22. kolo: Vojvodina-Zeta 2:2

User avatar
Turija
Posts: 10727
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

ulazak navijaca

Post by Turija »

Povodom ulaska navijača sa Severa i grupe sa Zapada moj utisak je da nije bilo namere da se bilo ko povredi, već čisto signal za alarm.
Sa strane navijača, da se skrene pažnja na situaciju u Voši, čija se sudbina nikoga ne tiče i koja je prepuštena sama sebi da se bori sa svim nedaćama i nikakvim manevarskim prostorom.Grupa ljudi sa Zapada je isto tako, ušla preventivno. Da se nađe na licu mesta ako zatreba.A, nije trebalo, jer nije ni bilo namere da se povrede igrači Zete.
Navijači su, po meni, ušli iz očaja.Možda je bilo fizičke sile samo dok se nije probio zaštitni štit da bi se ušlo u teren.Činjenica je da su svi koji su ušli napravili zakonski prekršaj, ali BEZ POSLEDICA.Zato mislim da to treba tumačiti kao OČAJNIČI VAPAJ da se stanje promeni, a ne kao huliganstvo.Jednostavno, izgleda, nije bilo drugog načina za skretanje pažnje na probleme. Barem, kako sam ja to juče video.Rezultat je bio samo kap koja je prelila čašu.
Zato ne bi trebalo da se preko leđa tih momaka prelomi sva težina zakona i paragrafa.Svi nadležni bi trebali na incident da gledaju sa tog aspekta.Vojvodinini navijači nisu ti koji će ulaziti u teren iz hira, obesti, ili namere da se pravi šteta i neko povredi, već samo ne mogu da otrpe ovakav odnos prema voljenom Klubu.Vošin stadion je bio i uvek će i biti najmirniji i najsigurniji, ali akteri na terenu ne smu to da ZLOUPOTREBLJAVAJU.
Ja jučerašnji incident vidim samo kao opomenu te vrste i uhapšenim momcima zato TREBA POMOĆI.Isto kao i Voši, jer je to najdelotvorniji lek da se tako nešto više ne ponovi.
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Dok mi "grebemo" bod po bod svaku narednu utakmicu, ostali timovi gube na strani ali pobedjuju kod kuce. Situacija je vise nego alarmantna, pretposlednji tim na tabeli ima 20 bodova, a mi samo 24. Dosli smo dotle da nam je neresen rezultat protiv Zete uspeh, jer, eto, oni su treci tim nase lige! Ako je 15 ljudi sa tribine spremno da se suoci sa krivicnim prijavama i zatvorskom kaznom zbog Vojvodine, onda za tu istu Vojvodinu 100% svojih mogucnosti moraju da daju i oni koji od toga jedu hleb, gospoda igraci. Pitam se da li su posle prekida zaigrali bolje zbog respekta prema riziku koji su na sebe preuzeli navijaci, ili iz cistog straha da se gnev moze posle utakmice preneti na njih i njihovu pokretnu imovinu. Nadam se da ce posle svega klub stati u pravnu zastitu onih koji su uhapseni, a i da ce igraci i svi koji rade u klubu staviti prst na celo i zapitati se zasto su dve utakmice Vojvodine prekinute u manje od pola godine.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Ja sam vam vec pricao o nasim potkradanjima i nemam vise snage stvarno.
Kao prvo drago mi je sto nismo namestili utakmicu.
Moze li neko da mi kaze ime sudije sa jucerasnje utakmice?
Sta je to sa nasom odbranom??
Napad...katastrofa.Prosto neznam ko je losiji da li Marko ili Maslic...Ja sam zalio sto Vukelja ne igra.PA nemojte to da mi radite.
Zasto nisu uhapsena i "gospoda" (kravari) iz Golubovaca??Zato sto zakon nije isti za sve!!!!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Koliko je snazan utisak ostavio na sve jucerasnji upad na teren Firmasa tek danas sam shvatio!Naime otisao sam do dve najvece kladionice u gradu i svi su prepricavali dogadjaje sa nese tekme!!!Naime kako su culi da je Vosa ostecena kako je skoro cela liga protiv Vose,Neki su misljenja da su navijaci uradili pravu stvar neki su protiv toga,ali najvaznije je da se digla prasina i da sada skoro svi znaju za kradju nasih bodova...To bi trebalo da vrsi odredjeni pritisak na nazovi "sudije"koji ce deliti (ne)pravdu na sledecim tekmama!
Sada bi bilo najvaznije da klub stane u zastitu uhapsenih navijaca!!!

