Jelen Super Liga - sezona 2013/14

User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Daljac »

У другом пасусу мог поста фали ми кључна, болдована реч, да не би лупио глупост:

Волшебно су се замало извукли Ивањичани....
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Voja »

1892 wrote:Po nekim relativno pouzdanim informacijama koje sam dobio iz fudbalskih izvora, receno mi je da je Zvezda zatvorila bar 10ak utakmica ove sezone. Generalno smo mi svi ovce sto uopste i gledamo JSL ali sta da se radi kad je to jace od nas.
To je ono sto pricam od pocetka sezone,Partizan je od starta hendikepiran jer nema Smederevo,BSK,Kulu... sigurnih 18 bodova!!!
Image
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by MiSmoFKV! »

U idealnom timu superlige Babic, Radoja i Gacinovic.
dominik
Posts: 24
Joined: Tue Nov 12, 2013 6:07 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by dominik »

DOBRO SU SE SETILI DA SE I U VOJVODINI IGRA FUDBAL SVAKA CAST MOMCI ZASLUZILI STE TO
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by srkins »

E ajd malo o LE da pricam :D mi imamo 6.825 bodova i sa tim bodovima smo u drugom kolu nosioci ,trenutno smo 29 tim u tom kolu po koeficijentu (mozemo pasti jedno mesto kad Poljaci zavrse) ucestvuje 80 ekipa tako da smo bezbedni. Za trece kolo smo oko cetrdeseti ucestvuje 58 timova s tim da se izlace parovi izmedju 2 i 3 kola tako da smo tu sigurno u slabijem sesiru. Branimo 1.6 bodova , za ispadanje u drugom kolu dobija se 0.5 bodova plus nacionalni koeficijent(prosle godine 0.5 je bio) u tom slucaju bi izgubili oko 0.6 bodova i bili na ivici sledece godine da li bi bili nosioci ili ne u drugom kolu. Ispadanje u trecem kolu 1 bod plus nacionalni koeficijent ,ostali bi na istom sto se bodova tice plus minus 0.1 .Pley off 1.5 bod plus nacionalni koeficijent ,napredovali bi nekih 0.5 bodova imali bi oko 7.3 do 7.5 ali prakticno isto bi ostalo sto se tice nosioca. Grupna faza bez bodova tamo 2 plus NK napredovali bi oko 1 bod ,znaci tiu smo oko 8 ali opet isto sve ostaje sto se nosioca tice ,trebalo bi nam nekih 3 ili 4 boda u grupi da bi namakli oko 9.3 -9.8 bodova koji trebaju da se bude nosilac u trecem kolu. Dobra stvar je sto posle ove sezone imamo dve ocajne koje branimo osvojili smo u te dve sezone 0.7 i 0.9 bodova tu se lako moze nadoknaditi koji bod. Ono sto dobijamo od NK uglavnom bude izmedju 0.4 i 0.7 u zavisnosti kako igraju nasi timovi. Na svaka dva boda koje osvoje nasi timovi ide 0.1 nama na koeficijent (1 bod za pobedu se dobija 0.5 bodova) znaci sa 8 bodova -0.4 10 bodova -0.5 12 b-0.6 itd
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by fksloboda.org »

Hvala na recima podrske!
Najveci deo krivice za stanje u kome se Sloboda nalazi je na nama Uzicanima. Ipak, nepobitna cinjenica je da koliko god smo bili losi, nismo bili najgori, a iz lige smo ISTERANI, pre svega sinhronizovanom akcijom sekte u crnom/zutom i kriminalaca koji vode pojedine klubove, pa i famoznu Zajednicu superligasa!
Umesto nas, poslednja dva mesta je trebalo da zauzmu Radnicki KG i OFK Beograd, ali mafija i "najpostenija liga u Evropi" ucinili su svoje!
Slobodu pratim ceo zivot, u svim rangovima, pa za mene ovo nije nista strasno. Nadam se samo da cemo nakon ovoga napraviti klub, jer ga trenutno nemamo onako kako bismo zeleli!
Jedna od ne tako brojnih stvari zbog kojih je lepo igranje "najpostenije lige u Evropi", je gostovanje u Novom Sadu, ali i Nisu, Krusevcu, nama Uzicanima evo sada bi bilo i u Cacaku, Kragujevcu itd... Ali dobro, naci ce se i neki drugi povod da se poseti Novi Sad.
Mozda neki naredni Majin album ili svirka bude prilika, mozda i festival u Novom Sadu...
http://www.youtube.com/watch?v=xQgns1Wqjco" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrav iz Uzica!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Voja »

