne."
Sve se menja ukoliko odes dovoljno daleko u buducnost. Vrlo, vrlo porazavajuce je da bilo koja osoba moze biti toliko slepa da misli da je bilo sta "vecno".

Citav univerzum ce u jednom trenutku prestati da postoji. Esports iliti gaming ce u narednih 10 godina postati jedan od top 3 sporta na planeti, vec sada najjaci streameri igrica zaradjuju mnogo vise od Mesija, Ronalda, Nejmara, itd.
Last edited by dajbre on Sun Sep 01, 2019 9:23 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Red Marquis »

icebaby wrote: Meni je nepojmljivo da neko ko se ovde rodio ,ipak zivi u jednom NS, ima klub koji je osvajao titule kup, cak i evropski trofej, koji nije u rangu danasnje LS i LE ali je opet trofej .. kao novosadjanin ovo ono moj grad, i onda najvija protiv kluba iz tog svog grada!...
1.Ljudi vole da navijaju za najjače.
2.Klub, grad i grupa bi morali da imaju identitet pa da barem privuku one kojima nije samo do trofeja. Nek se ljuti ko hoće, ali meni firmin sever već 10 godina izgleda ko manje popunjena verzija ciganskog severa. Grad vode ljudi kojima je i srce i guzica u Beogradu, a da ne spominjemo kakve nam tek spodobe sede u klubu. Od trenera i sportskog direktora do upravnog odbora. I zašto bi bilo ko sem onog ko ima sreću da ga neko zagrižen u porodici ili okolini odvukao na Vošu, odabrao nas?
Io odio Belgrado
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by churguzijanac »

Kao sto svaka ekipa lici na svog trenera, tako i ova nasa voli da se svadja i tako smo i dobili prvi gol.Mi u raspravi izgubili fokus na fudbal.Siguran sam da se takve stvari vec protiv sektasa nece ponoviti. :greenbutt:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by gospodinFKV »

icebaby wrote:i u Liverpulu ceo stadion navija za liverpul
Druze, oni i Junajted su ti engleske verzije blizanaca, kada su u pitanju navijaci. Pola tog stadiona ti se dovuklo iz drugih gradova i zemalja sa jeftinim avionskim kartama za Liverpul (Ryanair). Pa ne tovari se Liverpul za dzabe za London i Norvesku. Liverpul igra kod kuce, pola Norveske prazno. Trofeji i lepa igra privlace ljude. :deal:

Jedna od stvari koje sam naucio za ovih pola godine tu jeste to da za ta dva tima navija mnogo vise ljudi van Mancestera i Liverpula ili ljudi rodjenih van istih sto zive tu. Velika vecina mog tima su Sitijevi navijaci, svi rodjeni i odrasli u Manceseru, a na prste jedne ruke mogu da nabrojim ljude iz Mancestera koje sam upoznao, a da navijaju za Junajted. Svaki drugi stranac, koji je ovde dosao kao i ja, fura dres Junajteda, jer mu je isti ceo zivot serviran. Tako je i na relaciji Everton-Liverpul. Isti princip kao ljudi koji se ovde geografski van svake logike opredele za blizance, jer su im generacijski mozgovi isprani.

I onda je Siti ''plastika'' (termin generisan od strane ljudi van Engleske, da napomenem), jer ih su ih kupili Arapi, a boze moj, Glejzeri su okej. U principu, isti je to ku*ac, da se ne lazemo, i Siti su poceli da gledaju turisti, samo se Siti i dalje vise trudi da bude prisutan u samom gradu. Treba napuniti tu stadioncinu. :mrgreen:

Za malo preciznije primere toga sta si hteo da kazes bih pre odabrao neke druge timove - Kardif, Svonsi, Lids, Vila, Birmingem,... To su centri engleske verzije slaninarstva.

Da se malo vratim na temu - trofeji i lepa igra ce uvek privuci sve i svakog, a baza navijaca se gradi tako sto se u susnim periodima ljudi drze na okupu tradicijom. Tu smo sad mi, nas saka jada. Kad se jednog dana resimo ovog rezimskog sljama i budemo ziveli u malo slobodnijim vremenima, sa uspesima ce doci i novi talas navijaca, od kojih ce se deo zalepiti kad nakon tih uspeha opet dodju neuspesi. Prosta ''trgovacka'' matematika - kvalitet donosi brojke; brojke statisticki stvaraju vrednost; vrednost donosi bazu. Sto rece jedan moj kolega, a vezano za marketing, promociju i trgovinu - koristi svaku priliku, posalji i sto mejlova ako treba. Dvadeset ce ti odgovoriti, a pet od tih dvadeset ces dobiti.

