Super Liga - sezona 2016/17

Locked
SmallBlacksmithTown
Posts: 26
Joined: Wed Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by SmallBlacksmithTown »

Ocigledno je da medju ljubiteljima fudbala kod nas veoma variraju shvatanja i razumevanja pojmova profesionalizma i amaterizma, kao i razlikovanje te dve kategorije.

Ako je kriterijum to, da je nekom bavljenje fudbalom izvor prihoda i glavna zivotna preokupacija, odnosno da mu je to profesija, onda u redu.
Ali da li je zapravo to sto neko igra fudbal i placen je za to 300-500e ,dovoljno da bude pofesionalac.
Da li postoje i drugi kriterijumi, kvalitet, konkurencija...

Cinjenica je da je 12 od 16 klubova superlige na samoj granici amaterizma, po uslovima, organizaciji, finansijama.

Cinjenica je takodje da samo 2 od 16 klubova imaju na raspolaganju trening centar.
Glumatamo, simuliramo industriju,a sve to sa radnicima bez fabrika, sto je smesno i neozbiljno, a to je slika srpskog "profesionalnog fudbala".
Zato svaki put kad vidim da neko omalovazava amaterizam, narocito kad dolazi iz uredjenih drzava, osetim snaznu nelagodnost.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Marcello »

Na redu je FK Bačka, biće dosta publike i lep ambijent. Nedelja od 20h, pobeda bi trebalo da bude imperativ!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
SmallBlacksmithTown
Posts: 26
Joined: Wed Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by SmallBlacksmithTown »

Ako nekome do sada nije bilo jasno u kakvom takmičenju učestvujemo, šta pratmo i na šta se mi ložimo, može lepo da pogleda

[video]https://www.youtube.com/watch?v=WkB47pJZUEA[/video]
reakcija golmana koji se sklanja sa gola, krijući ruke?!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=d9popXbk368[/video]
Bolji ugao, reakcija 5 igrača Metalca posle odbijene lopte, šetaju/stoje na 16 metara,
u trenutku postizanja gola 4 igrača zvezde i 2 igrača Metalca oko golmana,
5 igrača Metalca čekaju da ga Zvezda učačka makar i iz odbitka.

Privatizacija pod hitno!
Privatizacija finansiranja, upravljanja, odgovornosti,
100% vlasništva u privatne ruke, bez države u profesionalnom sportu,
ugovori privatnika(kluba) o trajnom korišćenju i izgradnji sportskih objekata sa gradom kao vlasnikom,
Profesionalna liga privatnih klubova.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Neizlecivi »

Zna li neko cene karata za vecerasnju utakmicu Spartaka i Radničkog?
lazarr
Posts: 813
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by lazarr »

Neka mi neko objasni.....
Koja je svrha da Spartak i Bačka igraju na Karađorđu kad Rad i Voždovac igraju u 17h? Zar nisu tako mogli i ova dva kluba na svom stadionu?
User avatar
NapredBacka
Posts: 60
Joined: Wed May 06, 2015 6:13 pm
Location: Бачка Паланка, Србија

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by NapredBacka »

Ne znam za Spartak ali Backa se suprostavljala Terzicu hteo je od nas sigurne bodove odbili smo par puta to znam. Onda su nas ucenili sa reflektorima pa sad i sa imenom. Stara dugovanja su nam vratili i zbog toga ima OFK Backa dok ne vratimo dugove mada ce za nas u BP uvek biti samo FK Backa ili najprostije Backa. Vrsio je ponovo pritisak i nazalost mislim da ce Backa dati bodove Zvezdi a zauzvrat pomoc oko reflektora...
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Voja »

Jedno pitanje: gde se igraju mecevi koje gostujemo Backoj i Spartaku? :) Ako se igraju u NSu,mi bi onda mogli i titulu napasti :mrgreen:
Image
Dukale
Posts: 9
Joined: Thu Aug 07, 2014 12:50 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Dukale »

NapredBacka wrote:Ne znam za Spartak ali Backa se suprostavljala Terzicu hteo je od nas sigurne bodove odbili smo par puta to znam. Onda su nas ucenili sa reflektorima pa sad i sa imenom. Stara dugovanja su nam vratili i zbog toga ima OFK Backa dok ne vratimo dugove mada ce za nas u BP uvek biti samo FK Backa ili najprostije Backa. Vrsio je ponovo pritisak i nazalost mislim da ce Backa dati bodove Zvezdi a zauzvrat pomoc oko reflektora...
Daj ne lupaj gluposti molim te.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Voja »

Jel igramo mi sutra kakvu utakmicu ili smo odlozili? Posto vidim da nigde nikakav topic nema,a ni na RTV nema prenosa
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Stexman »

Zasto lupa gluposti? Ako imas neke druge informacije napisi ih ako ne nemoj se javljati i vredjati.

Ovo za pritisak Terzica je 100% istina. To sam i ja cuo u FS grada.
E sad koji su tacno dilovi predlagani to ne znam, znam da im je nudio da se fuzionisu sa OFK-om. Mada kakva je to bagra nista me nebi zacudilo.
Dukale
Posts: 9
Joined: Thu Aug 07, 2014 12:50 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Dukale »

Stexman wrote:Zasto lupa gluposti? Ako imas neke druge informacije napisi ih ako ne nemoj se javljati i vredjati.

Ovo za pritisak Terzica je 100% istina. To sam i ja cuo u FS grada.
E sad koji su tacno dilovi predlagani to ne znam, znam da im je nudio da se fuzionisu sa OFK-om. Mada kakva je to bagra nista me nebi zacudilo.
Backa ima 12-13 igraca,2-3 iznad proseka,2-3 ispod svakog proseka i ostali su prosecni igraci za ovu ligu.Jedini kvalitet ove ekipe je velika zelja za dokazivanjem i disciplina u igri ali kad dodju kartoni ne daj boze povrede tesko da mogu da dodju do bodova protiv bilo koje ozbiljnije ekipe a pogotvo protiv Vose,Zvezde,Partizana,tako da to sto pricate da terza vrsi pritisak meni je smesno.Da je terza hteo da OFK ostane u ligi on bi ostao.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Salvador »

Dukale wrote:
Stexman wrote:Zasto lupa gluposti? Ako imas neke druge informacije napisi ih ako ne nemoj se javljati i vredjati.

Ovo za pritisak Terzica je 100% istina. To sam i ja cuo u FS grada.
E sad koji su tacno dilovi predlagani to ne znam, znam da im je nudio da se fuzionisu sa OFK-om. Mada kakva je to bagra nista me nebi zacudilo.
Backa ima 12-13 igraca,2-3 iznad proseka,2-3 ispod svakog proseka i ostali su prosecni igraci za ovu ligu.Jedini kvalitet ove ekipe je velika zelja za dokazivanjem i disciplina u igri ali kad dodju kartoni ne daj boze povrede tesko da mogu da dodju do bodova protiv bilo koje ozbiljnije ekipe a pogotvo protiv Vose,Zvezde,Partizana,tako da to sto pricate da terza vrsi pritisak meni je smesno.Da je terza hteo da OFK ostane u ligi on bi ostao.
Pa evo crnim smradovima su vec otkinuli bodove, sto ne bi i crvenim ako bi se posteno borili? Niko (pa ni taj tvoj svemocni terza) ne moze da predvidi da li ce imati kartone i povrede kada dodje do te tekme.
Ili hoces izokola da nam kazes da zvezda tako nesto nikada ne bi radila?? :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Voja »

Sasa Stojanovic u prva dva kola dva evrogola iz slobodnjaka. Zaista mi je zao sto taj covek nikada nije zaigrao za Vosu
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Neizlecivi »

Ako je istina ovo sto mediji pisu, na utakmici za vikend protiv crnih, postoji mogucnost da nam rival bude bivsi trener i omiljena licnost svih Slaninara, gosn' Elmer Davez - Marko Nikolic.
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by ernesto »

cigani,a vi kako te :dance2:
Locked