12. kolo: Čukarički - VOJVODINA 1:0 (0:0)

User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by Turija »

Nesrecno smo izgubili, a Mudrinski srecno dao gol, jer je Rockov bio pokriven i u pokretu.
Djuric je bio fauliran pre gola, ali morao uhvatiti loptu i rukama. Vidno je da mu je nestalo snage i da ne moze igrati celu utakmicu, a i u velikom je padu forme.
Nema druge, nego nastaviti sa radom i traziti resenje za vezni red. Jako smo tu slabi u organizaciji napada.
Steta, zasluzili smo bod. Neki pomak se vidi, ali trojka Djuric, Zlomislic, Arsic je jako slaba u napadu i tesko cemo sa njima do sanse, a kamoli gola.
PS
Sreca da se ne nerviram vise, jer ne osecam ovu ekipu, kao Vosinu. Cast nekolicini. Zbog njih mi je zao.
Last edited by Turija on Fri Oct 19, 2018 7:54 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by MiSmoFKV! »

Prva utakmica koju gledam od kako sam se odselio iz Srbije, ujedno i prva na kojoj je Okuka trener. Utakmica mi je bila prilicno gledljiva, poslednja koju sam gledao protiv Rada je bila odvratna. Cuka, zanimljiva ekipica, oba centarfora iz nase skole, Puska na stoperu, fini veznjaci Docic i Kajevic. Brz njihov Eze, odnosu Ovusu. :mrgreen: Cudno mi je samo sto razigravaju igrace nkp. Po mom misljenju bili smo egal i 0:0 je bio realan rezultat da nije one katastrofalne greske Djurica.
O igracima:
Rockov - Sto kaze Turija, popravio ispucavanja, zapoceo par brzih kontri, kod gola mislim da nije mogao bolje da reaguje.
Stojkovic - Uf, napad nista, a u odbrani sta uradi. U nekoliko situacija fino reagovao i snasao se, ali mislim da ima dosta izgubljenih lopti.
Sanicanin - Po meni odlican, dobar u vazduhu, par puta izneo loptu jako dobro, u odbrani isto dobrih poteza.
Graovac - Slabiji deo stoperskog tandema, ali zadovoljan sam. Nazalost trosi mesto stranca.
Lazarevic - Malo me je razocarao, nista nije napredovao od kako sam ga poslednji put gledao. Ima bolju tehniku od Stojkovica, al je u odbrani slabiji. Ovusu ga je par puta pretrcao.
Zlomislic - Po meni dobar, pokriva, bije, uzima lopte. Mana mu je sto ne preuzima odgovornost u napadu, ali dobro tek je izasao iz povrede, verovatno nije ni skroz spreman.
Djuric - Nas Gerard.https://media.giphy.com/media/SYp7OcljMMN7G/giphy.gif Pokvario sve sto je dobro uradio.
Arsic - Dobar korner, dobar jedan udarac iz daljine, al generalno usporava igru mnogo. Iz trojke Zlomislic, Djuric i on, njega bih zamenio.
Eze - Kakva je precka ono bila, bio bi to bas evro gol. Klasican Eze, nas najbolji igrac u polju.
Djuricin - Ima dobrih ideja, fino kontrolise loptu, fali mu zavrsnica.
Gajic - Dobio sansu od prvog minuta, al mislim da nije dobio dobru loptu od svojih saigraca. Mislim da ima najvise prostora za napredak, prva stvar, sporo se oslobadja lopte kada treba to da uradi, drugo mora da poradi na duelima za loptu, trece mora kvalitetnije da igra presing.
Izmene:
Fofana - Ni on nije imao pravu sansu, al bolji u duelu od Gajica.
Gojkov - Pih, prvi put od Rada ga gledam, tad je bio dobar i svi su ga na forumu hvalili, a on corak.
Milojevic - Trebao je uci 10 minuta ranije.

Okuka - U sustini, dobro izgledamo. Dobro stojimo na terenu. U napadu bi mozda trebali vise da idemo na stranu ka Ezeu i Djuricinu, takodje trebaju se vezbati kontre. Dzabe sto Emil zapocne akciju, kada Djuric/Arsic zaustavi. U odbrani mi se cini da dobro stojimo, mislim da su samo jednu sansu stvorili kroz sredinu, kada je Bogosavac izasao 1 na 1.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by Turija »

@MiSmoFKV
Hoce li ostati ovde neko od mladih? U svakom slucaju, srecno ti bilo u Dijaspori :cheers: .
Slazem se sa analizom, osim za Lazarevica. Imao je jako tezak zadatak da motri na izuzetno brzog Owusua. Pomagao mu je Eze i ja sam zadovoljan kako je odigrao veceras.
Gajica smo videli od pocetka meca i stoje primedbe, ali nista vise nismo videli ni od Fofane, samo je fizicki jaci u duelu. Gajic mora vise da se krece, popravi skok i duel igru. No, mora se priznati da nije imao nijednu upotrebljivu loptu.
Od Djuricina ocekujem da ga ,,krene". Cak bi ga prebacio u sredinu i oslobodio mesto na boku za Gojkova. Gojkov veceras nije dobio nijednu upotrebljivu loptu, ali je nekoliko puta odlicno intervenisao i oduzeo loptu protivniku. Za tu minutazu, nije ni mogao vise
Problem je sto nemamo tim, vec samo nekolicinu igraca koji zasluzuju dres Vojvodine.
Nece biti lako Okuki da iscedi suvu drenovinu.
Mislim da nam je najbolje da se orijentisemo svesno na podmladjivanje i cekanje na razvoj nasih mladih talentovanih igraca
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by Душан »