Treba se skoncentrisati i potpuno usresrediti na sledecu tekmu sa Hajdukom(bg)!Tu utakmicu moramo da dobijemo kako znamo i umemo!Cak sam mozda i za neke poteze da se igraci nalaze par dana pre tekme u karantinu,bez telefona i ostalih gluposti!Moraju svi biti 100% skoncentrisani samo na utakmicu jer je ova i naredna utakmica sa Cukom mozda i mecevi sezone za nas!!!
Guest

Post by Guest »

samo da dodam da prekid nije unapred planiran vec su ljudi poludeli zbog SUDIJE.Takodje jedan deo navijaca koji je uhapsen je potpuno nevin .Voleo bih kada bi neko od igraca dosao na forum da da svoju ocenu utakmice i prekida.

zbog starta nad Pavlovicem sudija je golmanu gostujuce ekipe morao da pokaze CRVENI karton to je svakom jasno (osim tom konju od sudije)-ON NE SME VISE DA SUDI NI KLINCIMA ISPRED ZGRADE

mislim da utakmica do prekida nije bila namestena ali posle :oops: gotovo sam siguran da jeste!!! kakve su golove primali djetici to je strasno ,ljudi su se sklanjali i da je bar jos jedna lopta isla pored golmana VOJVODINA bi pobedila ali ne moze on da se sklanja kad lopta ide u njega.

A MI SMO NAJVECE OVCE NA SVETU jel idemo i srcem navijamo za namestenu utakmicu ,neki su cak i pohapseni, zbog cega????
nema nama proleca jos dugo jebem ti ligu

FS SCG LOPOVI,FS SCG LOPOVI,FS SCG LOPOVI,FS SCG LOPOVI[/b]
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ovaj ulazak od strane navijaca je bio APSOLUTNO neophodan,ali je bio spontan i za divljenje je cinjenica da je ne znam koliko ljudi sa razlicitih strana severa u isto vreme uletelo u teren na svoju odluku.
Ako bude bilo potrebe u buducnosti,ovo ce se opet dogoditi.
Pa ne mogu one lopovcine da stalno dolaze u Novi Sad,da ih lepo ugoste a da oni misle da mogu da rade sta im se prohte.Sada ce malo razmisliti.
Niko nije vijao nase igrace,nego Zetine(pogotovo Trajkovica) i sudije.Joj,da smo ih samo stigli,ali sta da se radi ipak su to sprinteri neslucenih mogucnosti.
Oni iz obezbedjenja STIT su jako bezobrazni i drski,napali su nas i zato su i dobili sta su trazili,ali mogu da budu zadovoljni jer su ipak jako,jako dobro prosli.Ovo nije prvi put da se oni tako ponasaju i mislim da bi ljudi iz uprave morali da malo razmisle o ovome,sto se mene tice ja bih ih otpustio i angazovao neke druge,pre svega gde ima manje ljudi sa bosanskim i crnogorskim akcentom.Pogotovo je bio bezobrazan onaj brka,valjda im je to gazda.Potkazivali su kasnije pandurima sve koje su mogli.
Klub treba da obavezno pomogne onima koji su privedeni,ali moram da kazem da svi mi moramo da budemo spremni i na zrtve zbog kluba,jer situacija je jako teska.Mislim da ne treba toliko isticati da li je neko nevin ili ne,jer ko nije spreman na akciju ne treba da dolazi na sever,vec moze slobodno da ode na zapad.
Sudija je bio kriminalan,odmah na pocetku je morao Zetinom golmanu da da crveni karton,a kasnije je navlacio za Zetu i nije svirao jos jedan ocigledan faul u blizini Zetinog sesnaesterca.
U sredu na Lionu nam je biti ili ne biti i bilo bi dobro kad bi nas sto vise bilo tamo.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Zvanicno saopstenje Firme!!!

