Super Liga - sezona 2016/17

Locked
User avatar
blue & white
Posts: 50
Joined: Fri Sep 02, 2016 12:59 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by blue & white »

У првом мечу 10. кола, Рад и Чукарички одигралису нерешено - 1:1.
Узор свим клубовима сада има само два бода из шест последњих мечева. :deal:
Дакле, нешто уљуђенији Рад и ОФК Београд - уосталом ови други су репрезентацији дали Коларова, Ивановића, Тошића, Игњовског, Рајковића ... Невероватно како сви ти београдски клубови са "метеорским успехом" и "сјајном организацијом"играју на истој позицији - не сметам главном двојцу јер немам никаквих амбиција осим трпања пара од трансфера у свој джеп? Иста прича се понавља и овде. Не интересују нас успеси у лиги и напредак клуба, ако некога можемо директно, без посредника да увалимо, то и урадимо, за све остало ту су наши "спортски пријатељи" са Топчидера.

Напредак - Спартак: И једни и други за сада играју јако добро. На утакмицама Суботичана виђено је чак 37 поготака, што је убедљиво највише у лиги. :cheers: Напретков стадион је за сада неосвојива тврђава, а Крушевљани су добили Партизан, Чукарички, а ремизирали са Звездом и Војводином. Очекујем победу Напретка.

Вождовац - Нови Пазар: И једни и други играју јако лоше у последње време. Вождовац је, ипак мало бољи и ближи је победи. Овде очекујем реми.

Борац - Јавор: Дуел екипа са дна табеле. Чачани као да не знају шта треба да раде, само четири постигнута поготка. Овде очекујем победу домаћина, јер је Јавор баш лош.

Младост Лучани - Бачка (БП): Домаћин је у сјајној форми, а Бачка ван свог стадиона не осваја бодове. Мислим да овде побеђује домаћин.

Раднички Ниш - Радник: Нишлије имају десет бодова у претходна четири кола и ово је меч који би морали да добију, јер ће Радник бити ослабљен. Субјективно и објективно, победа домаћина.

Металац - Партизан: Металац је дао само 8 голова на девет мечева. Најбољи стрелац тима је штопер, што много говори. Искрено, овде нам напад гарантује нулу, а на одбрани је да покуша да освоји тај бод. :devil:
Навијачки, реми.

Црвена звезда - Војводина: Ма шта причали антиновинари код нас, ово је прави дерби овог првенства, екипе које имају по седам победа, беже трећем пет и шест бодова, имају гол разлику +18 и +16. Први против другог на табели, најбоља одбрана против најбољег напада. Војводини и бод одговара да пред паузу иду као лидери првенства, али ја очекујем или 1 или 2 на овом мечу.
Навијачки, победа гостију. :cheers:
"Nema jake Zvezde bez jakog Partizana i obrnuto." - bez ikakve sumnje, najodvratnija rečenica koju je iko ikada izgovorio govoreći o srpskom sportu.
User avatar
blue & white
Posts: 50
Joined: Fri Sep 02, 2016 12:59 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by blue & white »

Мора да смо урекли Чукаричане овде - 11 кола, једна победа, деоба последњег места. :devil:
Не може овде да се појави озбиљан инвеститор који ће се задовољити улогом статисте и уточиштем за хрпу ЈСЛ просека.
Односно може, али се он онда зове "финансијер" попут Костића, Вукадиновића, Здравковића, Жике муштикле, Симовића, Терзића, Стојића, Бате Кан Кана ...
"Nema jake Zvezde bez jakog Partizana i obrnuto." - bez ikakve sumnje, najodvratnija rečenica koju je iko ikada izgovorio govoreći o srpskom sportu.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by novosadjanin »

Protiv Vozdovca u petak u 18h. Prenos na Areni.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
ernesto
Posts: 1202
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by ernesto »

Mi dobijamo Vozdovac lagano a cigani kiksaju na severu Backe!
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Turija »

novosadjanin wrote:Protiv Vozdovca u petak u 18h. Prenos na Areni.
A sta da gledamo - kako Kordic pada na jednu stranu, a lopta mu prolazi sa druge?
Ili kako Gavric izigrava desno krilo itd itd?
Uz sve to da se nasladjuju i opljuju nas komentatori sa arene i drugih medija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Danilo »

