23.kolo: Vojvodina - Spartak 1:1

Locked
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Turija »

Smatram da je prerano donositi sud o igračima.
Očigledno je da nisu klasa (takvih i nema u JSL), a uz to su još i neuigrani.Definitivno, nisu ni lošiji od onih što gledamo na domaćim terenima.
Od svih njih, Jovančić mi je ostavio najbolji utisak.Mićić je malo sporiji, Malbašić brz, ali je igrao na strani /koja nije njegova/, dok Trujić nije ni dobijao loptu, jer je sve išlo ka Babiću, po drugoj strani terena.
Međutim, svi su se jako loše pokazali posle drugog isključenja gostiju.To je neverovatno da tako igraju.Da li je bilo po trenerovoj naredbi ili njihom kukavičluku i limitaranim mogućnostima to ne znamo.
Meleg je pružio solidnu partiju, ali od njega očekujem još veće angažovanje u građenju igre u paru sa Jovančićem, kao i ofanzivne bokove, desno sa Malbašićem i levo sa Trujićem.
Danas su u brojčanoj nadmoći 11:9, naši bekovi odigrali katastrofalno, kao i neprimetni Ožegović, a i naši stoperi, koji su čuvali jedan drugog.Umesto da su se svi rastrčali po terenu, mi smo igrali kao bojažljivi gost sa začelja tabele.Struka i sudije, sa pojedinim igračima na terenu, ruku pod ruku u Višu fudbalsku školu ili na trening Spartaka.
Čestitam Subotičanima na borbenosti i dobroj pozicionoj igri, kao i njihovom treneru na osvojenom bodu u Novom Sadu.
PS
Pročitaćemo još utiske forumaša koji su utakmicu pratili sa tribina, pa ćemo još bolje videti gde smo danas bili na terenu i klupi, timski i individualno.Za vas i pitanje je li Pavkov pipnuo loptu kad je ušao u igru i uopšte do kraja meča?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by N13 »

Paločevića nije bilo ni na klupi?

Ne znam, ja Miletića ne bih krivio. Jeste imao dva kiksa, ali polako sa kritikama... Njegove partije na pripremama pokazuju da može biti dobar štoper.
Poslednjih 20 minuta - seljački fudbal. Podržavam potez Lalatovića što je tada izbacio štopera, a ubacio napadača. Ali nije odigrano kako treba. Centaršut se previše forsirao, a centaršut je premija... i da smo imali 5 igrača više, ne mora značiti da će centaršut doneti rezultat. Da smo spustili loptu, igrali kratke pasove u 16m... pa ušla bi makar jedna, jer kad imamo dva igrača više, to znači da u svakom momentu mora biti najmanje 2 slobodna naša igrača. Tako da je taktički loše odigrana završnica.
Spartak neću komentarisati, seljačka ekipa.
Maksimović naš najbolji igrač.
Toliko
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by CRD FCV »

90 минута нечега што не личи ни на један познати и признати спорт. Колико сам успео да приметим Перић је био капитен. Чини ми се да је четврти или који већ судија заборавио да покаже колика је судијска надокнада или сам пропустио тај моменат. Суђење како и приличи игри - никакво. На свака два минута сецкање.

Играче нема потребе коментарисати.

Од саме утакмице занимљивије је било гледати прозивање маринаца од стране момака са истока.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Neizlecivi »

CRD FCV wrote:

Од саме утакмице занимљивије је било гледати прозивање маринаца од стране момака са истока.
Ovo je sve samo ne zanimljivo. Ide do granice da me bude poprilično sramota.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Voja »

Prodajem dve ulaznice za mec Vojvodina-Spartak (neocepljene,stigle kao poklon za kupljen komad kartona) :mrgreen:
Sta reci? Prijatno sam iznenadjen sa tri stvari: 1500 naivnih umetnika na tribinama,za jedno 6-7 puta nadmasena moja ocekivanja.Vukcevic nije starter,da je bilo da se kladi,kladio bih se da ce startovati. Peric kapiten :mrgreen: do pre mesec dana nije znao da li ce na klupu ili tribine,jos jedan dokaz da je u Vosi uz dobar plan sve izvodljivo :mrgreen: Da se razumemo,ovde ni jedno slovo nije upuceno Pericu,cak stavise decko solidno obavlja svoj posao,unosi mirnocu pred TV ekranom.

