Liga Evrope - sezona 2015/16

User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Milan »

Post od 31. jula i meca u Torinu:

Milan wrote:Ne bih odmah da mracim, ali Ozegovic mora da igra vise timski. Jako je halav i sklon samoisticanju. Maltene je u 85. minutu dodao prvu loptu. Svaki njegov prijem je bio soliranje, a u nekoliko situacija je morao uposliti bolje postavljenog saigraca. A opet, kada njemu nije dodata lopta, durio se kao malo dete. Ako misli da se uklopi i napravi sa Vosom veliki uspeh, mora postati timski igrac i podredjen ekipi!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by angua »

Hvala Vošo za ovo divno leto.
Šteta, ali i ovo je daleko više nego što je bilo ko očekivao. Ali ne može se bez kontinuiteta, jer bez toga nema iskustva. Ovaj tim je skupio iskustvo igrajući sad. Ali ako se i ovaj tim potpuno zameni do sledeće godine i sledećih kvalifikacija ovogodišnje iskustvo neće ništa vredeti, kao što nam sad ne vredi ni ono od pre dve godine. Ekipa koja je dobila Bursu pre dve godine i napravila taj iskorak u odnosu na ranije nastupe u Evropi imala je nekoliko igrača koji su nesretno ispali od Rapida, pa su tad pokupili iskustvo, da bi sledeće godne napravili iskorak. Tako da ako bi ostao kostur ove ekipe ovogodišnje iskustvo bi dalo rezultat. ALi to možemo samo da sanjaamo, dok se gomila stvari u ovoj zemlji ne promeni.
Možemo da sanjamo navijamo i uživamo u ovakvim momentima.
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by playmaker »

@Ozegovic

Iskreno ja se ne slazem, pa on jedini zna da se zagradi, da zadrzi loptu, smiri igru...
Ponekad je mogao da doda, slazem se ali u 90% svi stoje kao panjevi i gledaju njega kako prima i rve se sa stoperom.
Cak i ako uspe da se okrene i krene u gol uvek ide sam na 3 igrca jer naravno svu oatali su ga gledali umesto da su trcali i pravili visak/ ponudili se za proigravanje.

Ja ne vidim svrhu da on kad primi loptu uz aut liiniju okrenut ledjima doda prvom do sebe, u 99% slucaja Vasilicu koji ga gleda kao tele i ne zna sta ce sa njom umesto da trci unapred.
I kada bi mu je dodao ovaj se uplasi da krene napred pa vrati nazad...

Da ne spomijem koliko znaci to sto jedini ima mu*a da ide na protivnika, ostali se boje da drze loptu na zemlji u nogama duze od 2 sekunde. (Ne racunam Ozega,Ivanica i Palocevica)
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Turija »

playmaker wrote:@Ozegovic

Iskreno ja se ne slazem, pa on jedini zna da se zagradi, da zadrzi loptu, smiri igru...
Ponekad je mogao da doda, slazem se ali u 90% svi stoje kao panjevi i gledaju njega kako prima i rve se sa stoperom.
Cak i ako uspe da se okrene i krene u gol uvek ide sam na 3 igrca jer naravno svu oatali su ga gledali umesto da su trcali i pravili visak/ ponudili se za proigravanje.

Ja ne vidim svrhu da on kad primi loptu uz aut liiniju okrenut ledjima doda prvom do sebe, u 99% slucaja Vasilicu koji ga gleda kao tele i ne zna sta ce sa njom umesto da trci unapred.
I kada bi mu je dodao ovaj se uplasi da krene napred pa vrati nazad...

Da ne spomijem koliko znaci to sto jedini ima mu*a da ide na protivnika, ostali se boje da drze loptu na zemlji u nogama duze od 2 sekunde. (Ne racunam Ozega,Ivanica i Palocevica)
Imam slično viđenje i ne mogu, trenutno, da mu zamerim, mada generalno da (u nekoj jačoj ekipi to bi mu bio velik minus u igri).
O tome će morati da povede računa u inostranstvu, jer može skupo da ga košta.
U Voši ima najsigurniju kontrolu lopte i najjaču duel igru, pa ne mogu ništa da mu zamerim, niti sa sigurnošću da procenim da li je u pitanju sebičluk ili nedostatak izbora?
U svakom slučaju, najsigurniji sam kad on ima loptu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by angua »

Što se tiče ofsajda rekla bih da je sinoć često uletao u ofsajde, jer su ostali igrači kasnili sa pasovima. On se tu cimi na granici ofsajda da bi mogao što više da odmakne trčanjem dok lopta leti. E sad ako se u takvim situacijama zakasni sa pasom on uleti u ofsjad. A nije da nisu mogli ranije da dodaju. Ono što mi se sinoć kod njega nije svidelo jeste previše svadje i rasprave sa saigračima. To nije ni lepo ni timski. Ok je nešto reći, ali ono se videlo da se baš svadja.
Takodje čini mi se da počinje da preteruje sa driblinzima. Napravi sebi prostor da može da šutne, a on nastavi da dribla ko da hoće da se ušeta u gol.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Turija »

