7. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by ssnigd »

Limitirani jesmo i najvise u sredini i to traje vec dosta dugo. Sa Drincicem i Bojicem smo dobili malo vise na kreativnosti. Ali na ovoj tekmi Topic je morao dobiti pre Zukica svoju rolu. Zukic je u padu forme, poleteo je sa par golova i na treneru je da ga primiri, da ne bi pao u bunar.
Trebaju nam jos bar dva prelazna roka, normalna i planski odradjena sa dopunama iz omladinaca, da bismo izgledali normalno.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Dragojlo »

Ja sam bio na Istoku, u najmanju ruku pola tribine je skakalo na njihove golove.... I to većina porodičnih ljudi sa klincima, koji su došli da izbliza vide svoje idole....
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by MiSmoFKV! »

Da smo igrali jos dva dana mi ne bi postigli gol. Nasi igraci u napadu su stalno bili udvajani i nismo imali sanse da probijemo njihov bunker. Da se ne lazemo, oni su evropska ekipa, mi nazalost ling long.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Cane »

Ova utakmica nam je pomogla da ipak malo realnije sagledamo stvari i naše trenutne domete. Zato sad s manje strasti možemo razumeti i one izjave o nenapadanju prvog mesta itd. Ali najvažnije je, po meni, da se krećemo u dobrom smeru s tim što se svi slažemo da ovde ima još jako mnogo toga da se radi.
Ili će se ozbiljno tome pristupiti počev od ove prvenstvene pauze i konstantno dalje, ili će se i ovo raspasti kao mehur od sapunice, ne treba se zavaravati nečim drugim, jednostavno takve su nam alternative. Verujem da struka sve to vidi i prepoznaje još mnogo bolje i konkretnije i da će znati šta treba dalje činiti, a od uprave za sve to mora dobiti punu podršku. Kamo sreće da smo proteklih godinu dve bili na tom kursu.
I još nešto, koliko god nam blizanci bili odvratni ipak je sad i u našem interesu da odigraju što bolje u grupama u Evropi jer bi dobar koeficijent i nama mogao doneti koristi da se napokon dokopamo grupne faze. A do tada se mora utegnuti ovaj raspoloživi tim, pametno ga pojačati i naravno osnažiti ceo klub.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by pedjans »

Sem pobede protiv Partizana u odlučujućoj utakmici za plasman u play off prošle sezone, mi nismo ostvarili pobedu protiv neke od najboljih naših ekipa od sezone 2017/18. Odnosno, pobeđujemo samo boraniju. Zato će jako interesantni biti naši mečevi sa Radničkim, Lučanima i Čukaričkim. Od njih će zavisiti naš plasman u Evropu. Ponavljam da je besmisleno fudbalskim argumentima komentarisati jučerašnji meč - jedan od gomile prijateljskih koje će cigani odigrati (i već su odigrali) ove sezone.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Voja »

pedjans wrote: Ponavljam da je besmisleno fudbalskim argumentima komentarisati jučerašnji meč - jedan od gomile prijateljskih koje će cigani odigrati (i već su odigrali) ove sezone.
Mene vise brine ima li ove sezone takvih meceva koji se igraju u nasu korist!? Gde nestadose oni oni tandemi golova u 30 sekundi,i onaj brazilski sarm i lucidnost u protivnickim petercima!? :roll:
Image
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Baltazar »

Na jugozapadu je bilo više od 50% cigana. Ali su bili pritajeni.
Kada bude bilo 4.000 sezonskih karata za zapad, neće tu biti nijednog cigana. Mislim da nam fali 3.600-3.700 pretplatnih.
,
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Turija »

Zvezda je kondiciono spremna na evropskom nivou i tu se nalazi glavni razlog njihovog uspeha. I to ne po broju pretrcanih kilometara lakog trcanja, vec u sprintu.
Nasli su Marina, koji to zna da koristi i tu je ,,kvaka" uspeha. Sprintaju vise od protivnika u oba smera. Uz to, hoce ih i gol, a imaju i sigurnost u odbrani u golmanu Borjanu. Inace, odbrana im je krs, medjutim, bekovi i vezni trce kao dopingovani.
Ja sam, jos na pripremnim utakmicama, napisao da mi ne mozemo da istrcimo ni sat vremena u visokom ritmu.
Mogu da shvatim da su nam igraci tehnicki limitirani, ali da ne mogu da trce tesko.
Znaci ili je lose uradjena selekcija ili su losi treneri i treninzi.
Da smo fizicki spremni, sve mane ovih igraca bi se mnogo manje videle.
Drugu bi pricu pricali i ovde pisali.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by N13 »

Zapad i istok ce biti 100% slaninarski kada Vojvodina bude igrala u grupnoj fazi lige sampiona. Moze pricati sta god hoce, ali uspeh je najveci marketing za publiku u Novom Sadu, a i sire. Njih ne zanimaju besplatne karte, sopovi, dresovi, salovi, bilbordi (mi zaludjenici volimo to)... ali vecina samo hoce uspeh da gleda.

Ja sam se plasio potpunog fijaska, da samo sever bude nas. Malu nadu, da ne dodje do toga, dala mi je akcija sa ulaznicama za utakmicu protiv TSC-a. Samim tim sto cigani nisu ni pokusali da dozivaju zapad (mislim da se to nije desilo ni jednom u poslednjih 10 godina, koliko sam redovan na stadionu) je za mene ogroman i iznenadjujuci uspeh po ovom pitanju. Uvek ce biti cigana na istoku i zapadu, ali kad se ovamo pritaje kao misevi, to je u ovom trenutku uspeh.
Ne treba zaboraviti da cigani poslednje 3 godine prave najveci uspeh u blizoj istoriji, a mi nazalost prosle sezone imali najgori rezultat i igru u poslednjih X godina.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Red Marquis »

Dovoljno nam je da budemo prvaci da budu puni istok i zapad, ne mora LŠ. Šteta doduše što nas tamo nema, jer imamo veće šanse biti prvaci Evrope no Srbije :wink:
Io odio Belgrado
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by icebaby »

Ja kod onog posta nisam ni spomenuo tekmu, pa ja sad, .. u sustini ,bilo je totalno nerealno da pobedimo.
Cak i da je sve bilo cisto, realno oni za 2 klase imaju bolji tim od naseg,imaju vise para ,znamo i kako i zasto al aj sad da to stavimo po stranu, shodno tome, meni 1-2 i nije strasno.

A sad sto se opet ovog navijackog dela tice, ljudi .. aj da budemo realni, nikada u NS Vojvodinas nije bio vecina, nikada ..
Kult ona dva govneta se prenosi sa kolena na koleno kuci, a mediji i drzava svesrdno pomazu u tome, tako da iskreno, svako ko ne navija za ta dva govneta, samo zbog toga je za mene heroj.
Marketing, navikavanje publike .. ne traje to jednu utakmicu ili LS ..to je nesto sto se decenijama radi .. i ne treba tu nekog od 40 60 70g ubedjivati da navija za Vojvodinu .. to treba raditi sa ovima od 10g .. gde ce biti gosti utakmica, gde ce se slikati sa igracima, dobiti neke dzidzabidze za poklon, olovka, popsocket za telefon i takva sranja ..
I kao sto sam vec pisao u MARKETING segmentu foruma, navlaciti klince na ono sto vole, i to povezati sa klubom ... kako su cigani doveli da klinca brata pevaca oko koji se tinejdzeri ubijaju, e tako treba i mi da radimo, .. to sto neko ovde to kuci tako radi sa svojim sinom pre svega jel, nije dovoljno, .. dzaba to kada ode u skolu i tamo ga svi zajebavaju da navija za klub iz grada gde ima vise navijaca bg govana .. i jos mnogo toga..i tu pomazu ili odmazu i mediji naravno.
E sad, naravno, sve ovo bi moglo biti ovako i to , kada bi u upravi imao nekog koji zaista zeli uspesnu Vojvodinu, koji je u Vojvodini zbog uspeha, a ne da za jednu sezonu nabije sebi par miliona u dzep na konto transfera, ili da zavrsi svoju Alexandar Centar zgradu posle godinu dana predsednikovanja, dok je pri tome ta ista zgrada stajala kao kostur jednu deceniju ...
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by dajbre »

icebaby wrote:Ja kod onog posta nisam ni spomenuo tekmu, pa ja sad, .. u sustini ,bilo je totalno nerealno da pobedimo.
Cak i da je sve bilo cisto, realno oni za 2 klase imaju bolji tim od naseg,imaju vise para ,znamo i kako i zasto al aj sad da to stavimo po stranu, shodno tome, meni 1-2 i nije strasno.