Post by Dejan »

Firma: "Sudija izazvao prekid"

Navijačka grupa Firma saopštila je u nedelju da je ulazak većeg broja navijača Vojvodine u teren i pokušaj fizičkog obračunavanja sa gostujućim igračima Zete izazvan lošim suđenjem sudije Mihajla Jeknića.

Navijači Vojvodine tvrde da je Jeknić još na početku utakmice propustio da golmana gostiju kazni crvenim kartonom zbog faula van šesanesterca, kao i da je tolerisao grubu igru fudbalera Zete.

Tokom većeg dela utakmice, prema njihovim tvrdnjama, rezervni igrači Zete koji su se zagrevali ispred tribine na kojoj se nalaze navijači Vojvodine upućivali su provokacije i "bezobrazne gestikulacije" na račun domaćih navijača.

"Kulminaciju nezadovoljstva izazvalo je čupanje korner-zastavice nakon drugog gola Zete. Taj postupak revoltirao je navijače, koji su utrčali u teren bez ikavog prethodnog dogovora ili plana", naveli su navijači Vojvodine.

Oni podsećaju da je subotnja utakmica bila peta po redu, tokom prolećnog dela sezone, na kojoj je Vojvodina oštećena i zahtevaju da se sudijama "ne dozvoli da rade šta hoće".

"Sudije žele da oteraju i ovo malo navijača koji dolaze na stadione. Ne mogu sudije iz utakmice u utakmicu da rade šta hoće, da prave ozbiljne propuste, preokreću tok utakmice i da zbog toga ne snose nikakve sankcije", upozoravaju članovi "Firme".

U 50. minutu subotnje utakmice Prve lige SCG između Vojvodine i Zete u Novom Sadu, domaći navijači sa severne tribine uleteli su na teren i prekinuli meč.

Fudbaleri Zete i sudije su se potom sklonili u svlačionicu, a obezbeđenje je nateralo navijače da se vrate na tribine i meč je nastavljen posle 12 minuta prekida. Utakmica je završena rezultatom 2:2.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Koliko sam cuo jedan navijac je vec na izdrzavanju kazne od 10 dana,a za ostale se sudjenje nastavlja u toku ove dolazece nedelje.

Neka se igraci odreknu dela premija sa jucerasnje utakmice da bi se platili advokati za te momke sto ocekuju sudjenje,zahtevam to!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Ucinicu sve kao trener i kao covek da se nepravda prema zatvorenim navijacima ispravi.Pouzdano znam da je Klub vec stao iza navijaca koji su uhapseni :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Guest

Post by Guest »

to sto kaze stara garda je vise nego posteno
++ns++

Post by ++ns++ »

Juce sam prvi put ovoga proleca gledao Vosu uzivo, na nasem stadionu. Iz vise razloga nisam mogao gledati prethodne utkamice i sa nekim stvarima sam razocaran skroz, demoralisan i vise od Voje a pravo da vam kazem ni tim nije bolji. Prvo skidam kapu Djumiju, prvi put u zadnjih 10-15 godina vidim trenera koji nosi sal Vose, pa neka i ispadnemo iz lige. Bolje tako nego onaj mrtvi Pizon, Okuke, Pavkovici i slicni.
A oko ispadanja, pa sta onda!!!??? Ispadali smo i ranije pa se vracali na velika vrata! Nije nama problem sto je igra losa, tim katastrofalan. Nas problem je sto nemamo klub... Ovih sest mazgova Crnogorskih sto su sa zapada preskocili su slika svega. ko bi iz nase uprave u Golubovcima kad bi bio prekid uleteli na teren da brane igrace... da nece mozda Voja Gajic - Aleksandar ili Bata CanCan? Ljudi sta sam ja pricao posle skupstine... svi ste bili zadovoljni... pa mi i kad bi se plasirtali nekako sad i u Evro kupove zar bi bilo nesto bolje!? Nama stadionom seta ko hoce, Bata ulazi na teren a ko je on tu, sta je on, u upravi... to su novi momenti!!!??? Imamo sad kompletiranu galeriju likova, ima li jos koji sljam u gradu a da nije u upravi?

