5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Red Marquis »

Uf, Lalat i kućna kultura...mnogo tražiš.
Io odio Belgrado
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Cane »

Ne ulazeći u spretnost ili nespretnost te izjave, lingvistiku, karakter onoga ko ju je dao ili bilo šta drugo, samo mogu reći da sam veeeeoma zadovoljan :) što nam je problem postalo to da li se na rečima treba odreći borbe za prvo mesto ili ne. :P
Zamislite da smo prošle sezone raspravljali o tome. :lol:
Zato braćo, u zdravlju mi bili i ostali. :D
I samo da se "svađamo" oko ovakvih stvari! :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Voja »

Cane wrote:Zamislite da smo prošle sezone raspravljali o tome. :lol:
Zato braćo, u zdravlju mi bili i ostali. :D
I samo da se "svađamo" oko ovakvih stvari! :cheers:
Cane cesto mi se svidjaju tvoji postovi,ali... moram ti reci da je i onakva Vojvodina mogla da veze par pobeda kada je to bilo najpotrebnije,i da tuce jedan Partizan,a mi smo ovaj put vezali 4 pobede protiv ekipa koje i nisu bas neki reper kvaliteta.Recimo Radnik je izgubio i od Indjije.... tako da ne zanosi se da svi forumasi pa i navijaci Vose imaju poverenje u ovaj tim. Mislim da ovaj tim nije ni 60% skockan kako bi trebalo da izgleda evropski tim i to iz donjeg doma,tako da... nista jos nismo postigli i jedino je ta igra reci stvar s kojom jos uvek mozemo da se kurcimo :wink:
Image
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Cane »

Vojo, ti i ja se u stvari u dobroj meri slažemo.
Ja sam svojim postom želeo apostrofirati kako svima nama tako malo treba da se "zanesemo" i počnemo maštati čak i o prvom mestu, bez obzira na stvarno pokriće za to.
Tako se ovde zamera čoveku koji je po prirodi stvari najupućeniji u stvarno stanje ekipe to što se eto na rečima unapred odriče borbe za titulu i skoncentrisan je na to da se "samo" izbori Evropa.
A pre samo par meseci smo strepeli od plej auta i mogućeg ispadanja.
To je bila poenta onoga što sam želeo reći, a po pitanju kvaliteta aktuelnog sastava i nedostataka se slažem s tobom. I po meni, upravo to što si ti analizirao daje najbolji odgovor treba li se sad verbalno "junačiti" i pominjati titulu ili ostati realan i na zemlji, bez obzira na ovih par dobrih rezultata.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by naseljekolumbija »

Сваки пут кад је помињана титула зна се како се завршило. И не треба нико да је помиње, ни у каквом контексту. Мислим да је ово трећи пут да помиње исту ствар, ок чули смо те, немој више.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Turija »

Molim vas nemojte zamenjivati teze, inteligentni ste ljudi, nije da ne shvatate.
Niko ne trazi prvo mesto, ali ako ste vec prvi, ne predajite se. Idemo dalje, pa kako bude.
Ni 89 Titulu niko nije zacrtao u Klubu, kao imperativ.
Medjutim, kad su videli da mogu do nje, igrali su, cutke, do kraja i razbili zvezdu u direktnom okrsaju za prvo mesto.
Treba li sta vise pricati?
Ako je Vojvodina i po statistici treci klub u drzavi, ne znaci da uvek treba da bude treca i da se odrice prvog, ukoliko se ukaze prilika.
Sportski, jasno k'o dan.
Izjava, spretna ili nespretna je nepedagoska, nesportska, demotivisuca i neprimerena aktuelnom treneru. Mora da vodi racuna sta prica o Vojvodini, a neka navija kod kuce za zvezdu i pada u trans pri njenom pominjaju.
Tacka.
PS
Svi vise mislim i da je Kapiten smenjen, jer bi se usprotivio?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Rabba »

Cane wrote:A pre samo par meseci smo strepeli od plej auta i mogućeg ispadanja.
Kako ko. Ja sam to ispadanje video kao poslednju nadu Vojvodine da se oslobodi veza sa politikom i rapidno približavajućum krajem kluba. Sada smo šetajući našminkani leš sa veštačkom upravom, veštačkim trenerom a Red postavi i vrlo razumno pitanje, na koje je vrlo razuman odgovor "i vrlo veštačkim navijačima/tribinama". Samo, leš možeš šminkati samo dok ne krene da se raspada... Mada postoji i ova nova varijanta, možda nas balzamuju ili čak najmodernija varijanta, "puj pike ne važi, sad smo FK Provo".
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Cane »

Jasno je da ovde postoje koncepcijske razlike. Jedan pristup je da, figurativno rečeno ovom medicinskom terminologijom, bolesnika koji je u lošem stanju u koje je dospeo delom svojom, a delom tuđom krivicom, treba pustiti da umre i čak mu pomoći u tome i onda čekati da vaskrsne, bolji i zdraviji.
Drugi je da tog bolesnog treba i pored lošeg stanja održati u životu i lečiti, sa namerom da se tako radi na ozdravljenju i poboljšanju stanja. Lično sam za ovaj drugi pristup (uz sve ograde da se uvek može i treba razgovarati o vrsti terapije, da li je dobra ili kontraproduktivna, da li su doktori dobri ili su šarlatani i prevaranti itd), pre svega zato što sumnjam da bi posle smrti pod bilo kojim uslovima moglo doći do vaskrsenja.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Karlsson »

Moram da kažem da me Gemović za sada veoma pozitivno iznenađuje.
Dečko dobija šansu na kašičicu, a evo već dva gola i asistencija.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Radoye »

Cane wrote:Jasno je da ovde postoje koncepcijske razlike. Jedan pristup je da, figurativno rečeno ovom medicinskom terminologijom, bolesnika koji je u lošem stanju u koje je dospeo delom svojom, a delom tuđom krivicom, treba pustiti da umre i čak mu pomoći u tome i onda čekati da vaskrsne, bolji i zdraviji.
Drugi je da tog bolesnog treba i pored lošeg stanja održati u životu i lečiti, sa namerom da se tako radi na ozdravljenju i poboljšanju stanja. Lično sam za ovaj drugi pristup (uz sve ograde da se uvek može i treba razgovarati o vrsti terapije, da li je dobra ili kontraproduktivna, da li su doktori dobri ili su šarlatani i prevaranti itd), pre svega zato što sumnjam da bi posle smrti pod bilo kojim uslovima moglo doći do vaskrsenja.
Da, samo sto i jedan i drugi put do izlecenja (ili "izlecenja") nuzno zahteva da se nesto konkretno i radi, i to drugacije nego sto je bila dosadasnja praksa. A po svemu vidjenom kod nas jedino o cemu se brine je da se status kvo na bilo koji nacin produzi. Dakle niti lecis bolesnika s ciljem da ozdravi niti mu pomazes da umre u nadi da ce vaskrsnuti nego samo produzavas bolest u beskraj, jer je to situacija u kojoj je najlakse moguce da se nesto ami sto svima zainteresovanima zapravo najvise i odgovara.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by PelezinhoFkv »

Radoye wrote:A po svemu vidjenom kod nas jedino o cemu se brine je da se status kvo na bilo koji nacin produzi. Dakle niti lecis bolesnika s ciljem da ozdravi niti mu pomazes da umre u nadi da ce vaskrsnuti nego samo produzavas bolest u beskraj, jer je to situacija u kojoj je najlakse moguce da se nesto ami sto svima zainteresovanima zapravo najvise i odgovara.
Neka vrsta fudbalske kome, kad ste vec otisli u medicinu :)
Samo sto ta koma nije nužno samo fudbalska, nego nekako je zašla u sve pore ovog društva.
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Radoye »

E bas to, koma. Ono kao kad bogatun padne u komu a familija se Bogu moli da se nikad ne probudi jer su svi bacili oko na nasledstvo, a opet svi strepe da ne pandrkne jer se plase da su izostavljeni iz testamenta. Pa svi zajedno krcme njegovo bogatstvo dok ga drze na aparatima. Tako i nas klub, ne daj Boze da stane na svoje noge, izadje iz dubioze i pocne domacinski da posluje jer onda nece biti prilike da se kraducka preko fiktivnih zaposlenja, trebovanja, menadzerskih fora, a opet ne daj Boze ni da se ugasi jer i to znaci da je sisa presusila. A sta cemo drugo da radimo kad nismo kadri nizasta, i onda svako malo nalazimo nove "spasioce" da odrze stanje nepromenjeno, a svako od njih uzme po cega je dosao i iz kluba izadje bolji nego sto je usao, samo klub iz kruga u krug pada na sve nize grane.

A dosta nam je i trajao, 105, ni toliko nismo zasluzili... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/index.php/sport/ ... 20-08-2019" onclick="window.open(this.href);return false;
Stavio sam ovaj link, zbog Matica i Ezea.
Inace, vec sam poceo da pomisljam da sam ja ,,zastranio" , posto su iznosena zvanicna misljenja da smo dobro usli u mec, a ja mislio suprotno, tj da smo jako lose otvorili utakmicu i citav sat slabo igrali.
Hvala Maticu na iskrenoj analizi utakmice i Ezeu brz oporavak, kao i golmanu gostiju.
Sudar sa Maticom se dogodio u zaru borbe, bez namere da povredi Filipovica. U sudaru se i Matic povredio, ali mnogo manje.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Salvador »

Inace primetio bih jos jednu stvar vezano za ovu utakmicu, a i za neke prosle - vec mi vise godina opasno bode oci koliko vise ljudi dodje na stadion kada je besplatan ulaz,
obzirom da cena ulaznice realno nije visoka, bojim se da je jedan od razloga sto su mnogi simpatizeri Vose ispod siromasni.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by N13 »

Salvador wrote:Inace primetio bih jos jednu stvar vezano za ovu utakmicu, a i za neke prosle - vec mi vise godina opasno bode oci koliko vise ljudi dodje na stadion kada je besplatan ulaz,
obzirom da cena ulaznice realno nije visoka, bojim se da je jedan od razloga sto su mnogi simpatizeri Vose ispod siromasni.
Ne bih rekao da je u pitanju siromastvo, vec da ono sto gledaju ljudi tih 90 minuta ne vredi ni tih 200, 300 dinara.
Cim krenu bolji rezultati, atraktivnija igra, eto i publike, bez obzira na cenu karte.
Setite se utakmice protiv crnih 2011 (prva na Karadjordju posle onog finala kupa), ili npr protiv Rapida. Stadion krcat, a cena ulaznice u oba slucaja preko 1000 din, ako se ne varam.
Locked