Liga Evrope - sezona 2015/16

User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by N13 »

Dve stvari:
Sudija nije pre vremena svirao kraj. Na semaforu je bila greska. Pa gde ste vi videli da se vreme za nadoknadu pokazuje u 43. minutu? Pokazano je nakon isteka 45. minuta, i kraj je odsviran minut kasnije. A zasto je semafor drugacije pokazivao... Ne znam. Ne bi bilo prvi put da se vreme na semaforu pauzira u nekom minutu, pa posle 2-3 minuta nastavi sa radom. Video sam to na nekoj utakmici pre 2-3 godine na Karadjordju.

Drugo, Zakula nije kriv kod prvog gola. Zapravo niko nije kriv (mozda Vasilic koji je dopustio centarsut sa njegove strane). Jednostavno splet nesrecnih okolnosti. Da Zakula nije reagovao lopta bi otisla na drugu stativu gde bi opet igrac Viktorije sacekao i verovatno postigao gol. Ovako, krenuo je da reaguje, ali na nesrecu Djuric se nasao ispred njega (naravno ni Djuric nije kriv), pa je to omelo Zaksa... I poredtoga, Zaks je uspeo da zakaci loptu i izbije napred, ali opet na njegovu nesrecu lopta pogadja Djurica i odbija se u gol.

Ehh, samo da mi je znati kako bi sve izgledalo da je pre toga Ivaniceva stativa usla u gol...

U svakom slucaju momcima treba pruziti podrsku u narednom periodu. Zasluzili su preko 5000 ljudi po utakmici...
srbobran
Posts: 41
Joined: Thu Jun 25, 2015 9:48 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by srbobran »

Casual 1989 wrote:
carlons wrote:Na našem primeru najbolje se vidi jedina svrha JSL, a to je da prvak ima dve šanse za Evropu. Da smo krenuli od kvalifikacija za LŠ, siguran sam da bismo do sada bar dva puta igrali ligu Evrope. Za razliku od crnih, jednostavno nismo imali sreće. Treba zapeti u prvenstvu i po svaku cenu juriti prvo mesto.
Slazem se. Idemo u Suboticu koju je metalac tamo napunio 0:3, onda imamo jagodinu koja se raspada i zatim 2 kuci, iz te 4 tekme ako uzmemo 13 bodova znaci 3 pobede i nereseno mi smo prvi na tabeli, blizanci igraju derbi sl nedelje.
Naravno lakse je reci nego uraditi ali smatram da mozemo to, dici psihicki ekipu i sto vise da nas ode u Suboticu, zajebi ljubav preko foruma.
Misliš izvučemo 10 bodova (3+3+3+1).
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Rabba »

N13 wrote:...U svakom slucaju momcima treba pruziti podrsku u narednom periodu. Zasluzili su preko 5000 ljudi po utakmici...
Jesu prijatelju, ali i sam znaš da je to neizvodljivo... 2000-2500 na Novom Pazaru je "bolesnici" + znatiželjni... Ako neki od tih znatiželjnih postane bolesnik biće nas više, inače se vrlo brzo vraćamo na onih 500-1000 na koje smo navikli :)
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ultra komsa
Posts: 406
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by ultra komsa »

Navijanje se culo do Podbare :) Kaze mi mladji brat :) Parole sa istoka, preponosan sam, samo da je to platno malo jeftinije bilo bi ih svaku tekmu... Idemo dalje! :cheers:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by gospodinFKV »

Sve u svemu, divno leto, istorijska tekma, solidna finansijska podloga za nesto vise, pod uslovom da se ne omaste ciganske marionete i ostali lesinari u i oko kluba :cheers: Necu da mracim, ali sad vise nego ikad treba obratiti paznju na stoku u klubu, da ne misle da su nam zamazali oci ovim letom :!:

Nasta, srecno!!! Dao si srce i dusu ovom klubu! Sve najbolje ti zelim, i da nam se vratis jednog dana, iskusniji i stariji. Hvala ti na svemu!!! :cheers:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Radoye »

carlons wrote:Na našem primeru najbolje se vidi jedina svrha JSL, a to je da prvak ima dve šanse za Evropu. Da smo krenuli od kvalifikacija za LŠ, siguran sam da bismo do sada bar dva puta igrali ligu Evrope. Za razliku od crnih, jednostavno nismo imali sreće. Treba zapeti u prvenstvu i po svaku cenu juriti prvo mesto.
Da, to je taj rad, kvalifikacije preko LS pruzaju duplu sansu inace nijedan nas klub ne bi u zadnjih X godina uspeo da udje u grupe LE. Jednostavno to je limit srpskog fudbala ovakvog kakav jeste, svet napreduje mi tapkamo u mestu. To vazi i za nas ali jos vise generalno za fudbal u Srbiji, i kvalitativno i organizaciono. Iz toga proizilazi sve ostalo, da se igraci mladi prodaju, da eksplodiraju tek kad izadju napolje (ako eksplodiraju, ako ne zavrse kao kafanski propaliteti), da klubovi tonu u dugove (barem oni koje vlast ne spasava dotiranjem iz budzeta), da je gledalaca sve manje...

Odgovorno tvrdim da u ovom trenutku nas tim nije nista slabiji od blizanaca, cak naprotiv, mislim da smo znacajno jaci. Cak i sa 2-3 odlaska bicemo po kvalitetu barem egal.

Takodje tvrdim da su uprkos toga sanse za osvajanje titule prakticno nepostojece - iz mnogo razloga.

A ove sezone ce prvak najverovatnije biti najslabiji medju domacim klubovima koji su igrali Evropu, onaj koji je ispao na prvom koraku. I dogodine se ni on ni bilo koji drugi nece plasirati u grupnu fazu LE.

Jebiga tu smo gde smo (ceo srpski fudbal), sami smo krivi za to, i nece biti bolje dok se neke stvari iz temelja ne promene. A to se nece desiti dok stvarno bukvalno ne dodirnemo dno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by budababa »

Pokazali smo da možemo da se nosimo sa Česima i odigramo egal utakmicu sa timom koji igra zapaženu ulogu u evropskim okvirima već 5 godina. Naravno, scenario već X puta viđen, u istom minutu predinfarktno stanje zbog stative, milimetri dele od eksplozije, a već u narednom minutu sledi ice bucket challenge... Bolji su i treba im pružiti ruku, nama ostaje lepa uspomena na ovo leto i atmosvera za pamćenje sa jučerašnjeg meča. Slaninarski, šmekerski, nema šta.

Kad se samo pogleda podugačak spisak sponzora našeg sinoćnjeg protivnika i uporedi sa našim (da ne spominjem da nam je dres i dalje bez reklame), jasno je da je ovde lova ipak odradila najveći deo posla. Na entuzijazam i o-ruk se može napraviti jedno čudo u pet ili deset godina, ali ne i dva u mesec dana.

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Ultra slanina
Posts: 394
Joined: Tue Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Ultra slanina »

Dobili smo Viljareal, Dinamo Minsk i Rapid Beč u LE :mrgreen:
Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Marko93 »

i opet bi nam pobegao totenhem :D
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Red Marquis »

Ne bi bili isti šešir tako da ne bi bili u ovoj grupi. Ako ništa, naše ispadanje je gurnulo groblje u poslednji šešir...
Io odio Belgrado
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by madda fakka »

Telep wrote:....Ako ništa makar smo i neke bodove sakupili, biće možda i neki lakši protivnik dogodine....
Gledao sam tabelu koeficijenata u uefa tabeli. Koliko smo bodova dobili na kraju? Pored rang liste je napisano "play off elimination 1.5 points" koliko jos bodova je dobijeno od koeficijenta lige? Jer Bugari i Slovenci koji su bili ispred nas, nemaju nijednog predstavnika jos od prvih utakmica kvalifikacija. Hvala :)
I Bog je Slaninar...
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Jole »

