Da li treba osavremeniti izgled grba?

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Svidja mi se izgled ovog osvezenog grba!!!
Onaj stari jeste da smo navikli,ali je nekako malo prazan...
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

eh...

Post by slavko »

Mislim da smo malo zalutali.Grb treba da bude uproscen,dakle jednostavan i prepoznatljiv! Da svako dete moze lako da ga nacrta:)))
Ovaj grb je izuzetno prebukiran ...Stari+2 lava + 2 zastave kao detalji deluju suvisno.Ja mislim da treba da idemo na neku jednostavniju varijantu sa motivima iz starog grba.Nadam se da razumete sta hocu da kazem...Mislim da bi najbolje bilo da se raspise konkurs za novi grb i da se na konkurs prijave ljudi koje umeju da spoje kreativno,moderno i tradicionalno sa primesom jednostavnog!...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: eh...

Post by Voja »

slavko wrote:Mislim da smo malo zalutali.Grb treba da bude uproscen,dakle jednostavan i prepoznatljiv! Da svako dete moze lako da ga nacrta:)))
Ovom stavu dajem punu podrsku!!!!
gabric_a

Post by gabric_a »

Slazem se sa tim da grb treba da bude jednostavan i prepoznatljiv!Dog smo ovde na Palicu pre par godina crtali grafite,samo sam ja mogao da nacrtam normalno grb kluba za koji navijam,a "drugovi" cigani i grobari se bas nisu nesto pokazali :twisted: Sto se tice onog grba sa lavovima mozda bi se mogao koristiti na nekim dokumentima,ali ne na dresu,tamo bi trebao da ostane stari :!:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Da se Slavko nije uključio u ovu diskusiju, ne bih ni ja. Da ne kvarim opšte oduševljenje sam.
Prvo, ne vidim razloga da se nešto prepoznatljivo, sa tradicijom od 90 godina, menja tek tako, da bi se nešto menjalo.
Puno mi je srce kada, danas, vidim, naše rukometaše u tradicionalnim dresovima Vojvodine.Odmah s vrata znamo koje su naši, a ne kao kod odbojkaša, košarkaša.. da se treba iz daljine »bečiti« kako bi prepoznali poznate likove naših igrača u tuđim majicama.Rodiću svaka čast. Čovek misli o svemu.
Drugo, Slavko je to tako lepo rekao kako treba da izgleda grb, pa bi svako objašnjenje samo pokvarilo stvar.Zato ću samo pitati kako grbotvorci misle da svi ti detalji STANU NA DRES i da budu jasni posmatraču?
Grb mora da bude jednostavan, prepoznatljiv, simbolično čitljiv na jedan ili više načina.Što ga ljudi čitaju na više načina on je bolje osmišljen. I na kraju, najvažnije, moraju ga znati nacrtati i mala deca, kako reče Slavko.
Pročitajte reči Lazara Vasića u temi Sećanja koje je Voja postavio na ovom foumu, o čemu treba da vode računa mladi igrači u Vojvodini....da su na tom istom terenu, u tim istim dresovima.....Ne treba ništa dalje objašnjavati.
PS dok sam pisao ovo off line vidim da je Gabrić već rekao deo u vezi dresa, mada ja ne bih menjao grb nigde.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Uz svo poštovanje Turija, to nije menjanje grba već, kako podbara reče, oplemenjivanje. Grb je u osnovi stari kakav je i bio svih ovih 90 godina, samo je "ojačan" lavovima koji drže našu zastavu i srpsku trobojku, a iznad svega srpska kruna kao simbol moći i vremena kad smo osnovani.
I ako sam ja kod učiteljice pre 20 godina mogao na silu da crtam grb sfrj sa svim onim "šibicama i travama" za trojku moći će i oni ovaj iz ljubavi za peticu. Na kraju krajeva deca će uvek moći da nacrtaju centralni deo grba i svi će razumeti šta su hteli da kažu.

nboya svaka čast za modifikaciju!
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Guest

Post by Guest »

Moram ponovo da kazem da je osavremenjivanje grba sasvim normalna stvar. Sve velike firme vremenom osvezavaju svoj logo, bitno je da osnovna ideja ostane ista i da grb sacuva svoju prepoznatljivost. Uostalom koliko je puta samo Real popravljao svoj logo.
S' druge strane sta bi nam falilo da imamo dve verzije grba, veliki i mali, kao sto odnedavno ima Rep. Srbija.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Ovaj Guest sam bio ja.
Cisto da ne ostanem nepotpisan
Last edited by nboya on Fri Feb 25, 2005 2:44 am, edited 1 time in total.
UPRAVA NAPOLJE!!!
gabric_a

Post by gabric_a »

Pa da,mnogi strani klubovi modifikuju svoje grbove,a neki imaju i dva u upotrebi.Trebala bi da se napravi anketa - ko je samo za stari,ko je samo za modifikovani,ko je za upotrebu oba.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Skoro svaki grb - i sportski i drzavni - ima dve verzije. Ma engleskom se to zove upper arms i lower arms (u smislu "veliki" i "mali" grb). Mali je obicno jednostavan, lako prepoznatljiv i sadrzi najbitnije simbole. Veliki je prosirena verzija malog, sa dodatim elementima poput lavova, zastava i sl. I drzava Srbija ima dve verzije grba - "mali" sa orlom i krunom i "veliki" koji sadrzi mali i ima onaj plast od hermelina i druge dodatke.

Moje misljenje je da sadasnji grb mora ostati kao "mali" - da bude na dresovima i sl. a o verziji "velikog", prosirenog grba se mozemo raspravljati (i ja radim na predlogu verzije) :)
huLIMANi
Posts: 29
Joined: Sun Jan 30, 2005 11:13 pm
Location: liman

Post by huLIMANi »

Ja sam za konkurs, ali za to treba, cini mi se, kesa, tako da o tome malo kasnije
Liman drzava!
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

....

Post by slavko »

Ko god da me je podrzao nije pogresio...zasto? zato sto nema smisla kako rece turija tek tako menjati nesto sto je skoro vek bilo uz nase stare,sada i sa nama...Cik mi vi nacrtajte grb hajduk rodic-a,grobara ili cigana brzo efikasno i tacno?!!!
Slazem se da bi ga trebalo malo izmeniti,ali istorija je istorija.Ovaj grb gore na sajtu,sa lovorikama i brojem 90 iznad njega je ok.Mogli bismo i njega zasto da ne? Ima sve komponente starog (u stvarti i jeste to stari grb) ali uz ovo lisce:)) dobija novi oblik i opet je prepoznatljiv i opet se lako crta i opet moze dugo da traje!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ovo se zove kvalitetna rasprava i pod jedan da se svima zahvalim koji su usli u diskusiju.Ja sam covek veoma konzervantivan i nikad ne bih bio za to da se menja grab ali mislim da je Radoye rekao sustinu. Duboko smo zakoracili u 21 vek i vreme je da damo nesto novo(ne menjajuci staru) staroj dami srpsko-crnogorskog fudbala!
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

da...

Post by slavko »

Ali ne podbara po svaku cenu.Anjbolje resenje je konkurs.Mozete i vi slati neke svoje ideje a da se na kraju odabre najbolji.Da se glasa a ako ni jedan ne odgovara onda nista! Ne moze o tome odlucivati rukovodstvo ili par ljudi u njemu.O tome moraju odluciti svi koji vole vojvodinu ili imaju makar neke veze sa njom.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Jashta!
Locked