Liga Evrope: sezona 2017/18

Locked
Stefke
Posts: 324
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:50 am
Location: Клиса

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Stefke »

За неких сат ипо, у 7, играју Бран и наши несуђени протвници Стабек, па кога занима може да нахвата стрим.
Бран је после 12 кола у трци за врх.
Све у свему, мислим да не би требало претерано да се бојимо. Прва два кола се морају проћи ако себе сматрамо озбиљним тимом. Евентуално испадање пре трећег кола би било стварно поражавајуће. Очекујем да ова расна појачања покажу зашто су доведена и да оставе макар пристојан утисак, макар на почетку.
У свом кварту ти си херој,
И твоја улица твој је дом!
https://www.youtube.com/watch?v=sY6pBCx2cMI" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by gospodinFKV »

Sto se Brana tice, imaju nekadasnjeg reprezentativca, Daniela Braatena, koji je iskusni internacionalac. Frederik Haugen je isto opasan klinac. Imaju par povremenih reprezentativaca Norveske i definitivno nisu za potcenjivanje.

Nisu nepremostivi, ali kao sto Stefke kaze - moraju se proci ako sebe smatramo ozbiljnim timom.

Valjda nas pogleda sreca u trecem kolu, ako ovo premostimo :greenbutt:
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Jole »

Ovo trece mesto Brann-a je nebitno i pored toga sto bi danasnjom pobedom izbili na prvo mesto. Odigrano je tek 13.kolo kod njih i bodovno su svi zgusnuti. Izmedju prvog i onog u zoni za ispadanje je svega 12 poena razlike. Ono sto je interesantnije je njihov skor 6-4-2 uz najbolju gol-razliku u ligi 24:10 (+14) i ta gol razlika je ono sto bi moglo da brine. Sa druge strane, nisu pobedili nikoga od ekipa koje se nalaze u zoni za ispadanje, ali nisu ni iz vrha tabele (sem Moldea koji je peti trenutno). Uglavnom su pobedjivali ekipe koje su trenutno odmah iznad zone za ispadanje, a posle danasnjeg meca im ostaju mecevi sa trenutno drugim i osmim do zatvaranja prvog krug prvenstva.

U poslednja 2 kola imaju 2 remija, ali nisu izgubili poslednjih 5 kola, tacnije od gostovanja Rozenborgu.

EDIT: Ja koliko vidim nema prenosa utakmice Brann-Stabek, ako neko ipak nadje link neki, nek okaci ovde :)
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
gigi
Posts: 14
Joined: Thu Jun 13, 2013 9:58 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by gigi »

Sportstream.tv
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Jole »

ima ovde odlican kvalitet http://0dt.net/video/1131376.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Brann je blaga katastrofa, oni su poslednji kojih treba da se bojimo. Ovaj fudbal je daleko losiji i od nase lige, jedino sto su bas bas borbeni, sve ostalo blaga katastrofa (za ovih 18 minuta koliko gledam)
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Душан »

Ни Ружомберок, ни Бран не би били никакав проблем да имамо управу којој је стало до успеха клуба. Да Мелег,Малбашић, Трујић,Антић,Роцков уз убачене омладинце предвођене Стаменићем и Зличићем , и уз још два ,три добра појачања буду окоснице екипе никаквих проблема неће бити. Али с обзиром на пилићаре и штеточину Вуковића, и са тимом у ком се не види ко иде ко остаје а ко долази, ми тренутно нисмо у ситуацији да претимо ни аматерима из Сан Марина. Према томе можемо их лако проћи,али бојим се да је овој нашој управи и смехотресном тренеру то последње на уму.
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by N13 »

Ovo je odličana žreb.
U poslednjih par sezona nas je sralo sa prelakim protivnicima u ranijoj fazi kvalifikacija, pa čim dođe neki Az, Plzen, mi ne možemo da se sastavimo... jer previše poletimo.
Džabe nama ekipe iz san marina ili luksenburga, ako ćemo opet izduvati u poslednja 2 kola kvalifikacija. A utakmice protiv takvih amatera i nisu neke pripreme za te malo ozbiljnije utakmice. Bolja nam je priprema na treningu nego protiv ekipe iz San Marina. Zato je ovako najbolje, ozbiljno od prvog kola, pa onda postepeno sve teže.