A sad sto se opet ovog navijackog dela tice, ljudi .. aj da budemo realni, nikada u NS Vojvodinas nije bio vecina, nikada ..
Kult ona dva govneta se prenosi sa kolena na koleno kuci, a mediji i drzava svesrdno pomazu u tome, tako da iskreno, svako ko ne navija za ta dva govneta, samo zbog toga je za mene heroj.
Marketing, navikavanje publike .. ne traje to jednu utakmicu ili LS ..to je nesto sto se decenijama radi .. i ne treba tu nekog od 40 60 70g ubedjivati da navija za Vojvodinu .. to treba raditi sa ovima od 10g .. gde ce biti gosti utakmica, gde ce se slikati sa igracima, dobiti neke dzidzabidze za poklon, olovka, popsocket za telefon i takva sranja ..
I kao sto sam vec pisao u MARKETING segmentu foruma, navlaciti klince na ono sto vole, i to povezati sa klubom ... kako su cigani doveli da klinca brata pevaca oko koji se tinejdzeri ubijaju, e tako treba i mi da radimo, .. to sto neko ovde to kuci tako radi sa svojim sinom pre svega jel, nije dovoljno, .. dzaba to kada ode u skolu i tamo ga svi zajebavaju da navija za klub iz grada gde ima vise navijaca bg govana .. i jos mnogo toga..i tu pomazu ili odmazu i mediji naravno.
E sad, naravno, sve ovo bi moglo biti ovako i to , kada bi u upravi imao nekog koji zaista zeli uspesnu Vojvodinu, koji je u Vojvodini zbog uspeha, a ne da za jednu sezonu nabije sebi par miliona u dzep na konto transfera, ili da zavrsi svoju Alexandar Centar zgradu posle godinu dana predsednikovanja, dok je pri tome ta ista zgrada stajala kao kostur jednu deceniju ...
Zelim da se osvrnem na par recenica tvog posta.
Pre svega slazem se sa delom da je ubedjivanje ljudi koji su 40+ cisto bacanje vremena.
Sto se tice dela o marketingu, rezultati i zdrava prica su neophodni kako bi neko poceo da navija za FKV, lokal patriotizam jednostavno nije dovoljan za privlacenje bilo kakve ozbiljnije mase.
To sto ces dovesti klince da gledaju kako se mucimo sa Macvom ce proizvesti kontra efekat, deljenje "aksesoara" je proslost, danas postoje mnogo efektivnije metode marketinga.

Za deceniju uz dobre rezultate i marketing metodama doba u kom zivimo sigurno mozemo da imamo vecinu.
Jednostavno mnogo vise stvari povezuje svakog iz ovog grada sa FKV u odnosu na neki klub iz z BG.
Samo sto je klub u totalnom rasulu pa je to zadnja rupa na sviralu, navijaci zbog kojih se igra fudbal.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Turija »

Ice, sto se tice navijaca Vojvodine u NS i sire, za 50e i 60e godine nisi u pravu. Bila je, tada, ogromna vecina uz Vojvodinu i drugaciji je bio imidz Novog Sada.
Televizija je okrenula smer na drugu stranu, a podrzale (beogradske) novinske kuce ( kada su novine imale citaoce i dobro se prodavale).
Novosadski Dnevnik je gubio uticaj na trzistu APV, kao i kvalitet novina i novinara.
Beogradska televizija je uzela stvar u svoje ruke, a novosadska nije pridavala tome znacaj (dok se jos bila dobro kotirala i gledala).
80tih sve je otislo u Honduras. I danas imamo, to sto imamo i trajace jos dugo. Nazalost Vojvodine i njenih navijaca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
dajbre
Posts: 18
Joined: Sat Aug 24, 2019 6:42 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by dajbre »

Turija wrote:Ice, sto se tice navijaca Vojvodine u NS i sire, za 50e i 60e godine nisi u pravu. Bila je, tada, ogromna vecina uz Vojvodinu i drugaciji je bio imidz Novog Sada.
Televizija je okrenula smer na drugu stranu, a podrzale (beogradske) novinske kuce ( kada su novine imale citaoce i dobro se prodavale).
Novosadski Dnevnik je gubio uticaj na trzistu APV, kao i kvalitet novina i novinara.
Beogradska televizija je uzela stvar u svoje ruke, a novosadska nije pridavala tome znacaj (dok se jos bila dobro kotirala i gledala).
80tih sve je otislo u Honduras. I danas imamo, to sto imamo i trajace jos dugo. Nazalost Vojvodine i njenih navijaca.
TV vise nije relevantan medij za mladju publiku.

Facebook, Instagram, Youtube, TikTok, Snapchat, itd. su danas sve za klince ispod 18 godina.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - c.z. subota u 18:45

Post by Turija »

dajbre wrote:
Turija wrote:Ice, sto se tice navijaca Vojvodine u NS i sire, za 50e i 60e godine nisi u pravu. Bila je, tada, ogromna vecina uz Vojvodinu i drugaciji je bio imidz Novog Sada.
Televizija je okrenula smer na drugu stranu, a podrzale (beogradske) novinske kuce ( kada su novine imale citaoce i dobro se prodavale).
Novosadski Dnevnik je gubio uticaj na trzistu APV, kao i kvalitet novina i novinara.
Beogradska televizija je uzela stvar u svoje ruke, a novosadska nije pridavala tome znacaj (dok se jos bila dobro kotirala i gledala).
80tih sve je otislo u Honduras. I danas imamo, to sto imamo i trajace jos dugo. Nazalost Vojvodine i njenih navijaca.
TV vise nije relevantan medij za mladju publiku.

Facebook, Instagram, Youtube, TikTok, Snapchat, itd. su danas sve za klince ispod 18 godina.
Slazem se.
Vremena se menjaju, kao i uticaji na mlade generacije.
Ja sam samo dao osvrt na osipanje navijaca Vojvodine u vremenu bivse nam drzave.
Posle su unisteni svi klubovi, osim blizanaca. Fakticki im postali sparing partneri.
A, tribine su sve manje sportske.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked