5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Milan »

Ljudi, nemojmo se zajebavati. Ako polovina od prisutnih stvarno navija za Vosu, to bi bilo sjajno. Osvrcuci se oko mene na zapadu, sumnjam da je i tih 50%...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Red Marquis »

Milan wrote:Ljudi, nemojmo se zajebavati. Ako polovina od prisutnih stvarno navija za Vosu, to bi bilo sjajno. Osvrcuci se oko mene na zapadu, sumnjam da je i tih 50%...
Da, naš deo je baš bio ko da je već 31.8 i stigla zvijezda.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by slanobarac »

Vi stvarno mislite da Voša ima tako malu bazu navijača??? Uostalom i ako nisu naši navijači jednostavno došli ljudi jer Vojvodina ponovo igra fudbal. Pitajte igrače da li više vole da igraju pred 500 ili 5000 gledalaca. Nemojte na sve gledati crno, uživajte malo jer dugo nismo imali ovako pozitivnu atmosferu. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by N13 »

slanobarac wrote:Vi stvarno mislite da Voša ima tako malu bazu navijača??? Uostalom i ako nisu naši navijači jednostavno došli ljudi jer Vojvodina ponovo igra fudbal. Pitajte igrače da li više vole da igraju pred 500 ili 5000 gledalaca. Nemojte na sve gledati crno, uživajte malo jer dugo nismo imali ovako pozitivnu atmosferu. :cheers:
Upravo tako!

Naravno da nisu svi 100% nasi, ali dosli su NAS da gledaju, i navijali su za NAS. To treba podrzati i raditi na tome da sto vise bude ovakvih situacija (atraktivna igra, atraktivan protivnik, besplatan ulaz, nagradna igre... tj marketing na malo drugaciji nacin).

Svi znamo da u ovom zatucanom drustvu deca od malih nogu budu ucena da postoje samo 2 kluba za koja se moze navijati. Jednostavno ljudi odrastaju sa takvom budalastinom u glavi... i za takve vrata Vojvodine (a i svakog lokalnog kluba u Srbiji) moraju uvek biti otvorena, da dodju, vide da ima tu jos nekog za koga se moze navijati. Pa neka su pola tih na tribini studenti koji ce od ovog leta zapoceti zivot u Novom Sadu, neka su neopredeljeni koji vole fudbal... ali ako ce se na toj utakmici radovati golu Vojvodine, naravno da je dobro dosao na stadion.

Na kraju krajeva, i ja licno sam na takav nacin 'otkrio' Vojvodinu tek u svojoj 19. godini. I da, idem na utakmice i po kisi i po snegu, odem i na gostovanje kada mogu, vlasnik sam sezonske godinama unazad. Meni je bilo zadovoljstvo prisustvovati ovoj utakmici u nedelju, i to se ne moze porediti sa punim zapadom protiv cigana. Na ovoj utakmici je ceo zapad navijao za Vojvodinu... protiv cigana ipak to nije slucaj.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Karlsson »

Istina. Ja sam barem 3,4 puta čuo među ''navijačima'' kako neki govore da su prvi put na stadion.
Jedan je čak i rekao ''Vidi kod Firmaša transparent ''Novosađani'''' :rage:

Ljudi čekaju u dugim redovima i po pola sata, kuvaju se na Suncu, a mnogi su i ostali bez karte zbog tih ''vikend navijača''.
Mnogo je studenata sa strane koji su u Novi Sad došli već kao formirani navijači Zvezde i Partizana i nikada ne bi platili da gledaju Vošu, ali kada su već tu, kada je besplatno i nema šta bolje onda je dobro i to.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Turija »

Sve je tako, tj da od ovih pozera, sto ce se hvaliti poznanicima kako su bili na utakmici, naravno, nema nista, osim da nas nerviraju prisustvom.
Ali, na Istoku, oko mene, je bilo i dosta male dece, koja su izasla sa tatom i mamom porodicno, kao u promenadu.
Da se naplacuje ulaz ne bi porodicno bili na stadionu, jer hiljadarka je novac za one koji rade slabo placene poslove. A takva je ogromna vecina porodica.
Dok je lepo vreme i besplatan ulaz, dolazice na utakmice porodicno. Kad ta deca steknu naviku i upoznaju igrace Vojvodine, ima sanse da postanu i njeni navijaci. Mozda ce neko od njih na fuci viknuti: Rockov :!:
Na neki nacin, to je investicija u buducnost koju sada moramo (is)trpeti.
Molio bih navijacku grupu da se na stadionu ne bave politikom i da postede tu malu decu.
Neka deca pamte navijacki ambijent i prikazani fudbal, a ne pamflete i nerazumljive transparente i tucu sa policijom.
Last edited by Turija on Tue Aug 20, 2019 9:42 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Teleptabis
Posts: 47
Joined: Mon Jan 22, 2018 10:52 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Teleptabis »

Danasnja prijateljska 8:0
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by PelezinhoFkv »

Turija wrote: Ali, na Istoku, oko mene, je bilo i dosta male dece, koja su izasla sa tatom i mamom porodicno...
Cenim da sam u nedelju doveo najmladjeg novog navijača na celom stadionu, curicu od 10 meseci koja je izdržala čak celo poluvreme :cheers:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by icebaby »

Oh .. evo i mene posle nekog vremena ...
Ako se neko seca mojih postova od pre pocetka sezone, kada sam rekao da bih voleo da dodje Lalat ili Kosan pod mogucih realnih opcija..
Lalat je opet pokazao da ili je sve fenomenalno namesteno kod nas, da su cak i sami treneri kao treneri namestaljka, ili je covek stvarno fenomalan trener psiholog.
Kako god bilo, rekao sam da jedino on moze da probudi ove igrace, i to se i ostvarilo.
Ima jos nesto sto sam hteo da kazem medjutim dok sam se ulovogvao ovo ono zaboravio sam.
Dodao bih jos sto se tekme tice, solidna, ne bas kvalitetna i lepo za oko, pre svega zbog nase lose igre, verovatno najlosije do sada, iako nisam gleda ni jednu, ali ovo je bas bilo slabo ,sporo i bezidejno, i naravno zbog neverovatno pokvarene mesarske ekipe TSC.
Podsecaju me na Brazil, cim im ne ide odmah lome i krljaju.. sabani.
A sto se publike tice, meni je dalje neverovatno, da se na istok ulazi kroz ona mala vratanca sto odskrinu .. tribina od 2000+ sedista, a 1 ulaz??


Sto se bas publike tice, pa ovako.. zna se kako je kod nas.. ima tu svega, i nemogucnost finansijska, i to sto dodju blizanacki studenti(jebo ih voz koji ih dono) ,a eto npr ima i ovo ... ja nisam bio na tekmi 2-3 godine.. i to bogami posle redovnog dolaska tamo od `89 .. pa ti gledaj sad.. ali da sad ne otkrivam licne stvari, bio sam sa jos 3 osobe na ovoj, svo troje ne zivi vise ovde ali su se bas zatekli i dosli smo na tekmu, od toga je jedan i bivsi igrac tj trenirao je u klubu i msm da je bio trener mladjih igraca , a sada je trener mladih u Nottingham Forestu.. I svi mi navijamo u sustini za Vojvodinu.. dakle verovatno ovo nije bio jedini slucaj ovakav, tako da ima svakakvih razloga za dobru posetu.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Dragojlo »

Čega sam se ja sve naslušao oko sebe na Istoku na ovoj utakmici.... :roll: Tačno sam zažalio što nisam poneo slušalice da pustim muziku dok gledam fudbal.....
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Milan »

Dva reda ispred nas dosla 4 garija, svaki sa po dve kese iz Zare. Kontam da im je ovo bila prva tekma u zivotu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
fraxmanutd
Posts: 201
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by fraxmanutd »

Ja nisam bio na utakmici, bio sam u Banatu, pratio sam rezultat preko telefona.
Pored mene, pun sto novopečenih navijača TSC-a.
Nisam baš bio srećan dok sam slušao "Eđ nulo, ketu nulo", reko je li realno da će nas ovi sad dobiti.
Pošto znaju da volim ove naše, naravno svi me zezaju. "Ne brinite, sad će dva braza penala za nas i eto bodova"
Srećom, bilo je u 96. "Ketu ketu :evil: :argue: " i još dosta psovki koje ne znam da napišem :mrgreen:
Kako god, nasmejao sam se i poručio još jedno :cheers:
Банат цео, црвено бео!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Ne smetaju mi ni kese zare, ni to da su prvi put na stadionu, ali kad vidim da proverava zvezdu na livescore-u...te bih isutirao napolje, pogotovo kad cujem da su neki ljudi ostali napolju, jer nije bilo karata. Znam gomilu ljudi koji su u studentskim danima zavoleli Vojvodinu. Treba prihvatiti te momke, dokle god postoji minimum postovanja prema klubu i mestu gde se nalazis. Ja sam XY svojih kolega s faksa i sretao i dovodio na utakmice. Navijaci raznoraznih klubova, od blizanaca, do Hajduka iz Kule, Spartaka, Slobode, Radnickog iz Kragujevca,...svi do jednog su na stadion usli da gledaju fucu, radovali se golovima,...

Imamo mi malo tog elitizma, pogotovo medju starijim slaninarima, a cesto se mogu zaje*ati u proceni. :mrgreen: Jednom sam ja uleteo na prvu tribinu koja mi je pala saka. Zurio s faksa da vidim Vosu pre treninga, istok mi bio najblizi, ulaz besplatan, a nije mi se islo okolo do zapada i pocela je utakmica. Sretnem drugare neke i stanem ja s njima tako s rancem, ''sredjen'' s faksa. U jednom trenutku krece neki matorac da me proziva dobrih 45min kao ''jao sto volem kad nam dodju ovi studenti na besplatan ulaz''. Nikako lik da sjase, u jednom trenutku nam se grupe i spoje, lik ne prestaje. Ja reko aj necu da se nastavljam sa smaracem, ali se onda grupa dotakla teme bivsih igraca, pa im je ''student'' objasnio s kakvim se predznanjem ide u kafanu. :greenbutt:
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by Cane »

Daj Bože da mi iz utakmice u utakmicu imamo sve više tih koji po prvi put dolaze na stadion, slučajno, iz dosade ili kako god. Neki verovatno i neće više nikada doći, ali jedan broj sigurno hoće i to je dobro. Šta, jel mi to imamo previše navijača pa ćemo zainteresovane odbijati za sledeću sezonu? :lol:
Da je sreće da se i ovi momci sa severa malo angažuju na omasovljenju tribine, a ne samo po nekim drugim pitanjima.
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: 5. kolo: VOJVODINA - TSC 2:2 (0:0)

Post by angua »

Da baza postoji moglo se videti na odlascima na finale kupa. Kako sve te ljude dovesti u NS-u na stadion, pa treba im dati kvalitet.
Novosadska publika je teska. Kad im das nesto valjano docice, bilo da je fudbalaki stadion ili pozorisna predstava. Nije stvar samo u finansijskom momentu, al je jako vazan. Kad se tegle i nece da trce i samo ti skacu po zivcima prosecan gledalac nece dati ji tih 200 300 dindzi, ali da vidi iole valjan fudbal i oseti strepnju i navalu adrenalina i srecu ili tugu uz dobru igru, platice i vise.
Locked