11. kolo: VOJVODINA - Napredak 0:1 (0:1)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

11. kolo: VOJVODINA - Napredak 0:1 (0:1)

Post by Grof Žekula »

После три везане победе, две у првенству и једне у куп такмичењу, предстојећег викенда, а пред репрезентативну паузу, нам у госте долазе крушевачки Напредак, који нас је већ два пута са по 1-0, додуше у Крушевцу, поразио ове године.
Победом би било лепо завршити овај ранојесењи циклус. за какав-такав "мир у кући"!



ФКВ – Напредак 0:1 (0:1)
0:1 – Зец 42'

ФКВ: Роцков, Стојковић (60' Лазаревић), Веселиновић, Саничанин, Хухумис, Ђурић, Милојевић, Ђуричин (46' Гојков), Арсић, Срећковић (76' Бједов), Винсент.

Напредак: Ни. Петровић, Костић, Маринковић, Ескић (71' Самјуел), Вулић, Вукановић, Боранијашевић, Остојић (63' Стевановић), Не. Петровић, Н’Диаје (60' Аливодић), Зец
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by PelezinhoFkv »

Лазар Арсић: Одговара ми место полушпица

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/laz ... 03-10-2018" onclick="window.open(this.href);return false;
Фудбалери Војводине после три узастопне победе, без примљеног гола, у веома су добром расположењу у првенству су савладали Вождовац (3:0), потом у Купу Телеоптик (2:0), а онда и Спартак у Кули (1:0), што им је донело скок на табели па су сада на шестом месту.

Црвено-бели имају пред собом нови изазов, домаћини су екипи Напретка, а онда следи двонедељна пауза због обавеза репрезентације. Један од играча који из утакмице у утакмицу пружа све боље партије, боље речено игра све чешће на нивоу који су од њега и очекивали навијачи, је Лазар Арсић, асистент код победничког поготка Дамјана Гојкова у Кули.

- У том сусрету одиграли смо два потпуно различита полувремена. У првом нисмо успевали да наметнемо игру, био је приметан и умор, а ни време нам није ишло наруку. Ипак, добро је што нисмо у првих 45 минута примили гол, јер и када већ не играте онако како желите важно је да и ваша мрежа мирује. Била је то тврда и борбена утакмица, не много лепа за гледање, јер бодови су требали и Спартаку и нама – каже Арсић.

И поред одређених слабости стигли сте до важне победе?

- Претходни добри резултати су у великој мери подигли ниво нашег самопоуздања. У другом полувремену смо били бољи, па смо заслужено стигли до победе. Она нам је јако важна, почетак је првенства и нико од ривала за европску визу није нам претерано одмакао, све је отворено у трци ка жељеном резултату.

Приметно је да сте подигли ниво форме и променили место и улогу у тиму?

- Истина је да сам на почетку такмичења кубурио с повредом и било ми је потребно одређено време да достигнем жељени ниво. Сада се осећам много боље и резултат тога су и моје све запаженије партије. Уз то, тренер Окука поверио ми је улогу полушпица, а на том месту се најбоље осећам и могу највише да пружим.Шеф инсистира на томе да настојимо да што више имамо лопту у поседу и да нападамо задњу линију противника.Радујем се што се враћамо на позиције које нам и припадају и верујем да ћемо играти све боље.

Само Антић ван екипе

Све боља је кадровска ситуација у екипи, изузев Антића сви су у тренажном процесу. - У односу на последњих месец дана, сада имамо најповољнији здравствени билтен. У пун тренинг вратили су се Беко Фофана, Дамир Зломислић и Лазар Ђорђевић, а једино је ван строја капитен Никола Антић. Он неће бити у конкуренцији за тим за утакмицу са Напредком, јер је снимак на магнетној резонанци показао да постоји ситно напрснуће код скочног зглоба. На све остале играче тренер Окука моћи ће да рачуна – саоптио је др Владимир Чолаковић.

У госте вам стиже Напредак, који пут Вошу води ка бодовима?

