Razna desavanja...

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

SL: Romantični triler Nedelja, 19. oktobar 2008. 17:10


U poslednjoj, derbi utakmici 8. kola Jelen Superlige OFK Beograd je na Karaburmi savladao Vojvodinu - 2:1 (0:1) i izjednjačio se sa njom na drugom mestu tabele, sa po 15 bodova.

Kada trećeplasirani tim lige na svom terenu savlada drugoplasirani, to i nije senzacionalna vest, ali način na koji su to učinili "romantičari" je za "Riplija".

Tim Mihajla Ivanovića je napravio preokret sa igračem manje, a golman Radiša Ilić je odbranio dva penala!

Vojvodina je bila znatno bolja u prvom poluvremenu i zasluženo stekla prednost u 39. minutu. Defanzivac-golgeter, novopečeni reprezentativac Đurić je doveo svoj tim u vođstvo posle kornera.

U prvom minutu sudijske nadoknade tog perioda igre, domaći igrač Todorović je sa gol-linije rukom izbacio loptu, pa je sudija Dimitrijević pokazao na belu tačku, a njemu put u svlačionicu.

Međutim, Ilić je nadmudrio Tadić i ostalo je 0:1.

OFK Beograd je zaigrao bolje u nastavku, iako sa desetoricom, a poklon je stigao već u 49. minutu. Pantelić je hteo glavom da vrati loptu svom golmanu, umesto toga je uposlio Jevtića kome nije bilo teško da izjednači - 1:1.

Samo deset minuta kasnije, "romantilčari" su poveli, ali zahvaljujući evro-autogolu Đurića. Visoka bezopasna lopta je poletela ka gostujućem šesnaestarcu, a strelac prvog gola na utakmici je reagovao nespretno, ali atraktivno - udarcem petom je lobovao svog golmana - 2:1.

To nije bio kraj trilera na Karaburmi. Završni čin viđen je posle 90. minuta.

Popović je izveo slobodan udarac za Vojvodinu, loptu je rukom zakačio neko u "živom zidu" i Dimitrijević je ponovo dosudio penal za Novosađane.

Ovaj put, odgovornost je preuzeo Mijatović, ali je epilog bio isti kao i na kraju prvog poluvremena - Radiša Ilić je bio pobednik.

I dok su se domaći radovali, "lale" su izvele korner na brzinu, ali nisu uspele da izjednače i sva tri boda su ostala na Karaburmi.


Mijatovic izvodio drugi penal :roll: :oops: :x :shock:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Fudbal: Radojičić najavio napadačku igru




VOJVODINA SUTRA DOČEKUJE BORAC


Sredinom devedesetih iz Crne Gore u FK Vojvodinu stiglo je nekoliko dobrih igrača, Barac, Šćepanović, Gluščević, Dragićević, Vukotić, a među njima i Dragan Gaga Radojičić, koji je već na debiju postigao gol. Upamtili su ga navijači kao lucidnog napadača i dobrog momka, a na sebe je pažnju ponovo skrenuo kao trener Indeksa s Đačkog igrališta, odakle je prekomandovan u stručni štab jedinog novosadskog superligaša. Iznenadni odlazak Dragoljuba Bekvalca učinio je da Radojičić, mnogo pre nego što se nadao, dobije šansu da kao šef s klupe crveno-belih komanduje prvotimcima u meču za bodove. Biće to sutra u meču sa čačanskim Borcem.




- Za ovih pet-šest dana koliko sam s ekipom potvrdilo se sve ono što sam i mislio o igračima. Izuzetni su sportisti i profesionalci, pa verujem da će moj debi biti pobedonosan. Poštujemo svaki tim, Čačane naročito, jer su se potvrdili i igrama u Evropi, ali u Novom Sadu nijedan tim ne može da računa na bodove, bez obzira na to s kakvim ambicijama stiže na megdan Vojvodini – uverava Radojičić.
Pomoćnicima – remi!

Vojvodina je u bližoj prošlosti bila u sličnim situacijama, kada je pomoćnik posle šefovog odlaska preuzimao vruć krompir. Tako je Branislav Novaković u četvrtom kolu jesenjeg dela 2001. godine kao prelazno rešenje (klupu i tada napustio Dragoljub Bekvalac posle remija s Čukaričkim u Novom Sadu – 1:1) izborio 2:2 sa Crvenom zvezdom na Marakani, da bi već u sledećoj utakmici u Novom Sadu s Radom stigao do 0:0. Na klupu je tada došao Slobodan Pavković koji je podneo ostavku 9. marta 2002. godine posle poraza od Železnika u 3. prolećnom kolu (0:1). NJegov pomoćnik Milan Popović vodio je tim u sledeće dve utakmice, sa Čukaričkim u Beogradu bilo je 0:0, a istim rezultatom završio je i duel sa Crvenom zvezdom u Novom Sadu.
U Vojvodini se nadaju da će Radojičićev debi biti upamćen po pobedi.


Igra na gol više je ono što mladi stručnjak najavljuje. Nema sumnje da će tribine stadiona “Karađorđe” sutra biti punije za neke nove gledaoce, ne samo one što vole ofanzivni fudbal već i za brojne Radojičićeve prijatelje koji će i njemu i timu pružiti podršku. Ovih dana mnogo se licitira imenima kada je reč o izboru novog šefa stručnog štaba Vojvodine, a Radojičića u tim kuloarskim pričama nema nigde.
- Ne zanima me taj deo uopšte. Koncentrisan sam na sutrašnju utakmicu. Imam ambicije, predan sam poslu za koji sam se opredelio i nagarada će doći, kad-tad. Za sada je najvažnije da pobedimo Borac. Voleo bih da bude 4:3, da publika uživa, a da bodovi ostanu u Novom Sadu. No, ne bih imao ništa protiv da bude i 1:0 – uverava Radojičić.

Činjenica je da sutrašnja utakmica može mnogo da utiče na dalju Radojičićevu karijeru, ali i na šanse Vojvodine u borbi za sam vrh tabele. O porazu među Novosađanima niko ne razmišlja, mada treba podsetiti sve u Vojvodini da je Borac umeo da bude neugodan kao gost, o čemu svedoče ne tako davne pobede poput one od 2:0 iz avgusta 2006, pa one od 1:0 godinu dana ranije, ili one martovske iz 2004. godine od 2:1!
- Pozivam navijače da nas podrže, a mi ćemo im se odužiti golovima – najavio je Radojičić.
Sutrašnja utakmica počinje u 13 sati.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Zebre uvek opasne




JELEN SUPERLIGA SRBIJE



Čačanske zebre danas stižu u Novi Sad s namerom da dobra izdanja na evropskoj sceni potvrde i u domaćem fudbalskom prvenstvu. Borac je tradicionalno neugodan za Vojvodinu u Novom Sadu, pa mladom stručnjaku Draganu Radojičiću na debiju na klupi crveno-belih neće biti lako. - Verujem u ovaj tim i očekujem pobedu, pa pozivam publiku da bude uz nas i pomogne nam da osvojimo bodove. Obećavam da će Vojvodina igrati napadački od prvog minuta s jedinim ciljem da bude za gol uspešnija od Čačana. Gledali smo neke Borčeve igre, uverili se u njihove prednosti ali i mane koje ćemo danas pokušati da iskoristimo – kaže Radojičić.




Jedan od aduta Dragana Radojičića u današnjem duelu biće svakako Vladimir Buač.
- Atmosfera je u timu kod trenera Dragoljuba Bekvalca bila dobra, a sada je, čini mi se, još bolja. Trener Radojičić ima našu punu podršku i potrudićemo se da zajednički obradujemo verne navijače. Očekujem dobru utakmicu, jer Borac ima mnogo bolji tim nego što to njihovi rezultati u Superligi govore. Znam da nećemo imati lak posao, ali se nadam da ću probiti led, uspeti da zatresem mrežu i doprinesem našem trijumfu – uverava Buač.