Ne znam,mene iskreno nisu razocarali ni Javor ni Rad,ni OFK... Mene su razocarale ekipe koje su se sklanjale Zvezdi ove sezone (Cuka,Vozdovac,Pazar,Jagodina..),a Sloboda je NAJVISE razocarala kada je fudbal u pitanju. Zaista ne verujem da je tim sa takvim igracima toliko kilavo odigrao sezonu,za nepoverovati... Jednostavno,ne ide mi u glavu da je moguce biti toliko lose,bez nekih drasticnih promena u ekipi... ako se ne varam,otisli su samo Vasilic,Randjelovic i Pilipovic. Gde su nestala djulad Zeravice i Covina,gde se izgubio Tijago? ajd onaj Okuno je uvek bio kao i Onjilo,nikad se nista i ne ocekuje od takvog igraca,ali ume i on ucackati,pa Terzic isto... Jel moguce da je Randjelovic bas toliko znacio ekipi!?
Image
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by 21114 »

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=855136" onclick="window.open(this.href);return false;

Indirektno vezano i za najregularniju ligu u Evropi. Nadam se da će i aktuelni šampion najregularnijeg prvenstva u Evropi jednako proći.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Milan »

Po clanku ispad da ih je sama Ruska liga kaznila, pa je pitanje da li bi isto reagovali da nije Spartaku falilo za Evropu tj. da je bila obrnuta situacija...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by fksloboda.org »

Voja wrote:Ne znam,mene iskreno nisu razocarali ni Javor ni Rad,ni OFK... Mene su razocarale ekipe koje su se sklanjale Zvezdi ove sezone (Cuka,Vozdovac,Pazar,Jagodina..),a Sloboda je NAJVISE razocarala kada je fudbal u pitanju. Zaista ne verujem da je tim sa takvim igracima toliko kilavo odigrao sezonu,za nepoverovati... Jednostavno,ne ide mi u glavu da je moguce biti toliko lose,bez nekih drasticnih promena u ekipi... ako se ne varam,otisli su samo Vasilic,Randjelovic i Pilipovic. Gde su nestala djulad Zeravice i Covina,gde se izgubio Tijago? ajd onaj Okuno je uvek bio kao i Onjilo,nikad se nista i ne ocekuje od takvog igraca,ali ume i on ucackati,pa Terzic isto... Jel moguce da je Randjelovic bas toliko znacio ekipi!?
Da, Randjelovic je veliki majstor! Samo njega da smo imali, ne bi nas ni sa otetih 10 bodova ove sezone mogli isterati iz lige. Sa njim bismo bili bezbedni, a jos sa Beljicem bismo se opet salili u ovoj ligi. Mi imamo atmosferu za takve igrace i oni kod nas pruzaju mnogo. Klub se arogantno odrekao njih dvojice, a evo ovu polusezonu u napadu se naigrao Mihajlovic, zbog cega smo zasluzili ispadanje! Razigravas tudjeg igraca, jos igraca blizanca (kakav udarac za prave slobodase), koji uz to ne moze da se razigra, jer je sa 19 godina duplo sporiji od duplo starijeg Randjelovica, a uz to je sminker, slepac, neznalica... Pretpostavljam, kada su ovi nasi otisli da traze pare od musavih koje nam duguju, ovi su im rekli: "Sta ce vam pare"? Pa trebaju nam, nemamo napadaca! Pa evo vam Mihajlovica na pozajmicu... HAHAHAHA!!!
I traba da nas jebu kada smo se namestili, kada smo pizde! Ja sada volim sto nas jebu, da nam bude za nauk!
Razlozi naseg ispadanja su pre svega to! Katastrofalni transferi Maksimovica i Kasalice. Kasalica je otisao za 250 000 plus 20% od prodaje, a Korejanci su nudili 800 000 dolara odmah! Ko radi bilo kakav posao zna da su bitnije pare odmah, kada ti trebaju, da ulazes dalje, nego dodjem ti, jos od koga, od musave bande! Mislim da je tada Drakulic posredovao, jedino mi je to logicno, a Subotic ga slusao.
Musavi duguju Slobodi i 25% od transfera Maksimovica, koji iznosi 1 200 000 kesa, plus 700 000 otpisa duga Zahavija prema musavima, sto je 1 900 000. Oni su te pare potrosili, a Slobodi ni dinar nisu prosledili. Cak i ne priznaju taj transfer, nego racunaju samo neki milion, posto je to islo preko agencije, pa preko Apolona. Da je sve otislo na otpis duga, to znaci da bi transfer bio NULA! Kriminalci! Ali, tako nam i treba, zasluzili smo!!!
Dalje, nije prodat Tiago kada smo mogli da dobijemo oko 500 000 (Slobodino bi bilo 60% od toga znaci 300 000) i to bi bilo sasvim dovoljno za prelazni rok i opstanak, ulaganje u nekog novog Tiaga, mozda i boljeg!
Nama nema ko da da gol, ko da stvori sansu, Tiago ne moze nista sam, nama su trebali upravo Beljic i Randjelovic. A Pilipovic, Vasilic, Krstic, Puric, sve je to pesadija, oni nisu nedostajali! Uz ovu dvojicu mogu i ja da igram, bez preterivanja! Jer ako su mogli Krstic i Puric, onda moze svaki igrac od 4. ranga pa navise! Piskavac je izgubio kompas u poslednje vreme!!
Na kraju morate znati, mi smo uz Rad imali, ne najlosije sudjenje, nego kontinuiranu otimacinu, dokazanu snimcima, valorizovanu u vidu kao fol kazni sudijama, potvrdjenu u sudijskoj organizaciji.
Na stranu to! Mi moramo da menjamo koncept. Razvoj i prodaja igraca su jedina opcija! Mi nemamo ni pomocne terene! Mi nemamo strucni stab, pomocne trenere, kondicione trenere... I slobodastvo u gradu je poljuljano akcijom drzave, musavih i murije.
Ima dosta da se uradi pre eventualnog povratka u ligu! Nama pre svega treba klub, organizacija, sistem i jos vise Uzicana, pravih Uzicana koji vole Slobodu i SAMO SLOBODU!!
Do tada - druga liga!!
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by 21114 »