Lose stvari? Nije ih bilo... ili ih ja nisam primetio.Odigrali smo tacno onako,kako smo igrali pripremne meceve.Svako za svoju dusu.Koliko se secam,bas ovaj tim je uigravan na pripremama,cini mi se 4 meca se igralo bas u ovom sastavu. :wink:
Sad,nismo mi krivi sto nam protivnik imao dva igraca manje,mi smo na pripremama uigravali formaciju 4-4 bez napadaca (mislim da je Lalat tako komandovao jedno 10 minuta pored mikrofona),jer smo nauceni kroz istoriju da samo nas kradu.Ustvari,kradu nas sada vise nego ikada :wink: Kad smo kod kradje,prvi crveni karton Spartaka apsolutno nam poklonjen.Ozegovic (novi Zlatko Vujovic - daj mi je da padnem) je iznudio prvi zuti,a da taknut nije,posle po inerciji,sudije rasterase golubove,ali niko nije bio tu da pokupi mrvice :roll:

Secam se da nam trener tesio Naleta kod primljenog kiks gola na pripremama "dobro je Nale,bolje sad nego u prvenstvu" :wink:.To je ta razlika izmedju velikog strucnjaka i mene obicnog simpatizera.Kod mene bi verovatno cela zadnja linija ostala do kasno u noc na terenu da milion puta simulira tu situaciju,i dok ne prezentuju sva moguca resenja,nema kuci. Djavola,veliki strucnjak to sredi sa 8 reci i zarezom. Ustvari,ne ide se dzaba godinama kod Djumija na lekcije... i overu.

Iz ovog meca smo ipak izvukli i dve veoma korisne stvari,prva je Melegu vec skocila cena,a druga onaj momenat kada se Ozegovic spetljao u tri metra sa loptom, pretvorio je situaciju u sansu (veoma korisno,jer o cemu bi mi sad pisali ovde),dok recimo da je tu bio mnogo losiji Meri verovatno bi promasio loptu :wink:

I na kraju,sportska bi nepravda bila da je Spartak izgubio ovakav mec.
Image
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by naseljekolumbija »

Fk Jovanca Micic,sta reci... :D
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Pera Centar »

Mislim da je uradjena losa selekcija igraca.Po meni Micic, Miletic i Jovancic evidetno nisu skolovani fudbaleri.Kada dovedete igraca od 31 godine ocekujete od njega da pravi razliku na terenu, a te razlike danas nije bilo.Malbasic ima nekog sliva i mislim da bi mogao da igra solidno.Meleg je po meni najveci kapacitet u ekipi i mora pocinjati svaku utakmicu.Takodje mislim da su pripreme odradjene veoma lose,jer nije ugravan jedan tim nego se igralo sa dva tima i sada se vidi da se igraci ne razumeju i ne poznaju jedni druge.Dobro bi bilo vratiti neke od nasih mladih igraca iz Proletera; Zlicica, Fimica, Grgica, Desancica i Stamenica.Ovim neskolovanim igracima koje sam naveo svaka uprava koja vodi racuna o klubu bi se odmah zahvalila.Jedan zanimljiv primer sa danasnje utakmice je to sto smo sa tribine gledali prijem lopte, pa je bilo uocljivo da Nastic, Lakicevic i Meleg nemaju problem da to urade.Kada smo isti element igre gledali kod Micica, Jovancica i Miletica evidetno je da se lopta odbija od njih, bezi im nekoliko metara pa je ili sa mukom umire, ali jako uspore napad ili je izgube.Ono sto je mi danas upalo u oci je da kada smo imali dva igraca vise uspeli smo samo dvaput da sutiramo u okvir gola jednom Nastic i Meleg iz penala.Treneru Lalatovicu ostaje puno posla da unapredi igru, jer dugo dugo nismo gledali ovako ocajnu Vojvodinu.Jedino sto je sigurno da je danasnja prva postava u masi imala ukupno 250-300 kg vise nego ekipa koja odigrala utakmicu sa Novim Pazarom, ali to nam nije donelo nikakav kvalitet.
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by slanina »

Danas opet dođoh da gledam ove "naše" (pola tima više ne poznajem a redovan sam na tekmama,mislim da nisam jedini).U prvoj postavi dva ćelava(ne vređam nikog,samo bodu oči) onaj u sredini blagi užas a ovaj nazad solidan.Sredina spora,niko loptu ne zna da primi lopta im se odbija od nogu sem Maksimoviću u nekim situacijama,što reče neko malo pre totalno neškolovani igrači sa 30 godina.Još veća tuga me uhvatila kad sam video našu decu ispred mene na tribinama(Stamenić i Zličić) a malo više dole i Stepanov sa svojom ekipom.Na terenu prvi put otkad gledam vošu ne znam pola tima nit ih prepoznajem manje više svi liče po fudbalskom znanju.Što Pankov nije igrao?ZAr nije Lalatović pre neki dan rekao da imamo dva kvalitetna tima? :lala:
Last edited by slanina on Sat Feb 20, 2016 8:18 pm, edited 1 time in total.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Voja »

Igla wrote:
Sasa1969 wrote:I posle dodje neko i prospe pricu Meri nema kvalitet za Vojvodinu..... pa nemojte me zajebavati.
Od ovih se lopta odbija kao od martinele.Ako nije bolji nije sigurno ni losiji.Ako nista drugo jaci je od svih fizicki duplo....
DOKLE VISE SA MERIJEM?!
Kao sto je Mirko Ivanic (bez obzira na fudbalske kvalitete) ekvivalent odbijanju blizanaca,tako ce kroz istoriju i Dzon Meri (bez obzira na fudbalske kvalitete) ostati ekvivalent uskracenoj sansi
Image
User avatar
Alex
Posts: 43
Joined: Mon May 05, 2014 11:59 am

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Alex »

Za sta su se oni pripremali sunce ti zarkovo mesec ipo dana, bili malo na moru ovo ono ..... strasno!!!
Zao mi je sto je izvukao Trujica na poluvremenu nekako mi je delovao zagrejan da ga metne :) a i nije lik padavicar kao neki cim prime loptu jbt odma na travu ja ne znam jel njega stvarno toliko krse ili on jednostavno po inerciji odma pada :)
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Red Marquis »

Prekinuh samonametnuti bojkot (budala :frown: ) od dolaska Lalatovića, i posle više od 4 meseca se naterah na stadion. Lako se rešiti razuma, ali mazohizam kad se zalepi na čoveka, teško njemu...

Rekoh sebi, ajde taj mag Lalat sad kad je dovukao sve svoje valjda zna šta hoće...Kad ono, odgovorno tvrdim najbezidejniji fudbal Vojvodine u ovom veku. Da je prvi meč priprema, rekao bih da zadnja linija ne priča istim jezikom, jer onoliko nesporazuma ne znam čime bih drugim opravdao. Tim bez igrača koji bi barem probao igru da organizuje, Mićić ne prođe pripreme, ali može odmah u prvi tim. Sem Melega nisam video ništa od nikoga. Dobro je što smo se rešili Dinge i Merija, sad se vidi koliko su oni ispod standarda ovih novih :roll:
Ni ovaj bod nismo zaslužili. Rezultat i neiskorištena dva igrača više nije problem, ali jeste to što u tih 20 minuta nismo imali nijednu izrađenu šansu. 11:9, a igrali smo kao da je 11:11 ili 10:11, sa ishitrenim centaršutevima i šutevima izdaleka. Ostaće izgleda večita misterija kako su uvek našima teže noge od priprema no protivniku...

Nije sve tako crno. Pošto gradska vlada lažno obećava ozelenjavanje grada i novi park, zahvalio bih klubu što je dovukao toliko novih balvana, još malo pa proleće i biće barem hlada oko stadiona.
Io odio Belgrado
Liman 1
Posts: 77
Joined: Fri Aug 30, 2013 2:31 am

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Liman 1 »

Neverovatno mi deluje da se ovde neko žali na suđenje na ovoj utakmici. Gubili smo 1:0, prvi crveni diskutabilan (nije morao da ga pokaže). Drugi direktno opisuje našu ligu- smešan napač smešno pada i još smešniji sudija svira penal i crveni karton. Jedino mi u celoj ovoj priči nije smešno, kada pogledam iz drugog ugla na činjenicu da već godinama dolazim na stadion i pratim ovo nižerazredno teranje lopte (ne zaslužuje da se nazove fudbalom).
A u prvih 11 od izdanaka naše škole-Nastić. Verovatno tehnički najslabiji fudbaler koji je iz iste izašao. I nije tačno da dugo nismo gledali jadniju Vojvodinu, ovo je klasičan primer naše igre u odmaklom delu sezone godinama u nazad.
Док гледам тебе у оку моме види се сјај!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Turija »

Liman 1 wrote:Neverovatno mi deluje da se ovde neko žali na suđenje na ovoj utakmici. Gubili smo 1:0, prvi crveni diskutabilan (nije morao da ga pokaže). .
'ajde, dok sam još na netu, ako misliš na mene :) .
U prvom svom postu, u vezi ove utakmice, sam to napisao posle nepriznatog regularnog gola Trujića, a u drugom postu, posle završene utakmice, generalno na čitavo suđenje na ovoj utakmici.
Pod utiskom našeg poništenog gola i loših procena prekršaja (u startu meča u korist gostiju), sudija okreće ćurak i vraća to diskutabilnim žutim kartonima (duplim u dva navrata) igračima Spartaka.Na kraju gosti ostaju sa 2 igrača manje u polju i dosta nepotrebno podeljenih kartona obema ekipama.
Sve u svemu, prikazano suđenje je bilo gore i od prikazane igre.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Sasa1969 »

Igla wrote:
Sasa1969 wrote:I posle dodje neko i prospe pricu Meri nema kvalitet za Vojvodinu..... pa nemojte me zajebavati.
Od ovih se lopta odbija kao od martinele.Ako nije bolji nije sigurno ni losiji.Ako nista drugo jaci je od svih fizicki duplo....
DOKLE VISE SA MERIJEM?!
A dok ne dobije sansu pored ovih umetnika ?
Gledao sam ga nekoliko puta,realno ako nista drugo ne postoji fudbaler u Vojvodini koji moze da primi loptu a da ima igraca na sebi.Ozgovic je danas na primer bio na zemlji jedno 10 puta...
Pavkov je dobio svojih 20 minuta i uspeo je da nacini 3-4 dodira sa loptom
Za to vreme Jovancic je muljao loptu kao da je Zidan i imao jedan tragikomican sut na gol gde je lopta otisla jedno 25 metara od gola ?
Odgledao sam malo i mec izmedju Zvezde i Mladosti i video nase nesudjeno pojacane Sasu Jovanovica kako igra,u odnosu na nase krilne napadace Trujica,Malbsica,Babica i Vukcevica on je stvarno Mesi...
Ipak treba ponekad poslusati i glas razuma (foruma)
Image
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 23.kolo: Vojvodina - Spartak, subota u 15h

Post by Karlsson »

A ti misliš dovoljno je samo reći 'Mi želimo tog i tog da dođe u klub' i kraj priče?

A to da li Mladost želi da proda igrača da li igra neku ulogu? Da li taj igrač želi da dođe kod nas? Odakle 500 000 evra za njega?

Pa nije ovo FM.
Locked