Kao sto je zvezdastvo nekom pocelo od dede, tako je i slaninarstvo nekom pocelo od pradede. Nikom navijacko opredeljenje nije pocelo od ameba i na tome treba raditi i ne treba biti gadljiv na proslost nekih ljudi, ako su to oni pravi. Mnogo je veca kolicina ludosti i karaktera potrebna da iz blizanacke porodice ti dodjes na Karadjordje, nego obrnuto. To znaci da su ti neki ljudi prepoznali sebe tu, samo klub treba na tome da radi - nek ti na stadion dodje 5-6 hiljada novih, ali radi na tome da ti se posle prvog poraza vrati makar pola, a kad budes bio osmi na tabeli cetvrtina ili petina. E, tu se pravi baza za buducnost! Te ljude si mozda zainteresovao rezultatima i igrom, a omadjijao necim drugim.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Jole »

Veliki mecevi privlace navijace. Velike utakmice radjaju simpatije i zaljubljenike. Sve ostalo je u okviru statisticke greske. Smisao meca je da se vidi ko je bolji, a kada tvoj klub nije bolji vec skoro 30 godina to su generacije i generacije male dece, kojoj je u drustvu vrsnjaka jako tesko da iznesu breme vecitog gubitnika cak i ako ljubav prema Vojvodini proizilazi iz kuce. S tim mi je jos tuznije kad na ovom mestu citam toliko prezira prema ljudima koji su dosli sa kesama na B.Topolu. A da ironija bude veca, protiv B.Topole nam ne trebaju, ali su protiv ciganije dobrodosli makar da anuliraju njihov broj. Jadno, tuzno, pateticno... i pogresno. Svaki taj, pa makar i sa kesom je igla u plastu sena i treba da budemo ponosni koliko ustvari ima nas istrajnih i pored svih razocarenja jer neko se od razocarenja skloni i sa prvom iskrom svetlosti eto ga nazad, dok se drugi sa tim razocarenjem nosi tako sto psuje sve cinioce ove blizanacke totalne "dominacije".
Ja sam cak i poprilicno iznenadjen nasom brojnoscu jer od poslednje titule mi smo imali velikih meceva taman toliko da ih nabrojimo na prste jedne ruke i svaki smo izgubili.

-pre 21 godine: Bastija pa Verder
-pre 8 godina legendarno finale kupa
-pre 6 godina: Bursa pa Serif
-pre 4 godine: Sampdorija pa Plzenj
-pre 3 godine: Mink pa Az

Hoces medijsku paznju? Imaces je kad napravis rezultat. Mozda ta medijska paznja nece biti plod zelje da se podeli nas uspeh, nego da se vecitima natrlja na nos, ali u tom momentu to i nece biti toliko bitno, bar nama.

Mozes ti da "kupis" navijaca sa dresom,obilaskom,preko fb ili kako vec, ali bez ozbiljnih rezultata ce ih pojesti mrak do neke naredne velike utakmice na svakih par godina...

I dajte da vise ne pricamo o ovj temi jer je jedini relevantan marketing uspeh kluba, svi mi ostali smo obicna statisticka greska.

Aman, nemamo ni klupski shop!!! O cemu bre mi pricamo uopste, EJ!!!


A sto se tice meca... Pa dajte da se ne lazemo. Odradili smo laksi sparing mec, da se slucajno ne naljute i nabiju nam 5-6 komada. Nazalost.
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by icebaby »

Ne date mi da spavam.

