2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA, nedelja u 20h

Post by Turija »

slanobarac wrote:
Turija wrote: Kakav bezobrazluk - prenos sa jednom kamerom na centru.
To je taj ,,profesinalizam,,, arene, koja je otkupila pravo prenosa domace lige.

Arena i njihovi komentatori su nešto najodvratnije ali Turija prenos se radi sa mislim 4 kamere.
Jedna kamera prenosi, a 2 u cosku za ponovljeni detalj u 16m su one koje ne ucestvuju u prenosu. Prenos je uradjen amaterski, po svim kriterijumima profesionalne televizije sa nacionalnom frekvencijom.
Najvise volim kad se ovi nazovi komentatori, uvek antivojvodina nastrojeni, jede. Penal nad Maticem, naravno, nisu videli, ni u ponovljenim snimcima.
Bravo momci, a posle cu nesto o utakmici.
Last edited by Turija on Sun Jul 28, 2019 10:11 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by 1892 »

Bekovi slabi, Bojić nevidljiv, Drinčić sjajan dok je imao snage, posle nestao, Đuričin par opasnih prodora i šuteva. Dva fantastična gola, Zukić je načinom na koji je rešio situaciju za 0:2 meni dokazao da mora imati mesto u prvih 11.
Očajno dobijeni žuti kartoni zbog proslave golova, za to bi im skidao s plate. Vrhunac gluposti je tako ih dobiti.
Come on you Reds!
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by мализека »

Почетак сезоне је изненађујуће добар (за сада). :cheers: Поглед на Линглонг :mrgreen: табелу је веома занимљив, посебно на прва два места. :greenbutt:
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Turija »

Tesko mi je da dam individualni komentar o nasim igracima, zbog jako lose odradjenog tv prenosa, najnesportskije ,,sportske,, televizije. Prenos smo imali samo zato sto nije igrao partizan, pa su morali otaljati jos jedan prenos ovog vikenda.
Generalno, bili smo borbeni i motivisani. Teren dobar, ali klizav, zbog jake kise, sputavao je igrace.
Odbrana nam je dobro funkcionisala, sredina povremeno, kao i napad. Stvorili smo dosta sansi na gostujucem terenu.
Kartone nisu smeli dobiti Djuricin i Zukic, bez obzira sto su dale majstorske golove. Zukicev mi je jos bolji, jer je majstorski resio situaciju.
Bojic je morao dati gol iz one sanse.
Djurisic me je veoma prijatno iznenadio na sredini terena.
Drincic par super dodavanja, dok je imao snage.
Stoperi dobri, bekovi, tu i tamo..
Rockov siguran.
PS
Bravo za Lalatovica, sto nije dao izjavu ovoj najnesportskijom televiziji (mozda je drugi motiv, ali je dobro leglo). Medjutim, sasvim je to normalno ponasanje arene, s obzirom za koga ta televizija jedino navija.Taman u skladu sa time.
Trener Rogan, vrlo objektivan i korektan.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Danilo »

Svaka cast momcima na pozrtvovanoj igri i pobedi.Mislim da je Lalat glavno pojacanje ove sezone.
Ono sto me brine u ove 2 utakmice je pad u igri od 65 minuta, koji se ponavlja i u 2 utakmici.Da li je pitanje fizicke spreme, s obzirom da do 65 min igramo visoki presing .Nikako da nastavimo u istom tempu i dokrajcimo protivnika ili psihe iz prosle sezone da ne verujemo u pobedu.
Bojica jos ne vidim, svaka cast za Zuku inteligentan, majstorski potez
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Turija »

Danilo, mislim da nije psiha, vec fizika.
Pisao sam o tome jos na komentarima pripremnih utakmica, pitanjem da li ce moci 90 minuta tako? Mislim da nece i da generalno nasi igraci, u celoj ligi, nisu spremni za takav tempo. Fizicki, konstitutivno i trenazno.
Zato se u inostranstvu cesto povredjuju veznjaci i igraju promenljivo.
Napadaci jos i mogu, ako imaju njuh i dar za gol.
Odbranbeni - tu i tamo, ali i oni kubure sa fizikom i mentalitetom koje ponesu odavde.
Malo ko prevazidje to napolju.
Lalatovic treba, vec od 65 minuta, da osvezi vezni red, pa posle i ostalo.
Mora se igrati sa 3 izmene i mora biti rotacije. Inace ce ,,ubiti,,, igrace. Ne moze se drzati svoje filozofije ( mozda i sujeverja?), da tim koji pobedjuje se ne menja. Narocito, ako mislimo na zapazene rezultatate i igre u Evropi.
Ovde ce to jos i proci nekaznjeno, jer niko nema snage za kaznjavanje u drugom poluvremenu. Jedino zvezda, donekle.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Danilo »

Slazem se Turija, Eze koji bi trebao fizicki biti dominantan , sto se tice trcanja, evidentno nije mogao da stoji, otaljavao je

Ps.sta kazete za dresove, meni ove tamne stucne odudaraju, bolje da su bele
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Djisa »

Meni se Bojic svideo, vidi se da ima kvalitet, odudara po pasu od ostalih, i on i Drincic, naravno da mora i moze bolje (barem se nadam). Taktika po mom ukusu, 2 brza krila, dobar playmaker, 2 zadnja vezna, jedan tehnicki bolji sa vecom slobodom da krene napred, drugi defanzivniji.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Turija »

@Danilo
Stucne crne, verovatno zbog boljeg kontrasta?
Ali, ne bih se upustao u taj likovni deo. To mi nikad nije ,,lezalo". Svodi mi se na licni utisak: svidja mi se - ne svidja :)
Vazno je da pobedjujemo u njima.
:cheers:
PS
Svidja mi se i sto smo podigli visinu ekipe, a i promenili nacin igre.
Jos samo dobra rotacija i mozemo se nadati korektnom izdanju Vose (ako odrzimo kontinuitet motiva i igara).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Neizlecivi »

Meni se svidela ostrina koju posedujemo.
Ofanzivno smo bolji nego prosle godine, a defanzivno mnogo bolji nego prosle godine.
Ne svidja mi se to sto mnogo lopti gruvamo sa bekova i stopera u vazduh na Matica i 90% njih propadne. Voleo bih malo vise pas igre, samo je pitanje koliko to Djurisic kao vezni moze da iznese, jer Drincic svakako moze. Takodje i bekovi su nam defanzivno ok, ofanzivno velika nula. Cekam da vidimo sta ume i koliko Vucic.
User avatar
ŠoneVoša
Posts: 123
Joined: Wed Jan 28, 2015 4:05 pm

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by ŠoneVoša »

Mislim da sa Lalatom mozemo dosta ove sezone. Minimum u TOP 4 ekipe i mesta u Evropu. Bitno je da nastavimo da igramo u kontinuitetu. Drincic ce u januaru napuniti 36. godinu, a i dalje je doktor u ovoj nasoj ligi.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA, nedelja u 20h

Post by naseljekolumbija »

Turija wrote: po svim kriterijumima profesionalne televizije sa nacionalnom frekvencijom.
Турија, они немају националну фреквенцију. Ја мислим да је то нека полуприватна телевизија у сарадњи са неким кабловским оператерима
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Rabba »

Podrška iz Beograda izgleda urađa plodom. Izmena Pajović - Bjeloš da se pripomogne kada stvari baš ne idu odgovarajućim tokom. Cena, Bojić i Gemović imaju prednost ispred Zukića(koji bar na kašićicu igra), Neškovića i Topića. Lalate majstore vodi nas do titule(ili bar 4. mesta)!
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA, nedelja u 20h

Post by Turija »

naseljekolumbija wrote:
Turija wrote: po svim kriterijumima profesionalne televizije sa nacionalnom frekvencijom.
Турија, они немају националну фреквенцију. Ја мислим да је то нека полуприватна телевизија у сарадњи са неким кабловским оператерима
U pravu si :cheers:
Nigde ih nema, a svugde prisutni i u KDS i radio difuziono. Kao zli duh.

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1% ... 1%98%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 2. kolo: Napredak - VOJVODINA 0:2 (0:0)

Post by Cane »

Dobro je ovo ispalo sinoć, ali ne treba se zavaravati da smo bolji nego što jesmo, imali smo i sreće što nam oni nisu spakovali gol u poslednjim minutama prvog poluvremena jer je pitanje kako bi onda bilo. Čini se da ide ovo u dobrom smeru ali mora tu još mnogo toga da se radi, još smo na nedovoljnom nivou u mnogim segmentima, od fizike pa na dalje. Ali svakako vidi se promena u pristupu koju je doneo Lalatović što je po meni najvažnije i to je upravo ono zbog čega sam ga ja priželjkivao na našoj klupi. Da su nam utrpali Kosana ili nekog iz te plejade ne bismo sigurno ni slično igrali nego bi bile samo u pitanju nijanse metiljavosti i daveža od igre, nebrojeno puta već viđene.
Locked