Nosenje majica kriminalaca sa tribina od strane blizanaca samo pokazuje o toj sprezi kriminala i navijaca i uprava timova.Tako je u skoro svakom klubu.
Za svaku osudu i pohvalu delu navijaca blizanaca koji su na teibinama osudili postupke svojih fudbalera , kosarkasa
I onda dobijete odgovor na pitanje zasto drzavi ne odgovara privatizacija.Razlozi su ocigledni
User avatar
blue & white
Posts: 50
Joined: Fri Sep 02, 2016 12:59 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by blue & white »

@Radoye
Видим да је била прича на теми Младост - Војводина око пуштања мечева.
Због ризика да се тема не закључа (као што би ред налагао :!: ), свој одговор ћу постати овде. :deal:

Пре свега да кажем да ценим твоје писање на форуму.
Пуно тачних и одмерених опсервација, што је, на неки начин и задатак "виђенијих" чланова форума. :cheers:

Поставио си питање зашто би играчи одређених клубова послушали савете да се склоне другим клубовима и како ће се то одразити на њихову каријеру. :?:
Прво, ранијих година видели смо брдо примера играча који су учествовали у склањању, а изградили су лепе каријере. Неће ми нико рећи да су Коларов и Ивановић одиграли само поштене мечеве док су играли у Терзићевом ОФК Београду?
Друго, проблем у Суперлиги Србије је тај да није превише битно какве резултате ти је клуб остварио. Битно је да си или ултраталентован или да имаш јаке менаджере.
Риба смрди од главе! Зар није логично поставити питање, а како то да управе клубова у Србији (свих осим црних и црвених дика и поноса земље) не занима да им клуб дође до титуле, до могућности да игра ЛШ? Ту минимум може да се добије десет милиона, а где су цене играча, зарада од карата и остало?
Поставио си питање контрадикторности, а овде лежи највећа. Клубови у суперлиги Србије се мењају (погледати ко је играо у највишем рангу такмичења 2006., 2010. а ко сад) и сваки је исти - они су ту да "играју са Звездом, Партизаном, Војводином (ајде и то)", да продају најбоље играче поносима и дикама овог народа и то је то. Немогуће да буквално исте амбиције, односно недостатак истих имају и приватизовани Чукарички и руинирани ОФК Београд и мали Доњи Срем и велики Раднички из Ниша, да трећа може бити и Војводина, а трећи може бити и Вождовац. И не само то! Чак и црни/црвени служе за извлачење пара па играју са смешним тимовима иако могу добити милионе од уласка у Лигу шампиона. А што би то радили, па да их отера друга група маф ... пардон, људи, као што су у Радничком власти отерале Павловића због пара од продаје Костића (дечко је одличан, а нећемо ваљда рећи да се Раднички није склањао и играо 3 за 3 :?:).

Треће, да се ја питам, ја бих све клубове осим црне и црвене дружине погасио. И Војводину и Металац и Чукарички - све. :!:
То би било најпоштеније. :!:
Ионако се у купу гледа кога је добио црни брат, а кога црвени, ионако за медије постоје само два клуба чији резултати су вредни праћења, ионако управе свих осталих клубова служе само да као сарадници ова два клуба, ионако сами клубови служе као одскочне даске и тренинг кампови за зна се које клубове, ионако су држава и свака власт замислили и испланирали да се сијамци вечно боре за трофеј, ионако где год живе Срби и свуда у Србији (осим у Новом Пазару, чудног ли чуда :devil:) ту су само присталице једних или других, ионако ...
Да не дуљим даље непотребно, нека такмичење звано суперлига броји два клуба (зна се која) увести 1. лигу са АФ (Академија фудбала) Нови Сад, АФ Сомбор, АФ Ниш, АФ Чачак, АФ Карабурма, АФ Подбара, итд. Ко се од ових пласира у прву лигу, тај од државе добија више, ко не добија мање. Црвени и црни играју са свим академија кући и на страни, наравно и међусобно па ко скупи више.
Још боље, нека наших поноса у јадранској лиги, па да тамо уједињују све Србе (како, емотивно разнежени "новинари" лупају код нас - кад Партизан игра против Цибоне, онда и црвено бела половина Србије треба да навија за вечитог ривала :roll:) у борби против злих Хрвата, Словенаца и Македонаца, а остало нека буду академије фудбала где ће менаджери да крстаре у походу на најбољу рбу коју могу да понуде црвенима, црнима и иностранству.
Завршити са овим мучењем па да и ова шака јада поносних, а уствари наивних магарчина које се не дају завести "вечитом причом" најзад одмори и пребаци се на пецање или инострани спорт. :deal:
"Nema jake Zvezde bez jakog Partizana i obrnuto." - bez ikakve sumnje, najodvratnija rečenica koju je iko ikada izgovorio govoreći o srpskom sportu.
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Turija »

Metalac, sta da kazem, osim u pravu si.
Pogasiti sve klubove i ostaviti samo ta dva, neka igraju svake nedelje medjusobno, da se naigraju i novinari napisu ode o derbiju dva najveca kluba u svemiru.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2555
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Stexman »

Lepi rezultati danas, em nam idu u prilog em su kiksevi blizanaca sami po sebi lepa vest!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Danilo »

Veliko iznenadjenje.Verovatno ne mogu do kraja da zatvore pricu sa Spartakom.Mada je sudija radio posao.Produzio tekmu za 6 min
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Turija »

I u izjavama pred mec, plasili su se Spartaka. Nas nimalo, cak su nas i omalovazavali.
Sto je apsurd, ali nije u odnosu prema potcinjenom.
Zato onakav poraz protiv zvezde, iskren i posten Vojvodine, ne moze zaboraviti i oprostiti doticnima.
U Lucanima smo izgubili, jer nismo izdrzali pritisak pred taj mec, a nismo imali kvalitet da sve to iznesemo na ledjima na samom terenu.
Da nam brani Peric, mozda ne bi izgubili ni te dve utakmice.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by recni galeb »

onu sa gurbetima bi i sa dva golmana na golu...
takva je direktiva.

proc'e i to... :lala:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9632
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Voja »

Turija wrote:I u izjavama pred mec, plasili su se Spartaka. Nas nimalo, cak su nas i omalovazavali.
Sto je apsurd
I ja sam to primetio,zvezdasi pravili alibi,a suboticani velicali trenera i najavljivali bodove. Ubedjivao sam drugare da igraju keca u Subotici,jer na osnovu najava za mec,ali i proslogodisnje Zvezdine rapsodije (25 u nizu) bio sam ubedjen da gube u Subotici. E sad se pitate zasto spominjem 25 u nizu? Pa tih 25 je ostvareno zahvaljujuci Jagodini,Vosi,Spartaku.... Jagodini ne mogu trenutno pomoci,nama su pomogli prilikom izlaska u Evropu,e sad trebalo je pomoci Spartaku. Nije li ovo bila idealna prilika? Dosta drugara je "varilo" keca,ali mnogo vise 1x tako da su bar neki uboli. Inace ko je gledao utakmicu mogao je da vidi Vieiru na klupi i bar 10 "ala Arnautovic" promasaja od strane zvezdinih igraca :mrgreen:
Dakle,zakljucak je da.... Jagodina kad udje u superligu pod elanom dobre forme i rezultata otkida bodove Zvezdi :cheers:
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4756
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Da nam brani Peric, mozda ne bi izgubili ni te dve utakmice.
Treba biti fer i reci da bi u najmanju ruku pala petarda da Kordicu nije bio dan. Ja sam medju prvima ovde koji ga kritikuju (pre sat vremena ostavih post na temu tekme), ali za tu utakmicu mogu da kazem da mu je jedna od boljih, ako ne i najbolja, i pored cinjenice da je dobio 4 komada.
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Turija »

gospodinFKV wrote:
Turija wrote:Da nam brani Peric, mozda ne bi izgubili ni te dve utakmice.
Treba biti fer i reci da bi u najmanju ruku pala petarda da Kordicu nije bio dan. Ja sam medju prvima ovde koji ga kritikuju (pre sat vremena ostavih post na temu tekme), ali za tu utakmicu mogu da kazem da mu je jedna od boljih, ako ne i najbolja, i pored cinjenice da je dobio 4 komada.
Jako nisko je spuštena letvica za Kordića.Zadovoljavamo se ako ne pogreši i odbrani što bi svaki prvoligaški golman odbranio.Fudbalski, Supić je za Kordića golmačina, a u glavi su na istim talasnim dužinama.
Nasuprot tome, imamo previše podignutu letvicu za druge naše sadašnje i bivše igrače.
Kako nas samo lako mediji i izjave ubede da promenimo svoje mišljenje (stečeno viđenim na terenu).
Nije džaba da su nam takvi, kakvi su, sportski komentatori.Ubede raju da je blizanački derbi najveći na planeti (kao i rekordni niz pobeda u JSL da je merilo visokog kvaliteta blizanaca).Posle takvih hvalospeva nas Evropa, samo na čas, otrezni.
Pa opet u euforiju domaćeg zanosa :(
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked