Tribina - nekad i sad

duh slaninara
Posts: 38
Joined: Tue Apr 16, 2013 6:19 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by duh slaninara »

Nije dovoljno da vecina ljudi to misli u svojoj glavi ili pise po forumima,moraju se neke konkretne stvari uraditi u sto skorije vreme,da se to razglasi,svako od nas zna mnogo ljudi sa tog severa,starog ili novog.Pa ajmo da iscimamo te ljude opet pa da se zajedno vratimo,zanemarimo sve sto se desilo.Ne mogu u glavi da dozvolim to da kad udjem na zapad,vidim bar 200 ljudi sa obelezjima grupe,a nekolicinu sa majicama dosta bitnih podgrupa,do prosle godine,onda znamo da nesto nije u redu...
Nekima i jeste vreme za penziju,ali kako englezu nije vreme do 60-te godine?A proziveo je mnogo vise nego prosecan srpski "navijac"
Љубав и страст,јачају с' годинама!
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: Tribina - nekad i sad

Post by trelos gia fcv »

Zapad je danas sever.
Po svemu.
Na žalost!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by divizija »

Firmson89 wrote: Шеталица данас ми већ делује мало претерано.
3:57
[video]http://www.youtube.com/watch?v=m5faYTmvArQ[/video]

duh slaninara wrote:zanemarimo sve sto se desilo.
Kako mislis to da se izvede? Ljudi koji su otisli sa severa na neku drugu tribinu,sigurno su se odlucili na taj korak sa nekim valjanim razlogom,a bog'me je valjanih razloga bilo u izobilju u zadnjih godinu-dve,i sad ti odjednom kazes,aj zaboravite na sve,crne rupe u mozgu i vratite se. Sever dize u nebesa jednog coveka koji je,hteli ljudi da priznaju ili ne,OTEO KLUB OD NAVIJACA! Sad ce neko doci i reci,on je napravio ovo,on je izgradio to bla bla bla,al de fatko je to da pojedini ljudi,a i ja medju njima,nisam osetio da klub pripada nama,nego da je privatno vlasnistvo Ratkovo. I sad kad je umro,taman se ljudi ponadaju da je dosao kraj tiraniji,kad ono dinastija se nastavlja - Image . Imam osecaj kao da navijam za hotel park ili za Vosu da mi isto dodje.
Toliko se greski desilo na tom Severu,i moraju se povuci neki malo drugaciji potezi ne bi li se ti ljudi vratili,i prestali da odlaze. Jer ako ovako izgleda jedna evropska utakmica,zamisli tek izdanje protiv napretka iz krusevca ili javora u tamo neku sredu... Ja prvi idem i dalje na sever,i iskreno da kazem nisam ni primetio juce da je podignuta ta setalica igrom slucaja,al kad sam cuo da se to uradilo,tacno sam pozeleo da sam na zapadu...
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Mare »

Izuzetno je bolan pogled na severnu tribinu, prosto u zemlju da propdaneš. Pad grupe je očigledan i oni ne smeju više da beže od te činjenice, ako se osipanje severa ovako nastavi, na toj tribini neće biti više od 50 ljudi već do našeg 100 rođendana. Sramota je da gostujućih navijača bude mlatene više nego najvatrenijih pristalica domaće ekipe, a to se npr. juče desilo. To će nam se dešavati i na domaćim utakmicama i to ne samo protiv blizanaca, već i protiv kragujevčana, radovaca, užičana... ako se nešto drastično ne promeni.
Ne znam da li ljudi iz vrha grupe to ne vide ili ne žele da vide, mada je nemoguće da ne vide nešto što je toliko očigledno. Pa tamo već sad nema više od 300 ljudi, a od toga 50-100 starijih i sve ostalo klinci. Nadam se da će se nešto promeniti po tom pitanju, ali vreme je da i oni sednu i pogledaju se u oči i vide kako i šta dalje. Ovako očigledno ne ide, a time smo svi na gubitku jer svi smo mi tu zbog Voše.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Marcello »

Sever je truo u srži.