Dajbre , ti si bas neki zesci kontras?
Pa da je tako kao sto ti kazes, danas optr nista ne bi postojalo.. ziveli bi u Matrixu...
Dal msm da su kompanije koje su ove godine kako ti kazes, ja nemam pojma nit me interesuje, ulozile 334milijarde dolara za digitalni marketnig budale? nzm dal moze jednostavnije odgovoriti .. Da ..
Oni imaju tolko para da im se moze i promasiti nista ih nece boleti.. uostalom ta rec BREND mi ide na levo jaje! u svakom smislu.
Ako moja Vojvodina mora da bude sekta/brend poput Apple FB Google i slicnih sranja, onda sto se mene tice neke se odmah ugasi.
Dal ja razumem sta je marketing? Da nije mozda reklama? decko jedno je prodati neke smrdljive patike nekom teletabisu koji misli da je uhvatio boga za muda zato sto je pacenik pa ima Nike patike, a drugo je privleti nekog da celog jebenog zivota dolazi na jedna stadion i da po +40 i -20 narednih 50g bodri taj klub .. i to se odnosi lokalno, sta boli patka tamo nekog iz amerika za FKV sto je na Insti?..
Ja ti opet kazem , neces nikada doziveti da gledas LS na AppleTV, ili tako nesto .. od toga nema nista. Zapravo mogu oni otkupiti prava prenosa, ali ce to opet biti na TV.
A i ti si sad otiso do univerzuma jbt .. manje filozofiranja ,vise realnosti decko. A ako je gaming sport, onda sam ja licno i personalno Vujadin Boskov koji vas sve zajebava sa one strane...A to sto je to tako sa tim degenizmom, samo pokazuje koliko je ljudski rod otisao u 3pm .. kada jedan degen od 16g zaradi vise para nego najvrhunskiji hirurg npr..
Ti decko si promasio forum kanda.

@gospodinFKV
Moram reci da si me debelo razocarao sa izjavom da su Liverpul i MANU engleski blizanci ...
Klubovi poput blizanaca postoje samo jos u Rusiji Rumuniji i nzm mozda u Bugarskoj i to je to.
Liverpool je osnovan 1892 ,MANU 1902 ili jos pre Livera sa drugim imenom .. nije ih osnovala drzava.
I moje spominjanje Livera je bilo jer mi to pade napamet prvo , sustina mi je bila da pogledas bilo koji klub u normalnim drzavama, videces da ogromna skoro 100% vecina navijaca na stadionu navija za domaci klub.
I to ne msm kao kad mi igramo protiv Rada pa bude 2000 ljudi i od toga 1900 navija za Vosu, nego da ima 50.000 ljudi na stadionu i 49.000 navija za domaceg.
Koliko klubova ima koji nikada nisu osvojili titule pa imaju pune stadione?? Mali milion, dakle nema to veze sa titulama.

Veliki mecevi privlace ljude naravno, ali pitanje koliko tih ljudi su tu zbog Vojvodine? Isto to je bila tema na tekmi protiv TSC ..
Sve ovo sto si naveo , veci broj ljudi na tim tekmama je prosto zato sto su govnari dosli da gledaju Verder ,Bursu, Sampdoriju.. a ne Vojvodinu, i to je cinjenica.

Apropo medijske paznje, imaces kad napravis rezultat? Ne razumem.. cemu onda sluze mediji? Samo kada se nesto super ili sranje desi?
Pogledaj smrdljivi RTV sajt sportsi deo! kao da gledas BG medij a ne NS !
Pogledaj atmosferu uoci meca protiv cigana na medijima!
Samo onaj koji zna, znao je da je u subotu tekma.. nigde najave, nigde price, NISTA!
Od kada pratim fudbal tako nesto nisam video.. cak sam se i zamislio da nije tekma u nedelju ,morao sam da proveravam iskreno.

Ne znam, ja vas ne razumem sve ovde.. pricate ma ...sa ovakvim razmisljanjem kakvo vi imate ,cudno mi je da uospste ima koga na stadionu ... jebo vas uspeh vise i rezultat .. i svakoj jebenoj drzavi to ima samo JEDAN KLUB! sta to znaci? da svi ostali nemaju 500 ljudi po tekmama zbog toga? ... aj bre pricajte ozbiljno-razumno ili batalite prepiske ..
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by dajbre »

icebaby wrote:Ne date mi da spavam.

