FK Kabel

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Fudbal: Tanki argumenti Šišića
06.09.2005
dnevnik1

NOVKABEL PODNEO ŽALBU
DRUGOSTEPENOM ORGANU IO FSV

Još nije stavljena tačka na susret prvog kola Vojvođanske lige - “zapad” između Novkabela i Futog Viskola, koji je prekinut u 85. minutu pri rezultatu 1:0 za domaćina. Sudija Aleksandar Šovljanski je u tom minutu opravdano pokazao na belu tačku, pošto je golman gostiju Kalentić u kaznenom prostoru oborio Radulovića. Nezadovoljni odlukom sudije gostujući igrači su ga opkolili, a LJubičić je dobio crveni karton. Kod klupe gostiju ogradu je preskočio navijač i sukobio se s rezervnim igračima, LJubičić se vratio na mesto događaja i udario je sudiju.



Neslavno završeni derbi bio je na skeneru Stjepana Šišića, direktora lige koji je odlučio da oba kluba snose krivicu za prekid i naložio je da se odigra nova utakmica. S takvom odlukom nije se mirilo rukovodstvo domaćina koje je u zakonskom roku prosledilo žalbu drugostepenom organu IO FS Vojvodine s predlogom da komisija za žalbe odluku direktora lige preinači tako što će se pomenuta utakmica registrovati službenim rezultatom 3:0 u korist FK Novkabel, odnosno postignutim rezultatom do prekida (1:0), ili da se napadnuta odluka ukine i vrati direktoru lige na ponovno razmatranje i odlučivanje. U saopštenju Novkabela koje je potpisao direktor Svetislav Keravica stoji:

Žalba se podnosi zbog povrede postupka, pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja i povrede pravilnika o fudbalskom takmičenju. Tradicija našeg kluba je da gradi dobre odnose sa svim klubovima i ovom prilikom ne želimo da komentarišemo ponašanje protivničke ekipe, jer je to stvar fudbalskih organa i samih klubova. Ako ostane odluka direktora lige dobro ćemo razmisliti koje ćemo poteze vući, ali stičemo utisak da pojedini ljudi iz fudbalskih organa Grada i Vojvodine odlukama favorizuju neke klubove i time dovode regularnost takmičenja u pitanje. Uvek smo bili za pravedno rešenje, tako da to želimo i ovoga puta. Imamo podršku većine fudbalskih radnika klubova i navijača koji su nam i ovoga puta odali priznanje na dostojnom držanju, iako smo ni krivi ni dužni od komesara nepravedno kažnjeni - kaže se u saopštenju Novkabela.

M. Popović
Kojoti
Posts: 2
Joined: Fri Sep 09, 2005 7:48 pm

Post by Kojoti »

Sto se tice nas utakmica se nece odigrati! (ako dodje do toga da se ponovo igra)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Fudbal: Slavlje Slanobaraca kraj Štranda
12.09.2005


VOJVOĐANSKA LIGA – ZAPAD
Novkabel - Proleter 1:2 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 300, sudija Utješanović (Novi Sad), strelci: Veselinović u 3. za Novkabel, a Havin u 47. i 86. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Prolić, Veselinović (Novkabel), Gordanić, Jovanov, Kuvelja (Proleter). Crveni karton: Kosović (Novkabel).
NOVKABEL: Knežević 6, Grujić 7, Kosović 5, Prolić 5, Radulović 6 (Zlatarić 6), Novaković 6, Kiš 6, Cilinšek 7, Veselinović 7 (Stanišić -), Čanković 7, Zečević 7 (Bunić -).
PROLETER: Pejaković 7, Alija 6 (Perišić 7), Kuvelja 7, Jovanov 7, Gordanić 7, Jeftić 6 (Paprić -), Ris 6, Gadžić 6, Havim 8, Kozomora 6 (Prodanović 7), Janjić 7.



Novkabel nastavlja blede igre. Ne samo da za pet kola nisu pobedili, već su pretrpeli novi neuspeh protiv organizovane ekipe Proletera. Igrači sa Slane bare kaznili su svaku grešku domaćih. Početak nije predviđao ovakav krajnji epilog, jer su domaći rano poveli, skraćeni korner izveo je Čanković, a Veselinović je bio najviši i glavom poslao loptu pod prečku. I umesto da dokrajče protivnika, ležernom igrom dozvolili su im da se vrate u igru.

Na samom početku drugog poluvremena stiglo je izjednačenje. Nino Havim u želji da centrira loptu pred gol, lobovao je Kneževića, a lopta je odsela u samom roglju. Pobednik je bio rešen 4 minuta pre kraja, Uroš Prodanović ukrao je loptu neodlučnom Proliću, uposlio Havima, koji je pogodio suprotni ugao, za veliku radost igrača u žutim dresovima.

M. Popović

Image
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Pa kad ce vise shvatiti da igraci nemogu da igraju pijani i mamurni (nedeljom 10h).
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Fudbal: Neispunjena obećanja dovela do krize
14.09.2005

VASA ORLOVIĆ PODNEO OSTAVKU

Posle petog kola Vojvođanske lige - Zapad i poraza na svom terenu od Proletera 1:2 i osvojenog samo jednog boda, trener Kabela Vasa Orlović podneo je ostavku. Kako kaže, na ovaj čin se odlučio kako bi mnogima u klubu, i igračima, predočio da je krajnje vreme da se klubu pomogne da što pre izađe iz krize. Sada već bivši trener otvorio je dušu.

- Kada sam se prihvatio ove uloge obećano mi je da će većina igrača iz prošlogodišnjeg sastava ostati i da će se dovesti nekoliko novih fudbalera. Da će ekipa će biti spremna za juriš na visok plasman. Desilo se suprotno, otišli su nosioci igre, golman Brkić, Buač, Perišić, dok su Milović i Jokić zbog zdravstvenih problema izostali. Veći deo priprema su zbog traženja aranžmana propustili Čanković, Grujić i Radulović.

U takvim uslovima teško je bilo uraditi planirano, što se kasnije osetilo na rezultatima. Posle prijateljskih utakmica bilo je evidentno da ovako okrnjenom sastavu nedostaju barem dva iskusna igrača iz zadnje linije i pravi napadač koji bi realizovao prilike. Nismo uspeli nikoga da dovedemo - pojašnjava Orlović i dodaje:

NOVKABEL DOBIO NOVOG TRENERA
Kormilo Branku Vučkoviću

Posle ostavke Vase Orlovića, rukovodstvo Novkabela nije oklevalo. Obavljeni su razgovori s nekoliko kandidata, a uprava je na jučerašnjoj sednici donela odluku da u narednom periodu ulogu trenera poveri Branku Vučkoviću (45), bivšem igraču subotičkog Spartaka, zeničkog Čelika i trenera somborskog Radničkog, Borca iz Šajkaša, Poleta iz Karavukova i Tatre iz Kisača. Novi kormilar ekipe sa Štranda obavio je prvi trening.

- Teško je na osnovu jednog treninga dati sud o vrednostima igračkog kadra. Jedino merilo su trenutna pozicija na tabeli i broj osvojenih bodova. Ne vredi kukati, ali sigurno je da će za mene, za igrače i ljude koji vode klub, biti mnogo posla i nadam se da ćemo ga uspešno obaviti. Jedan od razloga je vera da ova ekipa može mnogo više, drugi mu vratimo ugled koji mu u vojvođanskom fudbalu i pripada.
Novom treneru u radu će pomagati Branko Krsmanović, profesor DIF-a. M. Po.

- Na našu nesreću sve je loše krenulo na startu prvenstva, gotovo dobijenu utakmicu s Futogom, koja je prekinuta, nismo dobili, a ti bodovi bi puno značili na dobijanju samopouzdanja.

Ovako je svaka sledeća utakmica za nas bila još veće opterenjeće, mora, što ovaj mladi tim nije mogao da prebrodi. U takvim uslovima došli smo u situaciju da se borimo za goli život i zato sam se, teška srca, odlučio na ovakav korak.
Kabelu želim da što pre izađe iz krize i krene pravim putem - istakao je na kraju Vasa Orlović.

