Akcija

Locked

Da li ova akcija moze biti uspesna i korisna za klub po vasem misljenju? (molim vas da pre glasanja procitate tekst)

da, sledece sezone ce Vosa imati 5.000 navijaca vise
3
21%
da, navuci cemo jos tri navijaca
6
43%
ne, ovo nece promeniti nista
5
36%
ne, kad ispadnemo u II ligu novi stadion nece moci da primi ni 300 gledalaca
0
No votes
 
Total votes: 14

BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Akcija

Post by BondNS »

Veliki pozdrav svima. Da li ste zainteresovani, dok isčekujemo nastavak prvenstva, da se malo pozabavimo marketingom kluba, kad već sam klub nema previše sluha/volje za to? Neko vreme sam razmišljao kako bi mogli da približimo ljudima Vojvodinu i Vojvodini ljude, a da to ne košta mnogo :wink: . Moja ideja :idea: je da napravimo priču iz tri dela o našem klubu, od osnivanja do trenutne situacije (prvi deo od osnivanja do II Svetskog rata, drugi od II Svetskog rata do 90-ih godina i treći od 90-ih do danas), odštampamo ga i umnožimo o svom trošku (ako neko može da nađe sponzora, još bolje :D ) i podelimo po ulazima (sandučićima). Gospodin kojeg svi znamo kao Red Firm i njegove kolege sa www.red-firm.ns.co.yu, dopustili su mi da preuzmem tekst o istorijatu F.K. Vojvodine sa njihovog sajta (na čemu im se zahvaljujem). Prvi deo teksta sam malo preuredio (čitaj skratio :wink: ), pa svi koji su zainteresovani mogu mi poslati svoj mail na PM. Drugi deo trenutno radim :shock: , a za treći mi treba pomoć svih vas, jer u njemu treba da se nađe i sve ono što se trenutno dešava u klubu (dobro i loše). Ovde mislim na činjenice oko raspada ekipe - tužbe i odlazak igrača (prošli put, kao i ovaj) i probleme koji su nas ponovo snašli, odnosno s....e u kojem se klub nalazi. Ono što ne sme da se nađe u ovom materijalu je prozivanje, pljuvanje i sl, jer ovo nije rat protiv ove ili one uprave ili bilo koga lično, već pokušaj da se ljudi zainteresuju za Vošu, počnu da pričaju o njoj i da se ovako nešto više nikada ne ponovi u klubu koji volimo.
Obzirom da je marketing kluba u lošem stanju :x , ma, da se ne lažemo, on ni ne postoji :evil: :evil: :evil: , ovo je moj pokušaj da nešto promenimo.
Od ovog trenutka ovaj topic je otvoren za sva vaša razmišljanja na ovu temu, od toga da li to treba uraditi do toga šta sve treba da obuhvati treći deo.
Još jednom pozivam sve zainteresovane da mi pošalju svoj mail na PM, kako bih im poslao prvi deo priče.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Ne znam da li da plačem :cry: ili da se ljutim :evil: . Pre tri meseca dao sam predlog da počnemo nešto konkretno da radimo i svi su bili za :D . Sada kada vam nudim(o) nešto na tanjiru niko neće ni da se javi :shock:. U čemu je problem :!: :?: Svi su pričali da su spremni da odvoje svoje vreme, nudili pare, a sada kada nešto treba da se ozbiljno uradi, niko nije zainteresovan, kao da se ništa nije desilo (već mislim da sam počeo da ludim i da sam o ovom pričao sa nekim drugim ljudima na nekom sasvim drugom forumu :( ). Razmislite malo, znam da ste ovo čuli milion puta, ali evo još jednom: PROMENE POČINJU PRVO U NAŠOJ GLAVI :!: . Ako niste spremni da to prihvatite, nemojte ni pričati o tome, jer samo trošite svoje i tuđe vreme.
Nemam drugi komentar, čisto da znate, ja ću ovu akciju ipak pokrenuti, makar bio jedini.
Pozdrav
BondNS
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Mislim da zaista treba poraditi na marketingu,ali da bi takodje najveci efekat marketing imao kada bi ga sproveo sam klub.E sada,ta tvoja ideja i nije tako losa,ali koliko njih ce procitati taj text,koliko njih ce ga zapamtiti....???
Mislim da bi veci efekat bio kada bi recimo na svakoj utakmici u NSu spiker objavio "molimo sve verne navijace Vose da posle danasnjeg meca pripreme svoje fotoaparate i olovke sa papirom,jer ce (npr.) Ivica Franciskovic (ili bilo ko drugi) da provede 45 minuta u druzenju sa vama (slikanje,autogrami isl.)".Ljudi,to je sitnica... efekat koji se postize bez dodatnog ulaganja,ali i deo evropske i svetske fudbalske kulture.Gledate li mozda na ARDu izvestaje bundes lige?Svaki vikend,klubovi caste nekog od izvucenih navijaca (koji se javljaju na neki broj tel.) sa danom provedenim u klubu... znaci,ceo dan sa igracima... pa ima li lepse uspomene?A,zamislite,sve se moze odraditi bez ulozenog dinara,jos i zaraditi (ako se npr. prijava vrsi putem SMSa).
A kako bi mi sa foruma mogli promovisati istoriju i sadasnjost kluba?

Evo moje vizije: svako 3 meseca dotiramo lovu od koje se kupi TV ili neki drugi uredjaj,napraviti letke sa nekom slikom navijaca i nekim zanimljivim (lako pamtljivim) stivom u sklopu kojih bude i npr. 5 pitanja vezanih za proslost,sadasnjost i buducnost kluba... podelimo to po postanskim sanducicima,svi tacni odgovori konkurisu za TV (+salovi,majice,clanske karte...).Pitanja formulisati tako da se ljudi moraju raspitivati za istoriju,ali i biti upuceni u sadasnju situaciju kluba.Normalno,klub bi ovakvu stvar mogao uraditi na mnogo visem nivou,ali mislim da bi se i za nasu akciju itekako culo.

Bitna je samo ideja i dobra volja,a njih sam u zadnjih nekoliko godina prepoznao (kada je marketing u pitanju) samo kod gospodina Vislavskog!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Jedan pozitivniji pristup,posto svi mislimo kako da to unapredimo najbolje bi bilo da napravimo zajednicki projekat.Nek svako razmislja,nek baci neke ideje pa da probamo da ih poguramo!Juce sam bas pricao sa jednim drugom na tu temu.Sto vise glava toliko i boljih ideja.Vjo ovo je i jeftino, i izvodljivo i sjajno! 8)
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Evo ako niko nece da pomaze Bondu,pomozite meni tako sto cete mi pozajmiti kasete na kojima ima utakmica iz sezone 88/89.Ako neko ima neka mi se javi na private! :wink:
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Vojo, izvini što tek sad odgovaram, ali bio sam suviše razočaran i da se pojavim na forumu. Sada sam se malo ohladio, pa reko da vidim šta se dešava.
Tvoje ideje su odlične, ali za većinu tih ideja je potrebno da se uključi i klub, što je koliko ja vidim, praktično nemoguće.
Bilo je pokušaja, dok je Vislavski bio u klubu, da se navijačima priđe malo bliže, pa su tako organizovane nagradne igre, gde je dobitnik išao sa igračima na gostovanje, kao njihov gost, delile su se knjige, šalovi,... na skoro svakoj radio stanici je bila emisija o Vojvodini, imali smo TV emisiju... ali je sve to bilo kratkog daha. Vislavski je oteran iz kluba (a po meni čovek je novi Kosta Hadži), došli su novi ljudi koji će klub spasiti od finansijske propasti,... znate već sve i sami.
Ona druga ideja koju si spomenuo je možda još bolja (u svakom slučaju veće su šanse da se ostvari nego da klub počne nešto da radi), ali zahteva od nas samih da odvojimo vreme i novac. Na nešto slično sam naišao u Engleskoj, gde su navijači jednog kluba (ime sam zaboravio, a mislim da su u 2. diviziji) organizovali udruženje, koji treba da pomogne njihovom klubu. Tako, skupljaju priloge u vidu članarine, ima nekoliko stotina članova, a kada ta suma dostigne neki značajan nivo, odlaze u klub i prave ugovor na šta će pare biti potrošene. To znači da ako daju pare za unapređenje osvetljenja na stadionu, pare moraju biti potrošene na to i ništa drugo, ako idu na marketing, idu na dogovorene načine promocije kluba,... Pored toga, za svoje članove organizuju nagradne igre, baš kao što si ti rekao, neki uređaj, šal, kapa, godišnja pretplatna karta,... neograničen broj mogućnosti. Ne kažem da mi pare treba da damo klubu (čak mislim da to sa ovom upravom i nije pametno), ali ako se dogovorimo u šta će pare biti uložene, one moraju tako biti uložene.
Interesuje me šta misliš, da li bi tako nešto moglo da funkcioniše kod nas.
Pozdrav BondNS
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Marketing je mrtav,ziveo marketing

Post by Stara Garda »

Ideje koje ste izneli su sasvim korektne,ali sta vredi kad nema sluha u klubu za njih....Ideja nase grupe da se jos 92-93 ide po skolama i animiraju deca,da se deci u prvom razredu dele sveske i olovke FK Vojvodina naisla je na podsmeh tadasnjeg rukovodstva...i da Vam ne pricam kakvih ideja ima jos,ali....smejali su se tada, a sadasnja akcija I JA SAM CIGAN je dobra,kazu ti isti kojima je tad to bilo smesno i nezamislivo...da se ide po okolnim selima i odigravaju prijateljske utakmice,jer ima vojvodinasa dosta u okolini,da se organizuju autobusi iz pojedinih mesta u kojima je pretezno stanovnistvo slaninarski opredeljeno,Beska,Titel,..

alo bre,pa jel navijacke grupe treba da rade reprezentaciju kluba,jel mi treba da pravimo solje,znacke,majice,kalendare...ili klub?!!!!

Mene je licno sramota sto smo proslu godinu jubileja tako obelezili,s prigodnih 100 svilenih klubskih salova,jednom polutajnom tribinom povodom 90 godina,pa jel to Vojvodina zasluzila,pa GOSPODIN KOSTA HADZI se prevrce u grobu gledajuci na ovo sve sta se desava u klubu...bruka i sramota za jednu Vojvodinu.
Verujte da navijaca Vojvodine u NS i okolini ima,ali privucice ih samo rezultati,mir u klubu,dobri igraci,komforni stadion,....a toga nema ni na vidiku,i u ovoj sezoni ostaje da FK gleda samo onih 1500 najvernijih,i mi ovde da se borimo kao Don Kihot sa vetrenjacama....ali...

nada umire poslednja,blizi se sabor
neko iz mase
Posts: 59
Joined: Wed Feb 02, 2005 1:10 am
Location: Novi Sad

Post by neko iz mase »

bravo za ideje ali slazem se sa starom gardom
ipak svako od nas moze ,za pocetak,da dovede po jednog coveka na stadion-to je najjeftiniji marketing.ipak ocekuje se da taj ipak nesto vidi na stadionu
pozdrav svima
Sick boys!!!
Locked