Dajbre , ti si bas neki zesci kontras?
Pa da je tako kao sto ti kazes, danas optr nista ne bi postojalo.. ziveli bi u Matrixu...
Dal msm da su kompanije koje su ove godine kako ti kazes, ja nemam pojma nit me interesuje, ulozile 334milijarde dolara za digitalni marketnig budale? nzm dal moze jednostavnije odgovoriti .. Da ..
Oni imaju tolko para da im se moze i promasiti nista ih nece boleti.. uostalom ta rec BREND mi ide na levo jaje! u svakom smislu.
Ako moja Vojvodina mora da bude sekta/brend poput Apple FB Google i slicnih sranja, onda sto se mene tice neke se odmah ugasi.
Dal ja razumem sta je marketing? Da nije mozda reklama? decko jedno je prodati neke smrdljive patike nekom teletabisu koji misli da je uhvatio boga za muda zato sto je pacenik pa ima Nike patike, a drugo je privleti nekog da celog jebenog zivota dolazi na jedna stadion i da po +40 i -20 narednih 50g bodri taj klub .. i to se odnosi lokalno, sta boli patka tamo nekog iz amerika za FKV sto je na Insti?..
Ja ti opet kazem , neces nikada doziveti da gledas LS na AppleTV, ili tako nesto .. od toga nema nista. Zapravo mogu oni otkupiti prava prenosa, ali ce to opet biti na TV.
A i ti si sad otiso do univerzuma jbt .. manje filozofiranja ,vise realnosti decko. A ako je gaming sport, onda sam ja licno i personalno Vujadin Boskov koji vas sve zajebava sa one strane...A to sto je to tako sa tim degenizmom, samo pokazuje koliko je ljudski rod otisao u 3pm .. kada jedan degen od 16g zaradi vise para nego najvrhunskiji hirurg npr..
Ti decko si promasio forum kanda.

@gospodinFKV
Moram reci da si me debelo razocarao sa izjavom da su Liverpul i MANU engleski blizanci ...
Klubovi poput blizanaca postoje samo jos u Rusiji Rumuniji i nzm mozda u Bugarskoj i to je to.
Liverpool je osnovan 1892 ,MANU 1902 ili jos pre Livera sa drugim imenom .. nije ih osnovala drzava.
I moje spominjanje Livera je bilo jer mi to pade napamet prvo , sustina mi je bila da pogledas bilo koji klub u normalnim drzavama, videces da ogromna skoro 100% vecina navijaca na stadionu navija za domaci klub.
I to ne msm kao kad mi igramo protiv Rada pa bude 2000 ljudi i od toga 1900 navija za Vosu, nego da ima 50.000 ljudi na stadionu i 49.000 navija za domaceg.
Koliko klubova ima koji nikada nisu osvojili titule pa imaju pune stadione?? Mali milion, dakle nema to veze sa titulama.

Veliki mecevi privlace ljude naravno, ali pitanje koliko tih ljudi su tu zbog Vojvodine? Isto to je bila tema na tekmi protiv TSC ..
Sve ovo sto si naveo , veci broj ljudi na tim tekmama je prosto zato sto su govnari dosli da gledaju Verder ,Bursu, Sampdoriju.. a ne Vojvodinu, i to je cinjenica.

Apropo medijske paznje, imaces kad napravis rezultat? Ne razumem.. cemu onda sluze mediji? Samo kada se nesto super ili sranje desi?
Pogledaj smrdljivi RTV sajt sportsi deo! kao da gledas BG medij a ne NS !
Pogledaj atmosferu uoci meca protiv cigana na medijima!
Samo onaj koji zna, znao je da je u subotu tekma.. nigde najave, nigde price, NISTA!
Od kada pratim fudbal tako nesto nisam video.. cak sam se i zamislio da nije tekma u nedelju ,morao sam da proveravam iskreno.

Ne znam, ja vas ne razumem sve ovde.. pricate ma ...sa ovakvim razmisljanjem kakvo vi imate ,cudno mi je da uospste ima koga na stadionu ... jebo vas uspeh vise i rezultat .. i svakoj jebenoj drzavi to ima samo JEDAN KLUB! sta to znaci? da svi ostali nemaju 500 ljudi po tekmama zbog toga? ... aj bre pricajte ozbiljno-razumno ili batalite prepiske ..
Manje je degenski sto profesionalni fudbaler zaradi koliko hirurg nece za 100 zivota?
Sto se tice matriksa, pa mi i zivimo u matriksu za nekog coveka koji je ziveo pre par stotina godina.

