6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina 1:1

User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Daljac »

Nakon potrebnog i nepotrebnog odlaganja, došlo je vreme da odemo u grad sa akvaparkom, muzejom voštanih figura (nema voštani Palma, naljutili se čak kad sam ih pitao) i tradicijom industrijske proizvodnje odličnog piva po staroj češkoj recepturi.

Idemo u Jagodinu, grad u kome je svaki opskurni italijanski pilićar otvorio fabriku za proizvodnju ničega i zaposlio na tom poslu 200 najsrećnijih članova Jedinstvene Srbije. Odigraćemo napokon tekmu šestoga kola, nakon što se poslednjeplasirani tim na tabeli pojačao sa 6 igrača, pa više nema nameru da bude kanta za nabijanje.

Naš domaćin uspeo je u ovom prvenstvu za sada da postigne 3 i da primi petnaest golova. Mi smo prilimi gol više, ali za razliku od njih, imamo i više osvojenih bodova, pošto su oni kao pozitivan rezultat do sada knjižili tri iksa od 0:0 (u Subotici, na Banjici i kod kuće sa Borcem), a u veselom kolu ciganakih sportskih prijatelja, u kom igramo i mi, dogovoreno je da im se na Karaburmi u pretposlednjem odigranom kolu daju sva tri boda (0:2), da se slučajno ne bi zajebali pa kolo kasnije poželeli da igraju fudbal kad ugoste krcunovce.

Elem, žgadija je odnela tri boda na Rajka, pa su se sad stekli uslovi da i mi vidimo šta ćemo. Trebaju li nam tu sva tri boda, ili čekamo OFK na Karađorđu da nam prepusti bodove, pa da idemo da u Beogradu odglumimo rivala na terenu posle reprezentativne pauze u oktobru, videćemo. Ljudi smo, dogovorićemo se.

Kakva god da bude predstava, svedočiće joj svih 200 svetozarevačkih ljubitelja fudbala, koji su do sad već videli kako iz ćuranske prestonice naočigled Jovanče žirafe ('bem li ga, nemamo pravilan gramatički par za mužjaka žirafe; potencijalni predlozi: žirafan ili žiraf) bodove odnose lučanska Mladost (0:3), Metalac (0:1) i Novi Pazar (1:2).

Rekordan poraz ove sezone Jagodinci su zabeležili na vojnom stadionu, gde su poraženi sa 6:0. Mi šest golova ako damo, ja ću svakom strelcu ponuditi da dođe kod mene kući i j.be po izboru nekoga od članova domaćinstva, uključujući tu i mačku, kornjaču i kerove.

Postseptembarska Vojvodina je na pomolu. Braćo čiraši, drž'te se.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4818
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina, sreda, 23.9.

Post by gospodinFKV »

Daljac wrote:a u veselom kolu ciganakih sportskih prijatelja, u kom igramo i mi, dogovoreno je da im se na Karaburmi u pretposlednjem odigranom kolu daju sva tri boda (0:2), da se slučajno ne bi zajebali pa kolo kasnije poželeli da igraju fudbal kad ugoste krcunovce.

Elem, žgadija je odnela tri boda na Rajka, pa su se sad stekli uslovi da i mi vidimo šta ćemo. Trebaju li nam tu sva tri boda, ili čekamo OFK na Karađorđu da nam prepusti bodove, pa da idemo da u Beogradu odglumimo rivala na terenu posle reprezentativne pauze u oktobru, videćemo. Ljudi smo, dogovorićemo se.
''FK Vojvodina'' ili ''kako od avangarde srpskog fudbala u rekordnom roku postati deo 3 za 3 pilicarenja i ciganska filijala''. Ako nista, makar se dugovi vracaju...do onog trenutka kad se odjednom vise ne budu vracali, pa sledeca garnitura kaze ''nije nase, nasledili smo''. :dance2:

Ne bi bilo lose da se iskopa ona Vojina tabelica sumnjivih rezultata, koju su mnogi pozurili da popljuju, a na kraju ispade tako da je cak i neke tacne rezultate pogodio. Jelen cirkus liga - toliko nam dobro ide, da nam je prosto neprijatno :dance2:
Last edited by gospodinFKV on Sun Sep 20, 2015 5:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Milan
Posts: 4188
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina, sreda, 23.9.

