Da li treba osavremeniti izgled grba?

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Moje skromno misljenje je da o grbu treba da se raspravlja tek posto klub stane na noge,zakoraci u evropu,posto se resi pitanje stadiona,osvetljenja,reflektora... i svih,svih nasih problema... tek onda sesti i raspravljati o grbu,ali ne na ovakav nacin gde rec ima 10-ak navijaca,nego angazovati sve koji su zivi a imaju bilo kakvog udela u stvaranju Vosine istorije.Meni licno,ovaj sadasnji grb nimalo ne smeta,to je nesto sa cim se poistovecujem,a uostalom (osavremeniti grb) sto bi mi bili kao svi ostali,budimo JEDNI JEDINI!!!!
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

podbara wrote:Jashta!
zaboravio si brate :lol:
Guest

Post by Guest »

Image
Na ovoj slici mozete videti jos jednu varijantu grba, u pitanju je stari grb sa dodatkom lente na kojoj pise NOVI SAD. Na slici su latinicna i cirilicna varijanta (leva i desna zastava) s tim sto bi se umesto cekica i ljiljana ubacila plava zvezda, a tekst Novi Sad bi se prebacio na lentu jer je mnogo citljivije, a i bitno je da se naglasi iz kog grada klub potice.
Grb podeca po stitu i lenti na grb West Ham United-a.
Grb sa lavovima koristi Firma i ako bi se radilo nesto poput toga, moralo bi se traziti misljenje heraldicara.
Ovo nije mesto za odlucivanje o novom izgledu grba ili ocuvanje starog, za te stvari cemo morati ponovo na sabor, jer tako pise u statutu, ali dobro je polemisati na tu temu.
Grb se mora malo osveziti.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Pa nisam ni ja želeo da se ovo spisanije protumači kao pritisak da se "menja" grb već da u prijateljskoj tmosferi prozborimo koju na tu temu.Broj ripljaja očigledno govori da tema nikog nije ostavila hladnim pa mislim da je i vreme da se tema prenese na organe koji su nadležni za odlučivanje o tim temama!
zeka
Posts: 1
Joined: Tue Feb 15, 2005 6:36 pm

Post by zeka »

Ja ne vidim sta ima lose u starom grbu a i nkako mi je ovaj novi prebukiran mislim sve te zivotinje pa kruna??? pa lavovi .Manite se ljudi 90 godina imamo isti grb i on jeste prepoznatljiv za svakog ovim modifikacijama a posebno krunom??? koja ne znam cemu sluzi sem da se iskaze politicki stav predlagaca. Cemiu to?
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Koliko vidim tebi je ovde samo do politike. AKo mislis da ovaj forum mutis svojim politickim angazovanjem rado cu ti zalepiti bananu!
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

tooo...

Post by slavko »

Podbara mozda da ubacimo bana u grb :)))))))) 8)
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

:lol: ! Dobar fazon ali ostajem pri svome.Necu vise o doticnom ali zna gde moze da se bavi politikom,nas nek preskoci!
gabric_a

Post by gabric_a »

Kao sto je Duke napisao u topiku o saboru (nadam se da se nece ljutiti ako citiram to):"...nasa stranka je FK Vojvodina i jedino FK Vojvodina..." :!:
Da ostavimo sve to na stranu i da se vratimo grbu.Posto vidim da je ovde vecina podeljena:jedni su da ostane stari,znaci nista ne menjati;a drugi su za modifikovani.Onda bi bilo logicno,da bi svi bili zadovoljni,koristiti 2 grba!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Ja sam za to da se koriste dva grba, sadasnji i onaj sa lavovima.
Predlog Guest-a sa lentom na kojoj pise 'Novi Sad' mi ne deluje dobro, zato sto je na tom grbu najupadljivija rec 'Novi Sad' a ne Vojvodina. Vosa nije samo novosadski klub, vec nesto vise od toga.
Drugi predlog, sa liscem i brojkom mi se totalno ne svidja. Ne kontam cemu sluzi broj 90. Taj rodjendan je prosao.
Last edited by nboya on Fri Feb 25, 2005 2:43 am, edited 1 time in total.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Evo i ja sam se malo sigr'o s grbom. Neke elemente sam zdipio sa onog sa lavovima nadam se da niko ne zamera zbogtog. Ako kruna bash mlogo smeta mozh' i bez nje (ako mora)...

Image
User avatar
Joe
Posts: 109
Joined: Tue Feb 01, 2005 5:12 pm

Post by Joe »

Sada konacno mozemo i da odlucujemo o tome a ne samo da raspravljamo. Kako to lepo zvuci :)
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Radoye, zaista je interesantana ideja i zadovoljava sve (čak i političke) ukuse.Lepo je ukomponovano.
Meni se posebno sviđa ona lenta koja bi mogla stati i na dres, Samo 2011/12 ćemo morati ponovo osvežiti grb, zbog trećeg pehara.Tako mu otprilike dođe, svakih 22 godine(tolerancija +1,-1) Šampioni.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Turija wrote:Radoye, zaista je interesantana ideja i zadovoljava sve (čak i političke) ukuse.Lepo je ukomponovano.
Meni se posebno sviđa ona lenta koja bi mogla stati i na dres, Samo 2011/12 ćemo morati ponovo osvežiti grb, zbog trećeg pehara.Tako mu otprilike dođe, svakih 22 godine(tolerancija +1,-1) Šampioni.
Veruj mi da mi nece nimalo teshko pasti da ga prepravim u sluchaju novih osvojenih trofeja.

Nada umire poslednja :lol:
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

ja se izvinjavam, znam da si se trudio oko grba, ali je Image


da obrazlozim...
Ona lopta je suvisna.
kruna... daj....
zasto 2 srpska grba...
onaj vojvodjanski je smesan sam po sebi...
zuto...
sve u svemu lici na kolaz.
ove godile su sheLo. bolje da se rokne 1914 2005


Molim te Joe da se ne ljutis. Mozda je kritika previse ostra, ali bolje da direktno kazem sta mi se ne svidja, nego da okolisam. ne?
Liman drzava!
Locked