Jedina svetal tacke u celoj prici su Djumi sa salom i koliko mi se cini iskrenom voljom i zeljom, par momaka na terenu i ona deca na jugu. Severu svaka cast na uletanju u teren!!! Kapa dole!!!

Tim!? Onaj mali Pavlovic me je odusevio, mali ima slifa i treba ga gurati, neka gori i nauci... ima potencijal pa molim Djumija da prokomentarise... i ovaj mali Kacar je potencijal. Vise volim njih da gledam ali da znam da se bore... Ljube je pokazao velicinu kad je trebalo, preuzeo je komandu u drugom delu i osetilo se... Franc je po meni igrac bez srca, dobar je ali... na znam... volim fajtere! Dragutinovic ne moze da igra zadnjeg veznog DEFINITIVNO!!!

I jos jednom pitanje za sve, sta nam resava opstanak u ligi, iskreno? Mi pricamo o sudjenju, a na klupi nam sedi onaj RAbrenovic, covek kome su dokazali da je lopov, koji nikad nista sem kafe u Doriji nije uradio. Veliki sportski radnik! Sve je to demagogija. Ljudi pa iz propasti se radja nesto novo, a od ovoga nema gore. Ne prizivam ispadanje daleko bilo ali nas spasava samo totalna metla... svi napolje! Od RAbrena, Cvetka, prvo upravnog odbora, skupstine, onog sto sredjuje teren, sto nosi "ranjenike" sve je to sramota za ovaj grad.

Bdw. Nedeljom imam obicaj da idem na neku interesantnu utakmicu lokalnih liga, to je pravi fudbal. Danas sam bio u Sajkasu, moja Slavija igrala sa Borcem. Mi prvi oni predzadnji... treba nama a tek njima ta 3 boda. Kao sto znate Gera ima odlican tim sa poznatim igracima. Verujem da su svi ovde culi za Pericu Igjanjaca, Bobana Krisanovica, Stanica, Prodanovica, Jeftu ... Medjutim tamo neki klinci '87 i '88 godiste, matori golman, par starijih '81/2 i to je to... puko klub, nema love i sl. Kisa lije ko iz kabla i nema cak ni previse gledalaca da bi rekli da je bio pritisak sa tribina. Tamo je inace uvek korektna atmosfera, borbeno ali fer. Pazi, ti momci su se tako borili, fajterski na noz ali fer i odrali nas sa 4:1, kao macice nas polupali... neki klinci bre napaljeni a ispasce mozda iz lige... Poredim iz razloga sto je tu situacija bila kao i juce na Vosi (tabela), s tim da su ovi momci ginuli protiv velikih imena (pola Slavije je igralo u Drugoj ligi sa Novim Sadom i Veternikom). Oni momci peglaju, nasi peglaju, oni promasili i penal i nama su trebala tri boda kao leba za visu ligu. Medjutim... sportski su nas pobedili! Svaka cast tim klincima i zelim im opstanak u vojvodjanskoj. Ako nastave tako srcem to ce i ostvariti. Na kraju Boban i momci su pozdravili publiku i tu decu sto zive bre za fudbal i ginu za svoj klub... Tako treba... a ne juce nase prvo poluvreme... doslo mi da placem!!!

Vosa FOREVER!!!
++ns++

Post by ++ns++ »

ne zamerite sto pricam o ispadanju ali pred ocima mi je 88 i ispadanje, pa se sve promenilo i bili smo prvaci.

Nije problem tim, trener, sudija... nama je klub TRUO iznutra!!!

Ima l' neko da se ne slaze!!! Budimo posteni!
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

E, pa treneru ako je i od tebe, mnogo je.Pa zar ne mozes posle ovoliko poraza i jos vise ocajnih igara da prevalis preko usta i kazes KRIV SAM.Ali ne vredi,ti za sve patnje i mucenja na terenu imas krivce.Ali medju njima nije tvoje trenersko visocanstvo.Delujes mi kao neko ko samo smislja alibi i unapred ima vec odredjene krivce.Cudi me da jos ne spominjes prvo poluvreme protiv cigana.Ali realnost je drukcija.Za dosadasnje rezultate najvecim delom si ti kriv.Lose si spremio ekipu fizicki,takticki jos gore a uzajamni odnos trener- igrac si doveo do naj nizeg stepena.Kada smo polemisali ovde pre mesec i po dana nadmeno si rekao da ce vreme pokazati sve.Bogami ovo do sad je pokazalo da sam bio STO POSTO u pravu a tebi evo prilika pa me demantuj i reci sta sam pogresio.Moraces ostati nem jer nemas sta reci jedino ako nisi mislio da tebi treba jedna decenija za dokazivanje.Slag na torti je tvoja izjava da je sve pocelo utakmicom i prekidom protiv Hajduk -Lemica.Pa covece to ti je bila prva prava provera i ti si dobio tri komada.I to od ekipe kojoj svako daje koliko treba.Da si tad podneo ostavku danas bi bilo drugacije.Ali problem je da ti cekas da ti uprava da nogu i ni po koju cenu neces sam otici.Preklinjem Cvetka(posto znam da ce znati sta je ovde napisano)da ti za dobrobit kluba uruci otkaz,jeftinije ce nas kostati nego da ostanes.Sa tobom na celu bicemo prinudjeni da placamo bodove da bi se spasili.Sto se tice potpisivanja punim imenom i prezimenom treneru moras da shvatis da si ti ovde jedina javna licnos(na zalost bas zbog Vojvodine) i moras se potpisivati a mi smo obicni navijaci i kao sto vidis svi imamo nazive koje smo sami sebi dali.Sto se tice,, nedozivljavanja licno" pescanog sata vecu glupost nisam odavno cuo.Pa covece sat je naslovljen na tebe i neznam kako drukcije mozes da ga shvatis.Ne poistovecujes valjda sebe ne daj boze sa klubom.Sto se tice klinaca,kroz ovaj klub su prolazili i dolazili uvek neki novi klinci i sto je zacudjujuce svi dosad bez tebe,tako da nemoj da prodajes praznu pricu.I ne sekiraj se dolazice oni i bez tebe.Na kraju ne bi me zacudilo da kada budes odlazio izjavis da ti je jedan lik sa foruma(misleci na moju malenkost)nije dao da ostvaris zamisljeno u Vojvodini.Suma-sumarum,Milane Djuricicu pomozi ovom nasem klubu svojim odlaskom.Podbara,pridruzujem ti se u duzem izbivanju sa ovog foruma i pustam cuvarima i postovaocima lika i dela Milana Djuricica da velicaju njegovo fudbalsko znanje,umece,vestinu i dalekovidost i uzivaju u njegovim fudbalskim rezultatima i ukazujem im da kada brod tone naj prece je zapusiti najvecu rupu.Pozdrav.
neko iz mase
Posts: 59
Joined: Wed Feb 02, 2005 1:10 am
Location: Novi Sad

Post by neko iz mase »

nemoj Gospodina Pavkovica da diras ako si gledao Vosu u to vreme znas da je to najbolji trener koji nam se "dogodio" u poslednjih 10-ak godina

ne zelim da ispadnemo iz lige,tamo je jos veca kaubojstina i mislim da se ne bi skoro (citaj nikad) vratili . pozdrav
Sick boys!!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Pavlovic je jedini standardni igrac u Srbiji a da je rodjen 1987 godine.Zaista je veliki potencijal :!: Vec je pozvan za omladinsku reprezentaciju a tamo igra 86 godiste.Kacar je veoma blizu da igra standardno(takodje 87 godiste).Iskreno se nadam da ce i Djurovic vrlo brzo postati standardan.Oni su buducnost ne samo Vose nego i Srpskog fudbala.Ubacivanjem mladih igraca Vam pokazujem moje opredeljenje kao trenera :!: Bice ih jos vrlo brzo :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Locked