Mediji i FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Duplof
Posts: 874
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Duplof »

Kakvo pozitivno iznenađenje za emisiju o Vujketu, svaka čast! Dokaz da i RTS može biti ozbiljna televizija samo kad to želi.

Pošto je emisija skinuta sa YT zbog autorskih prava, ko nije pogledao neka premota na jučerašnju emisiju Oko. Ozbiljna preporuka! :lala:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Cane
Posts: 1038
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Cane »

Emisija je zaista sjajno urađena, sve preporuke, uživao sam dok sam je gledao, a autor zaslužuje sve pohvale. Mislim da bi mu se s ovog foruma mogao zvanično uputiti mail u kojem bi mu se u ime navijača FKV izrazila zahvalnost jer se setio i na ovakav način obradio temu našeg velikog Vujketa.
User avatar
Milan
Posts: 4177
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Milan »

Cane wrote: Wed Apr 24, 2024 10:00 am Mislim da bi mu se s ovog foruma mogao zvanično uputiti mail u kojem bi mu se u ime navijača FKV izrazila zahvalnost jer se setio i na ovakav način obradio temu našeg velikog Vujketa.

Dobra ideja. Možda Deep sa TW nalogom ili ako imamo neki zvaničan email?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Milan
Posts: 4177
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Milan »

lapo-lapo wrote: Tue Apr 23, 2024 8:32 pm

Lazo je kralj! Interesantno je da nikad do sad nisam čuo njegov životni put i da je bio navijač Rođenih. Dolaskom u NS je potvrdio ono o čemu sam pre neki dan pisao, a u vezi sa ljudima koji su izbegli u Novi Sad, a pre toga su navijali za lokalni klub. Mnogo takvih poznajem koji su zavoleli Vojvodinu.

Što se emisije o Vujketu tiče, rekao bih da je odlična da nije učestvovao Džajić, koji me je iritirao svojim izjavama, a i da nisu i ovde provukli zvezdu, bez da su morali. Filipović mi je ostavio baš lep utisak.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3854
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Emisija je na RTS Oko YT kanalu
Io odio Belgrado
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1947
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 10-годишњице од СМРТИ ВУЈАДИНА БОШКОВА Петар Ђурђев: Он је утабао пут који ствара шампионе

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... -je-utabao

Image

Петар Ђурђев, члан УО ФК Војводина, присуствовао је данас обележавању 10-годишњице од смрти Вујадина Бошкова, па је том приликом дао кратку изјаву за Дневник.
Иако је 10 година прошло од како је Вујадин Бошков напустио овај свет, видим огроман број људи који се ту окупио да се присети те тужне годишwи це, колико за спортску историју Новог Сада, толико и за историју фудбалског клуба Војводина, истакао је Ђурђев.

За мене лично, Вујадин Бошков постао је нешто попут митске фигуре, човек који је успео да направи велики успех у Холандији, Шпанији, Италији. Сви смо некао чекали тај његов повратак у клуб који је требао да врати Војводину на стазе старе славе. На жалост вратио се у српски фудбал помажући тада репрезентацију али не и наш клуб. Међутим, његово име и дан данас поштује се у светским оквирима.

Он је утабао пут који ствара шампионе и који на достајансвен начин представља наш вољени Нови Сад, рекао је нашем новинару Петар Ђурђев.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1947
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ЛЕГЕНДЕ НИКАДА НЕ УМИРУ Обележена десета годишњица од смрти Вујадина Бошкова

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... boskova-27

Image


Вујадин Бошков је оставио неизбрисиви, вечни траг у историји југословенског и српског фудбала, а посебно је важну улогу одиграо у стварању данашњег ФК Војводина.
Човек који је из родног Бегеча кренуо и ушао у ред спортских бесмртника, преминуо је пре десет година, па је, том приликом, његово вечно почивалиште на гробљу у Бегечу данас посетила делегација Воше, предвођена потпредседником клуба Мирославом Тањгом, чланом Управног одбора Петром Ђурђевим и члановима Секције ветерана, на челу с председником Миладином Пураћем.

Величине које су непролазне, а такав је био Вујадин Бошков, не смемо да заборавимо – истакао је Мирослав Тањга, иначе и директор спортског сектора у ФС Србије. – Људи таквог кова морају да буду путоказ неким новим снагама које надолазе и да буду њихове звезде водиље. Бошков је био својеврсни амбасадор наше земље, конкретно фудбала и непроцењиво је то што смо га имали у нашој средини. Због свега, јасно је да легенде, каква је био Вујадин, никада не умиру.

Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада, врстан је познавалац историје ФК Војводина и члан њеног најужег руководства.

Иако је, ево, прошло већ 10 година од када је Вујадин Бошков напустио овај свет, видимо велики број људи који се окупио да обележи тужну годишњицу – нагласио је Ђурђев. – Он је, већ од ране младости, постао нешто попут митске фигуре у спортској историји нашег града, али и човек који је остварио сјајне резултате у Холандији, Шпанији и Италији.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1378
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Uvek sa tobom »

УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Savcic Luka
Posts: 350
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Wed Apr 24, 2024 11:03 pm
lapo-lapo wrote: Tue Apr 23, 2024 8:32 pm

Lazo je kralj! Interesantno je da nikad do sad nisam čuo njegov životni put i da je bio navijač Rođenih. Dolaskom u NS je potvrdio ono o čemu sam pre neki dan pisao, a u vezi sa ljudima koji su izbegli u Novi Sad, a pre toga su navijali za lokalni klub. Mnogo takvih poznajem koji su zavoleli Vojvodinu.

Što se emisije o Vujketu tiče, rekao bih da je odlična da nije učestvovao Džajić, koji me je iritirao svojim izjavama, a i da nisu i ovde provukli zvezdu, bez da su morali. Filipović mi je ostavio baš lep utisak.
Lazo je highlight kako čovek dolaskom u novu sredinu može usvojiti i doprineti duhu tog mesta, u isto vreme ne gubeći ono što je imao ranije. Kao što kažeš, ima takvih primera još. Znao sam za podatak vezano za Velež. Lično imam dva drugara koji su bili navijači FK Sarajevo, a sada su već skoro tri decenije Slaninari. Lokalpatriotizam baštini iste vrednosti svuda. :lala:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9731
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Voja »

Grbavica.021* wrote: Sat Apr 27, 2024 9:42 pm ЛЕГЕНДЕ НИКАДА НЕ УМИРУ Обележена десета годишњица од смрти Вујадина Бошкова

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... boskova-27

Image


Вујадин Бошков је оставио неизбрисиви, вечни траг у историји југословенског и српског фудбала, а посебно је важну улогу одиграо у стварању данашњег ФК Војводина.
Човек који је из родног Бегеча кренуо и ушао у ред спортских бесмртника, преминуо је пре десет година, па је, том приликом, његово вечно почивалиште на гробљу у Бегечу данас посетила делегација Воше, предвођена потпредседником клуба Мирославом Тањгом, чланом Управног одбора Петром Ђурђевим и члановима Секције ветерана, на челу с председником Миладином Пураћем.

Величине које су непролазне, а такав је био Вујадин Бошков, не смемо да заборавимо – истакао је Мирослав Тањга, иначе и директор спортског сектора у ФС Србије. – Људи таквог кова морају да буду путоказ неким новим снагама које надолазе и да буду њихове звезде водиље. Бошков је био својеврсни амбасадор наше земље, конкретно фудбала и непроцењиво је то што смо га имали у нашој средини. Због свега, јасно је да легенде, каква је био Вујадин, никада не умиру.

Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада, врстан је познавалац историје ФК Војводина и члан њеног најужег руководства.

Иако је, ево, прошло већ 10 година од када је Вујадин Бошков напустио овај свет, видимо велики број људи који се окупио да обележи тужну годишњицу – нагласио је Ђурђев. – Он је, већ од ране младости, постао нешто попут митске фигуре у спортској историји нашег града, али и човек који је остварио сјајне резултате у Холандији, Шпанији и Италији.
Da li me to oci varaju ili je to iza Kocara?
Image
Wild Srem
Posts: 124
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Wild Srem »

Ne mogu da nadjem sliku sad ako ima neko nek postavi, juce su navijaci Sampdorije obelezili 10 godina od smrti velikog Vujketa, transparentom preko cele tribine. :cheers:
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1378
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Uvek sa tobom »

Wild Srem wrote: Sun Apr 28, 2024 11:40 pm Ne mogu da nadjem sliku sad ako ima neko nek postavi, juce su navijaci Sampdorije obelezili 10 godina od smrti velikog Vujketa, transparentom preko cele tribine. :cheers:
https://www.kurir.rs/amp/4384312/sampdo ... nu-boskovu
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Mare_Liman
Posts: 994
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Mare_Liman »

ВОШИНА КОМПОЗИЦИЈА ПРОТУТЊАЛА ТОПЧИДЕРСКИМ БРДОМ Све више се и Војводина пита

Тријумф Војводине против Партизана у Београду, осим тренутног резултатског јесте и дугорочни смисао спортског трајања и понављања, као основних предуслова за утисак о вредностима колектива у окружењу у коме се такмичи.