Milan wrote:Po clanku ispad da ih je sama Ruska liga kaznila, pa je pitanje da li bi isto reagovali da nije Spartaku falilo za Evropu tj. da je bila obrnuta situacija...
U pravu si za Rostov. Za Parmu ne piše ništa konkretno, ali svakako se nadam da će UEFA biti do jaja rigorozna i da musavi ostaju kod kuće i tim komplet rasprodaju jer su u 16x goroj situaciji finansijskoj od nas, ali tu je ta politička pozadina i opet će cela Srbija da finansira rupu bez dna.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by N13 »

Da se razume, savezi imaju rok do kraja maja da izda licencu svojim klubovima. Tako ruski savez nije izdao licencu Rostovu, kao ni Italijanski Parmi... UEFA nikakve veze (za sada) nema sa tim. Tek kada se izdaju licence, onda UEFA to proverava, da li su klubovi ispunili sve trazene uslove oko finansijskog fer pleja, i ako se otkrije neki propust, UEFA tek onda kaznjava i taj klub (izbacivanjem iz UEFA takmicenja) i savez (verovatno novcano) jer je izdao tom klubu licencu, a nije smeo. Upravo je to bio slucaj sa Fenerom prosle godine, secate se i sami... turski savez ga je licencirao, UEFA izbacila u sred kvalifikacija, i Turska ostala sa predstavnikom manje.
Sada je takva stvar i sa zvezdom. Za sada je sve na FSS-u. Ako FSS izda licencu zvezdi sad, i zvezda izmiri dugove sve pre nego sto UEFA to prekontrolise, bice sve u redu, nema izbacivanja, ni nista. Ako FSS izda licencu zvezdi, a zvezda ne plati te dugove, UEFA ce izbaciti zvezdu i kazniti FSS, a mi cemo ostati sa predstavnikom manje u Evropi (i to u kvalifikacijama LS), sto i nije dobro za nas, zbog koeficijenta. Ukoliko FSS ne izda licencu zvezdi, onda ima pravo zamene, tj. da stavi neki drugi klub umesto zvezde da igra kvalifikacije za Ligu Sampiona. Po meni je to mozda i najbolja solucija, imacemo sve predstavnike u Evropi (dobro za koeficijent), a nece biti izbacivanja od strane UEFE.
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Stexman »

FSS je upravo izdao licencu zvezdi! Iako ova nije izmirila obaveze.
Ako ne izmiri to sto ima ocekuje kazna FSS i to izbacivanjem svih predstavnika iz evro kupova!

Ako se ovo stvarno desi, treba pokrenuti postupak izbacivanja zvezde iz lige jer je ovo sramota za celu Srbiju.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Ako se to desi treba pokrenuti mnogo radikalnije postupke. Ali ne verujem, nikad se nista slicno nije desilo da ja znam. Desavalo se povremeno da savezi izdaju licence pa da se timovi naknadno izbacuju. Samo sto sada postupak preuzima UEFA a ne FSS, i FSS moze da ne izda licencu pa da UEFA ne razmislja o zvezdi, a ovako su im predali papire pa bi sad bilo lepo da cigani fasuju visegodisnju suspenziju.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by ДушанСП »

Мени се чини да је њима ФСС издао лиценцу из простог разлога што ће управо ФСС да плати њихова дуговања,живи били па видели.
Locked