36. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

36. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:1)

Post by Grof Žekula »

Тринаестог мајског дана од 17 часова (пренос на Арена спорт 1) играмо претпоследњи овосезонски првенствени дуел, а последњи на нашем "Карађорђу", противу тима који је већ освојио титулу. После свих бламажа, а посебно минуле у Нишу, звати вас да дођете на Стадион нећу, већ одлучите по сопственом нахођењу. Све знате...
ДНЕВНИК wrote:Војводину у недељу очекује утакмица с Црвеном звездом на „Карађорђу”


После дана паузе у односу на катастрофални пораз који су претрпели у Нишу (0:5), фудбалери Војводине јуче су наставили с тренинзима и почели припреме за дерби с новим прваком Србије, екипом Црвене звезде.

Иако је било предвиђено да се дуел два црвено-бела тима одигра у суботу, он је, ипак, заказан за недељу у 17 часова и биће то прилика да трибине стадиона “Карађорђе” буду лепо испуњене.

„Дозволићете ми, ипак, да се вратим за још који тренутак на сусрет с Радничким у Нишу“, рекао је Александар Веселиновић, шеф стручног штаба Новосађана.

„Прошло је, ево, неколико дана од њега, а пуно је ствари које ме и даље тиште. Била је то утакмица из два дела - првог до 56. минута, у којем су царевале небеске силе и у којем смо били потпуно без заштите, попут глинених голубова и понижени, као људи и као фудбалери. После вођства домаћина од 3:0, стекли су се нормалнији услови за игру, али су наши играчи тада ментално пали и само статирали на терену. То нисмо смели себи да допустимо, ма колико да нам је тешко било, јер није исто изгубити утакмицу с 0:3 или 0:5. Зато сам самокритичан, али, верујте, мучно је било стајати уз терен... Нисам желео да глумим кловна и да будем искључен, определио сам се за одлуку да останем достојанствен.“

О томе шта га је то толико повредило, иако је то јасно свима онима који су у суботу били на Чаиру, Веселиновић је кратко додао:

„Нисмо смели ни да пипнемо противничке играче и видели сте да сам одмах на почетку утакмице послао на загревање тројицу момака. Езе је брзо добио жути картон и спашавали смо што се спасити могло, па сам га заменио како бисмо задржали барем бројчану равноправност на терену. Без њега, међутим, изгубили смо на брзини у нападу. Тешко ми је да се и присетим свих одлука господина Пипера, али не желим да тражим алиби и овде бих завршио даље објашњавање.“

У недељу се игра утакмица Војводина - Црвена звезда. По традицији у српском фудбалу, ти сусрети увек заслужују посебну пажњу, иако ће овај који следи бити практично ревијалног карактера...

„Неће, јер углед који уживају Војводина и Црвена звезда не допушта да тако буде. Очекујем доста гледалаца на трибинама и имамо обавезу да им прикажемо квалитетан фудбал, најбољи за који ћемо у том тренутку бити спремни. Звезда је заиста наша најбоља екипа у овој сезони, али то никако не значи да нећемо покушати да се пред њом испрсимо. Важно нам је да сачувамо играче од повреда, јер имамо мали број фудбалера на располагању. Враћа нам се у екипу капитен Јованчић, немамо суспендованих фудбалера, а Вукасовић је и даље ван строја“, додао је Александар Веселиновић.


Прикључивање омладинаца

Због недовољног броја играча који конкуришу за први тим, тренер Веселиновић ове недеље прикључује раду са сениорским погоном двојицу омладинаца - Нешковића и Мандића.

„Принуђени смо на такав потез, мада сам и раније наговестио да ће наша најталентованија деца до краја плеј-офа добити шансу“, објаснио је први човек струке у новосадском суперлигашу.

