Da li treba osavremeniti izgled grba?

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Da li treba osavremeniti izgled grba?

Post by Владика »

Ova zanimljiva tema je vec jednom pretesena pre 2 godine na firminom forumu ali da probamo sta ovde kaze vox populiZaista je puno vremena proslo pa se i ja pitam da li bi trebalo malo osavremeniti izgled grba.To je uradio Chelsea a kod nas Hajduk Kula i zvezda.
gabric_a

Post by gabric_a »

Ja sam dosta privezan starom grbu (zivela tradicija,zivela 1914.godina),ali bih zeleo da vidim kako bi izgledao novi (ako ga je neko vec smislio),mozda se predomislim.Ako bi se pokazala nova verzija grba,ne bi bila losa jedna anketa - ko je za stari,a ko za novi!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Ja sam za!
Sve velike firme, su tokom vremena osavremenjivale svoj logo.
Cak je i Miki Maus vremenom menjao svoj izgled.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

gabric_a wrote:Ja sam dosta privezan starom grbu (zivela tradicija,zivela 1914.godina)

Neka ostane tako.Hteli su posle II svetskog rata da nam osavreme i ime kluba,pa umalo da nam daju ime Kombajn ili Srafciger ! Na kraju ispade Sloga.
Da nam savremene tekovine ne zgaze secanje na sam nastanak i istoriju kluba !
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Kanda se nismo razumeli.Nisam mislio menjanje vec osavremenjivanje.Mogu uporedo da postoje i dva slicna grba(F.C. Millwall) a svaki je nastao kao izraz ljubavi starijih i mladjih generacije.Nije tajna kada se pojavio nas grb da je bio novina(pogledajte koliko ga je samo klubova kopiralo) a zasto ga ne bi osavremenili kao sto je uradila Firma?
Radoye

Post by Radoye »

U svetinju se ne dira. Shto ono kazhu Ameri - if it ain't broken, don't fix it.
Guest

Post by Guest »

Po izgledu grba, moze se dosta toga naslutiti o samom klubu. Bolje je da grb ostane u sadasnjem obliku, jer on asocira na tradiciju, nego da se unose kojekakve zlatne ivice, da se grb "presijava" kao da je ispoliran, i sl. Ja sam za "old style".
Guest

Post by Guest »

Mislim da bi trebalo mozda uraditi nesto slicno sto je uradila Zvezda,staviti neki krug ko grba.Znam coveka koji je vec osmislio novi krb Fk Vojvodina,samo treba da ga pozove neko ,i kluba i Vosa ima novi grb!!! :P
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

To sam i ja mislio da ne menjamo vec obogatimo grb umetnickim izrazom ove generacije kao i ovog vremena.Zar ne izgledaju lepo oni venci i 90 oko grba?Ajde nek neko stavi firminu varijantu grba!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Image
mislis na ovo...
Meni deluje OK
Guest

Post by Guest »

Podbara je verovatno mislio na onu varijantu bez lavova, dakle grb Vose sa zlatnim klasjem sa leve i desne strane koji se ukrstaju sa donje strane grba, i na tom mestu (ili pak iznad grba) plavim pise "90".
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Nboja hvala na pomoci!Mislio sam na obe varijante.Ovde prikazana je sasvim uredu jedino sto fali plava zvezda u grbu!Da li ima jos nekih idejnih varijanti?
neko iz mase
Posts: 59
Joined: Wed Feb 02, 2005 1:10 am
Location: Novi Sad

Post by neko iz mase »

raspada nam se klub a mi o grbu .Ja mislim da treba da pricamo ko se grbavi u klubu i da oteramo bandu jednom za svagda
Sick boys!!!
FCV Adamovicevo

grb

Post by FCV Adamovicevo »

Ja mislim da ga ne treba menjati. Eventualno neki dodatak, mozda gesla iznad ili ispod sa natpisom Jedna jedina...Kao sto imaju u Engleskoj Everton, West Ham, Aston Villa...Da bi pokazalo bliskost kluba sa njegovim navijacima! 8)
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Pa da aktualizujem ovu temu ponovo posto sada konacno mozemo i da odlucujemo o tome a ne samo da raspravljamo.

Image
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Locked