20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

srkins
Posts: 1446
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by srkins »

Ako poredimo sa utakmicom protiv Jagodine ipak se vidi neki napredak,zalaganje na ovoj utakmici ipak vece nego na toj,e sad ono sto mene sokira Zakula sa svojih 37-38 godina brani sa vecom zeljom od momka od 20 i druga stvar mozda je vreme da vidimo Radovica na LB jer je Nastic u nekoj zestokoj krizi,trenutno je nasa najslabija karika u odbrani,meni se svidelo kako je Pankov odigrao,Babic bolje nego protiv Jagodine je igrao,Vasilic solidan ali Nastic vec par utakmica los.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1477
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by Neizlecivi »

Koliko ste samo nerealni, sacuvaj me Boze... Sta ste ocekivali da ce zgaziti Radnicki? Da cemo zgaziti bilo koga ne znam kakvom igrom. Teren takav da se lopta ne moze dodati, gol smo dobili i sve sanse su stvorili ispucavanjem lopte, jer imaju 6 igraca oko dva metra visine. Momci su prvi put mozda ove sezone odigrali da kazem momacki, kada se gledaju dueli i prvi put dobili po koji zuti karton za duel igru. Gostovanje nimalo lako, ja sam zadovoljan. Ne mozemo ocekivati da imaju nzm kakvu igru pre svega zbog toga sto od 11 startnih 6 igraca je veoma ogranicenog kvaliteta, ali ocekujem ovo sto su danas pokazali, makar da se bore! Nastica bih malo odmorio, ali mislim da nema nikog ko bi tu uskocio... Ne nadam se nekoj boljoj igri u Subotici, jer je teren verovatno stanja goreg nego u Nisu. Sve u svemu, makar je krenulo na bolje, ali je daleko od onog sto ocekujemo...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by Radoye »

Nisam ocekivao pobedu ali nisam ni ocekivao da u prvih 45 minuta ne sutnemo na gol.

Drugo poluvreme solidno do jedno 10-15 pred kraj kada smo skroz prestali da igramo i poceli da se ponasamo kao najseljackija bunker ekipa kada dodje u Novi Sad pa padaju i valjaju se po terenu. Ivanic pri izmeni se vuce kao da vodimo 3:0. Ukupno smo odigrali jedno 30 minuta fudbala danas tokom kojih smo bili ravnopravni a ostalo su nas Nislije zgazile!

Naravno, promena na klupi pre samo koji dan tek treba da da rezultat, ali momci moraju da se trgnu ovako ne moze!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Posts: 3400
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by ssnigd »

Ako je teren grbav, jednostavno mi ne mozemo da se pohvatamo sa igrom. Slabiji smo fizicki u odnosu na protivnike i tuca sa njima nam ne ide na ruku, moramo ponovo da vratimo igru na vic kakvu smo imali u prvom delu sezone. Momci su se borili do kraja, no ipak u poslednjih 10minuta totalna panika. Sekulic dosta dobar danas, za razliku od Rogaca koji pokazuje totalnu nesigurnost sa loptom u nogama, dok je u odbrani mnogo bolji. Odavno sam rekao da u ekipi samo Ivanic i Mijat znaju sa loptom i to je to, niko vise. Tako smo i dali gol, Ivanic drzao loptu pored dvojice dodao Mijatu i ovaj na fintu daje gol. Bez njih dvojice mi smo totalno bezopasni.
Ova ekipa koja sada igra ne moze vise od ovoga sto sada igramo. Ako nas pogleda sreca, mozemo necemu da se nadamo, u suprotnom bice veselo.
PS. Zasto Lukovic ide na krilo kada on to nije, samo ubijamo decka :?: :?: :?:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Sasa1969
Posts: 635
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by Sasa1969 »

Neizlecivi wrote:Koliko ste samo nerealni, sacuvaj me Boze... Sta ste ocekivali da ce zgaziti Radnicki? Da cemo zgaziti bilo koga ne znam kakvom igrom. Teren takav da se lopta ne moze dodati, gol smo dobili i sve sanse su stvorili ispucavanjem lopte, jer imaju 6 igraca oko dva metra visine. Momci su prvi put mozda ove sezone odigrali da kazem momacki, kada se gledaju dueli i prvi put dobili po koji zuti karton za duel igru. Gostovanje nimalo lako, ja sam zadovoljan. Ne mozemo ocekivati da imaju nzm kakvu igru pre svega zbog toga sto od 11 startnih 6 igraca je veoma ogranicenog kvaliteta, ali ocekujem ovo sto su danas pokazali, makar da se bore! Nastica bih malo odmorio, ali mislim da nema nikog ko bi tu uskocio... Ne nadam se nekoj boljoj igri u Subotici, jer je teren verovatno stanja goreg nego u Nisu. Sve u svemu, makar je krenulo na bolje, ali je daleko od onog sto ocekujemo...
Bravo za komentar :lala:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Turija »

Onoliko koliko smo mogli, toliko smo i ostvarili.
Nisam očekivao baš ovako loše izdanje, tj katastrofalnu kontrolu lopte, ali je zato borbenost bila na mnogo višem nivou (što za početak daje neku nadu).
Trener nije mogao mnogo eksperimentisati sa sastavom.Povratak Žakule, na naš gol, doneo je više sigurnosti odbrani.Imao je večeras dosta uspešnih intervencija u našem raštimovanom timu.Međutim, ono što je apsurdno, najveća opasnost po naš gol je bila kada Žakula treba da degažira loptu.To se mora rešiti, jer teško da on može da dobaci do centra igrališta, zato je najbolje da to radi neko od naših igrača.Sve ostalo OK, izlasci na centaršut, odbrane, postavljanje, želja ....
Opet smo gol dobili iz ofsajda. Još par šansi za domaćine su bile posle nedosuđenih ofsajd pozicija.Nejednak kriterijum u dosuđivanju faulova i malo grublja igra domaćina, nas je još više omela, ali pošto se Nišlije bore za opstanak, nije neočekivano.Suđenje već u dužem u nizu je na štetu Vojvodine -a to je nama naša borba dala sa prvim čovekom u zajednici prvoligaša (tj da se ne žalimo na suđenje i da mirimo blizance, kao prioritetni cilj).
Iako smo ušli borbeno u meč, slabo smo ga otvorili.Radnički nas je pritisnuo i pošto su fizički jača ekipa od nas, mi nismo mogli dobiti nijedan duel.A kad se lopta i našla u našem posedu, nismo je mogli preneti ni do najbližeg saigrača.Biće puno (različitog) posla za Zagorčića.Srećom, dolazi pauza, pa je valja iskoristiti da se ponovo iskristališu prvih 18 igrača, kao i način igre.
Danas je bilo najvažinije ne izgubiti utakmicu, iz mnogo razloga.Tako da nisam nezadovoljan.Prognozirao sam našu pobedu, ili bar nerešeno u Nišu, pa pošto se ostvarilo ovo drugo, nisam razočaran.Međutim, jako sam zabrinut za mnogo pozicija u timu, kao i alternativama tim igračima.Pre svega za Nastićevu igru, dok je Vasilić daleko od nekadašnje forme. C-fora nemamo.Vezni red je očajan, što je najteža i najveća briga.No, nadajmo se da će se nešto promeniti sa novim trenerom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9815
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Voja »

Turija wrote: Međutim, jako sam zabrinut za mnogo pozicija u timu, kao i alternativama tim igračima.Pre svega za Nastićevu igru, dok je Vasilić daleko od nekadašnje forme. C-fora nemamo.Vezni red je očajan, što je najteža i najveća briga.No, nadajmo se da će se nešto promeniti sa novim trenerom.
Sto se Vasilica tice,pre bih rekao da je samo jednu sezonu bio u formi.Sto se centarfora tice,ne znamo da li ga imamo,jer mi nemamo lopte za centarfora.Za razliku od vas smatram da je Radnicki bio idealna ekipa za demonstraciju moci,jer imamo lagane i brze igrace,mnogo okretnije od ovih iz Nisa.Samo ona akcija kada je Ivanic zalomio Radosa Bulatovica,a zatim Mijat probacio onom kroz noge pokazuje koliko smo mi danas trebali biti u prednosti da smo igrali mudro. Pogledao sam i izvestaj iz proslog kola Srem-Nis i danas ovo.Zanimljivo je da je u oba meca Zagorcic NADIGRAN od suparnickog trenera :frown: A ako se ne varam,covek je bio trener zenskih ekipa do sada.
Nasi rezultati vise nemaju nikakav znacaj,procerdana je jos jedna sezona,jos jedna godina.... al boli to sto u svakom novom mecu mi pomeramo granice i udaljavamo se od neceg sto bi trebalo da se zove profesionalizam.Kada covek pomisli da nema dalje,da dalje ne postoji,mi opet iskopamo nacin da bi nas i ismevali i sazaljevali.... danas ono lepljenje dresa :oops: :oops: :oops:

Pa Kizito kopacke kada je krpio,krpio je sa stilom!
Image
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by budababa »

Jako mlako, jako prosečno izdanje na terenu. Nama najbolju partiju pruži čovek koji sutra puni 36 godina. Zadnja linija prilično nesigurna u nekim trenucima, par lopti koje nisu izbijene na vreme su nam mogle završiti u golu. Vezni red jako kljakav u prvom poluvremenu, u nastavku smo počeli da igramo kada su naši srednjaci malo uzeli inicijativu, i kao rezultat toga je postignut gol i imali smo taj period dobre igre. Napad odsečen, Ćurko se, koliko je mogao, borio sa onim divusima i čak uspeo da stvori sebi jednu lepu šansu (i to baš glavom), dok je Stojanović za to malo vremena u igri bio neprimetan. Gol smo (i meni se čini, Turija) ponovo primili iz ofsajda, i već je statistički gotovo nemoguće da se radi o slučajnoj grešci koja je gotovo svaki put na našu štetu. Poništen gol u Čačku, ofsajd Škuletića na jesen, golovi Parkera, gol Matića (protiv Čuke) na "Karađorđu", poništen gol na Banjici, ovo danas, ... Sve stvari koje direktno utiču na gubitak bodova. Šćepanović je, na jednom od sastanaka sa navijačima, rekao da funkciju u Zajednici između ostalog preuzima i zbog boljeg tretmana Vojvodine od strane sudija. Ja tu boljitak ikakve vrste ne vidim, bar za sada, trend potkradanja "stare dame" se nastavlja. Dve pozitivne stvari od danas su rezultat (nismo poraženi, a taj isti Radnički je odoleo i blizancima ovog proleća, pa je ovo ipak pozitivan skor za naš vrtić) i Firma (respekt za ljude koji su se iscimali da bodre klub u Nišu).
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
magistar cho
Posts: 181
Joined: Wed Jan 27, 2010 7:18 pm
Location: Liman

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by magistar cho »

Vojkan wrote:ma razumem ja mladi su u centru pazznje i zato prave gluposti,mnogi to rade i nije to toliki problem koliki je vodjenje ovog kluba ne strucno i prepotentno......
E pa vidiš ja ne razumem takvo ponašanje balavaca koji su tek stasali i kojima je klub dao šansu da stanu na gol, a oni sebi da daju za pravo da ulaze u raspravu sa svojim navijačima! Klub i treba da ih sankcioniše! Što se mene tiče Vanja nek odmah dokazuje svoj talenat u Mančesteru (videćemo kako će to da prođe), a Kordić napolje!
North will prevail...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9815
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina, subota 17h

Post by Voja »

magistar cho wrote:
Vojkan wrote:ma razumem ja mladi su u centru pazznje i zato prave gluposti,mnogi to rade i nije to toliki problem koliki je vodjenje ovog kluba ne strucno i prepotentno......
E pa vidiš ja ne razumem takvo ponašanje balavaca koji su tek stasali
Strucnost uprave,ponasanje igraca.... ma sve je to na neki nacin povezano. To foliranje nasih igraca je u neku ruku normalno,ocekivano i posledica je rada kluba pod vodstvom Bate. Hteli mi to priznati ili ne,on je u javnosti izdigao klub na visok nivo kada je nasa zemlja u pitanju,i sira javnost (ne i mi koji smo znali stvarnu situaciju) je respektovala Vosu,domaci igraci su poceli da mastaju o tome da potpisu za nas.... i sav taj "bum" Vose u javnosti doprineo je i tome da se igraci koji su vec u klubu pocnu malo folirati i prepotentno ponasati.Posebno je postalo upecatljivo posle Bate,jer su sad "oslobodjeni" i ne odgovaraju nikome. Nasi mladi momci igraju u mocnoj Vosi.... a sami ce je i unistiti!!!! Prerano se poletelo.Definitivno!!!
Image
User avatar
Milan
Posts: 4214
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Milan »

http://www.fkvojvodina.rs/2015/03/bod-vredan-kao-tri/
BOD VREDAN KAO TRI

RADNIČKI (NIŠ) – VOJVODINA 1 : 1

Stadion „Čair”

Sudija : Dejan Filipović

Strelci : Marjanović (6. min.) za Radnički, Gaćinović (58. min.) za Vojvodinu

Žuti kartoni : Popara, Ćulum (Radnički), Babić, Pankov, Rogač (Vojvodina)

Radnički (Niš) : Borjan, Pavlović (Valentić), Lakić-Pešić, R. Bulatović, D. Bulatović, Popara, Ćulum, Jovanović, Marjanović, Đuričković (Kolarević), Ašćerić (Milenković).

Vojvodina : Žakula, Vasilić, Pankov, Babić, Nastić, Rogač, Sekulić, Novaković (Luković), Ivanić (Makarić), Gaćinović, Ćurko (Stojanović).