madda fakka wrote:
Telep wrote:....Ako ništa makar smo i neke bodove sakupili, biće možda i neki lakši protivnik dogodine....
Gledao sam tabelu koeficijenata u uefa tabeli. Koliko smo bodova dobili na kraju? Pored rang liste je napisano "play off elimination 1.5 points" koliko jos bodova je dobijeno od koeficijenta lige? Jer Bugari i Slovenci koji su bili ispred nas, nemaju nijednog predstavnika jos od prvih utakmica kvalifikacija. Hvala :)
Vosa ima 7.625 i mislim da ce tu i stati jer ce partizan imati sve poraze u onoj grupi. Ovu godinu smo krenuli sa koeficijentom 6.275 pa ti je sve jasno koliki smo napredak napravili plasmanom u plejof. Konkretno, mi smo ove godine bili treci iznad crte nosioca u drugoj rundi kvalifikacijai malo je falilo da ne budemo u grupi povlascenih timova pa da umesto Spartaksa koplja ukrstimo sa Paok-om, Vest hemom, Rozenborgom, Kopenhagenom, Trabzonsporom.... Bezimo sa dna povlascenih u 2.kolu kvalifikacija, ali smo jos uvek daleko od toga da budemo nosioci u 3.kolu kvalifikacija, za to nam treba koeficijent preko 10.000.
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Firmson89 »

Атмосфера да се најежиш. Играчи су се трудили (Ожеговић заказао, пола времена је висио у офсајду, а онда кукао што му не додају), победио је бољи и то би било то. Гостујући навијачи пријатно изненадили паролом, заслужено су добили аплауз и они и играчи Викторије. Интересантно европско лето смо имали, пар лепих гостовања које ћемо дуго памтити. Сада да видимо ко ће све одлазити и где и да ли остаје нада да ћемо урадити нешто у овој нашој реновираној посрнулој лиги. Сви у Суботицу! :cheers:
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Протомајстор »

За мене је утисак утакмице био онај натпис "Косово је Србија" који су Чеси истакли. У том моменту сам седео скрхан на стајању севера и то ме је подигло. Размишљао сам колико смо недорасли и увек ћемо бити (бар до приватизације) док год не можемо да имамо више од неколико истих стартера у две сезоне заредом. Размишљао сам како би изгледао тим са Бабићем, Радојом, Полетановићем, Гаћиновићем, Милинковић Савићима...до јуче су били ту.
И онда тај натпис Чеха, као да су нам пружили руку да се дигнемо и наставимо даље упркос свему.
Фудбал је живот, јер терен и трибине су одраз ситуације у друштву. Млади свих образовних профила хрле да оду одавде, чак се ни Сиријци не задржавају преко потребе.
Треба се дићи, наставити - само борбено!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by laki »

ultra komsa wrote:Navijanje se culo do Podbare :) Kaze mi mladji brat :) Parole sa istoka, preponosan sam, samo da je to platno malo jeftinije bilo bi ih svaku tekmu... Idemo dalje! :cheers:
Nije poenta kvantitet vec kvalitet, dragi moj komso. Pozdravio te bogdanov :*

Necu da se ponavljam kako je sve juce bilo slaninarski! Kako je sve juce bilo u pravom slaninarskom smeku. Nego cu se osvrsnuti na jednog igraca kojeg do sada nismo komentarisali u negativnom kontekstu. Sumnjam da on cita forum, ali ako cita neka zna: Ozegovicu, kada dobijes loptu, onda ne moras nuzno ili da dodjes sa njom do gola ili da je izgubis. Znas, postoji jako lepa stvar u fudbalu a ona se zove "odigravanje saigracu". I to sa sto je manje dodira moguce. Znaci bez halavljenja. Juce si izgubio barem 90% lopti koje su ti dosle u posed i jako sam popizdeo na tebe. Samo na tebe od celog tima. Boli me dupe za tvoje makazice protiv Javora i za 2 gola protiv Sampdorije ako ces nastaviti da se halavis za slucaj da ostanes u Vosi. Trudis se i to je to, ali bez timeske igre deluje kao da se trudis samo za sebe i da samo sebe istaknes, sto ni malo nije slaninarski, i nimalo nije u timskom duhu. Nadam se da ako slucajno ovo citas da ce na tebe ovo uticati pozitivno a ne da ces reci nesto tipa "Evo, cim ne dam gol, kritikuju me", ili tako neku slicnu glupost.
Image
Locked