- Пре свега, важно је то да лопта буде што више код нас, јер не смемо да допустимо Крушевљанима да се разиграју. Они имају добар тим, а посебно је квалитетна њихова офанзивна линија. Знамо да је пред нама тежак задатак, такав је уосталом и сваки у Суперлиги, али не сумњам да ћемо се добро спремити и учинити све да освојимо три бода. Успемо ли, а верујем да хоћемо, то би нам пуно значило пред наредне утакмице.

Стиче се утисак да сте оптимиста?

- Најбитније је то да се резултатима и играма доказујемо у континуитету. Иза нас је остало неколико победа без примљеног гола, што је веома важно. Из повреда се враћају неколицина фудбалера, па ћемо бити комплетни . Верујем да ће нас и публика наградити много већим присуством на трибинама, јер видело се и у Кули колико нам подршка навијача значи - казао је Лазар Арсић.
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Pera Centar »

PelezinhoFkv wrote:Лазар Арсић: Одговара ми место полушпица
Kako bi igrao da mu to mesto ne odgovara?

Nego iz licnog interesa gura ovog amatera i neskolovanog igraca, umesto da pusti Neskovica da igra.

Ako Neskovic i bude gresio barem ce iz toga nesto nauciti.
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Danilo »

Mnogo vazna utakmica.Treba nam pobeda , bas kao sto gore neko rece, za nadu u bolje igre posle pauze.Do sad ovo nije valjalo ...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by gospodinFKV »

Pera Centar wrote:Nego iz licnog interesa gura ovog amatera i neskolovanog igraca, umesto da pusti Neskovica da igra.
Ovde se svi, od predsednika do trenera, drze fotelje kao za goli zivot da se bore. Sve i da ne ulazim u neke potencijalne mahinacije i menadzerisanja, gledaju se samo trenutni rezultati, jer znaju da lete cim kola dostignu odredjenu brzinu nizbrdo (posto se u tom smeru krecemo svakako), pa zato dovode te krpeze i trenutna resenja. Gurace kojekakve panjeve, misleci da oni mogu da donesu neki rezultat, a nestrucni su da procene da je mali Neskovic npr. Runi licno za ovog, i Zukic isto, i Gajic za Bjedova,...cisto da podsetimo pojedine forumase na imena iz nase omladinske skole. :mrgreen:
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Krle »

Nisam upoznat sa kvalitetom pojedinaca koji se ovde pominju, ali mislim da je Nešković naš najmlađi debitant sa 16 i kusur godina. I tad je odigrao mnogo konkretnije nego što sam imao prilike da vidim kod pojedinih u prvom timu. I da, mislim da nije šteta što je Zličić otišao.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ale ... 05-10-2018" onclick="window.open(this.href);return false;
Aleksa Vukanovic pred mec sa Vosom. Ima jedan zanimljiv detalj za nas :lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
lazarr
Posts: 813
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by lazarr »

Već odavno ovaj forum ima pik na jednog igrača. Većina forumaša ne voli Lazara Arsića....
Ja imam sasvim suprotno mišljenje. Po meni je on najbolji igrač Vojvodine. Ne mislim pri tome na trenutne igre i formu, već na fudbalsko znanje. Ne znam zašto ne igra onako kako se očekuje od njega ali kvaliteta, čak i truda, kod njega ne manjka. Veoma se nadam da će kod Okuke proigrati.
Svi mi imamo drugacije mišljenje i svoje lične simpatije. Meni je Arsić omiljen dok mi je Milojević ubedljivo najslabiji igrač u timu. .
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Rabba »

Jedan od viđenijih forumaša, a prepoznaće se, mrzi me sad da tražim po forumu, odavno potencira jednu stvar. Igrači se trpaju na pozicije koje im nisu prirodne, čak ni srodne. Naši treneri se lože kako Vojvodina može da trpi Arsića(Mesarovića, do skora i Lazara Zličića) na krilu u nekoj nakaradnoj fuziji 4-3-3 i 4-2-3-1. On je samo jedan od primera, kojeg sam naveo jer se potencira u poslednje vreme a ima ih itekako previše. Nije Arsić loš igrač, doduše nije ni vanserijski, ali u dobroj formi je za našu ligu bogotac lično.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
salefkv
Posts: 597
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by salefkv »

Vecina forumasa je (zasluzeno) pocela da ga pljuje kada je na utakmici sa Radom cini mi se pri nepovoljnom rezultatu za nas izlazio sa terena nonsalantno, setajuci se kao da su nasi protivnici ti koji treba da vijaju rezultat a ne mi, tada je i dobio prve zvizduke...
Sto se tice narednih utakmica stvarno je igrao katastrofalno i bez zelje, ali u poslednje 2-3 po mom misljenju se dosta popravio... Voljni momenat mu je sad na nivou i nadam se da ce nastaviti da napreduje
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by vdn slaninar »

Turija wrote:https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ale ... 05-10-2018
Aleksa Vukanovic pred mec sa Vosom. Ima jedan zanimljiv detalj za nas :lala:
On je kao dete mastao o Vosi,a ja svaki prelazni rok da dodje kod nas.Prevazisao je ovu ligu, al iz Napretka ne moze da se proda preko u neki ozbiljniji tim.Mi treba da iskoristimo nezainteresovanost blizanaca za njega i da ga dovedemo,igrac koji pravi razliku,mislim da mu je Lane menadzer.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Salvador »

Kaže Laza "У првом нисмо успевали да наметнемо игру, био је приметан и умор..." ?!
Alo, jedini posao vam je da odigrate jednu utakmicu od 90 minuta u nedelju dana i vi ste umorni?!?!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by naseljekolumbija »

salefkv wrote:Vecina forumasa je (zasluzeno) pocela da ga pljuje kada je na utakmici sa Radom cini mi se pri nepovoljnom rezultatu za nas izlazio sa terena nonsalantno
Sto se tice narednih utakmica stvarno je igrao katastrofalno i bez zelje, ali u poslednje 2-3 po mom misljenju se dosta popravio... Voljni momenat mu je sad na nivou i nadam se da ce nastaviti da napreduje
Против Бачке је то било и два три минута после његовог изласка смо дали први гол. И ја сам га пикирао после тога али слажем се са тобом - поправио се у последње време. Само нека настави тако, нека нас демантује и добро свима.
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Djisa »

naseljekolumbija wrote:
salefkv wrote:Vecina forumasa je (zasluzeno) pocela da ga pljuje kada je na utakmici sa Radom cini mi se pri nepovoljnom rezultatu za nas izlazio sa terena nonsalantno
Sto se tice narednih utakmica stvarno je igrao katastrofalno i bez zelje, ali u poslednje 2-3 po mom misljenju se dosta popravio... Voljni momenat mu je sad na nivou i nadam se da ce nastaviti da napreduje
Против Бачке је то било и два три минута после његовог изласка смо дали први гол. И ја сам га пикирао после тога али слажем се са тобом - поправио се у последње време. Само нека настави тако, нека нас демантује и добро свима.
Voljni momenat jeste najvaznija stvar, ali kad se nekome tri puta uzastopno odbije lopta od noge ko od drveta, taj mesta u Vojvodini nema.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo: VOJVODINA - Napredak, subota u 18h

Post by Pera Centar »

Djisa wrote:
naseljekolumbija wrote:
salefkv wrote:Vecina forumasa je (zasluzeno) pocela da ga pljuje kada je na utakmici sa Radom cini mi se pri nepovoljnom rezultatu za nas izlazio sa terena nonsalantno
Sto se tice narednih utakmica stvarno je igrao katastrofalno i bez zelje, ali u poslednje 2-3 po mom misljenju se dosta popravio... Voljni momenat mu je sad na nivou i nadam se da ce nastaviti da napreduje
Против Бачке је то било и два три минута после његовог изласка смо дали први гол. И ја сам га пикирао после тога али слажем се са тобом - поправио се у последње време. Само нека настави тако, нека нас демантује и добро свима.
Voljni momenat jeste najvaznija stvar, ali kad se nekome tri puta uzastopno odbije lopta od noge ko od drveta, taj mesta u Vojvodini nema.
Decko ima procenat tacnih dodavanja ispod 50%, a on treba da gradi igru.

Tu volja tesko da moze da pomogne.
Locked