Je realno ako ne možemo proći ove Slovake i Norvežane, onda ne treba ni da igramo plej of, da se ne brukamo.
Jedna veliak sreća je to što smo izvukli ekipu koja nema 10 Brazilaca u timu... to nam ne leži. Ostalo sve možemo, ali što neko reče... sve bi bilo jednostavnije da imamo upravu kojoj je stalo do tima. Ovako, biće ovo dinamično leto, nadam se ne i prekratko.
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Sasa1969 »

N13 wrote:Ovo je odličana žreb.
U poslednjih par sezona nas je sralo sa prelakim protivnicima u ranijoj fazi kvalifikacija, pa čim dođe neki Az, Plzen, mi ne možemo da se sastavimo... jer previše poletimo.
Džabe nama ekipe iz san marina ili luksenburga, ako ćemo opet izduvati u poslednja 2 kola kvalifikacija. A utakmice protiv takvih amatera i nisu neke pripreme za te malo ozbiljnije utakmice. Bolja nam je priprema na treningu nego protiv ekipe iz San Marina. Zato je ovako najbolje, ozbiljno od prvog kola, pa onda postepeno sve teže.

Je realno ako ne možemo proći ove Slovake i Norvežane, onda ne treba ni da igramo plej of, da se ne brukamo.
Jedna veliak sreća je to što smo izvukli ekipu koja nema 10 Brazilaca u timu... to nam ne leži. Ostalo sve možemo, ali što neko reče... sve bi bilo jednostavnije da imamo upravu kojoj je stalo do tima. Ovako, biće ovo dinamično leto, nadam se ne i prekratko.
Samo sto zaboravljas sustinu da mi Evropu igramo da bi zaradili neki euro.Pobeda se placa pa bio to San Marino ili Bran.Prolazak u sledeće kolo se isto plaća tako da laksi žreb odrađuje dosta posla....
Image
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by ssnigd »

Jole wrote:ima ovde odlican kvalitet http://0dt.net/video/1131376.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Brann je blaga katastrofa, oni su poslednji kojih treba da se bojimo. Ovaj fudbal je daleko losiji i od nase lige, jedino sto su bas bas borbeni, sve ostalo blaga katastrofa (za ovih 18 minuta koliko gledam)
Ja sam gledao poslednjih pola sata, od 3:0, i ne bih se bas slozio da su losa ekipa. Braten im je definitivno glavni igrac u svakom smislu te reci. Ostale nisam zapamtio Bog zna kako. Mozda nije prava tekma za poredjenje sa nama, posto je Stabek krs ekipa, bez ikakve odgovornosti u igri, prilicno tanki sto se tice taktike, od njih smo sigurno i ovakvi pet puta bolji. Ako prodjemo Slovake bice muke sa Norvezanima definitivno, cak imaju i solidnu atmosferu na stadionu koliko god to cudno zvucalo za timove iz Skandinavije. Ucestvuje se stalno u utakmici, pa ako nam krenu neke zute minute, lako cemo primiti tri komada. Zato mi se i ne svidja sto revans igramo gore. Nisu nepobedivi, nazad ima dosta prostora za iskoristiti, no kao sto rekoh, tipicni Skandinavci igraju od pocetka do kraja bez prestanka. U odnosu na nasu ligu, tempo utakmice je bio odlican, da ne kazem da je bila gledljiva tekma. Nema izlezavanja, cuvanja vremena, daleko je to lepse izgledalo od , Rad - Napredak , npr...
Na kraju 5:0.
No, prvo Slovake da prodjemo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by limanfkv »

RUZNIberok je dosta tezi protivnik od Brana. Problem je sto mi ne znamo gde udaramo. Iskreno bilo bi mi ogromno iznenadjenje da prodjemo Slovake.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by Turija »

limanfkv wrote:RUZNIberok je dosta tezi protivnik od Brana. Problem je sto mi ne znamo gde udaramo. Iskreno bilo bi mi ogromno iznenadjenje da prodjemo Slovake.
Da, s obzirom kako se ,,pojačavamo" pred Evropu.
Kao da čitam ko je od igrača došao u FK Vojvodinu Tovariševo ili FK Vojvodinu Bačko Gradište, a ne u FK Vojvodinu Novi Sad :frown:
Takođe i ko sve planira od naših najboljih igrača da ,,uhvati tutanj" (što pre) iz Voše.
Teško ćemo do drugog kola, ali zato Kup je naš :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by vdn slaninar »

Oterati Vukovica i sve koji ga podrzavaju sto dalje od kluba.Sa cim mi trenutno raspolazemo: imamo grupu najboljih igraca koji zele da idu i grupu najboljih na koje klub ne racuna,imamo klince iz nase skole koji su pogresnom politikom kluba stagnirali i totalno su neafirmisani,imamo gomilu igraca koji su vec najureni iz kluba,imamo gomilu pojacanja koja samo prolaze kroz klub na probu i cao,dva tri sumnjiva potpisana igraca,imamo par osrednjih igraca koji ne znaju sta ce biti sa njima jer ovde sve zavisi od raspolozenja Vukovica.O kakvoj mi Evropi pricamo,kakav Bran,Ruzemberok trenutno nismo za pley off JSL.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by ogi »

vdn slaninar wrote:Oterati Vukovica i sve koji ga podrzavaju sto dalje od kluba.Sa cim mi trenutno raspolazemo: imamo grupu najboljih igraca koji zele da idu i grupu najboljih na koje klub ne racuna,imamo klince iz nase skole koji su pogresnom politikom kluba stagnirali i totalno su neafirmisani,imamo gomilu igraca koji su vec najureni iz kluba,imamo gomilu pojacanja koja samo prolaze kroz klub na probu i cao,dva tri sumnjiva potpisana igraca,imamo par osrednjih igraca koji ne znaju sta ce biti sa njima jer ovde sve zavisi od raspolozenja Vukovica.O kakvoj mi Evropi pricamo,kakav Bran,Ruzemberok trenutno nismo za pley off JSL.
+1!!!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope - sezona 2017/18

Post by madda fakka »

Koral wrote:
lexa wrote:
Jedina mana sto se tice drugog pretkola. Norvesko prvenstvo je na polovini i oni su totalno u ritmu,
jos Brann jako dobro gura
Tako je i onaj Stabek prosle godine bio u ritmu, pa se dizala panika zbog toga, a oni ispali od onih Velsana Konaks ili kako već...
Staebek je tada bio pred ispadanje iz prve Norveske lige a Brann je trenutno prvi u Norveskoj ligi :!:
I Bog je Slaninar...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29.06. u 19h

Post by gospodinFKV »

madda fakka wrote:
Koral wrote:
Tako je i onaj Stabek prosle godine bio u ritmu, pa se dizala panika zbog toga, a oni ispali od onih Velsana Konaks ili kako već...
Staebek je tada bio pred ispadanje iz prve Norveske lige a Brann je trenutno prvi u Norveskoj ligi :!:
I to, a i podsetio bih na to da se ni mi nismo bog zna kako proslavili protiv Konaksa. Jedva dali userski gol u Novom Sadu, u gostima primili preglup gol. Jesmo dominirali u oba meca, ali dominirao je i Stabek, pa su izduvali.

Nisu bas nijanse u pitanju, ali nije ni daleko od toga, i treba razmisliti o tome sta bi bilo da Palocko nije dao onaj gol.

Ne treba ni od Slovaka ni od Brana praviti bauke, s kim god da igramo treba da izadjemo na teren sa zeljom da ih razmazemo, ali treba biti svestan i svoje realne snage, pogotovo u mecevima za koje znamo da ce biti cupavi.

Mnogo su tezi ovi mecevi nego mecevi protiv Burse i Dorije, jer su u te meceve momci usli rastereceniji i bez pritiska. Znajuci igrace Vojvodine u poslednjih deset godina, u ovakvim mecevima ocekujem mu*a velicine kuglicnih lezajeva. Mi prosto ne znamo da igramo s ekipama s kojima smo egal.
Locked