U situaciji u kojoj se Vojvodina nalazi, bodu iz Niša se svi moramo radovati, naročito ako se uzme u obzir da Radnički igra kao preporođen u drugom delu prvenstva. Imali su domaćini, koje predovodi „naš” Mima Rastavac, gol prednosti i terensku inicijativu, ali se Vojvodina vratila u igru baš onim što joj je ponajviše falilo u poslednjih nekoliko utakmica – fanatičnom borbenošću, a kada je to slučaj ni nagrada ne može izostati.

Novi-stari šef stručnog štaba Vojvodine, Zlatomir Zagorčić, napravio je nekoliko izmena u timu, doduše, neke su bile i iznuđene zbog kartona Pekarića i Tumbasevića, koje su zamenili Pankov i Sekulić. Kao starteri su počeli Slobodan Novaković i iskusni golman Srđan Žakula. Novaković je povremeno igrao kod Marića, ali Žakula je prvi put ove sezone branio na zvaničnoj utakmici, što je bilo najveće iznenađenje Zagorčića.

Poveo je Radnički već u 6. minutu nakon loše reakcije odbrane Vojvodine. Đuričković je poslao loptu iza leđa odbrane Vojvodine, a Saša Marjanović je rutinski savladao iskusnog Srđana Žakulu. 1:o za domaćina.

Nisu igrači Vojvodine paničili nakon vođstva domaćina, mada, istini za volju, nisu ni ugrozili domaćina do kraja prvog poluvremena, u kom smo videli mnogo trke i borbe na sredini terena.

Vojvodina je do izjednačenja došla u 58. minutu. Nakon kombinacije Ivanića i Gaćinovića ovaj poslednji je „zalomio” odbrambenog igrača Radničkog i poslao loptu u gol nemoćnog Borjana. Zasluženo izjednačenje i nagrada ekipi, kao i Gaćinoviću, za pristup u večerašnjoj utakmici.

Poslednjih 10-ak minuta utakmice Vojvodina se, moramo reći, kao retko kad branila. Igrači Radničkog, odlučni da pobede, napali su iz svih oružja, što je Vojvodinu nateralo na totalnu defanzivu. Ipak, u svom tom haosu domaćin nije uspeo ozbiljnije da ugrozi Vojvodinu, pa je do kraja ostalo 1:1. Bod vredan sva tri, za obe ekipe, rekli bismo.

„Ova utakmica nam je donela dve stvari za razmišljanje. Prva da znamo da igramo takmičarske utakmice, da smo pokazali da nas niko ne može lako pobediti, a drugi deo je da moramo da nastavimo da rastemo i da naučimo da pobeđujemo. Rano vođstvo je donelo veliko psihološko opterećenje, kao i činjenica da smo igrali sa renomiranim protivnikom. Vojvodina ima svoje kvalitete kojim nas je ugrožavala. Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom, jer nismo očekivali da ćemo posle petog kola rešiti sve brige oko opstanka. Ta borba se nastavlja”, rekao je šef stručnog štaba Radničkog, Milan Mima Rastavac.

Veoma teška utakmica za nas posle dva vezana poraza. Psihološki jako teško. Momci su izgarali svih 90 minuta. Veliki problem pravili su nam visoki igrači domaćina, ali smo uspeli sa time da se izborimo. U drugom poluvremenu smo došli do pogotka. Smatram da smo zasluženo osvojili bod. Za moje momke sve pohvale i nadam se da će u ostatku prvenstva doći do nivoa igara iz prve polusezone, jer oni imaju taj kvalitet”, rekao je šef stručnog štaba Vojvodine, Zlatomir Zagorčić.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Sasa1969
Posts: 635
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Sasa1969 »

Turija wrote: Opet smo gol dobili iz ofsajda.
Bas sam uzeo da pogledam snimak i gol je sasvim regularan posto je Pankov zakasnio da izadnje

http://prntscr.com/6juisw" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9815
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Voja »

Sasa1969 wrote:
Turija wrote: Opet smo gol dobili iz ofsajda.
Bas sam uzeo da pogledam snimak i gol je sasvim regularan posto je Pankov zakasnio da izadnje

http://prntscr.com/6juisw" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma dobro,za Turiju je odavno poznato da je nepristrasan i navijacki neopredeljen :mrgreen: :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Turija »

Niste me ubedili :nono:
Gol je veoma sumnjiv.
'ajd' :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9815
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: Radnički (Niš)-Vojvodina 1:1

Post by Voja »

Turija wrote:Niste me ubedili :nono:
Gol je veoma sumnjiv.
'ajd' :cheers:
:mrgreen:

I ne zelim da te ubedjujem... nebitno je skroz,ne menja sustinu.Nego Turija,posto smo nas dva stari "ratnici" oko golmana,zanima me tvoj osvrt na Zaksa kod primljenog gola i kod par lopti koje su strujale kroz peterac!?
Image
Locked