U startcraft igrici imas nesto sto se zove broj akcija po sekundi, u pitanju su nadljudske brojke kod profesionalnih igraca. To sto si rodjen u vreme kad esport nije postojao ne znaci da to nije sport vec si samo previse zatucan da bi probao da shvatis novine koje dolaze sa vremenom.

Pricas o promasaju od 334 milijarde dolara, covece.. da li razumes kako se uopste meri uspeh marketing kampanje bilo kog tipa? Sipa se lova pa sta bude, ako ne bude ko ga j**e, nastavicemo da sipamo.
Pa nisu te firme tolike tako sto funkcionisu po tom principu.

Naravno da nije isto prodavati patike i identitet kluba, ali da znas nesto o marketingu o kom toliko pricas razumeo bi da je marketing pre svega komunikacija gde u dosta slucajeva cilj uopste nije prodaja. .
Zasto npr cigani imaju 2,3 yt kanala? Imaju kanal zvezda kids koji je posvecen deci ocigledno. To se zove content marketing, koji je usmeren ka deci.

Da se razumemo necu ti vise odgovarati na postove zato sto vidim sa kakvim covekom ulazim u raspravu, jako mi je zao sto sam potrosio vreme da napisem prethodni post na nekog kao sto si ti.
Sve najbolje sa takvim stavom i nastavi da radis za 35 iljada. I da, ljudi kao ti su izuzetno opasni, sreca pa niko od vas nikad ne dodje do nivoa da se pita za nesto.
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by icebaby »

Malo je manje degenski, jel ipak taj fudbaler za razliku od nekog debelog 16ogidisnjaka koji nema ni dozvolu za voznju jos, ne moze da glasa itd itd, ipak se znoji, smrzava, kuva, lomi kosti, cepa misice za te pare .. kome to nije jasno nzm.. bolje da ne kazem.
Ali i oni jesu precenjeni u finanijsom smilslu definitvno, ali barem rade neku pravu stvar,

Decko sedenje ispred kompa i igranje igrice je tebi stport??
"U startcraft igrici imas nesto sto se zove broj akcija po sekundi, u pitanju su nadljudske brojke kod profesionalnih igraca."
Hahahah dabre decko idi zajebavaj tatu svog a ne mene moronu ..
Zvezda kids sam upravo spomenuo dok jos nisi ni napravio profil ovde, i pricao o 2 klinca pevaca iz Norveske itd itd .. da se ne ponavljam..
Ali NIJE taj kanal poenta nego ta 2 klinca iz Norveske koji su privukli svoje fanove koji mozda i ne gledaju fudbal ,aka devojke,itd itd ..
I mani me vise sa tim content marketinzima i slicnim fenis proseravanjima .. takvi degeni koji su u tvojoj "buducnosti" nikada nece ni doci na stadion, jer ne zive takav (uopste) zivot u stvarnosti, takve fudbal ,sneg kisa itd ne zanima, suvise su fensi poput tebe za take stvari...

Ti decko nastavi da "Radis" za 200.000 pritiskajuci dugmice extremnom brzion na esportsu , samo pazi na prstice , msm nokte i to .. a za ostale, culi ste .. pazite se mene, opasan sam lol ..
ps da nema ljudi koji rade za 35.000 ,morao bi sam da nosis smece na deponiju, sam da popravljas bojler, sam da se lecis, itd itd konju glupavi..
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Milan »

Čemu vredjanje na ličnoj osnovi? Gari ti argumentovano i pristojno odgovara i nema razloga za takvim recnikom...

Ako admine ne mrzi, neka prebace neke postove sa zadnjih par strana u marketing temu.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Turija »

Slazem se sa Milanom, da se ovde licno ne vredjamo.
Ice, ponekad previse padas u vatru, bez velikog razloga. Povuku te emocije, a posle ti bude i krivo, zbog teskih reci. Njima kvaris imidz, svojih, iskreno, kvalitetnih postova.
Momak je dosao sa novom idejom i nije bez veze sa realnoscu ( koja nam se bas nesto veliko ne dopada, ali ,,klincima" da - a sve vise su i stariji na ,,linku" :wink: ).
Sto se tice televizije, medju omladinom, za njih ona sve manje postoji.
Cak i ako je gledaju na tv aparatu, najcesce je preko linka.
Preko linka se, cak i Vosa, sve vise gleda i gledace.
Nazalost, bice vecina nasih navijaca u inostranstvu,.
Jeste da nas to boli, ali cinjenice su neumoljive.
Internet je preuzeo primat, voleli mi to ili ne.
Medjutim, sto se tice sportske redakcije RTV, bolje da ne postoji. Samo nanosi stetu Vosi. Lezilebovici i blizanacki uvlakaci. To sto oni rade, to je nista. Smece.
I tamo je kao i u upravi Vose - niko ne navija za Vojvodinu.
Hrani kera, da te ujede.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Voja »