Чета Божидара Бандовића још једанпут је у сезони на измаку зажалила што се крај сезоне ближи и што неће бити у могућности да завидан резултатски низ настави и са каматама наплати све промашаје у претходном периоду. Тек сада могуће је спознати и жал за губитком она два бода у игри без голова у претходном дербију, у коме је Војводина надиграла шампиона.

-Одиграли смо добру утакмицу – сумирао је утиске после гостовања код Партизана и победе у интервалу надокнаде времена тренер Бандовић. – Презадовољан сам нашом игром, мада то није ништа ново, то је учестало у свим минулим утакмицама. Подсетићу да је Војводина овде славила последњи пут 2016. године. Ови момци заслужили су тријумф због свега што су показали. Партизан је до пре месец дана био први на табели, има одличну екипу, зато је наша победа утолико и вреднија. Честитам момцима на борбености и на доследној реализацији свих договорених тактичких задатака.


Вредност Вошиног тима не огледа се само у резултатима које постиже. Импресиван је и здравствени билтен, као и физички дозирана припрема екипе, чија свежина, из утакмице у утакмицу, рефлектује одраз одлично реализованих припрема, како уочи пролетњег наставка такмичења, тако и у пренапрегнутом календару такмичења у завршници сезоне. Додамо ли томе и ментални склоп колектива који утакмице добија у интервалима када их је по правилу губио, да се подиже и после несретно примљеног аутогола, да настави у истом ритму и после два поништена гола, добићемо и одговор на питање о природи Вошиног пролећног препорода.

- Многи нам нису веровали када смо инсистирали на томе да стил игре нећемо да мењамо, без обзира на име и на снагу противника или на то да ли играмо код куће или у гостима – подсетио је Вошин стратег. – Сви наши играчи су прихватили такав став и сви су на задатке одговарали пуним капацитетом. Изградили смо тим, који у правом смислу делује по систему „сви за једнога, један за све“. Колико сам задовољан постигнутим, још сам задовољнији њиховом намером да у истом стилу, са истим жаром победника стигну до жељеног циља. Ништа још није готово, идемо до краја.

До краја сезоне пред Војводином су још четири искушења у првенству: са Чукаричким,

Напретком и Младости на Карађорђу и гостовање код Радничког у Крагујевцу, директног ривала за четврто место. И, наравно, утакмица свих утакмица, финале Купа Србије, у четвртом одмеравању вредности у овој сезони са Црвеном звездом у Лозници, 21. маја.

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... na-pita-03
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9731
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Voja »

Ne znam zasto al meni je Jokan uvek nekako bio daleko od srca, nikad ga nisam dozivljavao kao naseg, mada nikad ga realno nisam ni slusao kada i sta prica, pa mi je ovaj intervju nekako iznenadjujuc, nisam ocekivao toliki akcenat na Vosi. E sad... sta je u pitanju, da l to dolazi s godinama, kada covek postaje zreliji, dal je to zbog toga sto je Vosa u modi ili je jednostavno novinar sve nametnuo da odgovori budu neizbezni ne mogu da procenim, al svakako ima par recenica koje zaista prelepo zvuce i licno bih najvise voleo da su iskrene i da ih srce diktira

Image

edit: uh sad vidim i ovo, ovo ce mnogo bolje docarati o cemu je rec jer postoje i gestikulacije, a ne samo pisana rec

Image
Cane
Posts: 1038
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Mediji i FK Vojvodina

Post by Cane »

Iz nekih gradskih priča sam i ja čuo da se Jokan u poslednje vreme u privatnim razgovorima jako lepo izražavao o klubu, a svakako smo ga par puta mogli i videti na stadionu. Koliko me pamćenje služi bio je i na utakmici s crnima, a pri tome je sedeo u našoj a ne njihovoj loži. Sve su to signali za nekoga ko gleda sa strane. U svakom slučaju on jeste veliko ime i našeg kluba, deo one istorijske generacije i nikad se toga ne trebamo odreći, a lepo je videti i čuti da i on ima pozitivan stav prema FKV.
Post Reply