Promene u timu Vojvodine su izvesne. Zbog žutih kartona danas će iz prve postave izostati kapiten Aleksandar Popović i štoper Aleksandar Mijatović, dok zbog povrede u timu neće biti napadača Nenada Stojanovića.
- Umesto Mijatovića zaigraće najverovatnije Lovrić, videću ko će zameniti Popovića, a verujem da će Buač danas biti strelac – optimista je trener Dragan Radojičić.

Vojvodina bi danas mogla da zaigra u sastavu: Brkić, Stošić, Đurić, Lovrić, Kizito, Buač, Grozdanovski, Tumbasević, Tadić, Mrđa, Aleksić.
Današnja utakmica na stadionu “Karađorđe” počeće u 13 sati.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Fk Vojvodina pobednik 2 Memorijalnog turnira Tihomir Bata Ognjanov
26.10.2008.

Fk Vojvodina je pobednik 2. Memorijlnog turnira "Tihomir Bata Ognjanov" koji je održan na terenima Fk "Bačka 1901". Na turniru su učestvovale četiri ekipe koje sačinjavaju mladi fudbaleri rođeni 1995g. Vojvodina, Partizan, Crvena Zvezda i domaćin Bačka 1901.

Turnir je otvorio Miodrag Ognjanov jedan od sinova pokojnog čika Bate Ognjanova, nakon čega su usledile utakmice u prepodnevnom programu. Vojvodina je ubedljivo savladala domaćina Bačku 1901 sa 5:2 dok je u drugoj utakmici posle velike borbe ekipa Partizana uspela da savlada svog velikog rivala Crvenu Zvezdu sa 1:0 i plasira se u finale.

U poslepodnevnom programu igrane su utakmice koje su odlučivale o konačnom plasmanu ekipa. U borbi za treće mesto sasatale su se poražene ekipe iz prvih mečeva Crvena Zvezda i Bačka 1901, dok su u finalu turnira igrale selekcije Vojvodine i Partizana. Interesantno je da su oba meča završena nerešenim rezultatom i da su pobednike odlučivali penali. Crvena Zvezda je u borbio za treće mesto bila uspešnija od Bačke 1901 sa 4:2 (1:1 posle regularnog dela), dok je u finalnom meču Vojvodina tek posle sedme serije jedanaesteraca uspela da savlada Partizan (posle regularnog dela igre bilo je 3:3).

Nakon završenih utakmica za plasman usledila je ceremonija svečanog zatvaranja turnira i predaja pehara za najbolje. Za najboljeg strelca proglašen je Milan Jokić (Partizan) kome je plaketu predao Miodrag Ognjanov. Najbolji golman je iz redova Bačke 1901, Stefan Lebović kome je plaketu uručio Ivica Ognjanov. Najbolji igrač turnira je Milan Spremo (Vojvodina) kome je pehar uručio Dragan Vujković poredsednik Fk Bačke 1901. Turnir je zatvorio Slavko Parać, podpredsednik gradske skupštine Subotica.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov, Joksimović, Zvonja, Makarić, Anđelković, Pankov, Asani, Ilić, Bajić, Milinković, Spremo, Rodić, Drinić, Karas, Kremonović, Jelić, Ribar, Krstin.

Partizan: Toševski, Stanimirović, Boko, Miljaković, Topić, Jokić, Jovanović, Halifi, Sarajlin, Stojanović, Janković, Vidaki, Vukmanović, Ilić, Milićević, Stevanović, Dražić, Milosavljević.

Crvena zvezda: Šuljagić, Karaklajić, Popović, Maksimović, Milutinović, B. Kovanović, Brkić, Stojković, Jajić, Janković, Milošević, Rajković, Vasiljević, Fiščević, Milovanović, Nikolić, Mrkela, I. Jovanović, Mitrović.

Bačka 1901: Lebović, Knežević, Đurčik, Poljaković, Vojnić Hajduk, Bedeković, Vereš, Zorica, Dimović, Obilić, Gašpar, Sekulić, Vlaović, Mezei, Mandić, Masalušić, Serenče, Orlovac, Šarčević.


Image
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Trnovit put Vošinog "vunderkinda" Utorak, 28. oktobar 2008. 15:15


Napadač Vojvodine Danijel Aleksić srpski je pandan Vejnu Runiju, barem po putanji sportskog razvitka.

Prvi zvanični nastup u seniorskom timu "lala" zabeležio je samo pet dana posle svog 16. rođendana, a prvi gol u Superligi Srbije dao je mesec dana pre nego što je navršio 17.

Iako će punoletstvo proslaviti tek 30. aprila 2009, već može da se pohvali loptom u mreži Crvene zvezde, u pobedi od 2:0 na startu aktuelnog šampionata!

"Mom prvom treneru Lazaru Gruboru (iz FK Veternik) su zamerali što me gura da igram sa starijima, ali on je terao po svom. Tako se i dogodilo da debitujem za Vojvodinu sa 16 godina", kaže Aleksić u razgovoru za "Mozzart sport".

Kada je u pitanju reprezentacija Srbije do 17 godina, dovoljno je reći da je od šest golova "orlića" u prvoj fazi kvalifikacije postigao pet, dok je šesti bio protivnički autogol... Interesovanje je pokazao i slavni Mančester junajted.

"Hteli su da me vide na nekoliko dana, ali smo roditelji i ja odlučili drugačije. Ne bih voleo da se posle takve posete uzdignem i da pomislim da sam neko i nešto. Ako me zdravlje posluži verujem da ću zaigrati u jakom klubu. PSV ili Ajaks bi mi baš legli".

Aleksić kaže da mnogi ne bi poverovali šta je sve preživeo za ovako malo vremena. Rodio se u Puli, pred početak rata na prostorima bivše Jugoslavije, a biološkog oca nikada nije upoznao. Niti ima nameru.

"Ne želim ništa da znam o tom čoveku, niti šta se događalo između njega i moje majke. Ona se porodila u Puli, sačekala da malo ojačam i vratila se u Novi Sad, gde sa nama živi čovek kojeg doživljavam kao rođenog oca. Nas troje smo se oduvek sami borili. Sa ovim drugim, kojeg i ne znam, neću da imam bilo kakvu vezu. Zato i nosim mamino prezime", otkriva Danijel Aleksić.

Lepšu stranu novostečene popularnosti predstavlja popularni "fejsbuk".

"Jedan dan nisam palio računar, a kada sam to uradio video sam da mi je 75 ljudi poslalo zahtev za prijateljstvo! Čim postignem gol, odmah stižu komentari tipa 'najbolji si, najjači si' i slično. Ma šou", otkrio je Aleksić "Mozzart sportu".

(MONDO)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Voša sa 2 : 0 ispratila Banaćane

Novinar: B. S., Fotoreporter:



Majstorskim golovima Nenada Stojanovića i Danijela Aleksića na početku drugog dela Vojvodina nije uspela da ostvari pobedu. U duelu s Banaćanima nisu učestvovali Igor Đurić, Miodrag Stošić i Aleksandar Popović, koje je Dragan Radojičić izostavio iz ekipe zbog slabije partije u prošlom kolu, na Banjici, pa je kapitensku traku poneo stoper Aleksandar Mijatović, a od prvog minuta je šansu dobio 17-godišnji vezista Slobodan Medojević. Juče je debitovao i desni bek Risto Lakić. Ta nova kombinacija Vojvodine je, posle remija Parizana u Kuli, uspela da se primakne lideru do razlike od pet bodova.

Lepu priliku domaći su imali još pri kraju prvog dela, kada je Vladimir Buač glavom poslao loptu van domašaja ruku suparničkog čuvara mreže, ali je prečka spasla goste, što je bila najava furioznog nastavka. Tada su novosadski crveno-beli za samo dva minuta rešili pitanje pobednika. Najpre je povratnik iz inostranstva Nenad Stojanović na efektan način izveo slobodan udarac sa 25 metara i pogodio desni donji ugao gola Zlatka Zečevića, dok je Danijel Aleksić u 50. minutu pokazao koliko je lukav. U stilu znatno iskusnijih, iskoristio je nesporazum Ivice Milutinovića i Dragana Radosavljevića na ivici šesnaesterca, vešto im oduzeo loptu i zaobišao golmana, pa zatresao mrežu. Ubedljiviju pobedu Vojvodini mogao je da donese i makedonski reprezentativac Vlatko Grozdanoski kada je sa 13-14 metara šutirao pored gola. Nepravično bi bilo prećutati prilike Sretena Stanića i Marinka Petkovića u 60. i 68. minutu. Međutim, obojica su bili brzopleti, što je spaslo Željka Brkića.

– Naravno da je bilo teško igrati pod imperativom pobede, te otud slabija igra u prvom delu. S ulaskom Veseljka Trivunovića dobili smo na agresivnosti, što pokazuju golovi koji su pali u pravo vreme, s tim što ne zaboravljam da su gosti mogli više puta da smanje rezultat, što svedoči o tome da smo imali za rivala ekipu zavidnih kvaliteta – čulo se posle utakmice od Dragana Radojičića.

S druge strane, Saša Nikolić i pored poraza nije bio u potpunosti nezadovoljan igrom svojih momaka:

– Kada ne iskoristiš prilike u duelu s realno boljom ekipom, onda i ne možeš da se nadaš pozitivnom rezultatu. Sami smo krivi što smo izgubili, jer smo kiksevima domaćinima omogućili šanse za golove, koje su i iskoristili.

Strelci: Stojanović 48. i Aleksić 50. Stadion "Karađorđe". Gledalaca: 1.000. Sudija: Gogić (Novi Sad). Žuti kartoni: Tumbasević, Mijatović, Pantelić (Vojvodina), Milutinović, Zorić, Stević (Banat). Crveni karton: Ristović (Banat) u 87. minutu.

Vojvodina: Brkić, Lakić, Kizito, Tumbasević, Mijatović, Lovrić, Medojević (od 46. Trivunović), Grozdanoski, Buač, Aleksić (od 81. Stjepanović), Stojanović (od 55. Pantelić).

Banat: Zečević, Milutinović, Desnica, Vidojević (od 15. Markoski), Petković, Đukić, Radosavljev, Zorić, Radosavljević (od 53. Srećo), Stević, Stanić (od 71. Ristović).
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

E, sad (nam) sledi serija ovakvih izveštaja (ali smo i sami kumovali tome).Za početak novosti:

Igrala samo Zvezda
A. Šoškić, 08.11.2008 19:54:35 Ocena: 5.00 (Glasova: 1) Komentara: 0

NA papiru derbi, na terenu samo - Crvena zvezda. Vojvodina, definitivno, može samo da sanja titulu posle lekcije na „Marakani“. Beogradski crveno-beli bili su mnogo bolji, od početka do kraja. Kontrolisali su apsolutno sve i propustili priliku da deklasiraju goste, pre svega zbog nespretnosti Ivana Tričkovskog u nekoliko kontri. Makedonac se, međutim, iskupio golom i asistencijom Nenadu Milijašu.
Vojvodina je na otvaranju prvenstva slavila u Novom Sadu (2:0), ali juče nije mogla ni da pripreti Zvezdi. Domaćin je poveo već u 14. minutu iz prve prilike. Kapiten Milijaš je proigrao Koromana, koji je obišao Brkića i zatresao mrežu, kažnjavajući očajnu poslednju liniji gostiju u kojoj je škripalo na sve strane.
Posle 26 minuta bilo je 2:0. Koroman je centrirao, Brazilac Kleo sjajno glavom spustio loptu Tričkovskom, koji nije imao težak posao. Crvena zvezda je do poluvremena mogla sve da reši, ali napadači, pre svih Tričkovski, nisu se snašli u nekoliko odličnih situacija.
Novosađani su potvrdili da im je odlazak u Beograd prava fudbalska noćna mora. Četvrti put ove sezone stigli su u srpsku prestonicu i još jednom je napustili praznih šaka. Crvena zvezda je bila prejaka za Vojvodinu, kao i prethodno Partizan, OFK Beograd i Rad. Definitivno je jasno da su šampionske želje kluba iz Novog Sada prilično nerealne, jer su na šestom gostovanju u ovom prvenstvu poklekli već peti put, uz jedini trijumf u Jagodini.
Na početku drugog dela Vojvodina je delovala bar malo ozbiljnije, pokušala je da napadne. Uspela je i da smanji, pošto je mladi Aleksić, posle centaršuta Popovića, glavom poslao loptu u mrežu. Bila je to, međutim, samo lažna nada, jer je tri minuta kasnije Milijaš sedmim golom u ligi vratio rezultatsku pravdu na semafor.
Crvena zvezda je tako prenoćila na samo šest koraka iza Partizana (najviše je bilo 13 bodova razlike), a u sledećem kolu u duelu sa Banatom imaće priliku da zabeleži i treći uzastopni trijumf na svom stadionu. Prethodno crveno-bele čeka u sredu ČSK u Čelarevu u osmini finala kupa.

JANEVSKI: PARTIJA SEZONE
- OVO je bila naša najbolja utakmica sezone - zadovoljan je trener Crvenezvezde Čedomir Janevski. - Mogli smo još u prvom poluvremenu da rešimo meč, preko Klea i Tričkovskog. Nismo iz polukontri ni u nastavku prelomili meč. Tričkovski je igrao odlično, ali u nekim situacijama nije imao dobar završni pas. Vojvodina se rezultatski vratila u igru, ali moji igrači nisu pali psihički, kao na primer u Čačku. Već mislimo na duel sa ČSK u sredu.
Trener Vojvodine Dragan Radojičić čestitao je rivalu:
- Igrali smo ispod očekivanja. Uzroke ne znam, a domaćin je odigrao možda najbolji meč u sezoni. Prva dva gola primili smo posle grešaka. Uspeli smo da smanjimo u nastavku, ali odmah primili i treći gol i tu je bio kraj svake nade.

STEPANOVIĆ
VOJVODINA i dalje traži trenera, pošto je Dragan Radojičić samo privremeno rešenje. Trenutno je u prvom planu Dragoslav Stepanović, šef stručnog štaba Čukaričkog. Nezvanično, predstavnici Novosađana juče su u Beogradu pregovarali sa Stepanovićem, a rasplet se očekuje uskoro.

MENADžERI
FUDBALERI Vojvodine imali su i motiv više, pošto su ih gledali menadžeri stranih klubova. Nezvanično, skauti Arsenala pratili su mladog Aleksića, predstavnici Herte levog beka Kizita, a Minhen desnog beka Stošića. Samo je Aleksić bar nešto pokazao, pošto je uspeo da postigne gol, dok su bočni igrači odbrane prilično razočarali.

C. ZVEZDA - VOJVODINA 3:1(2:0)
STRELCI: Koroman u 14, Tričkovski u 26. i Milijaš u 62. za Crvenu zvezdu, a Aleksić u 59. minutu za Vojvodinu. Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 4.000. Sudija: Dimitrijević (Loznica) 7. Žuti kartoni: Mijailović (Crvena zvezda) i Stošić (Vojvodina).

CRVENA ZVEZDA: Stamenković -, Marković 6,5, Tomović 7, Petković 7, Mijailović 7, Nikolić 6,5, Milijaš 7,5, Lazetić 7 (od 70. Blažić -), Koroman 7,5 (od 77. Burzanović -), Tričkovski 7 (od 90. Some -), Kleo 7.

VOJVODINA: Brkić 5, Stošić 5, Đurić 5, Mijatović 5, Kizito 5, Popović 5,5, Tumbasević 5,5 (Vukajlović -), Grozdanoski 5 (od 46. Pantelić 5,5), Buač 5,5, Aleksić 6, Mrđa 5,5 (od 72. Stojanović -).
IGRAČ UTAKMICE: Ognjen Koroman (Crvena zvezda) 7,5.

Blic (ko hoće neka čita)
Zvezda pregazila Vojvodinu u derbiju, Borac pobedio na Brdu
Autor: Blic online, Tanjug | 08.11.2008. - 18:42
U poslednjoj utakmici današnjeg programa 12. kola Jelen Superlige fudbaleri Crvene zvezde savladali su u derbiju ekipu Vojvodine rezultatom 3:1

Zvezda je u 65. utakmici protiv Vojvodine na "MArakani" zabeležila 52. pobedu, a sa tri postignuta gola zaokružila je broj postignutih golova protiv "lala" na 150.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, pa su posle asistencije Milijaša i rutinske završnice Koromana poveli sa 1:0. Sjajna akcija crveno belih iz 27. minuta obezbedila je vođstvo od 2:0, a posle kombinacije Koromana i Klea, mat u tri poteza doneo je Tričkovski.
Sve bolji Makedonac imao je odličnu šansu i u 39. minutu, ali mu je u odsutnom momentu pobegla lopta, pa je golman Vojvodine uspeo da interveniše. Tričkovski, Milijaš i Koroman bili su nerešiva enigma za fudbalere Vojvodine koji mogu biti zadovoljni što su Beograd napustili sa samo tri gola u mreži.
Novosađani su usred naleta veoma raspoloženih fudbalera Zvezde ipak stigli do gola, a posle kornera Pantelića u 59. minutu Popović je proigrao Aleksića kome nije bilo teško da iz neposredne blizine postigne jedini gol za svoj tim.
Samo tri minuta kasnije Zvezda je uzvratila, a u strelce se upisao i kapiten Milijaš koji je posle još jedne u nizu lepih akcija Tričkovskog i, ovoga puta Lazetića, udarcem sa distance poslao loptu u mrežu. Reprezentativni vezista postigao je sedmi gol u šampionatu i makar do sutra preuzeo vodeće mesto na listi strelca sa sedam golova.
"Vojvodina je u večerašnjem meču igrala ispod očekivanja. Crvenoj zvezdi je ovo verovatno bila najbolja igra u toku jesenjeg dela sezone. Primili smo rano dva gola posle naše dve greške i to je na kraju odredilo tok utakmice", rekao je trener gostiju Dragan Radojčić. Sa svojim kolegom složio se i trener Crvene zvezde Čedomir Janevski.
"Priznajem da je Crvena zvezda odigrala najbolju utakmicu u sezoni. Mene posebno raduje da moj tim igra sve bolje, da stvara puno šansi i da sve ono što vežbamo na treningu prikazuje na utakmici," rekao je Janevski. Makedonski stručnjak je posebno pohvalio svog zemljaka Ivana Tričkovskog, koji je igrao veoma dobro, ali mu je i zamerio na slaboj završnici.
Crvena zvezda je obezbedila plasman na treće mesto, a od drugoplasirane Vojvodine sada je deli samo jedan bod. Prvoplasirani tim šampionata Partizan ima šest bodova više i utakmicu manje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

VOJVODINA U KUPU IGRA U BEOGRADU S HAJDUKOM


U zao čas dolazi fudbalerima Vojvodine sutrašnja utakmica Lav kupa Srbije. Meč osmine finala nije toliko nezgodan zbog činjenice da je rival Novosađanima Hajduk, već zato što u ovoj sezoni imaju kao gosti očajan učinak s klubovima iz prestonice - četiri meča i isto toliko poraza.



Činjenica da su Lionci niži rang od Vojvodine u Kup takmičenju ne mora da znači ništa, a najsvežija iskustva s Inđijom, Crvenom stijenom i Jedinstvom iz Uba to najbolje potvrđuju.

Da će na beogradskom Lionu Vojvodini sutra biti neugodno svedoče i statistički podaci. Naime, crveno-beli iz Novog Sada nisu se često sastajali s Hajdukom u zvaničnim mečevima, a poslednji put to je bilo u sezoni 2004/2005, kada su i beogradski golubovi igrali u eliti. Oba puta Hajduk je namučio Vojvodinu. Beograđani su 1. oktobra u Novom Sadu izvukli remi (1:1), u meču kada je za Vojvodinu strelac bio LJubiša Dunđerski iz jedanaesterca u 41. minutu, da bi Ranković doneo tada bod nade za goste izjednačenjem tri minuta pre kraja. Iz sadašnje postave Vojvodine akter tog duela bio je samo Aleksandar Popović.

Ni u revanšu nije bilo mnogo lakše Novosađanima, iako su osvojili tri boda, ponovo golom sa bele tačke. Strelac je 20. aprila 2005. godine bio Milan Belić u 69. minutu. U tom susretu igrali su DŽozef Kizito i Aleksandar Popović, koji i danas brane boje Vojvodine.

Uzgred, Vojvodina je pomenutu sezonu završila na 8. mestu s 38 bodova, a Hajduk je ispao kao poslednjeplasirani (16.) tim sa svega 11 bodova. Danas su uloge bitno izmenjene. Hajduk muku muči u nižem rangu, prikovan je za dno, dok je Vojvodina druga u Superligi s aspiracijama da osvoji Lav kup Srbije. Zato to sutra mora i da dokaže na travi stadiona na beogradskom Lionu.
S. S.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

POSLE POBEDE VOJVODINE NAD JAVOROM

Fudbaleri Vojvodine pokazali su veliki motiv, srčanost i istrajnost u meču s Javorom, pa im je takav pristup doneo na kraju radost. Pobeda je bila minimalna, ali slatka, a posle osvojena tri boda lakše se diše. Ovom meču prethodila je teška sedmica u Veterniku. Na poraz od Crvene zvezde nadovezala se i eliminacija iz Lav kupa na beogradskom Lionu, pa je trebalo uzdrmane redove crveno-belih na svim nivoima vratiti u normalu.




- Serija pozitivnih sastanaka urodila je plodom – pričao je vidno zadovoljan posle utakmice trener Vojvodine Dragan Radojičić. – Pokazali su igrači da nisu zaboravili da igraju, ali i uverili se da samo kada daju maksimum budu nagrađeni rezultatom. Drugačije u našoj ligi, jednostavno, ne može. Na tome im čestitam uz naglasak da tako treba da igraju u svim utakmicama, bez obzira da li smo domaćini ili gosti. Čestitam i navijačima koji su bili uz nas i podržali nas uprkos tome što smo ih rezultatski u prethodne dve utakmice razočarali.

Trener gostiju Radovan Ćurčić čestitao je domaćinu na zasluženoj pobedi.
- U prvom poluvremenu igrala je samo Vojvodina. Tek kada smo primili gol zaigrali smo bolje. Primili smo pogodak kako to do sada nije bio slučaj, a posle je bilo kasno da učinimo nešto više.

Dragan Radojičić kaže da je pripremio meč s Ivanjičanima do najsitnijih detalja.
- Više bih voleo da smo ponovo igrali sa Crvenom zvezdom. Ne kažem to reda radi, jer nam se pobeda nametnula kao imperativ, a znao sam da su gosti izuzetno organizovani, tvrdi i dsiciplinovani. No, postigli smo gol iz prekida, takoreći pobedili smo gosta njegovim oružjem, mada smo i mi u ovom elementu odlični – kaže Radojičić.

Ova pobeda trebalo bi da bude pokretačka snaga za gostovanje kod Čukaričkog i prilika da se, računajući i sledeći duel u Novom Sadu s Jagodinom, napravi dobra bodovna serija. S. S.
Foto: F. Bakić
Locked