Očigledno je da je na zapadu zdrava priča i da zapad preuzima primat u vođenju navijanja. Ipak, mora da se zna ko je stariji. Na severu uzjahali neki bezveze klinci i pomislili da će, po automatizmu, svi krenuti za njima. E, pa deco moja, ne ide to tako.

Prvi korak ka ozdravljenju - nikad više ne ponoviti onakvu šetalicu kao sinoć.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by ragazzi di Neoplanta »

Mogu vam reci da sam se juce na zapadu osecao kao nekada na Severu, ljudi su sa emocijama pratili Vosu, urlalo se, pevalo iz sve glasa.
Ne razumem zasto se samo 500 karata pustilo za istocnu tribinu, moglo je jos minimum toliko.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by laki »

Moglo se pustiti 1500 karata za istok, brate, onaj deo do severa je bio skroz prazan, tu samo moze jos 500 ljudi da stane. Idiotluk totalni. Ja znam da su me ljudi zvali u 7 da mi kazu da nema karata za istok. Bas dosta mase me je zvalo koji stalno dolaze na istok. Ja sad ocekivao krcat istok a ono jbt poluprazno. Pa koji mentol je stampao te karte?! Istok bi se dobrano popunio da je bilo dovoljno karata!!
Image
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by slanina »

Pukla je saradnja s Gigstix,ko zna ko je to preuzeo na sebe sada,opet imamo sad pokazne godišnje karte :deal: .
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by N13 »

Stvar je u. tome sto mnogo vise emocije na zapadu ima trenutno nego na severu... i to i igraci osete. Cini mi se da je Abu juce bas ka zapadu se okrenuo i zamahivao rukama kako bi smo digli glas jos vise. Tacno je osetio da mi na zapadu ulivamo samopouzdanje u igri.. osetimo trenutak kada treba zagrmeti, kada pruziti moralnu podrsku, itd... i to je vrlo dobro za ekipu na terenu.
Sto se severa tice, podrzavam njihovu pricu, ruzno za oko deluje izgled kopa u zadnje vreme, ali nadam se da ce se i to prevazici... samo nam treba neka jaka navijacka utakmica i sever bi se naglo mobilizovao. Zato sam i potajno prizeljkivao Hajduk da izvucemo, verujem da bi firma besprekorno odradila tu utakmicu... mada i Turci mogu biti zanimljivi, videcemo.
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Firmson89 »

N13 wrote:Stvar je u. tome sto mnogo vise emocije na zapadu ima trenutno nego na severu... i to i igraci osete. Cini mi se da je Abu juce bas ka zapadu se okrenuo i zamahivao rukama kako bi smo digli glas jos vise. Tacno je osetio da mi na zapadu ulivamo samopouzdanje u igri.. osetimo trenutak kada treba zagrmeti, kada pruziti moralnu podrsku, itd... i to je vrlo dobro za ekipu na terenu.
Sto se severa tice, podrzavam njihovu pricu, ruzno za oko deluje izgled kopa u zadnje vreme, ali nadam se da ce se i to prevazici... samo nam treba neka jaka navijacka utakmica i sever bi se naglo mobilizovao. Zato sam i potajno prizeljkivao Hajduk da izvucemo, verujem da bi firma besprekorno odradila tu utakmicu... mada i Turci mogu biti zanimljivi, videcemo.
Неће једна велика утакмица одрадити посао...То може бити само привремено и највероватније је да би та мобилизација довела млађе навијаче и оне нередовне који нису толико у причи. Нема шансе да ће се они који су напустили север тек тако вратити, јер су отишли са разлогом.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Minja »

Afera Istok, zabijanje glave u pesak, kraj price. Sta tu nije jasno? Zamisli sta ce zapad da radi kada krenu losi rezutatati. Kako ce da se ori.
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Tribina - nekad i sad

Post by 1892 »

N13 wrote:Stvar je u. tome sto mnogo vise emocije na zapadu ima trenutno nego na severu... i to i igraci osete. Cini mi se da je Abu juce bas ka zapadu se okrenuo i zamahivao rukama kako bi smo digli glas jos vise. Tacno je osetio da mi na zapadu ulivamo samopouzdanje u igri.. osetimo trenutak kada treba zagrmeti, kada pruziti moralnu podrsku, itd... i to je vrlo dobro za ekipu na terenu.
Sto se severa tice, podrzavam njihovu pricu, ruzno za oko deluje izgled kopa u zadnje vreme, ali nadam se da ce se i to prevazici... samo nam treba neka jaka navijacka utakmica i sever bi se naglo mobilizovao. Zato sam i potajno prizeljkivao Hajduk da izvucemo, verujem da bi firma besprekorno odradila tu utakmicu... mada i Turci mogu biti zanimljivi, videcemo.
Sta ti treba veca utakmica nego kad ti kao juce madjari napune kavez, ovo je bio derbi u pravom smislu i bila je skroz ok ekipa preko puta, mnogo ozbiljnija od Turaka ako uopste i dodju, tako da ti ta prica ne pije vodu.
Come on you Reds!
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by N13 »

Ne ocekujem bukvalno preporod tribine, ali sigurno bi uticalo...
Kad spominjes madjare... realno niko i nije ocekivao da napune kavez niti oni vaze za neku navijacku silu. A vaznost utakmice je u rangu vaznosti prosle godine protiv Sudave, gde je bila jos gora slika nego ono sinoc... a sledece kolo protiv Rapida... pun sever, pun zapad, pun istok. O tome pricam. Mogu misliti sta bi bilo da smo prosli rapid....
Takva situacija je i ove godine. Ocekujem bolju sliku severa protiv turaka nego protiv Madjara, ako kojim slucajem prodjemo i njih, a marketing dobro odradi naredne utakmice, verujem da cemo imati najpozitivniju atmosferu u svim narednim utakmicama.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Svako ko je i malo u navijackoj prici znao je sta moze da ocekuje od Honvedovih navijaca,oni nisu nepoznanica,svaki navijac prati scene iz okruzenja pa i sire...kakve bajke da se navijacka prica vraca sa jakom utakmicom,sta ti je ostalo posle Rapida,nista vredno pomena,sta imas posle finala kupa,nista,jucerasnji kop je bio ocajan,a navijacka ekipa sa druge strane je opravdala ocekivanja sto se tice brojnosti...glupo je ovu temu uopste raspredati,neki ljudi su izgubili kompas i lutaju u navijackom svetu...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Radoye »

Mozda sam glup i ne kontam stvari, ali mi se sve vreme namece jedna misao - a zasto se lepo svi oni koji su nezadovoljni kako se sada vodi prica na Severu ne organizuju i naprave svoj kop na Divljem Zapadu, Istoku, bilo gde, donesu rekvizite, okace transparente, urade koreografiju, pevaju pesme...?

Ne pricam ovo u fazonu "Sever se trudi dok ostali samo kenjaju" - naprotiv, nemojte me pogresno shvatiti. Ali ako se vec vidi da je brod bez kormilara i da je osudjen na propast zasto ne pokrenuti paralelnu pricu na zdravim osnovama?

Pa jednog dana ako dobri Bog da, da se ponovo svi zajedno nadju na istoj tribini i navijaju svi kao jedan.

Doduse, tu se otvara potencijal za medjubratski sukob, budu li se pojedinci sada aktuelni na Severu osetili ugrozenima i uplase se za svoj status na tribinama - ali zaista ne zelim da verujem da je tako nesto moguce, da bi u bilo kakvoj varijanti mogao Slaninar na Slaninara da udari. To bi bilo dno jos dublje nego sto smo ikad do sada dodirnuli i kao klub i kao ljudi...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Locked