Post by Milan »

Samo da dopunim da je utakmica od 19h.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by budababa »

Daljac, uvod... :cheers:

Odlična ideja za transparent - "Braća po čiru" :mrgreen:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by trelos gia fcv »

Siguran poraz!
I to iz 1 u 1!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Marcello »

budababa wrote:Daljac, uvod... :cheers:

Odlična ideja za transparent - "Braća po čiru" :mrgreen:
Hahhaa, do j.j.!!! Ako ima neko povezan sa farmako-mafijom, nek iscima Bayer, npr, pa da nam napravi i majice, dukseve sa tim natpisom i slikom Alca Seltzer-a ili Ranisana (ako je to lek za čir).
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3981
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Rabba »

Interesantno je da smo do sada odigrali 6 domaćih i samo 3 gostujuće tekme, da smo jednom uspeli da sačuvamo mrežu u ovih 9 utakmica (Javor), i da nam je odbrana među najgorima u ligi...

Napad je morao da stane, pošto su pojedini umislili kako znaju fudbala barem koliko Mesi i/ili C. Ronaldo, te očekujem lagani skliz ka prosečnosti u ovom najpoštenijem takmičenju u univerzumu. Svaki naš trener u prethodnim godinama gubi kompas u ovom nekom periodu, pa zašto bi bilo drugačije sada. Zagorčić je, blago rečeno, sumnjivim rešenjima kumovao fantastičnom porazu od ispodprosečnog Rada, a videćemo kakav će lek imati za ekipu koja je uz Spartak i Radnik(poznata imena?) glavni kandidat za srpsku Cvajtu.

Ne znam šta da mislim... Da li je moguće da su nam svi treneri imbecili ili je tu nešto drugo(moranje forsiranja pojedinih igrača nauštrb boljih, ne bih davao neki preteran primer osim Ivanića pola sata na krilu zbog Paločevića...), ko će ga znati.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Salvador
Posts: 1078
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Salvador »

Najbitnije je da su se naši igrači pošteno odmorili, a naš klub da je mudro sačekao da se Jagodina pojača i izađe iz gubitničkog niza na početku sezone, pa sada ovako odmorni možemo da primimo 2-3 gola i pošteno izgubimo.
Ne sumnjam da će naši heroji Kordić i Pankov dati svoj skromni doprinos.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by mihailov »

Dobijamo bez primljenog gola :cheers:
Napred Voso!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by churguzijanac »

Meri je fit, nadam se bar za pola sata u Svetozarevu. Klupa je kratka da primi sve koji su zasluzili da je greju tako da pojedinci ne treba ni da putuju na dalek put. Neka odmore i pozdrave mame njihove!

Ako Zaga nista ne promeni u postavi bice jasno kao dan da je izgubio kredibilitet i da mu drugi diktiraju tim. Mani nas covece vise Palocevica,umisljenih zvezdica i baletana i daj nam besne zveri!Ima njih koji jedva cekaju da uskoce u tim.
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by PelezinhoFkv »

mihailov wrote:Dobijamo bez primljenog gola :cheers:
0:2 ili 1:2 ali dvojka k'o kuća :cheers:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Milan
Posts: 4188
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Milan »

Je l' sledeca sa ciganima, pa zato mi pobedjujemo Jagodinu? :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Red Marquis »

Milan wrote:Je l' sledeca sa ciganima, pa zato mi pobedjujemo Jagodinu? :mrgreen:
Ne. Ali kolo pred zvijezdu igramo sa OFK-om, to bi trebalo da budu sigurna tri boda :wink:
Io odio Belgrado
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Matador »

Tim je u krizi igre, rezultata i voljnog momenta. Za to su iskljucivi krivci Zaga i dva sportska direktora Ljube I Mica. Kao i uprava koja ih je tu postavila i koja na njih trosi klupski novac, kao da klub nije u minusu i krizi. Nisu krivi Osmaja sa jedne i Majami, Vavan i Simic sa druge, vec ljudi koji im dopustaju da menadzerisu i da razigravaju karijere polufudbalerima, dok je nas Desancic u Proleteru, Stamenica polako ubijaju u pojam, a Makarica su oterali. Da su druge prilike Zaga i dva sd ne bi ostala i dalje u klubu bez 4 boda u naredna dva meca, ali posto je situacija kakva jeste ne ocekujem bilo kakvu reakciju. Posebno ako u sredu bude laganini, a za vikend berba usiju. Lepo je Milan zapazio da nema sekiracije najistaknutijih clanova sa tribina i foruma, a da je neka druga uprava na celu kluba!? Hmmmm. Evro gostovanja za mirnu sezonu :)
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1469
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 6. kolo (odl.): Jagodina-Vojvodina, sreda 19h

Post by Neizlecivi »

@Igla

Au covece... Ne mozes reci da decko nema pojma. Na pocetku sezone je u 3-4 tekme pokazao mnogo vise od ostalih po meni. Deckic ima 18 godina i ne moze se ocekivati da nosi igru. U padu je forme, ali zar nije citava ekipa?

Elem, u Jagodini bi mogli videti Antica, Mrdakovica, naravno Maksu od prvog minuta. Da ne spominjem to da nam Zakula mora braniti, ako ne on onda Peric.
Locked