Ja čak ni tu ,,svađu" ne vidim kroz takvu prizmu, već kroz želju da se da gol i pobedi.
I meni da je npr Babić onako skinuo loptu (i otišao u mrtav ugao) pop..deo bih još više.
Tako da sve je to trenutak i afekat (i u nekim, još uvek, podnošljivim granicama tolerancije za sportistu željnog uspeha i pobede.)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Voja »

Koliko je mene Abu fudbalski razmazio da me je sramota.Mrdak mi se uopste ne svidja kao centarfor,a bogme niti Ozegovic.Svaka njemu cast na makazicama,ali u mom srcu ce ostati zapamcene koliko i one Moreirine.Fudbal je za mene lepota,lakoca pokreta,dominacija.... A to samo Abu ima od pomenute trojice,i tek sada mi je postalo zao sto je otisao u Partizan,i zbog njega i zbog nas.Kako bi samo profitirali,da smo imali Abua i ove sezone u Evropi,a i on da je imao pravu ekipu uz sebe.Sa onim nekvalifikovanim uz sebe,nista nije mogao sam... Ovo sto Ozegovic igra,meni se to ne dopada,svaka cast za zelju,ali malo je tu efekta.Rekao bih da mu je duel igra veoma slaba,igra glavom takodje,to sto voli da trci,lepo je za oko,ali... Eeeeeeh.... hoce li taj Meri vise!? Daj i njega da vidimo

A Turija,da li si primetio odnos brzina Babica i Ozegovica u toj situaciji?Koliko je kadar bio statican dok Babic nije uleteo?Mene licno je osvojio tim ubacivanjem,samo je sut bio smesan za moderan fudbal
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Red Marquis »

Sve što je juče Ožegović brljao, brljao je krivicom drugih. U timu nema nikoga da mu pravovremeno da loptu. To jedino radi Ivanić, a ostalima treba minut da reaguju na Ožegovićevo traženje lopte, jer su inače navikli da rade alibi dodavanje prvom do sebe. Paločević bi mogao, ali taj gari je samo za mali fudbal, tamo bi kidao.

Ono što je simptomatično, je da smo mi i sa 0-3 rezultatom igrali sa jednim napadačem. Neko će reći da mi ni nemamo drugih napadača, ali mi već desetak godina ne igramo sa dva napadača, već 4-5-1. Uveren sam i da su Meri i Mrdaković bili spremni da bi tek u drugom poluvremenu možda videli jednog od te dvojice. Nama je svejedno sa kim igramo, sa kojim timom raspolažemo, ko nam je trener...uvek isto. Uvek ista taktika, uvek iste postave. Istovremeno imamo mali fond igrača koji su u konkurenciji za prvi tim, a s druge strane na platnom spisku uvek mali milion. Ovo nije problem sa Zagom, ovo je konstanta. Uprave se menjaju, ali neke stvari ostaju. Voleo bih da znam koje je od svih ovih igrača koji su došli trener tražio.
Io odio Belgrado
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by laki »

Ja ne mogu da verujem da je vama ok da se covek halavi i gubi 4/5 lopti koje mu dodju u posed?! Evo majke mi, citam i ne verujem!! Plzs, jeste da momka tuku , ali zar ne moze i on malo manje puta da padne u tim duelima pigotovo kad ina samo jednog igraca na ledjima?! I pogotovo kad vidi da sudija pusta grublju igru i da mu to ne svira vec 3x unazad! Ja ama bas nista pozitivno nisam video juce u njegovoj igri. Cak se vise i ne izvlaci nazad da primi loptu nego je ceka i onda kad ide prema njemu ili bude u ofsajdu ili je izgubi ako je primi. Pocinjem da uvidjam kolika je Mrdakovic ustvari macka namazana kad gledam ovakve igrace poput Ogija koji sve zele na silu.
Sad ce svi reci da ga pljujem, i ovo nije pljuvanje, samo decko, odigraj jebenu loptu i nastavi svoje kretanje, majku mu! Ti kad dobijes loptu ja imam utisak da je nisi video 5 godina i da ni po koju cenu necesda je das nikom. Ne ide to tako...
Image
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Salvador »

Gari je halav i sebican za medalju, borben jeste, zna da drzi loptu, bljesnuo je kada je bilo vazno (interesantno, uvek u drugom poluvremenu), ali nije nista korisniji i bolji od Mrdakovica, od cijeg je gola ovog leta sve pocelo. Bojim se da njegova pozicija u timu neopravdano postaje zacementirana...
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Sasa1969 »

@Ozegovic

Meni vise smeta kod njega to izdrkavanje na svakog ko mu ne doda loptu nego sto se halavi.
Recimo Vulicevic je trazio svaku loptu cim predje centar i prilicno se halavio ali ne pamtim da je nekog napusavao a bio je i kapiten....
Sto se tice offsajda nije u pitanju pravovremeno dodavanje pa kad on ranije utrci bude offsajd.
On pravi sranje jer ostaje u offsajdu pa kad krene neka kontra saigraci cekaju da on izadje iz offsajda pa tek onda gledaju kako ce loptu da mu doture a tu se gubi na vremenu i posle ta dodavanja budu osudjena na propast.

@Mrdakovic
Cuo sam neku pricu na stadionu iz "pouzdanih izvora" da on ima neki problem sa upravom i da zbog toga ne igra ???Sasvim je realna opcija da su ovi iz uprave prilicno napravili dobar posao sa Ozegovicem pa im sada povredjeni Mrdakovic nije vise tako interesantan.
Da li neko zna nesto o Mrdakovicu ? Jel trenira ? Pa bilo je najave da ce biti spreman za revans sa Sampdorijom a njega i dalje nema plus doveden Pavkov ?
Image
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by borrissey »

Ožegović je realno odigrao jednu do dve utakmice dobro (Doria tamo i Javor). Posle toga je pokazao prilično gadnu narav i teško bolenje qrca za samu igru i rezultat. Protiv Plzena sam pomno pratio njegovu igru i odigrao je izuzetno očajnu utakmicu, u kojoj maltene nijednu loptu nije primio, a onu koju jeste odmah je sjebao, plus što se dernjao na saigrače, što je samo po sebi nedopustivo. Mislim da je dečko umislio da je velika zvezda i počeo da glumi Suareza ili koga već, ne znam, ne pratim svetski fudbal. Sve u svemu, ako tako nastavi, bojim se da se neće dobro provesti u karijeri.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Neizlecivi »

Kako ga nismo smeli posle dve utakmice dizati u nebesa, sada ga ne smemo posle dve utakmice pljuvati. Nisu mi odgovarali iskusni i prejaki stoperi Viktorije. Momak moze, iznenadio me je sposobnoscu da zadrzi loptu sa dva igraca na ledjima. Da predugo drzi loptu, drzi. Imali smo Lazu, koji je uzme, ne da nikom, izvuce na krilo i centrira sam sebi? :D potom Mrdakovic je u situacijama kada je i moze zadrzati mozda uvek odlagao na stranu... Sada je opet valjda red na Lazinu skolu :)
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4787
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by gospodinFKV »

Ja ne mogu da verujem sta vi pisete ovde :frown:

- Protiv Surdulice nas je vratio u igru, dao gol, donekle nagovestio da moze da zameni Mrdakovica pred Doriu.
- Protiv Dorie svi znamo sta je uradio - covek ih je isponizavao, pogotovo kod poslednjeg gola.
- Protiv Javora je dao takav gol, da su ljudi pricali i po forumu i uzivo kako nisu u zivotu videli lepsi gol na stadionu.
- Protiv Dorie u Novom Sadu je jedini igrao fudbal i dobio takve batine, da su mi se zgadili zabari.
- Protiv crnog :shit: je isto igrao dobro, dao gol, drzao celu njihovu odbranu na ledjima.
- Protiv Ceha u gostima je igrao pod nekim virusom.
- Protiv Ceha ovde je pizdeo jer su mu mogli 3x dati loptu u noge i da zavrsi pricu. Jednom mu neko nije dodao u prvom poluvremenu, potom mu je Babic pokupio onu loptu u finisu pp, da bi potom dvaput ispusio za loptu u drugom (Vasilic i Sekulic). Sve su bile lopte samo da ih cusne u mrezu.

Mogu da razumem price kako se halavi, kako solira u nekim trenucima, kako se duri na saigrace, ali da igra lose... :frown: Ne bi nama ni Mesi valjao...
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Viktoria Plzen 0:2

Post by Rivelinjo »

N13 wrote:Dve stvari:
Drugo, Zakula nije kriv kod prvog gola. Zapravo niko nije kriv (mozda Vasilic koji je dopustio centarsut sa njegove strane). Jednostavno splet nesrecnih okolnosti.

Za taj gol je kriva jeftino izgubljena lopta na sredini terena. Posle je njihovo krilo u punom trku krenulo u polu kontru i kad ekipa zna šta radi, od toga se teško brani. Iskusne i dobre ekipe ne smeju to sebi dozvoliti. Dok naši to stignu da nauče, već su svi rasprodati iz Voše. I tako iz... pa decenije u deceniju.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Locked