Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
CRD FCV
Posts: 1641
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by CRD FCV »

Чука дочекује Младост данас, квота на Младост чак 7. Мислим да су преценили Чуку, Младост још има математику за Европу и неће се предати лако.

У случају да Чука победи идемо на шесто место, надам се да ће Младост бар бод извући и нама повећати шансе за Европу.
User avatar
Turija
Posts: 10708
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Turija »

Ponovo smo na mestu broj 6. na tabeli.
Mora se pobedjivati u plej ofu. Ne sme se gubiti. Vec u nedelju zapoceti sa bodovima.
Ne smemo se oslanjati na finale kupa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1962
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Grbavica.021* »

СВИ КЛУБОВИ У МОЦАРТ БЕТ СУПЕРЛИГИ ДОБИЈАЈУ НАЈМОДЕРНИЈУ ПОДЛОГУ

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ogu/480700
User avatar
Milan
Posts: 4181
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Milan »

Jebem ti ovaj sistem takmičenja. Pored Napretka, i Lučani će očigledno da otaljaju utakmice do kraja sezone. Kaže mi prijatelj iz Lučana da su igrali u kombinovanom sastavu i da je čak i rezervni golman branio…
POŠTO OBRAZ ???!!!
CRD FCV
Posts: 1641
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by CRD FCV »

Можда је и до тога што су играли у понедељак а имају за 5 дана следећи меч. Узимајући у обзир просек година њихове екипе то је за њих прегуст распоред.
1892
Posts: 1062
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by 1892 »

Milan wrote: Fri Apr 26, 2024 10:17 pm Jebem ti ovaj sistem takmičenja. Pored Napretka, i Lučani će očigledno da otaljaju utakmice do kraja sezone. Kaže mi prijatelj iz Lučana da su igrali u kombinovanom sastavu i da je čak i rezervni golman branio…
Što nas opet dovodi do onoga što sam pričao pred početak plejofa. Imamo užasan raspored. Ništa nam ne znači utakmica više na domaćem kada će sedma i osma ekipa dati svima bodove.
Da bi bili u 5 ekipa moraćemo konačno da dobijemo Čuku a i još jednom Radnički u gostima i da se nadamo da će prve tri ekipe igrati takmičarski do kraja.
Come on you Reds!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1962
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Grbavica.021* »

Велика анкета: фудбалери Србије изабрали најбоље и најгоре терене, каснимо за регионом

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... nom/480698
User avatar
N13
Posts: 2049
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by N13 »

Grbavica.021* wrote: Sat Apr 27, 2024 2:11 pm Велика анкета: фудбалери Србије изабрали најбоље и најгоре терене, каснимо за регионом

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... nom/480698
Nekoliko interesantnih cinjenica u tekstu.

Nas teren je izabran za najbolji sa prirodnom travom u ligi. Sto je i ocekivano, uzimajuci u obzir stanje drugih terena.

Stadion Vozdovca mi je delovao kao neki koji dobro lezi igracima, tj lopta se fino krece, ne odskace. Ali ocigledno da ipak ne prija toliko igracima, bas su lose ocene. Ali istina, taj gumeni vestak moze biti problematican. A jos ima godina...

Prosecan broj gledalaca u Hrvatskoj i BiH su dokaz da sfedjivanje stadiona i trenera moze vratiti publiku na stadion.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3888
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Deep Purple »

N13 wrote: Sat Apr 27, 2024 5:46 pm
Grbavica.021* wrote: Sat Apr 27, 2024 2:11 pm Велика анкета: фудбалери Србије изабрали најбоље и најгоре терене, каснимо за регионом

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... nom/480698

Prosecan broj gledalaca u Hrvatskoj i BiH su dokaz da sfedjivanje stadiona i trenera moze vratiti publiku na stadion.
Ne slažem se, glavni problem tog merenja prosečnog broja publike na stadionu je broj klubova. Oni češće imaju “velike” utakmice i manje je klubova koji nemaju navijače jer su pretežno najveći klubovi u ligi a kod nas ima jako puno klubova koji su u elitnom rangu a klubovi sa tradicijom se nalaze u 2-3 ligi i niže.
Spusti Srbiju na 10-12 klubova i biće im blizu.

U Hrvatskoj je svaki drugi vikend neki derbi.
Last edited by Deep Purple on Sat Apr 27, 2024 6:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8864
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Radoye »

N13 wrote: Sat Apr 27, 2024 5:46 pm Prosecan broj gledalaca u Hrvatskoj i BiH su dokaz da sfedjivanje stadiona i trenera moze vratiti publiku na stadion.
U Hrvatskoj najvecu posetu ima Hajduk a Poljud je ruina koja se raspada. :?

Definitivno sredjivanje stadiona moze samo da pomogne posetu ali nije lek za sve. Ima i do kvaliteta ili makar neizvesnosti takmicenja. A takodje njihove lige su manje od nase, kad bi se i nasa skratila na 10-12 klubova verovatno bi i nas prosek bio (nesto) bolji nego sada sa 16 klubova.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3856
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Red Marquis »

Deep Purple wrote: Sat Apr 27, 2024 6:06 pm
N13 wrote: Sat Apr 27, 2024 5:46 pm
Grbavica.021* wrote: Sat Apr 27, 2024 2:11 pm Велика анкета: фудбалери Србије изабрали најбоље и најгоре терене, каснимо за регионом

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... nom/480698

Prosecan broj gledalaca u Hrvatskoj i BiH su dokaz da sfedjivanje stadiona i trenera moze vratiti publiku na stadion.
Ne slažem se, glavni problem tog merenja prosečnog broja publike na stadionu je broj klubova. Oni češće imaju “velike” utakmice i manje je klubova koji nemaju navijače jer su pretežno najveći klubovi u ligi. Spusti Srbiju na 10-12 klubova i biće im blizu.
Ali mi nećemo smanjiti ligu, jer nikom od mafije, čuj mene FSS, mafije...ne odgovara da je smanji, i liga će ostati neposećena, tako da te šbbkbb teorije ne vrede. Naši najjači timovi pola mečeva igraju po livadama. To je sramota.
Io odio Belgrado
User avatar
Deep Purple
Posts: 3888
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Deep Purple »

Red Marquis wrote: Sat Apr 27, 2024 6:11 pm
Deep Purple wrote: Sat Apr 27, 2024 6:06 pm
N13 wrote: Sat Apr 27, 2024 5:46 pm


Prosecan broj gledalaca u Hrvatskoj i BiH su dokaz da sfedjivanje stadiona i trenera moze vratiti publiku na stadion.
Ne slažem se, glavni problem tog merenja prosečnog broja publike na stadionu je broj klubova. Oni češće imaju “velike” utakmice i manje je klubova koji nemaju navijače jer su pretežno najveći klubovi u ligi. Spusti Srbiju na 10-12 klubova i biće im blizu.
Ali mi nećemo smanjiti ligu, jer nikom od mafije, čuj mene FSS, mafije...ne odgovara da je smanji, i liga će ostati neposećena, tako da te šbbkbb teorije ne vrede. Naši najjači timovi pola mečeva igraju po livadama. To je sramota.
Pazi nikoga ne opravdavam samo ne može da se pravi komparacija između lige sa 10 klubova i lige sa 16 i jasno je zašto.

Da li su ljudi svesni da bi recimo Pazar kada bi se upoređivao sa BH Ligom po prosečnom broju gledalaca na kojoj je bilo publike bio odmah iza Željezničara.

Slažem se sa tobom.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3856
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Red Marquis »

Smanjenje lige doprinosi i neizvesnosti iste, jer su češće kvalitetni mečevi. A to privlači publiku. Smanjenje lige je nužnost. Plus, tada je mnogo lakše i da Savez odreši kesu i sredi 3-4 terena a ne 10-12. Ali hej, kad se ovde bilo šta razmišljalo o boljitku.
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4181
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Milan »

Ne znam, mene bi smorilo da svaki čas igramo sa blizancima…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
N13
Posts: 2049
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by N13 »

Slazem se za smanjenje lige, to je po meni prioritet broj 1. Nego ovde u tekstu je naznaceno tako, da je u Hrvatskoj i Bosni doslo do povecanja broja gledalaca otkad su sredjeni stadioni. Nisam proveravao da li je to tacan podatak, ali ima smisla da bude.

Sto se tice broja klubova, to je i budali jasno. Cist dokaz su nas plej of i Napredak i Lucani. Covek otvoreno kaze da ce plej of igrati sa omladincima. Automatski gubi na regularnosti ceo plej of. A zamislite sad da je plej of bez ta 2 kluba. Ceo plej of da se bori za Evropu. To bi prstalo na sve strane.
Isto tako treba i za plej aut, da se svi klubovi bore za opstanak.

Jednostavno, mora se smanjiti broj utakmica bez takmicarskog znacaja. Tacnije broj klubova koji poslednjih nekoliko meseci lige nemaju takmicarski motiv.
Post Reply