Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Sve o sajtu i forumu
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by Cane »

Takvi smo ljudi, uvek mislimo neko će drugi. Zato i treba ovde više puta podsećati.
Čim prođe praznik i stigne plata uplaćujem svoj mali doprinos.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by churguzijanac »

Meni prosto nemoguce da nemoz da nas se skupi 25-30 i da uplatimo 1.200 dinara.Koliko samo ljudi prodefiluje kroz forum na dnevnom nivou i koliko vremena provodimo na istom.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

Još ove nedelje se skupljaju pare, nismo skupili još uvek.
Ajmo ljudi, nemojte da vas mrzi.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
VosaForever
Posts: 1
Joined: Fri Apr 06, 2018 6:41 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by VosaForever »

Poput ogromnog broja gostiju na ovom forumu i ja ga aktivno pratim već više od jedne decenije, ali su me tek ove muke oko obnavljanja hostinga pokrenule da se registrujem i dam svoj skroman (novčani) doprinos ovoj stvari (pare su trebale danas leći na naveden račun). Svima je jasno da vatra ne bukti kao ranije, ali nikako ne smemo dozvoliti da se ugasi, jer sve dok tinja, iole jači vetar (uspeh) bi je mogao ponovo rasplamsati. Javite kako stojimo sa prikupljanjem, ako treba, uplatiću i u ime svoje (crven'-bele) dece.
kapri
Posts: 101
Joined: Tue Apr 06, 2010 6:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by kapri »

Kakva je situacija? S obzirom da je naglašeno da donacija ne bude preko 10e da li onda može drugi krug donacija?
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by Maki »

VosaForever wrote:Poput ogromnog broja gostiju na ovom forumu i ja ga aktivno pratim već više od jedne decenije, ali su me tek ove muke oko obnavljanja hostinga pokrenule da se registrujem i dam svoj skroman (novčani) doprinos ovoj stvari
Potpisujem! Upravo sam se i ja registrovao iz istog razloga, s tim što ja nameravam i da pišem, kad sam već tu.
:D
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

Ko je uplatio neka ne uplaćuje više, ne treba dvaput. Cilj je što više ljudi ma koju god cifru uplatili.
Ko nije mogao da uplati, a sada je u mogućnosti, bilo bi lepo.
Ko nije mogao i nije u mogućnosti, nema veze, svi smo naši a ovo je Srbija.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

sutra se zavrsava akcija, nemojte uplacivati posle petka.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

Akcija je završena.
Ukupno od donacija sa prošlom godinom (prošle godine je ostalo 2000 dinara) imamo 37 230 dinara.
Nakon slanja (provizija WU na iznose između 32,000.01-41,000 je 3,300 dinara) ogiju bi trebalo da legne 34 000 dinara, odnosno ekvivalent u kanadskim dolarima.

Želeo bih svima da se zahvalim na trudu i donacijama (kako domaćim, tako i onima sa paypala), sledeće godine će biti lakše malo jer nećemo kretati sakupljanje od nule.
Svaka čast slaninari!
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by Voja »

A da idemo mi u Evropu umesto Vose!? :mrgreen:
Image
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

Takođe valja napomenuti da je u akciji učestvovalo okvirno između 30 i 40 ljudi.
To je to, sledeće godine ista meta isto odstojanje.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by gospodinFKV »

Bravo, Slaninari! :cheers:
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by Del_Boske »

Мало накнадне памети, дал је било могуће да неко одавде плати хостинг картицом да се не плаћа те 3000 провизије? :)
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ragazzi di Neoplanta »

Ne znam, treba videti sa Ogijem. Možda i jeste moguće.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Donacije za obnavljanje hostinga za sajt/forum

Post by ogi »

Sad sam zvao ovaj provajder na kojem smo mi, da nas vrate na onaj jeftiniji hosting sto smo imali ranije ali to nije moguce iz tehnickih razloga. Mi smo presli na ovaj skuplji hosting krajem 2013 jer je forum stalno padao. Pocetkom 2011 ili 2012 godine ljudi su se zalili da je nekima dostupan, nekima ne a imali smo mnogo veci promet i uzimanjem skupljeg hostinga, gde nam je sajt na samostalnom serveru i ne delimo prostor sa drugim korisnicima, to smo resili.

Sinoc sam nasao bolje resenje i prelazimo kod drugog provajdera. Koristeci novac koji je skupljen, uz njihovu promotivnu cenu, bez problema mozemo zakupiti hosting na sledece 3 godine. Necemo imati samostalan server jer to finansijski nije izvodljivo, ali dobicemo mnogo bolje uslove nego kada smo prvi put poceli sa radom 2008 godine i verujem da ce biti dovoljno za nase potrebe. Sajt/forum mogu biti nedostupni tu i tamo dok se ne zavrsi transfer ali ja mislim da je to mnogo bolje jer ovo je bacanje tesko mukom skupljenih novaca.

Sacekacu da prodje utakmica sa Napretkom jer forum/sajt nece biti dostupni kada pocnem da radim transfer na novi hosting. Zelim da se sto pre pocne sa transferom domena i svega ostalog na novi provajder tako da neko iz Srbija placa karticom nije bas izvodljivo. Nisam siguran da li cu odmah imati pristup novom nalogu tamo tako da ne znam kada se moze ocekivati da sajt/forum budu nedostupni.

Jos jednom hvala svima koji su ucestovali i dali svoj doprinos.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Post Reply