M. Popović
Kojoti
Posts: 2
Joined: Fri Sep 09, 2005 7:48 pm

Post by Kojoti »

Prognozirajte meceve Vojvodjanske lige zapad

Za prvu trojicu na tabeli skromne nagrade!

Vise na ovom topiku!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Kabel - TSK 1:1
Evrogol za Kabel Novakovic.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Fudbal: Nema novog meča
25.10.2005
dnevnik

U KABELU KATEGORIČNI

Danas bi trebalo da se odigra ponovljeni meč prvog kola Vojvođanske fudbalske lige - zapad Kabel - Futog Viskol, koji je prekinut pri vođstvu domaćina 1:0 i dosuđenog penala u prvom kolu. Međutim, prema zvaničnom stavu ligaša s novosadskog Štranda, do utakmice sigurno neće doći.



Tim povodom oglasili su se crveno-crni, a u njihovom zvaničnom dopisu se, između ostalog, kaže:
- Upravni odbor FK Kabel je na poslednjoj sednici doneo jednoglasnu odluku da, pošto su iscrpljene sve mogućnosti žalbe fudbalskim organima povodom poslednjeg slučaja prekinute utakmice OFK Futog - Viskol, pravdu potraže redovnim sudskim putem, tražiće nadoknadu štete koja je u svim aspektima pričinjena Kabelu od strane odgovornih lica koja su učestvovala u odlučivanju. Jer, klub sa tradicijom 73 godine postojanja nikada nije bio suočen sa ovakvim prezentiranjem fudbalske (ne)pravde.

Obaveštavamo vas da FK Kabel neće igrati novu utakmicu sa OFK Futog - Viskol zakazanu za 26. oktobar u 14.30 časova. Ovo vas izveštavamo iz razloga izlaganja nepotrebnih troškova gostujućeg kluba i službenih lica delegiranih za ovaj susret. To su troškovi koje naš klub neće snositi, navodi se u saopštenju FK Kabel. M. Po.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Sto se tice ovih bodova naravno da je Gdin. moraca dao bodove ovom beku pumpadziji sto mafija po 4. ligi...Zesce je namesteno i Futog 80% ulazi u 3.

Nego da iz Kabela je u I ligu otisao jos jedan igrac.Rec je o Dadi Veselinovicu (visok oko 2 metra) napadac otisao je u OFK Beograd.Ovo je vec 3. igrac koji je skoro otisao u I ligu (Buac ,Brkic kod nas,a Nemanja Savic valjda u Austriju)...Mislim da je igrac koji moze jos dosta da napreduje i da je Vojvodina mogla lako da ga uzme.Igra napadaca,1987. godiste.I ukoliko dobro prodje u Ofki mrzecu upravu koja ga na vreme nije uzela kada im je bio ispred nosa.
Kad je Djumi bio trener predlozio sam mu na chatu da dodje na Kabel da vidi kako igraju (dok je vodio Grujic),sad neznam da li je bio ili je ovu dvojicu prekomandovao na grujinu rec.Ali svakako nije pogresio...Mada sam ja licno mislio da ce ipak uzeti Veselinovica,Buac i jos jednog(tesko 2) momka.Pa samo hocu da pitam Djumija jel gledao mozda igre Veselinovica?
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

limanfkv wrote:Kad je Djumi bio trener predlozio sam mu na chatu da dodje na Kabel da vidi kako igraju (dok je vodio Grujic),sad neznam da li je bio ili je ovu dvojicu prekomandovao na grujinu rec.Ali svakako nije pogresio...Mada sam ja licno mislio da ce ipak uzeti Veselinovica,Buac i jos jednog(tesko 2) momka.Pa samo hocu da pitam Djumija jel gledao mozda igre Veselinovica?
I Veselinovic je bio na mome spisku ali njega sam planirao sada u zimskom prelaznom roku.Nazalost za njega smo procenu imali da moze da igra u Vosi jedino Grujic i ja.Mozda sam i indirektni krivac sto je otisao u Beograd jer sam ga hvalio pred Rasicem (sekretar OFK-A) ali za to nisam siguran.Juce sam bio na treningu OFK-a i mogu ti reci da sam se mnogo iznenadio kad sam ga video da trenira.U razgovoru sa Krcmarevicem sam se jos vise iznenadio kad mi je rekao da ce mali danas igrati kup utakmicu sa Hajdukom iz Kule.
U Kabelu igra jos jedan igrac koji bi mogao igrati u Vosi ali neka gleda onaj ko je za to zaduzen i placen.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Djumi wrote:
limanfkv wrote:Kad je Djumi bio trener predlozio sam mu na chatu da dodje na Kabel da vidi kako igraju (dok je vodio Grujic),sad neznam da li je bio ili je ovu dvojicu prekomandovao na grujinu rec.Ali svakako nije pogresio...Mada sam ja licno mislio da ce ipak uzeti Veselinovica,Buac i jos jednog(tesko 2) momka.Pa samo hocu da pitam Djumija jel gledao mozda igre Veselinovica?
I Veselinovic je bio na mome spisku ali njega sam planirao sada u zimskom prelaznom roku.Nazalost za njega smo procenu imali da moze da igra u Vosi jedino Grujic i ja.Mozda sam i indirektni krivac sto je otisao u Beograd jer sam ga hvalio pred Rasicem (sekretar OFK-A) ali za to nisam siguran.Juce sam bio na treningu OFK-a i mogu ti reci da sam se mnogo iznenadio kad sam ga video da trenira.U razgovoru sa Krcmarevicem sam se jos vise iznenadio kad mi je rekao da ce mali danas igrati kup utakmicu sa Hajdukom iz Kule.
U Kabelu igra jos jedan igrac koji bi mogao igrati u Vosi ali neka gleda onaj ko je za to zaduzen i placen.
I pretpostavljao sam da vam on nije promakao.Bice stvarno ograomna steta ukoliko bude igrao kao sto mislim da ce igrati.Izgleda da nekim ljudima ne vredi ni crtati. :?
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Da li za Kabel nastupaju Milan Visekruna i Vladimir Batic?
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Dejan wrote:Da li za Kabel nastupaju Milan Visekruna i Vladimir Batic?
Neznam stvarno,Visekruna mi je poznato mada nisam bio dosta dugo na Kabelu,ma i ko ce to znati kada se stalno na svakoj polusezoni promeni po 10-15 igraca.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

PROPALA SKUPŠTINA FK KABEL

Održana je Skupština FK Kabel koja je trebalo da iznađe smernice izlaska iz krize posle katastrofalne polusezone, u kojoj je ekipa završila na poslednjem mestu Vojvođanske lige zapad. Sa žaljenjem mora da se konstatuje da je neslavno završena, a kriza u klubu došla je do tačke usijanja. Naime, kada se činilo da će se izglasati poverenje Upravnom odboru i umesto člana Raletića (odavno podneo ostavku) imenovati drugo lice, ili nepoverenje Upravnom odboru i vd direktoru Milanu Živkoviću, uzavrele su strasti i Skupština je prekinuta od strane predsednika Dragana Durutovića. Pretnje i reči koje su se čule ne služe na čast pojedincima i one nisu za novine. Pre prekida na dnevnom redu je bio izveštaj o radu kluba u proteklom periodu i naredni zadaci. Izveštaj je podneo Milan Kartalović.



- Klub kao i fabrika zajednički preživljavaju teške trenutke. Ostvarili smo postavljeni cilj da klub očuvamo do privatizacije. Čekamo i zakon o sportu koji će neke probleme rešiti na adekvatan način. Što je najvažnije mlađe selekcije ostvarile su zadovoljavajuće rezultate jedno je podbacio prvi tim - rekao je Kartalović. Predsednik Upravnog odbora predočio je Skupštini finansijske rezultate, a zatim govorio o stanju i odnosima u klubu. Jedna od tema bila je i slučaj bivšeg direktora kluba Đorđa Marinkovića, zatim transfer fudbalera Veselinovića.