Minja wrote: Cudaci? Ludaci? Zanesenjaci?
Vojvodine su se svi odrekli,svi sem nas. Jos je samo nas par (stotina) ovde koji volimo Vojvodinu i nemamo nikakvu racunicu da li cemo imati kakvu korist od nje. Vojvodina je izgubila sve i imidz i identitet i autoritet... mi koji je iskreno volimo smo izgubili poverenje u ljude u njoj i oko nje... i kada sve stavis na tas,brojka od 5-7000 gledalaca na stadionu Vose deluje impresivno,bez obzira za koga oni navijali.
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by gospodinFKV »

icebaby wrote:@gospodinFKV
Moram reci da si me debelo razocarao sa izjavom da su Liverpul i MANU engleski blizanci ...
Klubovi poput blizanaca postoje samo jos u Rusiji Rumuniji i nzm mozda u Bugarskoj i to je to.
Liverpool je osnovan 1892 ,MANU 1902 ili jos pre Livera sa drugim imenom .. nije ih osnovala drzava.
I moje spominjanje Livera je bilo jer mi to pade napamet prvo , sustina mi je bila da pogledas bilo koji klub u normalnim drzavama, videces da ogromna skoro 100% vecina navijaca na stadionu navija za domaci klub.
I to ne msm kao kad mi igramo protiv Rada pa bude 2000 ljudi i od toga 1900 navija za Vosu, nego da ima 50.000 ljudi na stadionu i 49.000 navija za domaceg.
Koliko klubova ima koji nikada nisu osvojili titule pa imaju pune stadione?? Mali milion, dakle nema to veze sa titulama.
Bojim se da me nisi razumeo. Ja govorim striktno sa aspekta geografske rasprostranjenosti njihovih navijaca, ne sa aspekta tradicije ili toga ko im je osnivac. To sto 95% stadiona navija za njih je splet nekoliko razlicitih faktora, od logistike, preko odnosa velicine stadiona i grada, pa sve do odvojenosti fudbala i politike. Zdravija sredina jeste, to nije sporno. Ipak, ako Skysport i slicni relevantni mediji nastave da rade to sta trenutno rade, moze lako da se desi nesto slicno i u Engleskoj za koju generaciju, samo sa recimo 3-4 kluba, a ne sa dva. To je druga prica, i pozadina nije politicka vec striktno poslovna. Nacin na koji se izvestava o klubovima koji nisu Liverpul, Junajted, Celsi ili Siti je sramotan.

Suma sumarum toga sta sam ti hteo reci jeste da Liverpul i Junajted mozda jesu primeri kao i svaki drugi premijerligaski klub, kada je u pitanju navijacki odnos snaga na stadionu, ali sustinski nije ono cemu mi treba da tezimo, jer to njihovo maltene isto kao grobari sivac ili nscz, sto nije nuzno lose, samo mislim da nije ono sta mi za pocetak hocemo. Da mogu da biram, pre bih imao onu Firmu od pre 10ak godina, koju su cinili momci iz grada i okoline, uz par izuzetaka, nego da imam odnos lokalaca i fudbalskih turista 1:10. Slozicemo se svi da bi nam pre bilo draze da prvo imamo uporiste u nasem gradu, a ne da nam vecina te popunjenosti stadiona bude FKV fan club Rumunija, FKV fan club Madagaskar, Official fan club Hjuston Teksas. Je*o ja to. Kad vidim nase ljude po netu kako se freneticno loze na Junajted ili Liverpul, pa jos sve to posmatraju kroz prizmu onog mentolskog blizanackog shvatanja rivalstva, pegla mi krene. Sad zamisli takvu sortu medj' nasima. Fuj...

Rasplinuh se, ali kontas sta sam hteo da kazem (nadam se)...
Locked