„Сада су то Мандић и Нешковић, ускоро ће прилику добити још неки омладинци јер желимо да на делу видимо будућност нашег клуба.“
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by newnowapv »

User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by gospodinFKV »

Aj da malo prekinem sablasnu tisinu na postu. Bice zanimljivo videti partiju Jovancica, ako je ono sto sam postavio u Superliga topicu istina.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9686
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Voja »

Sto ce biti zanimljivo? Decko je maksimalno korektno odradio posao kod nas,ide korak napred,a ima kvalitet za prvih 11 tamo,jer za razliku od Vose gde je sam pomagao jos 10 igraca,tamo ce imati 10 igraca koji ce pomoci njemu,a to je ogromna razlika.Dobar je Jovanca igrac!!!
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by gospodinFKV »

Nemoj me pogresno shvatiti, ne insinuiram nista, samo me zanima, jer je zanimljiva situacija. Secam se kad se vec prakticno znalo da onaj paket :shit: ide u partizan, da su maksimalno dominirali protiv zvezde, ali nisam imao prilike da vidim ponasanje igraca kada igra protiv tima s kojim je sklopio ugovor. Tu se vidi uvek mentalitet igraca...
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Turija »

Na kojoj poziciji igra Mandic?
Hoce li biti jos omladinaca, planiranih i neplaniranih???
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by novosadjanin »

Ne vidim nijedan razlog zasto bi Jovancic sutra igrao? Ako je vec sve dogovorio sa crvenima... Ok, hvala mu na svemu sto je pruzio u nasem dresu, bio je korektan sve ovo vreme. Nisam uopste ljut ako nastavi tamo jer se zna da nije "nas". Produzio je ugovor na samo 6 meseci jer smo pokusali da napravimo rezultat, da izborimo Evropu. A posto ove preostale utakmice rezultatski nisu bitne, nema potrebe ni da razigravamo tudje igrace i da im dajemo to zadovoljstvo da gledaju svog buduceg igraca kako igra protiv njih. Ima tu mladih igraca koji treba da sticu iskustvo u ovakvim utakmicama, a oni neka dovedu nasu rezervu :wink:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
vdn slaninar
Posts: 1009
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by vdn slaninar »

http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodina/6 ... dovanovica" onclick="window.open(this.href);return false;
Bicemo oslabljeni.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by gospodinFKV »

Jao nama :frown:
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/index.php/sport/ ... 12-05-2018" onclick="window.open(this.href);return false;
Kako vama izgleda ova izjava Saule?
Meni razocaravajuce, uvlakacki i nedostojanstveno.
Bez obzira na sve probleme koje imamo, zbog Osnivaca, Legendi i preko 100 godina tradicije Vojvodine, a i navijaca, takva izjava je nedopustiva.
Izgubili smo gotovo sve, ali ne smemo izgubiti ponos na nas Klub i dostojanstvo velikog kluba. Ako treba da propadnemo, neka bude.OK je sportski cestitati, ali nista vise od toga.
Jer, kad izgubimo dostojanstvo, povratka nema.
PS
Hoce li i Saula da predje u zvezdu? Jos jedan kapiten tamo? Da se pridruzi na klupi?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Pera Centar »

http://www.zurnal.rs/fudbal/zvezda/6365 ... 00-sastavi" onclick="window.open(this.href);return false;

Ova postava sa kojom Veselinovic namerava da zapocne utakmicu je meni neverovatna.
Krecemo utakmicu bez krila, koja glume spori i beskrvni Mesarovic i jos gori Avramovski.
Eze je na mestu gde ne daje 100% svojih mogucnosti.

Umesto da pocnemo sa brzim igracem Cebarom na desnom krilu i Ezeom na drugom krilu i jedinim pravim centarforom koga imamo Gajicem.
Nazalost, za ovako nesto verovatno treba hrabrosti, a toga nema cele sezone.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Djumi »

Turija moj sve si u pravu.
Danas dobijamo Zvezdu nemojte da brinete.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3838
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Red Marquis »

Ko se još brine oko ovih prijateljskih mečeva...
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Turija »

Vazno je pobediti i te prijateljske, zbog statistike (medjusobnih duela), za neko naredno bolje vreme i bolje ljude.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 36. kolo: VOJVODINA - c.z. u nedelju u 17h

Post by Turija »

Dokle bez centarfora, dokle Mesarovic i Avramovski na krilu???
Veselinovicu, sta je ovo i cemu to? Menjaj ,,krila,,.
S njima u napadu nista, u odbrani, po bokovima, promaja.
Zbog njih nasi bekovi na velikim mukama..
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked