100 godina kluba

Locked
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 100 godina kluba

Post by Daljac »

Samo dajemo predloge, nadam se da će neko obratiti na sve ovo pažnju, i naći koncenzusno i najbolje rešenje. Slavijin rezervni dres bi mogli da prisvojimo i kao naš, čak i u ovoj obrnutoj varijanti boja na njemu ;)

Inače, priča o našoj stogodišnjici, od pre dve godine, u vreme pojavljivanja Vošinog vina na tržištu:

http://www.sportal.rs/news.php?id=46190" onclick="window.open(this.href);return false;

Sve mi se čini da mi ovde snivamo i kreiramo za tuđe babe zdravlje, neki svečarski dres od tada već stoji u šteku gotov. Za Inter ne znam, ali znam da je vino popijeno još u pluskvamperfektu...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 100 godina kluba

Post by the Gari »

Milan wrote:Nista licno Daljac, ali mi se ne svidja ovaj predlog sa kosim presekom. Suvise me asocira na Monakov dres. Nekako sam najblizi varijanti sto je nboya pravio sa "obrnutim" grbom...
Tu se slažem. Mislim da imamo jako lepe i jednostavne dresove i da tu treba što manje filozofirati. Iz istih razloga mi se dopada i stari grb. S druge strane, ovi Slavijini rezervni plavi dresovi su mi pun pogodak! Uvek sam se pitao (al nisam bio pametan da napišem) zašto ti plavi dresovi ne mogu imati "modlu" kao i crveni. Jasno je zašto je boja različita, ali sistem pola-pola ne mora se menjati; ne samo za stogodišnjicu, nego i inače. Kao Blekburn. Pre jedno šest-sedam godina čak su i naši golmani (Kahriman čini mi se) imali pola sivi, pola crni dres, zašto da ne.

Ona old school lopta je meni odlična, samo ne znam koliko je realno da se igra njom. Nego, ta me lopta podsetila na jednu drugu priču. Vidim da se takva lopta forsira u "vizuelnom identitetu" kluba oko ovog poslednjeg rođendana. Sve te fotke izgledaju jako dobro, i što je još važnije drug koji radi u jednoj marketinškoj agenciji pokazao mi je to kada sam poslednji put bio u Novo Sadu (pre godinu dana) uz priču da dizajneri u njegovoj firmi rade na tome. Ja ne znam kakav tu dogovor postoji ili ne, ali ako se u klubu tako na vreme mislilo o tome, onda su me pozitivno iznenadili.

Ono što mi možemo da uradimo (a meni je u glavi da ću ja to uraditi svakako) jeste da ponovimo "šetnju" do Kovilja. Naravno podrazumevam da će ta utakmica biti organizovana. Ako su naši igrači mogli peške, možemo i mi. Od toga se može napraviti lepa ekskurzijica. Nekoliko vopsa u ranac i udri!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: 100 godina kluba

Post by DUB »

Da ne bi možda i neku koviljsku snajku da ti nađu, pa da se zaljubiš kao "naši stari"? :wink:
Dolmom do Kovilja ima jedno 20 km, oko sat vremena bajkom lagane vožnje.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

Zelja95 wrote:Cekamo verziju od Recnog Galeba :mrgreen:
cekaj da uhvatim model da mi pozira, ne ide to tako na suvo... :mrgreen:
DUB wrote:Da ne bi možda i neku koviljsku snajku da ti nađu, pa da se zaljubiš kao "naši stari"? :wink:
Dolmom do Kovilja ima jedno 20 km, oko sat vremena bajkom lagane vožnje.
manje ti treba, lokalni cobanski kucici kucici ce da ti daju volju za brzim okretanjem pedala... :roll:
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: 100 godina kluba

Post by prijatelj fudbala »

Da li bi bilo moguće da na se na proslavu pozovu svi igrači koji su ikada igrali za Vojvodinu (naravno, oni koji su još u životu) pa da u poluvremenu prošetaju atletskom stazom da ih ceo stadion pozdravi? Svi su oni deo ovog prvog veka, zar ne?
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 100 godina kluba

Post by Milan »

Podrzavam! Ovo bi trebalo da se podrazumeva!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Владика »

Организација овако важног јубилеја захтева огроман рад, знање и залагање. Када Вам се покваре кола, или вам процури слвина кога зовете? Тако се и са овим стварима морамо окренути ка професионалцима и људима који су већ радили тавке послове и показали запажене резултате.

Ствари које су већ морале да се одраде: формирање централног организационог одбора(у који би ушлиу представници управе, ветеране и личности из нашег друштвено-политичког нивоа као и представници Музеја Војводине, Музеја Града Новог Сада као и историјских архива Војводине и Новог Сада) чији би председник морао да буде у рангу председника владе АП Војводине или Републике Србије. Овај јубилеј не сме да се претвори у самозадовољну прославу актуелне управе јер сто година Војводине представља развитак културе-спорта-привреде у Новом Саду и Србији.

Затим би морао да се формира један ужи радни одбор који би на себе преуео снимање документарног филма(или више њих), писање монографије, организовање изложбе и израду пратећег каталог и организовање свечане Академије.

Са овом одбором би морао да се формира и одбор који би регулисао питања давања плакета, златних,сребрних и бронзаних значки за допринос развоја ФК Војводина. Ту би морали више да се укључе ветерани а са том акцијом би обезбедили и њихово веће учешће организације јубилеја.

Ово је редослед потеза који морају да се учине, све остало ће се претворити у спотано славље што не доличи ни нашем клубу нити важности јубилеја.
Нажалост, морам констатовати да са потребним радњама каснимо минимум годину дана.
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Toto Riina »

podbara wrote:Организација овако важног јубилеја захтева огроман рад, знање и залагање. Када Вам се покваре кола, или вам процури слвина кога зовете? Тако се и са овим стварима морамо окренути ка професионалцима и људима који су већ радили тавке послове и показали запажене резултате.

Ствари које су већ морале да се одраде: формирање централног организационог одбора(у који би ушлиу представници управе, ветеране и личности из нашег друштвено-политичког нивоа као и представници Музеја Војводине, Музеја Града Новог Сада као и историјских архива Војводине и Новог Сада) чији би председник морао да буде у рангу председника владе АП Војводине или Републике Србије. Овај јубилеј не сме да се претвори у самозадовољну прославу актуелне управе јер сто година Војводине представља развитак културе-спорта-привреде у Новом Саду и Србији.

Затим би морао да се формира један ужи радни одбор који би на себе преуео снимање документарног филма(или више њих), писање монографије, организовање изложбе и израду пратећег каталог и организовање свечане Академије.

Са овом одбором би морао да се формира и одбор који би регулисао питања давања плакета, златних,сребрних и бронзаних значки за допринос развоја ФК Војводина. Ту би морали више да се укључе ветерани а са том акцијом би обезбедили и њихово веће учешће организације јубилеја.

Ово је редослед потеза који морају да се учине, све остало ће се претворити у спотано славље што не доличи ни нашем клубу нити важности јубилеја.
Нажалост, морам констатовати да са потребним радњама каснимо минимум годину дана.
Svaka cast za tekst!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: 100 godina kluba

Post by kafe bagdad »

Predlažem da se na zvaničnom sajtu postave (ukoliko je moguće, i ukoliko postoji dovoljno arhivske građe) rezultati i tabele u takmičenjima u kojima je učestvovala FK Vojvodina od 1914. naovamo.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: 100 godina kluba

Post by nboya »

Kome treba, moze to da nadje i kod nas. ;)
UPRAVA NAPOLJE!!!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: 100 godina kluba

Post by prijatelj fudbala »

Pošto smo ušli u stotu godinu, da li mislite da bi bilo OK da na se na sajtu postavi brojač, odnosno sat koji će odbrojavati vreme do stotog rođendana?
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: 100 godina kluba

Post by nboya »

Mozda nekakvog brojaca bude u zadnjih sto dana
UPRAVA NAPOLJE!!!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Ja sam pre par nedelja reko za taj brojac .. a nije neka naucna fantastika.. ima na platou spensa stubcina kolko oshh.. a moze se i sa vanjske strane severne tribine postaviti neki displej il stagod i nek pice dani.

Inace iam eno pitanje.. sta se trenutno nalazu u objektu tj kuci gde je osnovan nas klub?
Msm da bi bilo dojajno kada bi se tu napravio neki fanclub ili slicno msm naravno ako je to moguce.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: 100 godina kluba

Post by prijatelj fudbala »

shecky wrote: Inace iam eno pitanje.. sta se trenutno nalazu u objektu tj kuci gde je osnovan nas klub?
Msm da bi bilo dojajno kada bi se tu napravio neki fanclub ili slicno msm naravno ako je to moguce.
Spomen ploča najmanje
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

A ukoliko je objekat prazan zasto ne napraviti fanclub ,gde mozemo pricati pogledati neke stare tekme ,naravno da to ne bude kafancuga i slicno.. dakle nema alkohola nema lica ispod 18 ..
Locked