Могуће да је био фаул, али само дилетантска екипа може да добије гол у 94. минуту. Био сам задовољан првим полувременом, где смо требали дати гол, у другом је било егал до пред десетак минута пред крај, кад су нас стисли, и постигли погодак. Једноставно то је то, овој екипи је лимит 6,7 место.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by MiSmoFKV! »

Hvala Turija na lepim zeljama.
U potpunosti se slazem sa tobom i ja bih Djuricina stavio u sredinu, umesto Arsica, a Gojkova na njegovo mesto. Npr. U Frankfurtu su Mijata koji je slican tip igraca stavili u sredinu.
Mozda sam bio preostar prema Lazarevicu, ali da kazem da je to bilo iz najbolje namere. Kad je prvi put igrao umesto Lakicevica, videlo se da je daleko skolovaniji igrac. Ima jako finu tehniku, ne odbija se lopta od njega ko od zida. Medjutim, od tog trenutka nista nismo videli. Ja mu zelim sve najbolje, da zaigra u nekoj jacoj ligi, da bude prvi bek u reprezentaciji(trenutno najkriticnija pozicija) i zbog toga ne sme izgovor da mu bude igrao je protiv brzog Ovusua. Pa ako zeli da postane nesto u fudbalu, igrace protiv mnogo brzih igraca sa mnogo boljom tehnikom.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by naseljekolumbija »

Лазаревић на своју позицију! А Антић на своју. Стојковић нажалост није за озбиљну причу.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: Čukarički - VOJVODINA, petak 17:30

Post by Turija »

Da se jos malo vratimo na ovu utakmicu i dvonedeljnu pauzu, pre nje.
Vidimo da su u njoj jako dobro radili nekoliko igraca, ostali kao da su bili na godisnjem odmoru.
Rockov i Sanicanin najbolje iskoristili taj period.
Emil je vidno popravio nedostatke u degazmanu nogom. Ono izbacivanje rukom do polovine igralista je to o cemu sam sanjao. Vratilo mu se i samopuzdanje i steta sto je primio gol, jer izgledao mi je nesavladiv. Ne bi ga ni primio da nije bilo kiksa Djurica.
Sanicanin.
Momak ima strahovito jaku zelju, koja se videla vec i pre prvog zvizduka sudije, kada su svi nasi igraci stali u krug da krenu u borbu. Drugo, najbolja skok igra u nasem timu i na zemlji istaknut u odbrani. Ono sto najvise iznenadjuje za stopera je odvaznost da krene sa loptom, koju bolje kontrolise u kretanju od naseg veznog reda. Stvori visak igraca na sredini, ali ostali se nikako ne otvaraju. Najbolje se otvara mladi Gojkov.
I tu sam razocaran (ne)kretnjom bocnih i centralnih igraca. Tako da je Sani dzabe krecio. Ostaju mu samo oni dugi pasovi ispred Rockova, kada je sjajnim dijagonalama pronasao Djuricina.
E sad Djuricin.
Djuricin ce proraditi. Samo malo da ga koriguje Okuka ili prebaci u vezni red, jer tamo nemamo igraca koji moze da predribla coveka. Djuricin to moze i jos u brzom trku.
Eze.
Ne znam sta se sa njim dogadja, ali igra sve slabije. Ima problem sa prijemom i kontrolom lopte i to bi morao da ispravi. Mislim da mu fali igra veznog reda, koja kod nas ne postoji. Arsic je prvi da se preseli na klupu, zajedno sa Djuricem. Em davi loptu, ima slabu kontrolu nad njom i losa i resenja.
Zbog toga nasa igra po bokovima ne postoji.
Centarfor.
Imamo trojicu. Svoj trojici nesto fali, a najvise kretanje i izmena mesta, a tu ih blokiraju nasi vezni igraci.
Od svih nasih igraca, po meni, najvise fudbalskog rezona u kretanju je pokazao Gojkov.
Mislim da on Djuricin i Eze treba da su istovremeno na terenu, uz drugaciji vezni red.
Trener.
Pokazao je zelju da trazi najbolju postavu. Medjutim, mislim da mora prosiriti kandidate sa najistaknutijim Omladincima. Takodje jos podici kondicionu spremu igraca. Djuric je pao pri lakom lakom faulu, jer mu je ,,dusa bila u nosu" i jedva je stajao na nogama pred kraj meca. Drustvo mu je pravilo jos dobar broj nasih igraca, koji su samo cekali poslednji zvizduk Grujica da odmore. Umesto njega, stigla je kazna i NS bruka, da nas Proleter pretekne na tabeli.
Upravo, da li vas je stid kakve polugrace ste doveli u Vojvodinu?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked