100 godina kluba

johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

Re: 100 godina kluba

Post by johnny »

***
Sjajno!!!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: 100 godina kluba

Post by nboya »

recni galeb wrote:i tako bi postali prvi klub koji nosi grb na desnoj strani, takoreci van srca? :mrgreen:
Shecky je trazio na crvenom polju, a i ne bi nam bio prvi put :wink:
UPRAVA NAPOLJE!!!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 100 godina kluba

Post by shecky »

Ja to nisam rekao.. nisam znao da moram da crtam da bi shvatili...
Uostalom nebitno ,nek sve ostane kako jeste.
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Stexman »

Image
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Zelja95 »

Nemoj te ljudi zvezdu dole ko Boga vas molim :)

P.S. sto se tice venca,moze se staviti,odlicno izgleda i dopunjuje. Mislim da je Barselona isto uradila za obelezavanje neke godine,ne mogu da se setim sada.
Last edited by Zelja95 on Sat Mar 09, 2013 10:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 100 godina kluba

Post by Radoye »

Cemu filozofija, insistiranje na promenama neceg sto je jednostavno, prepoznatljivo, lepo.

Image
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

venac od psenice, klip kukuruza i svince kao dodak, ma moze i pola slanine i glavica luka... :D
jel sad i ja da ga uradim da vidite kako ce to lepo da legne? :mrgreen:
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Stexman »

Kao prvo to nije venac od psenice vec lovorov venac, koji ako ne znas, je obelezje pobednika i nekada davno olimpijski pobednici su dobijali samo
lovorov venac na poklon. Nije bilo zlata i ostalog kiceraja.
Ja sam mislio da vi ljudi shvatate da mi slavimo 100 godina postojanja kluba, i da je normalna stvar da se to nekako obelezi! Niko ovde ne zeli da prekraja istoriju i menja grb vec je ideja da se nekim sitnim dodacima i izmenama obelezi slavljenicka godina. Cak ne mora ni godina vec samo ta jedna ili dve utakmice da se odigraju u tom jednom dresu sa jubilarnim grbom. Pa to vidjamo stalno na svetskim prvenstvima i finalima lige sampiona gde se izradjuju dresovi sa datumom ili nekim drugim dodacima sto moze samo da podigne kolekcionarsku vrednost istom a nikako da je umanji.
Moja prvobitna ideja je bila da se napravi grb koji bi u sebi sadrzavao elemente svih dosadasnjih grbova. Ideja je docekana na noz. Nisam ni ocekivao da bude opste prihvacena, ali nisam ocekivao da ce me neki optuziti da hocu da menjam grb.
Sad se odjednom spominje kukuruz, prasetina, slanina i luk samo zato sto sam stavio lovorov venac oko grba!? Dok je pre mene isti taj dres prikazan u nekoliko varijanti bez ikakvog loseg komentara? Ponavljam ne smeta mi kritika ni najmanje, smeta mi selektivna kritika!

@recni galeb
Ja bih voleo da vidim cak i tu tvoju varijantu sa prasetom, jer bi to znacilo da si potrosio barem upola vremena kao ja. Sad cu zvucati mozda smesno, ali ona cuvena Kenedijeva recenica je tako primenjiva ovde.
Ne pitaj se sta klub moze da ucini za tebe, vec sta ti mozes da ucinis za svoj klub!
Ja zelim da moj klub proslavi jubilej kako dolikuje jednom velikanu od 100 godina!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 100 godina kluba

Post by recni galeb »

nema jeda i ne shvataj to tako licno, za koji dan ja dajem svoju verziju sa njim, nece me mrzeti... :D
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 100 godina kluba

Post by Turija »

Stexman wrote:Ja sam mislio da vi ljudi shvatate da mi slavimo 100 godina postojanja kluba, i da je normalna stvar da se to nekako obelezi! Niko ovde ne zeli da prekraja istoriju i menja grb vec je ideja da se nekim sitnim dodacima i izmenama obelezi slavljenicka godina. Cak ne mora ni godina vec samo ta jedna ili dve utakmice da se odigraju u tom jednom dresu sa jubilarnim grbom. Pa to vidjamo stalno na svetskim prvenstvima i finalima lige sampiona gde se izradjuju dresovi sa datumom ili nekim drugim dodacima sto moze samo da podigne kolekcionarsku vrednost istom a nikako da je umanji.
Moja prvobitna ideja je bila da se napravi grb koji bi u sebi sadrzavao elemente svih dosadasnjih grbova. Ideja je docekana na noz. Nisam ni ocekivao da bude opste prihvacena, ali nisam ocekivao da ce me neki optuziti da hocu da menjam grb.
Stexman, možda ljudi kojima se sviđa, nisu odmah komentarisali.Drugo, znaš i sam koliko je hit pesama na prvo slušanje ostalo neprimećeno.Treba malo da ,,odleži".
Recimo meni se grb dopada, jer ima višestruku simboliku (i taj lovor, neko će videti i kao žito - nema veze i hleb je od civilizacijskog životnog značaja i simbol naše Ravnice), a slažem se i sa tvojim postom iznad.
Ideja da sledeću sezonu igramo u retro dresovima ,,pola belim-pola crvenim", sa redizajniranim starim grbom, meni se čini veoma dobrom (a kasnije će se odlučiti u kojim dresovima igrati u narednom veku Kluba).Vreme i raspoloženje će odrediti pravac Staroj Dami.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 100 godina kluba

Post by Daljac »

Ja sam takođe saglasan sa idejom da se igra u retro dresovima. Grb, kako je već rečeno, može biti redizajniran samo u potrebe tih svečarskih mečeva, i može mu naknadno biti vraćen sadašnji izgled. Što se tiče retro dresa, mislim da bi grb sa zvezdom u dnu bio pravi pogodak, a kao kontrapunkt tome, mogao bi da na rezervnoj varijanti dresova - po meni obavezno plavoj, da stoji upravo ovaj Stexmanov grb, koji je po meni svojim futurističkim izgledom upravo najava uspeha u drugom veku postojanja, i simboliše da smo i verni tradiciji, i spremni za budućnost. Dakle, nikakve radikalne promene, samo u svečarskim mečevima i u rezervnoj varijati dresova posvetiti jubileju zasluženu pažnju i to je to. Takođe, moram da napomenem, da bi na tim retro dresovima reklama sponzora bila samo preko nepotrebni dodatak.
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: 100 godina kluba

Post by Zelja95 »

Turija wrote:
Stexman wrote:Ja sam mislio da vi ljudi shvatate da mi slavimo 100 godina postojanja kluba, i da je normalna stvar da se to nekako obelezi! Niko ovde ne zeli da prekraja istoriju i menja grb vec je ideja da se nekim sitnim dodacima i izmenama obelezi slavljenicka godina. Cak ne mora ni godina vec samo ta jedna ili dve utakmice da se odigraju u tom jednom dresu sa jubilarnim grbom. Pa to vidjamo stalno na svetskim prvenstvima i finalima lige sampiona gde se izradjuju dresovi sa datumom ili nekim drugim dodacima sto moze samo da podigne kolekcionarsku vrednost istom a nikako da je umanji.
Moja prvobitna ideja je bila da se napravi grb koji bi u sebi sadrzavao elemente svih dosadasnjih grbova. Ideja je docekana na noz. Nisam ni ocekivao da bude opste prihvacena, ali nisam ocekivao da ce me neki optuziti da hocu da menjam grb.
Stexman, možda ljudi kojima se sviđa, nisu odmah komentarisali.Drugo, znaš i sam koliko je hit pesama na prvo slušanje ostalo neprimećeno.Treba malo da ,,odleži".
Upravo to. Ipak odlicno izgleda dizajn Stexmana,uzeti taj grb za obelezavanje i da bude retro,pa vratiti sadasnji. :cheers:
User avatar
gardista
Posts: 105
Joined: Tue Aug 04, 2009 11:50 pm

Re: 100 godina kluba

Post by gardista »

Stexman wrote:Evo kao sto sam i obecao, moje vidjenje grba i kako bi to po meni trebalo da izgleda.
Necu da objasnjavam jos zasto je sta uradjeno, to cu ostaviti vama da protumacite a kasnije mozemo da razvijemo diskusiju. ;)
Mozda dizajnerski nisam odradio kako treba ali je ovo to sto sam zamislio!


Image
Ценим труд, али овакав предлог не долази у обзир. Зна се шта значи и чему служи обрнути пентаграм. Придружујем се свима који сматрају да славље морају да нам увеличају прашка Славија и да гостујемо у Ковиљу Шајкашу. Подржавам предлог Радоја око редизајнирања грба са ловоровим венцем, мада ми предлог са старом верзијом све више паше.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 100 godina kluba

Post by Passion »

Мислим да најлепше изгледа верзија коју је nboya направио, први дрес. Некако је једноставно, а много говори.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 100 godina kluba

Post by Red Marquis »

gardista wrote: Ценим труд, али овакав предлог не долази у обзир. Зна се шта значи и чему служи обрнути пентаграм.
Nije da je važno, ali ovo nije obrnuti pentagram, iako ima dva kraka na gore, jer linije nisu povezane iznutra. Nema opasnosti od prizivanja đavola :mrgreen:
I meni se ovaj Radoyev predlog sviđa, ali da on ima samo funkciju u 100-oj godini, a posle da se vratimo postojećem.
Io odio Belgrado
Locked