Bivši direktor Đorđe Marinković prozvao je Upravni odbor zbog učinjenih poteza koji su bili na štetu kluba.
- Kada sam ja bio direktor četvrto mesto okarakterisali ste kao neuspeh. Smenili ste me, šest meseci nisam dobio rešenje o otkazu, 25 plata mi nije isplaćeno i nisam uticao na sramotne rezultate kako je prezentovano, jer dešavanja oko promene brave bila su posle završetka prvenstva - istakao je Marinković.

Igrači nezadovoljni
Među prisutnima na Skupštini bili su i zamenik kapitena Jovanović i igrač Stanišić. Željno su isčekivali da Skupština donese neke promene, jer ovo isčekivanje samo šteti klubu. Osuli su drvlje i kamenje na rad Uprave, a tražili su i smenu trenera Vukčevića.

Na njegovu diskusiju nadovezao se i Manojlo Radinović koji je za ovakvo stanje imenovao krivce Keravicu, Lazičića, Živkovića i Brkića i ostalu družinu “koji su svojim potezima pravili krivična dela”.

Zapaljivu atmosferu pokušao je da stiša Mile Đapić.
- Tok Skupštine ne ide ka pravom rešenju, moramo da dimo kako Statut nalaže. Prijatelji i oni koji vole klub zajedno sa fabrikom moraju obezbediti minimalna sredstva za egzistenciju. Razgovarao sam sa roditeljima i oni imaju valjane predloge - napomenuo je Đapić.

Ispred roditelja javio se Dragan Milić.
- Nismo protiv fabrike, želimo da klub egzistira i da se prvi tim spase od ispadanja. Spremni smo da učestvujemo sa neznatnim sredstvima. Tražimo reviziju kompletnog Upravnog odbora po Statutu, pet članova iz fabrike i četiri od prijatelja i sponzora kluba, s tim da predsednik Uprabnog odbora bude Mile Đapić i član Dragan Durutović, a direktor lice van fabrike.

Posle toga došlo je do žučnih diskusija, ostavke su dali Zolika Molnar i Živko Lazić, a nakon toga Skupština je prekinuta.

M. Popović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Kabel - Borac 3:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100, sudija: Vasiljev (Novi Sad). Strelci: Prolić u 60. (iz jedanaesterca), Savić u 74. i Kosović u 80. minutu za Kabel, a Bubanja u 73. minutu za Borac. Žuti karton Sovilj (Borac).
KABEL: Knežević 7, Lazičić 7 (Jevremović), Dobrić 7 (Pejović 7), Prolić 7, Filipović 7, Žmukić 7, Milosavljević 7, Savić 8, Kosović 8, Radić 7, Trivunović 7 (Brkljača 7).
BORAC: Gostojić 7, Babić 7, Sovilj 7, Markov 6, Kuzmanović 7, Marjanović 6, Šunjka 6, Mihajlović 6 (Zekić 6), Nikolić 7 (Pekez 7), Bubanja 8, Dobrinjac 6.

U grčevitoj borbi za opstanak fudbaleri Kabela posle bolje igre uspeli su da savladaju odličnu ekipu Borca.
Prvi deo protekao je u nadmudrivanju snaga bez prave prilike za gol, sem udarca Nikolića koji je završio kraj desne stative gola Kneževića. U nastavku presudila je veća želja Kabelovaca da dođu do bodova spasa. U 60. minutu Sovilj je na domak gola nepropisno zaustavio Lazičića, sudija Vasiljev bez dvoumljenja je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Prolić.

Gosti su preko najboljeg pojedinca u svojim redovima Bubanje uspeli da izjednače Babić je idealno uposlio saigrača, a ovaj sa nekoliko metara glavom poslao loptu u mrežu. Radost Klisana trajala je samo minut jer je Aleksandar Savić preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Gostojića. Isti igrač učestvovao je u akciji kod trećeg gola a koju je topovskim udarcem sa 10 metara realizovao Kosović.

M. Popović
Locked